Eşimden şiddet görüyorum yardım edin!

sadopa

İncili Kadın
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2014
106
24
Merhabalar..
Yaklasik 3 yillik evliyim 21 yasindayim cocugumuz yok olmuyor ben polikistik overim Lise mesunuyum açiktan üni okuyorum edebiyat bolumu. gitar ogretmenligi ve kuaforluk gibi mesleklerim var ikisinide yillarimi verdim cekirdekten yetistim. Ama esim calismama izin vermiyor. Aslinda hikayem cok acıklı nerden baslasam bilemiyorum. Esimle 3 yil once anlasirken ergen olan erkek kardesimin ogrenip kavga cikarmasi sonucu babamdan 3 gun boyunca dayak yedikten sonra esimin seviyosan gel benimle demesine güvenip kacarak evlendik. Bazi sartlardan dolayi dugunumuz 7 ay sonra oldu ve bu surede anneleriyle yasadik. Buraya kadar sorun yok. Yani aslinda var da simdiki kadar degil. Bizim iki katli bi evimiz var ailem ustte yasiyor babamla baristiktan sonra (esimin israrlari sonucu) bizde alt kata yerlestik dugunden sonra. Yalniz esim bu 7 aylik sure zarfinda kendi ailesine ve bana yapmadigini birakmadi (sözlü olarak) düğün istemedi esya istemedi kiraya giricez ev begenmedi en sonunda beni tehdit etti ya sizin ev yada dugun olmaz dedi bende annemi ikna ettim ve babam evde oturmamiza izin verdi. Esim ici rahat olsun annem babam yanimda diye istiyodu bana oyle diyo yani. Ev insaatti kapi dolap falan yoktu esim icini yaptirdi annesinden falan cok para aldi annesiyle bu yuzden hep kavga ettiler mobilya alisverisine gittik annesi babasina kizdi bindi arabaya geldi onlari orda birakti onlar otobusle dondu falan.. Cok uzattim ama Birazdan bunlari niye anlattigimi anliycaksiniz. Artik kendi evimizde yasamaya basladiktan sonra sanki 7 ayı hic yasamamis gibiydik hersey sıfırlandi basa donduk. Asiri kiskancliktan cok tartistik. Ha bu arada kapi disari cikmak zaten yok 1 yilda 20 kilo aldim hastaligimin da destegiyle. Yeni evliyiz afedersiniz banyo yapiyoruz kış günü tabi nem kurumuyo esim kiskancliktan kapi pencere actirmiyodu ev kuflendi resmen. Zebra perde alttan biraz acildi mi kavga cikiyodu neden perde acik diye. Ev yeni esya yeni her gün ben temizlik yapayim istiyodu yine kavga cikiyodu. Sanki beni hizmetci almis gibi davraniyodu. Bunlari tek tek bi sekilde kayinvalidemle hallettik havalandirma temizlik falan.. Esimin psikolojisi bozuk demek yetmez resmen göçük bizde farkindaydik.doktora falan da gittik ama sonra goturemedik gitmiyor. İlk dayagimi ne zaman yedim bilmiyorum ama yine ilk zamanlardi boyle seveplerden olsa gerek. Ve tabi yukarda annem babam duya duya. Yalniz unutamadigim bi kac dayak yeme sebebim var onlari paylasayim. Bi gun yine bi sebepten bozuguz aksam yemegi yiycektik benim canim istemedi ona masayi hazirladim geldi oturdu sonra bagirmaya basladi kaşık koymayi unutmusum. Dusunebiliyo musunuz kasiğı unuttum yani bu dunyadaki en buyuk hatalardan biri. Kaşıgı unuttum diye bagirinca bende tabi onu sakinlestirmeye calistim bagirmana gerek yok unutmus olabilirim zor bisey degil ki bak kasiklar burda koyarim hemen falan dedim ve kasigi hemen koydum uzaklastim cunku biliyorum olcaklari ve tabi esim susmadi soylenmeye devam etti yemeden kalkti masadan bu sefer ben kizdim bi kasik koymadim diye sofraya kusuyon falan diye biyandan sofrayi toplarken biyandan soyleniyodum hic anlamadim soyleniyorum diye dovdu beni. Kisacasi masaya kasik koymayi unuttugum icin dayak yedim..
Yine bikere oturuyoruz tv izliyoruz biyandan da tatli yiyoruz ama hosuma gittigi icin ona ben yediriyorum. Bi catal verdim agzina sonra dalmisim yine bagirmaya basladi hadiiii ne bekliyooon verseneeee vs vs diye. Tamam dalmisim bagirma demeye kalmadi tabak canak havada uctu her yer pasta oldu tabaklar kirildi ve yine dayak yedim. Dusunebiliyo musunuz elimle beslerken 2 dakka agzi bos kaldi diye dayak yedim.
