Eşim yüzünden kilo alıyorum

Bu kadar tatlı düşkünlüğü normal değil bence. Eşiniz de siz de evde meyve yiyor musunuz? Ben gece acıkınca elma muz mandalina falan yiyorum. Abur cubur zararlı çünkü. Sağlık kontrolü yaptırın bence ikiniz de. Acıkıp yemek başka da ben 2 dilim baklava yesen ateş basıyor, başım ağrımaya başlıyor.

esine alma getirme demek zor, sonucta demek ki onun da iradesi yok,

ama soyle diyebilirsin,
ben bir duzen oturtana kadar (burada sure vermen lazim, atiyorum 1 hafta - 2 hafta) eve tatli / abur cubur alma. Ben duzenimi oturtayim ondan sonra sen de istedigin gibi beslenmeni ayarla.

siz de o 2 haftada tatli olayina ara verip duzenli beslenmeye odaklanirsaniz, sonrasinda o denli irade sorunu yasamazsiniz.

Emzirirken kilo verebilmek için sağlıklı beslenmek protein ağırlıklı bol bol yemek gerekiyor. Öğünlerde karnınızı iyi doyurun ekmek yemeyin. Sonra bir tane baklava yiyin kalori harcadığınız için gözünüz dönüyordur normal. Bir de emzirirken yanınızda hurma falan bulundurun. Emzirme bittiği an bana kriz gelirdi yoksa.

Yani şimdi ne desem bilemedim.
Benim eşim ayrı,çocuklarım ayrı severler tatlı,haftada 1 tatlı yaparım,ama ekler olur bu ama sütlaç ama supangile bazen pasta ,bazen şerbetli bir tatlı. Çocuklara beslenme için kek,börek hatta haftada 1 muhakkak açma,poğaça tarzı birşey pişiriyorum(oğlumun listesinde var hazır alıp koymak istemiyorum) ki bana hamur olsun hastasıyım ama yine de sanırım sürekli haşır neşir olmaktan dolayı gözüm doyuyor.çok canım isterse gündüz uygun bir saatte yiyorum geçiyorum kafama da takmıyorum aman yedim kilo aldım diye. Yada tatlıyı akşam ev ahalisine servis ederken,1 çatal yiyorum bir porsiyon yerine,bana da kiloma da yük olmuyor böylece.
Çok istemezsem yemiyorum da zaman zaman,regl falan olmayacaksam aramıyorum pek. Kendime tahinli hurma ne bileyim kuru meyve vs koyup yiyorum. Yapıyorum yada evde var diye yemek zorunda değilim,herşeyin bir alternatifi var yani.
Sizinde çocuğunuz var o yemek yemeye başlayınca ona pişirdiklerinizde problem olur bu mantıkla zira hazır içinde ne olduğunu bilmediģiniz şeyleri yedirmektense kendiniz yapacaksınız illaki.
Yani bence yemeyebilirsiniz yada az yiyebilirsiniz.
Haftasonu pek dikkat etmem,sabah uzun simitli,pişili böyle güzel bir kahvaltı yaparız pazar sabahı,herşeyden de yerim ama öğlen yemiyorum cok yediysem zaten acıkmıyorum bir şekilde dengeleniyor.
Sizde bence böyle strese sokmayın kendinizi, canınız çok istiyorsa nefsinizi köreltecek kadar az bir miktar yiyin yoksa gece yarısı kendinizi dolabın önünde hunharca o tatlıyı yerken bulabilirsiniz.

Yemek iradesizliğini hiç hoş gormuyorum hatta kişinin genel katakteriyle iliskilendiriyorum ve önyargi denebilir buna evet.
Hani keyfim öyle istiyor, kendimden de memnunum yiyorum diyene bir sey diyemem ama zor duruyorum, dayanamiyorum, irade gösteremiyorum şeklinde baş göstermesi fatkli bir şey ben olsam eşime yiyecek almamasi konusunda baski yapmak yerine kendimi irade konusunda egitmeye calisirdim.

Benim de sigara konusunda iradesizligim olmuştu mesela, bunu yendim.

Yemek iradesizliğini hiç hoş gormuyorum hatta kişinin genel katakteriyle iliskilendiriyorum ve önyargi denebilir buna evet.
Hani keyfim öyle istiyor, kendimden de memnunum yiyorum diyene bir sey diyemem ama zor duruyorum, dayanamiyorum, irade gösteremiyorum şeklinde baş göstermesi fatkli bir şey ben olsam eşime yiyecek almamasi konusunda baski yapmak yerine kendimi irade konusunda egitmeye calisirdim.

Benim de sigara konusunda iradesizligim olmuştu mesela, bunu yendim.
Konuyla alakasız ama,sigarayı bırakabildiniz mi?

