Eşim

Utanmadan birde 2. Çocuk derdine mi düşmüş? İlkine çok iyi bir hayat vermiste 2. Çocuk kusur kalsın

2.cocugu istiyodu ama bi hastaligi vardi. Doktor riskli demisti, annesi dogurma demisti. Annesinin dayak yedigini goren bir cocuk varken 2.sini istemenin mantigini anlayamıyorum ben

o sizi döverken siz onu neden dövmüyorsunuz elinize geçen herşeyi kafasına atın , neresine gelirse onun da canı yansın

elden günden utanmayın , o dayak yemenin ne oldugunu anlasın , tlf kades yükle baktın iş çığrında çıkıyor bas düğmeye polisler eve gelsin ,

öyle dövüyor böylede dövüyor bari bu kadına ne oldu diye düşünmesini sağla

Diyeceğim sadece dövülmeyi kanıksama herkes dövülmüyor her evlilikte bu yok. Zaten diğerlerinin farkında yanlişini biliyorsun
Buna inananlar var ya

Eğitimli bir kadın maaşı var kocadan şiddet görüyor
Bir de diyor ki her evlilikte oluyor

Gel de çıldırma

İyi günler. Buraya dertleşmek için üye oldum. Lütfen beni linçlemeyin ne yapacağımı şaşırdım. Evlendiğimin 1. Ayında şiddet görmeye başladım 4 yıllık evliyim hala şiddetedevam ediyor. 2 düşük sonrası brbeğimi kucağıma alabildim ne zorluklar çektim doğuma kadar istifra etmemi dersimiz hergün vurulduğum iğneler. Artık vücudumda her kalmamıştı. Neden çocuk yaptın diyen olursa çok haklsınız eşimin birdaha yapmayacağım yeminlerine inandım. Ailesi de oğlumuza kefiliz yapmayacak demelierine aldandım. Bu konuda ne deseniz haklınız. Ona karşı geliyormuşum tahrik ediyormuşum bunyüzden şiddet uyguluyormuş. Sadece yılda bir fındık toplarız diyen insan zorla beni tarlada çalışmaya götürmeye çalışıyor. Gitmeyince tüm ailesinden sırat görüyorum. Ailesi herkes görüyor şiddet uyguladığını ama kimse bişey demiyor. Kendi ailem kalabalik ama kimse yanımda durmaz Birtek garip anam yanımda durur ama o da yüksek tansiyon hastası korkuyorum anlatsam bişey olur diye. Abimde yengemi dövüyormuş yiğenim anneme anlatmış annem beyim kanaması geçirecekti. Babam sürekli anneme hakaret eder erkek kardeşim sürekli annemi hor görür. Böyle bir ailem varken nasıl gidip eşim beni dövüyor sahip çıkın diyeceğim. Kadın sığınmaya gitmeyi düşündüm ama kızımla beni tehdit ediyor onu bana vermeyeceğini söylüyor o kadar çıkmazdauım. Çok pasifim kimse yanımda olmayacağını bildiğim için susuyorum. Bir mesleğim yok ben çalışırken işten çıkarttı beni bende salağim ya her dediğine uydum. Ama bir işe girip boşanacağım. Sunu da söyliyeyim karaktersiz eşim bana herşeyi yapıyor ama çocuğumun yanında bişey yapmıyor onu kötü bilmesini istemiyormuş benim yüzümden
Kadın sığınma evine git, şiddet uyguladığında kadese bas. Kadese bastığında ve polis ekipleri ile evden alındığında dava da bir adım önde oluyorsun. Ardından sana darp raporu alır başka bir şehre gönderirler. Yerini yurdunu bilmediğinden kızını da alamaz. Kızında dayak yediğini bilsin, yarın arkanda durmaz bu durumda büyüyünce. Kadın sığınma evinde işe girersin kendini toplayana kadar idare edersin. Şiddet ayrı bir olay buna katlanma

Kendini geçmişsin artık o belli ama çocuğun için o adama boyun eğme bi işe gir çalış kurtul

