Esim ve esmin calisani ...

Sila58

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2020
7
2
27
Merhabalar

Esim ve ben almanyanin baska bir yerine tasindik burda kendi is düzenini kurdu ve 2 senedir ofiste calisiyor. Yarim sene önce iscisini cikardi ve onun yerine baskasini aldi (30 yas civari, 2 cocuk, evli)

Benim esime (24 yasindayiz) öyle bi ilgili davraniyor ki anlam veremiyorum. Ben 1 aydir esimin yaninda calismaya basladim ama bu hissettiklerimi öbür calisanda hic hissetmedim aksine sevdim. Her ne zamam biz o kadinla ofiste bas basa kalirsak bana her seferinde esimin konusunu aciyor ve bi sekilde beni bozuyo. biseye ihtiyaci olunca bana söylüyor ama konu esimi arayip ofis ile ilgili problemleri bildirmek veya onu güncellemek icin kendisi her seferinde ariyo. Yapilacak basit isler oluyo kendisi yine esimi arayip onunla konusuyor oysaki benim yapabilecegim seyler.

Esim 1 haftadir yurt disina cikti ve ofiste kayinbabam, görümcem ciktiktan sonra bana gelip benim senin esine corba sözüm vardi onu bu hafta kesinlikle yapicam demesi beni cok sasirtti. Senin esin bunlari bunlari yemesini sever o geldiginde sende bunlari yaparsin demesi ..

Her seferinde benim yanimda ben senin esinle konustum telefonlastim tarzinda konusuyor ve bu is ile alakali olsa da benim canimi cok sıkyor

Herkese karsi saygili ama esime karsi daha degisik. Sunu da söylemeden gecemiyecegim nedense her konustugumuzda esimle alakali konusuyor ve onun gözüne bi sekil girmeye calisiyo.

Esimle de konustum bu onun tarzi oldugunu söylüyor. Ama ben benim is arkadasimla böyle olsaydim eminim kiyamet kopardi...

Sizce abartiyo muyum? Veys bi sekilde rahatsiz oldugumu belli mi etmeliyim?
Fikirlerinize ihtiyacim var

Kadınların hislerine güvenirim. Eğer bir şeyler sezmişseniz, kolay kolay yanılmıyorsunuzdur. Ben olsam beni bu şekilde bozmasına izin vermem. Eşim hakkında konuşmasına konu açmasına izin vermem, terslerim. Ne demek bu onun tarzı? Bu tarzda bir bey size bu şekilde davransa nasıl karşılarmış eşiniz bir sorun kendisine bence. Bir de şu şu yemekleri pişir mi diyor? Bak sen densize. Eşinizi sevdiği yemekleri bırakıp kendi kocasının sevdiği yemeklerle ilgilenmesini söyleyin.

Son düzenleme:
Bilmem ne yemeği sever eşin dediği zaman hayırdır niye böyle ilgileniyorsun ne yemeği sevdiğinden deseydin tavrını koysaydin ileri gitmezdi. Ne düşünür ayıp mı olur düşünmeden tavrını koy. Yüz verdik deliye geldi sçtı halıya diye bir söz vardır heh yüz verme. Direkt mesafeyi koru. Sen kimsin böyle konuşuyorsun demeye getir yani.

İlk önce dikkat etmeniz gereken şey onun bu tavırlarına karşı sinir olduğunuzu ona belli etmeyin.. Eğer bunu farkederse kendini birşey sanacaktır ve kafasında birşeyler kuracaktır.. İşte bu kocasına da beni şikayet ediyordur ben konuşuluyorum falan gibi.. Kendini birşey sanmasın..

Eşinizle de ciddi bir şekilde konuşup onun bu tavırlarına izin vermemesini söyleyin.. Burada birşeyler yapması gereken asla siz değilsiniz.. Siz eğer bir tepki verip ters yaparsanız aaa kadına bak kocasına güvenmiyor beni de nasıl kıskanıyor gibi bir algı yaratırsınız ve bu en sinir olduğum şey.. Herkes yerini haddini bilsin eşinizde aynı şekilde evli olduğunu, bir karısı olduğunu unutmasın.. Herkes kendine sahip çıksın ben sinir oluyorum olaylara eşlerin dahil olmasına.. Adam sesini çıkarmayacak siz uğraşacaksınız kötü olan da siz olacaksınız.. Siz istemiyorsanız o kadın eşinize çorba mı yemek mi bilmem ne sözleri veremez.. Buna izin veren eşinize kızın bence.. Olaya çok yanlış yerden bakıyorsunuz kadının değil eşinizin tavrı önemli olan..