Yine bikere sebebini hatirlamiyorum yine beni cok dovmustu ve ben artik cinnet gecircek duruma geldim paltomu falan giydim gitmeye calisiyorum ama beni birakmiyo. Biyandan babamlar sesi duydu kapiyi caliyo ben kacmaya calisiyorum elinden o beni birakmiyo. Sonra ben kacip kapiyi actim babam iceri girince bide babam dovdu beni. Ellerinden kactim bahcede yakaladilar 10 metre sacimdan surukledi babam gitmeye kalktim diye. Yani bunun sebebi de onaysiz evlendim onun sevmedigi bi aileye cattigim icin hakettigimi dusunerek vurun kahpeye hesabi ben ortada hep dayak yiyorum. Ve bunun gibi niceleri. Velhasil yagmurdan kacarken doluya tutuldum. Ve bu aksam yine tartistik sacma bi sebepten ama esim susmak bilmedi butun aksam boyunca sanki intikam alir gibi hep ustume geldi hep benimle ugrasti hic sesimi cikarmadim baska bi sebepten yine bagirdi zaten aramiz kotu ya cezveyle parmagima vurdu parmagim morardi yine de kavga cikmasin diye morarttin bile demedim. Susup oturuyorum nakışımı yapiyorum ordan cikiyo diyo faceden arkadaslarini sildim numaralarini da telden sildim. Yine susuyorum cikiyo diyo bu kanali degistir yoksa televizyonu kapatirim yine sustum tvyi kapatti. Cerez yiyorum git baska odada yeses oluyo falan diyo Hep beni tahrik etmeye calisti yani. En sonunda girdik yataga tabi benim telefonumu vermiyo aldi bana telefon yasakmis.( her kavgada telefonumu alir vermez ertesi gunde ise goturur ben telefonsuz kalirim) Yorgan altindan telefonla oynuyo bende bakmaya calistim napiyo diye bakma diyerek beni iktirdi ama göğsümden iktirdi neden göğsümü iktirdin acittin dedim bilerek yaptim demesiyle benim bardak taştı kan beynime sıcradi bi tane yapistirdim suratina. Sonra da olan oldu sen kim oluyon bana vurcak diyip daldı bana yine baya dövdü saclarimi eline doladi hadi bakalim nasil kurtulcan diyerek yoldu. Bende sinirle ne varsa yere carptim yorgani yastigi siseyi telefonunu. Sen kim oluyon bu esyalara zarar veriyon bi kuruş faydan mi var bi kuruşluk bisey mi aldin diyerek daha da vurmaya basladi ve gitarimi aldi eline kirmak icin. O benim en yakin arkadasim gitarimi kirsa öldürürdüm onu ben onu yillar once ne zorluklarla aldim tam 3 yil bekledim ona sahip olmak icin. Ben de yapistim gitara tamam birak bana vur ama gitara bisey yapma dedim iki elimle gitari tutuyorum o tek elinle tutyo bi elinlede beni tokatladi iki elim dolu oldugu icin yuzumu gozumu koruyamadim sonra birakti aciyarak bakarak. Sonra diger odaya gittim gitarimi alip klimayi actim sarteli kapatti isinamayayim diye. Sonra yine biraz daha itistik sonra ayrildik yine itistik en son ben paltomu giydim birak beni gitcem dedim birakmam diyo oyle paltoyla oturdum ben bi sure buz aldim kavama enseme koydum saclarimi cok yoldu cunku canim hala aciyo. Pek bagrismadik annemler duyduysa bile tartisiyoz sanmislardir dovdugunu anlamazlar ben de anlasinlar istemiyorum zaten sen istedin sen kasindin diyip cikiyolar isin icinden hic destek olmuyolar. Hic bi arkadasima da anlatamiyorum bikere en yakin arkadasimi arayip anlattim dayak yedikten sonra ama sonra cok utandim sanki bana bakinca hep dayak yedigimi güçsüz oldugumu dusunuyo gibi geliyo bana kimse acısın istemiyorum zaten kayinvalidem tembihliyo kimseye anlatma diye dedikodu olurmus yayilirmis. Bosanmayi hep dusunuyorum ama ailem yanimda degil tek basima naparim kucuk biyerde yasiyoruz bosanip yukari ciksam dul damgam olcagi icin hapishane hayatina bastan baslicam esimi zor düzeltmisken. Sehir disina okumaya gitsem izin vermezlerse naparim bu kucuk yerde dedikodunun cehaletin icinde. Sizden istegim bana yardim edin ben napayim isin icinden cikamiyorum en sonunda ikimiZden biri katil olcak. Beni hep kucumsuyo hem babamin evinde oturuyo hem ailem hic bi esya almadi diye hep laf sokuyo hem beni calistirmiyo hem de yetkili olmadigimi kafama kakiyo beni bu evde eziksin gozuyle goruyo gidemiycemi bildigi icin bana hep eziyet ediyo en ufak biseyden bagiriyo kavga cikartiyo. Dövüyo dövüyo sonra pisman oluyo özür diliyo cok üzülüyo biliyorum. her seferinde gitcemi anlayinca bida yapmicam haklisin diyo ben sinirlenince kendime hakim olamiyorum sen bana karsilik veriyon sen kasiniyon sen hakediyon ceneni kapatcan diyo o da isin icinden cikiyo. Sevgiyi sorsaniz o da zaten bunlari unutturmuyo...Ben napayim? Yukari tukursem biyik assagiya tukursem sakal... Yardim edin!