İyi günler. Buraya dertleşmek için üye oldum. Lütfen beni linçlemeyin ne yapacağımı şaşırdım. Evlendiğimin 1. Ayında şiddet görmeye başladım 4 yıllık evliyim hala şiddetedevam ediyor. 2 düşük sonrası brbeğimi kucağıma alabildim ne zorluklar çektim doğuma kadar istifra etmemi dersimiz hergün vurulduğum iğneler. Artık vücudumda her kalmamıştı. Neden çocuk yaptın diyen olursa çok haklsınız eşimin birdaha yapmayacağım yeminlerine inandım. Ailesi de oğlumuza kefiliz yapmayacak demelierine aldandım. Bu konuda ne deseniz haklınız. Ona karşı geliyormuşum tahrik ediyormuşum bunyüzden şiddet uyguluyormuş. Sadece yılda bir fındık toplarız diyen insan zorla beni tarlada çalışmaya götürmeye çalışıyor. Gitmeyince tüm ailesinden sırat görüyorum. Ailesi herkes görüyor şiddet uyguladığını ama kimse bişey demiyor. Kendi ailem kalabalik ama kimse yanımda durmaz Birtek garip anam yanımda durur ama o da yüksek tansiyon hastası korkuyorum anlatsam bişey olur diye. Abimde yengemi dövüyormuş yiğenim anneme anlatmış annem beyim kanaması geçirecekti. Babam sürekli anneme hakaret eder erkek kardeşim sürekli annemi hor görür. Böyle bir ailem varken nasıl gidip eşim beni dövüyor sahip çıkın diyeceğim. Kadın sığınmaya gitmeyi düşündüm ama kızımla beni tehdit ediyor onu bana vermeyeceğini söylüyor o kadar çıkmazdauım. Çok pasifim kimse yanımda olmayacağını bildiğim için susuyorum. Bir mesleğim yok ben çalışırken işten çıkarttı beni bende salağim ya her dediğine uydum. Ama bir işe girip boşanacağım. Sunu da söyliyeyim karaktersiz eşim bana herşeyi yapıyor ama çocuğumun yanında bişey yapmıyor onu kötü bilmesini istemiyormuş benim yüzümden
Aaaah aah şöyle adamları görüyorum ya böyle hayal dünyam çıldırıyor. Şunu diyorum bi evire çevire, eşek sudan gelinceye kadar bi hakkından gelsem. Tahrik oluyormuş da gücü kadına yetiyormuş. Ona da, böylelerine de gücü yeten çıkarrr muhakkak. Yani anlamadığım bu kadınlar da evlat ya. Bu anne babalar nasıl sahip çıkmıyor anlamıyorum ki. Yok anlamıyorum. O damadı kadın olarak paralarım. Yemişim 0.01 gr erkekliğini. Allah yardımcınız olsun. Sinirlerim zıpladı yine.

Buna inananlar var ya

Eğitimli bir kadın maaşı var kocadan şiddet görüyor
Bir de diyor ki her evlilikte oluyor

Gel de çıldırma
Her evlilikte olmuyor ne alaka ki şiddete yönelen bir el karisina ne verebilir hicbirsey bence en büyüğü değersizlik duygusu verir..
Düşüncelerimiz keskin olsun ki karşi taraf buna cürret edemesin
Ama şiddete meyilli biri ile yine de zor
Eskiden kayinpederler gelinleri dovermis o diğerini vs yapılan muameleler kadına sıfır değer

Hiç şaşmıyor, aile içi şiddet haberlerinde hep birden fazla çocuk sahibi olduklarını görüyorum habere konu olan kişilerin.
Kendi mutsuzluğunuza çocuğunuzu da alet etmişsiniz ve muhtemelen "çocuk kardeşsiz olmaz" manipülasyonlarına maruz kalarak ikinciyi de doğuracaksınız.
Buna boyun eğmişsiniz bir kere.
Ortalık harcanmış çocuklarla dolu. Bir insanın evladına yapacağı kötülük, öyle bir ortama onu getirmek. Bugün size, yarın evladınıza kalkacak o el.
Adam manipülasyoncunun teki. Kendi kötülüğünüm sorumluluğunu sizin üstünüze atıyor "senin yüzünden " diyerek. Sizi suçlu hissettiriyor. Bu adam değişmez.
Size tek diyebileceğim, ikinciyi yapmayın en azından.

X