Merhabalar

Esim ve ben almanyanin baska bir yerine tasindik burda kendi is düzenini kurdu ve 2 senedir ofiste calisiyor. Yarim sene önce iscisini cikardi ve onun yerine baskasini aldi (30 yas civari, 2 cocuk, evli)

Benim esime (24 yasindayiz) öyle bi ilgili davraniyor ki anlam veremiyorum. Ben 1 aydir esimin yaninda calismaya basladim ama bu hissettiklerimi öbür calisanda hic hissetmedim aksine sevdim. Her ne zamam biz o kadinla ofiste bas basa kalirsak bana her seferinde esimin konusunu aciyor ve bi sekilde beni bozuyo. biseye ihtiyaci olunca bana söylüyor ama konu esimi arayip ofis ile ilgili problemleri bildirmek veya onu güncellemek icin kendisi her seferinde ariyo. Yapilacak basit isler oluyo kendisi yine esimi arayip onunla konusuyor oysaki benim yapabilecegim seyler.

Esim 1 haftadir yurt disina cikti ve ofiste kayinbabam, görümcem ciktiktan sonra bana gelip benim senin esine corba sözüm vardi onu bu hafta kesinlikle yapicam demesi beni cok sasirtti. Senin esin bunlari bunlari yemesini sever o geldiginde sende bunlari yaparsin demesi ..

Her seferinde benim yanimda ben senin esinle konustum telefonlastim tarzinda konusuyor ve bu is ile alakali olsa da benim canimi cok sıkyor

Herkese karsi saygili ama esime karsi daha degisik. Sunu da söylemeden gecemiyecegim nedense her konustugumuzda esimle alakali konusuyor ve onun gözüne bi sekil girmeye calisiyo.

Esimle de konustum bu onun tarzi oldugunu söylüyor. Ama ben benim is arkadasimla böyle olsaydim eminim kiyamet kopardi...

Sizce abartiyo muyum? Veys bi sekilde rahatsiz oldugumu belli mi etmeliyim?
Fikirlerinize ihtiyacim var
Neden bu kadar pasifsiniz yahu? Eşiniz o adam. Ben olsam inlemişti o işyeri inim inim. Anlamıyorum gerçekten bu tarz konular açıldığında, hiç mi eşiniz üzerinde bir ağırlığınız, yaptırım gücünüz yok? Sağlam bir tavır koysanız gıkını çıkaramaz o kadın da . Çalışan orda en nihayetinde. İşini kaybetme korkusuna acayip pısar.

Bilmem ne yemeği sever eşin dediği zaman hayırdır niye böyle ilgileniyorsun ne yemeği sevdiğinden deseydin tavrını koysaydin ileri gitmezdi. Ne düşünür ayıp mı olur düşünmeden tavrını koy. Yüz verdik deliye geldi sçtı halıya diye bir söz vardır heh yüz verme. Direkt mesafeyi koru. Sen kimsin böyle konuşuyorsun demeye getir yani.
Cevabiniz icin tesekkürler :) ben malesef bu kadar "agir" konusamiyorum böyle seyleri insanlarin kalbi kirilir, iyi niyetle yaptiklarini düsünüyorum ama yinede zoruma gitmiyor degil ...

Neden bu kadar pasifsiniz yahu? Eşiniz o adam. Ben olsam inlemişti o işyeri inim inim. Anlamıyorum gerçekten bu tarz konular açıldığında, hiç mi eşiniz üzerinde bir ağırlığınız, yaptırım gücünüz yok? Sağlam bir tavır koysanız gıkını çıkaramaz o kadın da . Çalışan orda en nihayetinde. İşini kaybetme korkusuna acayip pısar.
Cevabiniz icin tesekkür ederim, malesef bu tür konularda esimde cok pasif v3 beni hep susturma niyetinde. Onun bu tavri yüzünden kadinin bi kötülük yapmak istedigini düsünmek istemiyorum ister istemez. Ama yinede kalbim kiriliyo.. ben esime bisey yapma dedikce o yinede yapmak istedigini belirtti.. sizce gercekten yapip getirdiginde ne yapmam lazim?

Seviyesiz bir kadınmış. Allah sabır versin. Bir sey desen de anlayacağını sanmıyorum. Zaten anlayacak biri olsa böyle davranmazdı.