Buneee tamamini okumadim ama bosan! Yani yuhhh dayak ne yaa bide soylenir gibi yazmissin nerden dayaktan dayaga atliyon valla o bana vurmadan agzini burnunu yamulturdum ben onun..

Canim kimsenin sana böyle davranmaya hakki yok ayrica cok da GENCsin hem elinde meslegin de varmis baktin olmuyo her seyi arkanda bırakmayi da bilmen gerek. ..

baska bi sehre tasinsan kuafor olsan orada mutlu mesut yasasan bi on yil sonra bunlarin hepsi silik birer HATIRA olarak kalacak belki ..ama kendini bu adama baglarsan belki yillarca cile cekeceksin ..

ne demek sana telefonu yasaklamasi perde actirmamasi ailenden de destek alamadigin ortada ben olsam esime derdim ortada bi sorun var ve bu sorunun cozulmesi gerek cabalarsa ne ala ama baktım hala devam ediyor alirdim yanima birikmis parami kimseyi tanimadigim kucuk bir ile giderdim bir is bulana kadar otelde kalir sonra ne bileyim kucuk bi ev kiralar kisaca kendime YENI bi hayat kurardim ...

Unutma yasamak icin yaninda bir erkege ihtiyacin yok ve ne babandan ne de kocandan yediğin dayak karsisinda susmak zorunda değilsin bu senin degil ONLARIN utanci ...

