Eşim ve yaz tatili

Merhaba türkçeniz bu şekilde mi günlük hayatta da yoksa yazı diliniz mi böyle 🤭
Kendiniz de söylemişsiniz çalışıyorsanız ve tatile gitmek istiyorsanız eşiniz de tatil yok diye kestirip atıyorsa ben kendim giderim o zaman deyin, uygun fiyatlı tatiller bulmaya çalışın onunla da paylaşın bak bunları buldum gitcem ben diye belki onun da kafasına yatar.

Translate çevirisi gibi hikaye

Tatil isteyebilirsiniz , beraber kafa dinlemek farklı yerlerede güzel atmosfer yakalamak size iyi gelebilir , ama ayrı yaşayan birine bunu dayatamazsınız tatil tatil diye tutturmadan önce eşinizle aranızdaki sorunları çözmeniz gerekiyor. baskı uygulayarak adamı asla yumuşatmazsınız hele bide zaten sinirli stresli bir zamanda adama söylersen iyice sinirlenecek inada bindirip Zaten gitmez 🤦🏻‍♀️ gitmeyi verin bu sene yada yalnız gidin siz veya blöf yapın biraz zaman geçince tek gidiyorum ben deyin. Biz 2 senedir tatile gitmiyoruz eşimle mesela çünkü borçlarımız var elimiz ferah olunca gideriz ucunda ölüm yok ..mental durumu zaten maddı yönden çöküşte olan eşime bunu yaşatamazdım çünkü tatilden süt dökmüş kedi gibi parasız döneceğiz 😀 varsın sonra olsun.

Biz eşimle son 7 ay ayrı yaşıyoruz. Anlaşamadık çünkü bazı konularda.
Gittiğimden beri kiramı kendim ödüyorum ve kendi parmala yaşıyorum. O ayrı. Yani bunu söylemek biraz garip olabilir AMA onun borçları beni ilgilenmiyorlar bu dönemde çünkü ayrı yaşıyoruz zaten. Benim borçlarım yok.
Dön diyor, e döndüm, onun borçları mı ödemek için döneyim? Biraz ayrı bir konu da. Borçlara çök takılmıyorum çünkü gerçekten benim borçlarım değil, ayrı yaşadık.
O zaman kendi tatilinize kendiniz gidin.
7 ay herşeyi ayırıp(evleri bile)tatile illaki beraber gidelim demeniz tuhaf.

Gittiğimden beri kiramı kendim ödüyorum ve kendi parmala yaşıyorum. O ayrı. Yani bunu söylemek biraz garip olabilir AMA onun borçları beni ilgilenmiyorlar bu dönemde çünkü ayrı yaşıyoruz zaten. Benim borçlarım yok.
Dön diyor, e döndüm, onun borçları mı ödemek için döneyim? Biraz ayrı bir konu da. Borçlara çök takılmıyorum çünkü gerçekten benim borçlarım değil, ayrı yaşadık.

Ayrı yaşadığım adam ne münasebet benim hayatıma karışıyor bu arada hani 1 ay neyse de 7 ay olmuş boşanın gitsin al paranı gezeceksen gez tozacaksan toz hala neden izin alıyorsun.
Çalışıyorsun kendi paranı kazanıyorsun al tatilini biletine kendine o da isterse kendi bütçesiyle katılsın ya da katılmasın.
Nasıl evlilik bu anlamadım çok saçma

Merhaba hanımlar!
Ben mı yanlış düşünüyorum eşim mı bilemiyorum artık.
Durumunuz şu: yaz tatili konusu açıldı eşim çök sert bir şekilde dedi bu yaz tatil yok. Borçlarımız var, gidemem ben diyor. Ben de diyorum, tamam canım ben de destek olayayım, ben de yarısını ödeyebilirim. Mesela uçak bileti ben alabilirim sen otel ödersin..sonuçta ben de bu sene bunaldım çök zor geçti ikimiz için ama benim işim de çök stresli ben 3 ay şimdi sıcakta istanbul’da mı kalacam. Bir şeyler biriktirdim..lüks bile olmasın, 5 yokdız olmasın, bütçemize uygun bir şey bulamaz mıyız. ??
Eşim bağrıyor ben hayır dersem karım buna tartışmaz!!! Saçmaya bakar mısınız?
Bu borçlar zaten asla bitmez ki , ama benim hayatım gidiyor ben şimdi neden onun yüzünden hiç bir yere gidemem? Destek te olmak istiyorum neresi yanlış yılda bir kere yapılabilecek bir şey, yorgunum yoruldum zor bir seneydi benim için. Sadece kendimi düşünmüyorum onu da düşünüyorum tabi ki beraber gidelim tatil borcu birlikte ödelim sonra gerekirse ya da dediğim gibi yarısını ben ödeyebilirim.