Kadınların hislerine güvenirim. Eğer bir şeyler sezmişseniz, kolay kolay yanılmıyorsunuzdur. Ben olsam beni bu şekilde bozmasına izin vermem. Eşim hakkında konuşmasına konu açmasına izin vermem, terslerim. Ne demek bu onun tarzı? Bu tarzda bir bey size bu şekilde davransa nasıl karşılarmış eşiniz bir sorun kendisine bence. Bir de şu şu yemekleri pişir mi diyor? Bak sen densize. Eşinizi sevdiği yemekleri bırakıp kendi kocasının sevdiği yemeklerle ilgilenmesini söyleyin.
Anladigim kadariyla esinizin ve sizin calistiginiz yer bir aile sirketi.
Kayinpeder ve gorumceden bahsettiginize gore bu izlenimi aldim.
Sizin yerinizde olsam o kadina haddini bildiririm.
Mesela sizin esinize corba yapmaya kendisini yormak yerine, kendi esini memnun etmeye kendini yormasini soylerdim.
Ayrica sizi bozmak onun haddinin olmadigini belirtir, hicte istifimi bozmazdim.

Es kismina gelince, onu da bir guzel paylardim.
Eger orasi bir is yeri ise, is ciddiyeti olmasi gerekir, flortlesmek ortami yaratmasin kendine bos yere.
Evli oldugunu ve sizin esiniz oldugunu kendi hissettigi kadar, baskalarina da hissettirmesi gerekir.
Bu ne ya tam sinir harbi.
Iyi katlanip dayaniyorsunuz, ben bir dakika musama gostermez, gerken butun onlemleri alir, tirnaklarimi coktaaannn cikartirdim.
"Benim tarzim boyle" ne demek ya...
Minareyi calacagim, kilifim hazir mi diyor? Nedir yani?

Cevabiniz icin tesekkür ederim, malesef bu tür konularda esimde cok pasif v3 beni hep susturma niyetinde. Onun bu tavri yüzünden kadinin bi kötülük yapmak istedigini düsünmek istemiyorum ister istemez. Ama yinede kalbim kiriliyo.. ben esime bisey yapma dedikce o yinede yapmak istedigini belirtti.. sizce gercekten yapip getirdiginde ne yapmam lazim

Tencereyi kafasına giydirmeniz lazım. Ama kadının değil eşinizin. Eşiniz pasif değil çakal, ilgi görmek hoşuna gitmiş.

Cevabiniz icin tesekkürler :) ben malesef bu kadar "agir" konusamiyorum böyle seyleri insanlarin kalbi kirilir, iyi niyetle yaptiklarini düsünüyorum ama yinede zoruma gitmiyor degil ...
Bazı insanlara sınırlarını hatırlatmak gerekiyor. Genel olarak laubali bir kadın olabilir, size de sınırı çizmek düşüyor. Size yapamiyorsaniz patronu olarak eşiniz yapsın. Uyarılması lazım.

Tencereyi kafasına giydirmeniz lazım. Ama kadının değil eşinizin. Eşiniz pasif değil çakal, ilgi görmek hoşuna gitmiş.
Bunu malesef kesinlikle kabul etmiyor, kiskandigimi ve abarttigimi düsünüyor. Hemen hemen 1 aydir da bu problem yüzünden kavga ediyoruz

Bunu malesef kesinlikle kabul etmiyor, kiskandigimi ve abarttigimi düsünüyor. Hemen hemen 1 aydir da bu problem yüzünden kavga ediyoruz
Tabi ki de '' İlgi görmek hoşuma gidiyor, g.tüm kalkık geziyorum. '' demeyecek. O demediği için susup oturacak mısınız?

Tabi ki de '' İlgi görmek hoşuma gidiyor, g.tüm kalkık geziyorum. '' demeyecek. O demediği için susup oturacak mısınız?
Peki ne yapabilirim. Sorunum ise basladigimda kayinbabam burda kimse kimseyi kiskanmasin yoksa isler yürümez herkes normal davransin demisti, bende benden yana böyle bi problemin oldugunu belirtmek istemiyorum

Peki ne yapabilirim. Sorunum ise basladigimda kayinbabam burda kimse kimseyi kiskanmasin yoksa isler yürümez herkes normal davransin demisti, bende benden yana böyle bi problemin oldugunu belirtmek istemiyorum
Eşini tanır mısınız kadının?

Hayir malesef, ben yokken ofisw gidip geldi ama. Teadüfen "basmisligim" var uzaktan gördüm
Ne güzel. Kadın ile muhabbeti ilerlet. Ailece görüşmeyi teklif et eşin ile kadına. :KK8: Bu aralarındaki muhabbetleri de patır patır ağzından kaçırıver adamın yanında. Ooooowww yeahhhh.

X