eşimde azospermi var yardımcı olabilecek varmıdır.

bademi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2016
3
2
42
merhaba arkadaşlar 6 yıllık evliyim. evlendiğimizden beri çocuğumuz olmuyordu. 2 yıl önce tedaviye başladık. eşimin kanalları açık olmasına rağmen sıkıntılı bir döneme girdik. gerekli bütün testleri yaptırdık karyotip analizi dahil.testlerin normal olduğunıu çocuğumuzun olmaması için hiç bir sebep olmadığını söylediler. 2015 yılı haziran ayında istanbul acıbadem hastanesine bülent tıraşın olduğu hastaneye oradada testler yapıldı. ve mikro tese ameliyatı olduk. sonuç olumsuz çıktı ve hiç sperm bulamadılar. ameliyat sonucunu doktor söyleyince eşim güçlü durmaya çalıştı. hatta beni sakinleştirdi o halde. eşim asker doğuda görev yapıyoruz. doktor çocuğumuzun olma ihtimalinin çok düşük olduğunu söyledi. fsh değeri 2,30 larda. hatta benim çocuğum olmayacak anlaşılan deyip önce boşanalım dedi. peşimden sürüklenmene gerek yok dedi. 1 yıldır tedavi görmüyoruz. kendini iyice işe verdi. dağlarda geziyor. görevden geliyor. 1 hafta sonra tekrar göreve gidiyor. canının sıkıldığını biliyorum. ama elimden birşey gelmiyor. artık ne yapacağımı şaşırdım. bir taraftan terör belasıyla uğraşıyoruz bir taraftan kendi durumu. arkadaşlarımızın çocuklarını dahi sevmiyor. korkuyor birşey yaparım diye. fsh hormonunun tedavisini artırabilecek bitkisel ilaç, kür, tedavi yöntemi bilen varmıdır. bizimle aynı yada benzer sıkıntıları yaşamış arkadaşlar varsa lütfen ama lütfen bana yardımcı olun.

X