Not: biz gayet iyi durumdayız, yani evimiz var arabamız var, evet tabi bu ekonomi eskisi gibi yaşayamıyoruz ama çalışıyoruz.

Açıkcası ben zor durumdayım. Benim hayatım da gidiyor, ben çalışıyorum, biriktiriyorum, tatile gideceğim 5-6 gün diye, bu benim motivasiyonum ama yok. Tabi ki eşim keyiften söylemiyor bunu anlıyorum, ama hiç çaba bile yok, yani beni kırmamak ve anlamak. Demiyorum ki hadi Maldivlere beni götür ve nokta. Sen bütçeyi söyle ben de ona göre tatil bakabilirim ve destek olurum biriktirdim işte..YOK YOK bu sene tatil yok ben bunu dersem sen hala tartışıyorsan benim karım olamaz saçma sapan şeyler söylüyor.

Hiç güzel yaklaşım yok mesela canım sana da ihtiyacı var tabi ki istersen aeni göndereyim ama benim çalışmam lazım, ya da bu kadar para tatile ayırabilirim bulsan bir şey gideriz..

Sadece yasaklamak her şey. Sadece böyle keskin konuşmak.
Ben de o zaman niye anlayışımı göstereyim ki sanki kalıp bana birisi teşekkür edecek…
Yok ya benim da hayatım var benim kazandığım paramdan ben tatile gidebiliyorum onun borçları zaten asla bitmez eee ben hiç mi bir yere gidemeyeceğim ? Eşim ne derse o mu dur. Yok ben yokum bu kafayla.

Sizce kızlar?
“Sen tatile gidemiyorsan borç yüzünden ben tek kişilik bakıyorum o zaman tatile” derim. Bu tamamen eşinin tavrıyla alakalı. Artis artis konuşmasın.
Borçlar yüzünden gitmek istemeyebilir ama gelir sana güzelce anlatır. “Bu sene biraz diş sıksak sen de bana uysan olur mu?” Falan diye o zaman amenna. Ama öyle ben dedim öyle olacak şeklimde konuşursa öyle cevap alır

eşinin konuşma tarzı çok rahatsız edici baştan bu bir. İkincisi de ikinizde çalışıp didiniyorsanız, bu ülkenin güzel kıyılarında 1 hafta denize girip tatil yapmak en doğal hakkınız.

Ya bu Türkçe'nin günahı ne arkadasim, anadili olan da yazamiyor, ogretmen olan da yazamiyor. Bilmiyorsaniz bir zahmet acin iki sayfa kitap okuyun yahu, ayip artik bu kadari da.

Ayrica 7 aydir ayri yasadigin adamla tatile gitmek kadar sacma bir fikir daha yok, Allah akil fikir versin.

Eşinin ne borcu var? Ayrı kaldığınız dönemde neden bu kadar borç yapmış? İşin içine sen ben girince olmuyor malesef.

Çok ilginç 2 senedir bütün mesajlarda çok kelimesi çök olarak yazılmış 🙄 otomatik düzeltme de olamaz hiçbir telefon çoku çök diye düzeltmez.

Çök esma çök geldi aklima okurken🤣
allahtan çök yazmış ya çük yazsaydı :KK70:
kk'nın çüklü konuları diye tarihe geçerdi :KK70:
düşünsenize eşinizden/sevgilinizden mesaj geliyor, "seni çük özledim" diye ...
bu arada ben kadıncağızın mesajından da yorumlarından da hiçbişey anlamadım
ama çök görünce de dayanamıyorum arkadaş :KK53:

Yani bunca keşmekeşin içinde tek sorun tatil mi cidden?