3 ay önce 170 boy 85 kiloyla sezeryan doğum yaptım. 9 kilo kadar gitti şimdi 76 kiloyum 74 e düşmüştüm aslında geri eşim yüzünden 76 oldum. Üstelik emziriyorum emzirme döneminde kilo vermek kolay diyorlar.
Eşim eve sürekli tatlı alıyor pasta alıyor defalarca uyardım bak alma getirme hamileyken de aynısını yaptı belki bu kadar kilo almazdım. kendisi de kilolu ve tatlı krizim tutuyor diyor eşimi görene kadar bir erkeğin bunu dediğini duymamıştım . Kan tahlili yaptır diyorum onu da ihmal ediyor.
Benim iradem yok görünce bende yiyorum tatlıya düşkünüm bende ama olmazsa yemiyorum ya da eşime al diye söylemiyorum. Telefonda alıyım mı diye soruyor alma diyorum yine almış ben al desem rahatlayacak bikaç kere bişey demediğimden ben istedim diye getiriyormuş güya.
Sizin bana yeme demekten başka vereceğiniz tavsiye yok belki ama içimi dökmek istedim 😄
Diyetisyene gidin. Cikabiliyosaniz yürüyüş yapun

Ay ben olayı komik ve tatlı buldum 😂 Millet nasıl ciddi ciddi laf giydirmiş yorumlarda şok oldum valla

Konu sahibi bence porsiyon kısıtlaması yapın madem canınız çekiyor gene yiyin ama gün içerisinde hareket edin ve belli bir saatten sonra bir şey yememeye çalışın böylece dengelemiş olursunuz

Benim esim de pisbogazdir, getirir yapar yer :) ben yemem. Beslenme tarzima uymayan hicbir seyi yemem. Birini suclamaktansa, irademize sahip cikmaliyiz.

Evet 5 yıl oldu galiba saymayi biraktigim icin tam hatirlamiyorum. Aniden pat diye biraktim bir gun. 😃
Gerçekten darısı başıma inş.Surekli deneme yapmaya çalışıyorum.Yapamiyorum hop başa dönüyorum.Bu defa kendime de öfkeleniyorum.Hep bir bahane bulup erteliyorum.Bazi insanlar sigarayı çok keyif alarak içer bırakmak istemez kahvenin yanında falan zevk alır.Ama ben bırakmak istiyorum ama malesef hala beceremedim.Neyse hayırlısı diyelim konuyu daha fazla dagitmayayım.☺️

Ay ben olayı komik ve tatlı buldum 😂 Millet nasıl ciddi ciddi laf giydirmiş yorumlarda şok oldum valla

Konu sahibi bence porsiyon kısıtlaması yapın madem canınız çekiyor gene yiyin ama gün içerisinde hareket edin ve belli bir saatten sonra bir şey yememeye çalışın böylece dengelemiş olursunuz
Itinayla adam azarlariz vjvuvuvu

3 ay önce 170 boy 85 kiloyla sezeryan doğum yaptım. 9 kilo kadar gitti şimdi 76 kiloyum 74 e düşmüştüm aslında geri eşim yüzünden 76 oldum. Üstelik emziriyorum emzirme döneminde kilo vermek kolay diyorlar.
Eşim eve sürekli tatlı alıyor pasta alıyor defalarca uyardım bak alma getirme hamileyken de aynısını yaptı belki bu kadar kilo almazdım. kendisi de kilolu ve tatlı krizim tutuyor diyor eşimi görene kadar bir erkeğin bunu dediğini duymamıştım . Kan tahlili yaptır diyorum onu da ihmal ediyor.
Benim iradem yok görünce bende yiyorum tatlıya düşkünüm bende ama olmazsa yemiyorum ya da eşime al diye söylemiyorum. Telefonda alıyım mı diye soruyor alma diyorum yine almış ben al desem rahatlayacak bikaç kere bişey demediğimden ben istedim diye getiriyormuş güya.
Sizin bana yeme demekten başka vereceğiniz tavsiye yok belki ama içimi dökmek istedim 😄
Sizin ki yine iyi sadece alıyomus benim erkek arkadaşım ağzıma sokuyo :110: ağzımı kapatınca da zorla tepikliyo :olamaz:

Benim esimde markete girince atıştırmalık reyonuna girer ben ise temel ihtiyaçlarına evde de ne yemis falan vs ilgilenmem adamında hakkı yani evinde yemek. Onun aldıgı tatlıdan sundan bundan ben de yiyorsam ve kilo alıyorsam bu eşimin değil benim suçum sonucta nefsine hakim olamayan benim 🤷🏽‍♀️

X