Eşim

Primaya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2020
1.378
357
25
İyi günler. Buraya dertleşmek için üye oldum. Lütfen beni linçlemeyin ne yapacağımı şaşırdım. Evlendiğimin 1. Ayında şiddet görmeye başladım 4 yıllık evliyim hala şiddetedevam ediyor. 2 düşük sonrası brbeğimi kucağıma alabildim ne zorluklar çektim doğuma kadar istifra etmemi dersimiz hergün vurulduğum iğneler. Artık vücudumda her kalmamıştı. Neden çocuk yaptın diyen olursa çok haklsınız eşimin birdaha yapmayacağım yeminlerine inandım. Ailesi de oğlumuza kefiliz yapmayacak demelierine aldandım. Bu konuda ne deseniz haklınız. Ona karşı geliyormuşum tahrik ediyormuşum bunyüzden şiddet uyguluyormuş. Sadece yılda bir fındık toplarız diyen insan zorla beni tarlada çalışmaya götürmeye çalışıyor. Gitmeyince tüm ailesinden sırat görüyorum. Ailesi herkes görüyor şiddet uyguladığını ama kimse bişey demiyor. Kendi ailem kalabalik ama kimse yanımda durmaz Birtek garip anam yanımda durur ama o da yüksek tansiyon hastası korkuyorum anlatsam bişey olur diye. Abimde yengemi dövüyormuş yiğenim anneme anlatmış annem beyim kanaması geçirecekti. Babam sürekli anneme hakaret eder erkek kardeşim sürekli annemi hor görür. Böyle bir ailem varken nasıl gidip eşim beni dövüyor sahip çıkın diyeceğim. Kadın sığınmaya gitmeyi düşündüm ama kızımla beni tehdit ediyor onu bana vermeyeceğini söylüyor o kadar çıkmazdauım. Çok pasifim kimse yanımda olmayacağını bildiğim için susuyorum. Bir mesleğim yok ben çalışırken işten çıkarttı beni bende salağim ya her dediğine uydum. Ama bir işe girip boşanacağım. Sunu da söyliyeyim karaktersiz eşim bana herşeyi yapıyor ama çocuğumun yanında bişey yapmıyor onu kötü bilmesini istemiyormuş benim yüzümden

Bu forumda sizinle aynı olan bana kalsa milyon kadın var. Tüm kriterleri karşıladınız.
*Şiddet görüyorsunuz
*Ona rağmen çocuk doğuruyorsunuz
*Arkanızda olacak bir aileniz yok
*Olan hasta öğrenirse kötü olur
*Hiç bişey yapamazsınız çünkü geliriniz yok

İnsanın kendine yaptığı kötülüğü başka kimse yapmaz. Siz buna çok iyi örneklerdensiniz.

Bahanelerinizle birlikte bir ömür mutsuz olacaksınız. Şöyle yap böyle yap desekte bişey değişmeyecek. En iyisi siz Arama kısmına şiddet yazın benzer konulardaki hemcinslerinizle hangimizin bahanesi daha iyi konuşun.

Bir ise girecegim bosanacagim demissiniz yapcaginizi sanmiyorum ama yapmaniz gereken bu. Ne dememizi istiyorsunuz zaten herseyin farkindasiniz. Bebek yapmamaliydiniz isten cikmamaliydiniz ailenize soylemeliydiniz bosanmaliydiniz. Bildiginizden farkli birsey soylenmeyecek.

Ee size ne önerebiliriz ki?
Ailenize söyleyemezsiniz beyin kanaması geçirirler veya onlara bir şey olur, kadın sığınmaya gidemezsiniz çocuğunuzu vermezler, kendi başınıza ayrılıp bir ev kuramazsınız iş güç yok. Yani tüm yolları siz kendi ellerinizle kapatmışsınız. Ne tavsiye verebiliriz ki?
İşe girip boşanma ihtimalini de sizde pek görmüyorum kusura bakmayın. O koca ve ailesi sizi tarlada çalıştırırlar ama işe göndermezler. Malesef yine dayağınızı yer oturursunuz. Kendi kendinizi bitirmişsiniz.

Diyeceğim sadece dövülmeyi kanıksama herkes dövülmüyor her evlilikte bu yok. Zaten diğerlerinin farkında yanlişini biliyorsun

Linç edilmeyecek gibi değil ki konu. habire çocuk doğurmaya çalışmışsınız ilk aydan size şiddet uygulayan bu adama. Başınız göğe erdi mi şimdi? Siz boşanmazsınız kendinizi kandırmayın. Çocuk yokken boşanmamış bulmuşsunuz bir bahane şimdi çocuk var hayatta boşanmazsınız. Siz seçimlerinizin sonucunu yaşıyorsunuz ama olan çocuğunuza olacak. Yazık insan ailesini seçemiyor.