Kendi kiranızı kendiniz ödüyorsunuz, kendi paranızla geçiniyorsunuz e ozaman kendi tatilinizede kendi paranızla gidin. Kimseye muhtaç değilsiniz ki ..

Ayrı yaşayıp tatile birlikte gitme planı yapmak, beynim yandı 🤯

Merhaba hanımlar!
Durumunuz şu: yaz tatili konusu açıldı eşim çök sert bir şekilde dedi bu yaz tatil yok. Borçlarımız var, gidemem ben diyor. Ben de diyorum, tamam canım ben de destek olayayım, ben de yarısını ödeyebilirim. Mesela uçak bileti ben alabilirim sen otel ödersin..sonuçta ben de bu sene bunaldım çök zor geçti ikimiz için ama benim işim de çök stresli ben 3 ay şimdi sıcakta istanbul’da mı kalacam. Bir şeyler biriktirdim..lüks bile olmasın, 5 yokdız olmasın, bütçemize uygun bir şey bulamaz mıyız. ??
Bu borçlar zaten asla bitmez ki , ama benim hayatım gidiyor ben şimdi neden onun yüzünden hiç bir yere gidemem? Destek te olmak istiyorum neresi yanlış yılda bir kere yapılabilecek bir şey, yorgunum yoruldum zor bir seneydi benim için. Sadece kendimi düşünmüyorum onu da düşünüyorum tabi ki beraber gidelim tatil borcu birlikte ödelim sonra gerekirse ya da dediğim gibi yarısını ben ödeyebilirim.

Not: biz gayet iyi durumdayız, yani evimiz var arabamız var, evet tabi bu ekonomi eskisi gibi yaşayamıyoruz ama çalışıyoruz.

Açıkcası ben zor durumdayım. Benim hayatım da gidiyor, ben çalışıyorum, biriktiriyorum, tatile gideceğim 5-6 gün diye, bu benim motivasiyonum ama yok. Tabi ki eşim keyiften söylemiyor bunu anlıyorum, ama hiç çaba bile yok, yani beni kırmamak ve anlamak. Demiyorum ki hadi Maldivlere beni götür ve nokta. Sen bütçeyi söyle ben de ona göre tatil bakabilirim ve destek olurum biriktirdim işte..YOK YOK bu sene tatil yok ben bunu dersem sen hala tartışıyorsan benim karım olamaz saçma sapan şeyler söylüyor.

Hiç güzel yaklaşım yok mesela canım sana da ihtiyacı var tabi ki istersen aeni göndereyim ama benim çalışmam lazım, ya da bu kadar para tatile ayırabilirim bulsan bir şey gideriz..

Ben de o zaman niye anlayışımı göstereyim ki sanki kalıp bana birisi teşekkür edecek…
Yok ya benim da hayatım var benim kazandığım paramdan ben tatile gidebiliyorum onun borçları zaten asla bitmez eee ben hiç mi bir yere gidemeyeceğim ? Eşim ne derse o mu dur. Yok ben yokum bu kafayla.

Sizce kızlar?
Ekonominiz de ayrı zaten ayrı yaşıyormuşsunuz neden tatili karşılamasını ya da sizinle gitmesini bekliyorsunuz pek anlayamadım. Adam borcum var gidemem demiş. Sizin borcunuz yok, tatil için birikim yapmışsınız. Söyle bakınca yapılacak şey basit, birikiminize göre kendi başınıza tatile gideceksiniz. Siz tatili karsilayamayacaginiz için mi eşiniz de dahil olsun istiyorsunuz?

Merhaba hanımlar!

Sizce kızlar?
Bireysel takılıyorsunuz sanırım maddi konularda."Onun borcu","ben de destek olurum " filan.Zaten normalde giderleri paylaşmıyor musunuz?
Siz kendi kazancınızı ihtiyaç duyduğunuz yerlerde mi paylaşıyorsunuz (destek oluyorsunuz)

7 ay ayrı yaşayıp dert edindiğiniz şey tatil mi?🙄neyse yaşam şeklinizi geçiyorum, en kötü tatil 1 hafta 50 bine yaķin..madem adamın borçları varmış,borcu da beni ilgilendirmiyor diyorsunuz adam nasıl tatil yapsın..

X