Size siddet uyguladiginda alin cocugunuzu cikin evden ya da bir odaya girip kilitleyin direkt 183u veya polisi arayin gelip sizi alsinlar hastaneden darp raporu alip bosanirsiniz ayrica cocuk kucukse sizden alamazlar cocugun sahit olmasina gerek de yok. Kendinizi korku bulutunun icine almissiniz cikamayacaginizi düşünüyorsunuz ama isterseniz cikabilirsiniz.

ne duymanız gerek burda kimsenin mucize oluşturacak bir akıl vermesini beklemeyin. asla boşanamazsınız asla. yapacağınız çalışıp güçlenmek biraz özgüveniniz artar evden uzaklaşırsınız hepsi bu

İyi günler. Buraya dertleşmek için üye oldum. Lütfen beni linçlemeyin ne yapacağımı şaşırdım. Evlendiğimin 1. Ayında şiddet görmeye başladım 4 yıllık evliyim hala şiddetedevam ediyor. 2 düşük sonrası brbeğimi kucağıma alabildim ne zorluklar çektim doğuma kadar istifra etmemi dersimiz hergün vurulduğum iğneler. Artık vücudumda her kalmamıştı. Neden çocuk yaptın diyen olursa çok haklsınız eşimin birdaha yapmayacağım yeminlerine inandım. Ailesi de oğlumuza kefiliz yapmayacak demelierine aldandım. Bu konuda ne deseniz haklınız. Ona karşı geliyormuşum tahrik ediyormuşum bunyüzden şiddet uyguluyormuş. Sadece yılda bir fındık toplarız diyen insan zorla beni tarlada çalışmaya götürmeye çalışıyor. Gitmeyince tüm ailesinden sırat görüyorum. Ailesi herkes görüyor şiddet uyguladığını ama kimse bişey demiyor. Kendi ailem kalabalik ama kimse yanımda durmaz Birtek garip anam yanımda durur ama o da yüksek tansiyon hastası korkuyorum anlatsam bişey olur diye. Abimde yengemi dövüyormuş yiğenim anneme anlatmış annem beyim kanaması geçirecekti. Babam sürekli anneme hakaret eder erkek kardeşim sürekli annemi hor görür. Böyle bir ailem varken nasıl gidip eşim beni dövüyor sahip çıkın diyeceğim. Kadın sığınmaya gitmeyi düşündüm ama kızımla beni tehdit ediyor onu bana vermeyeceğini söylüyor o kadar çıkmazdauım. Çok pasifim kimse yanımda olmayacağını bildiğim için susuyorum. Bir mesleğim yok ben çalışırken işten çıkarttı beni bende salağim ya her dediğine uydum. Ama bir işe girip boşanacağım. Sunu da söyliyeyim karaktersiz eşim bana herşeyi yapıyor ama çocuğumun yanında bişey yapmıyor onu kötü bilmesini istemiyormuş benim yüzümden
Son bir haftadır bu konuyu 20 defa okumuşumdur. 1. Ayda başlamış 4 yıl devam etmişsiniz. Kendi hayatınızı berbat ettiğiniz gibi bir de utanmadan çocuk yapmışsınız. Sizin gibiler çocuksuz olunca sinirlenmiyorum o kadar, kendiniz edip kendiniz buluyorsunuz ama şu durumda ısrarla çocuk yapmaya ne hakkınız vardı?
Zamanında aileniz okutmamış olsaydı yine anlayacaktım. Şimdi iş bulmak zor ama işinizi de bırakmışsınız. Sizi döven bir adamdan tek kurtuluş kendinize sahip çıkabilecek kadar paranızın olması ve boşanmanızken çıkıp işten ayrılmanız da çok mantıklı bir karar olmuş.
Eşin ilk aydan seni dövdü, bir daha olmaz dedi tamam dedin de 4 yıl sürmüş, bir kere çıkıp "halla halla bu adam son son diyor da sonu gelmiyor" demedin. Tek kurtuluşunken tutup işini bıraktın. Yetmez gibi çocuk yaptın.
Ne gibi tavsiyeler istiyorsunuz onu anlamıyorum? Şu duruma gelene kadar 1 mantıklı hareketiniz yok, şu saatten sonra da olmayacağını düşündüğüm için size durumunuzu uzun uzun yazdım ki başınıza gelen bu şeylerin sizin davranışlarınızın sonucu olduğunu görün.

Bazı insanlar vardır dert anlatır anlatır ama asla çözüme ilerlemez. O sebeple siz bu şekilde bir hayatı tercih ettiniz, değişim için ne yaptınız birbirlerine şikayet etmekten başka. Bu gidişle çocuğunuz yalnız kalmasın diye 2.çocuğu da yapar sizi döven, sevmediğinizi iddia ettiğiniz adamla da sevişir yaşamaya devam edersiniz.
Siz sanıyorsunuz ki hayat böyle... Ama eşine el kaldırmayan, karşılıklı tartışabilen, huzurlu, mutlu evliliklerde var.

Eşiniz kendi ayaklarınızın üstünde duramayacağınızı ve ailenizin de size sahip çıkmayacağını bildiği için istediği gibi at koşturuyor. Keşke çocuk yapmasaymışsınız. Yapacağınız tek şey kendi düzeninizi kurup bu adamı boşayacaksınız. Ömür boyu çekerim diye düşünmüyorsanız tabi.

Çok üzüldüm keşke bunların hiçbiri yaşanmasaydı. Çocuğunuz kaç yaşında ve dipte köşede paranız bozdurabileceğiniz bir altın vs var mı ve son olarak yaşadığınız ev kiramı ev kocanızın mı?

X