Ayrica yarin bir şekilde DARP raporu alsan ileride isine yarayacagini düşünüyorum. .

Allah yardimcin olsun canim unutma daima ALLAH a sığın ... senin icin dua edeceğim..

Okuyup bitirene kadar akla karayı seçtim ama oldu.
Yarisindan sonrı bütünüyle saçmalık. Hic inandirici degil kusura bakma.
Yok esin dovmus doverken ust kattan baban gelip kapiyi calmis sen acmissin baban bahcede saclarindan suruklemis.
Yok kayinvalidesus demis dedikodu olur demis. (Cadindan suruklenirken kimse gormezdi zaten)
Heleki beni döv ama gitara birşey yapma edebiyatına bittim.

eşin neden yuz almış bılıyor musun? babana kapıyı açtığında, bır tokatta ondan yemenden, kızma bana ama baban arkanda durup, sen kımsınde benım kızıma böyle davranıyorsun deseymıs eşin asla böyle davranamazdı, senın de dedıgın gıbı vurum mazluma olmuş hesap.... 1.hata eşinde ise, diğeri de babanda.... bu zamana kadar kımsenın babası hakkında böyle yorum yapmadım ama, malesef baban esine bu konuda yuz vermıs oluyor... duzelecegı varsa da düzelmez böyle gıderse....
ben olsam ne mı yapardım, oyle bırını asla koca gözüyle goremezdım, bu konuda cok netım.....

Son düzenleme:
Esin babanin evinde seni dovuyo ha?
Oyle babanin kalibina tukureyim ben.
Nasil ailen arkanda degilken evlenebildiysen ayni sekilde ailen arkanda degilken bosanabilirsin.
Meslegin de varmis, gidersin kuaforluk yapar kendi kendine yetersin. Yasin cok kucuk daha karsina ne iyi insanlar cikar.
Birak su piskopati hayatina bak. Adam icin resmen seni dovmek hobi olmus.
Birak babani da kocani da kendi hayatina bak.

Adama bak hem bulmu sahipsiz kızı.Bence ailen de arkanda değilmiş ama annenle konuş belki babanı ikna eder de onu hem evinizden hem hayatınızdan atar. Polis yok mu kaynanan rezil olacak diye kendini ezdiriyorsun.

Allah yardımcın olsun çok üzüldüm bende herkes gibi boşan dicem çünkü inanki başka bi çözümü yok ne baban baba ne kocan koca hadi kocan el oğlu seni artık sevmediğini varsayalım peki baban bi baba evladını sevmektek hiç vazgeçer mi. Vazgeçmese böle bi zulüme göz yumar mı hatta üstüne zulüm eder mi.

Cok zor yasadiklarin..Ve maalesef insanlarn cehaleti..Böyle adam uxak kalsin bosan ne yapacaksin sen cok kotu

Bunlar gerçekmiiiii İnanamıyorum ya böyle evlilikmi olur böyle anne babamı olur eğer gerçekse o evde bir köle gibisiniz polise gidin kadın sığınma evine yerleşin yada akrabalarınızdan size sahip çıkabilecek hiç kimse yokmu bu adamdan kesinlikle ayrılman gerekiyor bunun size ne yapacağı belli olmaz elleri kırılsın bu nasılbir zihniyet aklım almıyor

Benimde bir arkadaşım vardı , eşinden dayak yiyordu. Abisini çağırdı şikayet için abisine anlatırken biraz sesini yukseltmiş birde ondan dayak yemiş eşinin yanında.
Annesi babası yok. Ondan sonra daha çok eşinden dayak yemeye başlamış sudan sebeplerden.
Çok geçmeden boşanma davası açtı ve tazminatını aldı. Şimdi bir yandan okuyor bir yandan çalışıyor. Mutlu.
..

Dayak yiyipte hala oturup , mesleklerim var yıllarımı verdim onlara demek ise tam bir zayıflık. O gitar koruyacağınıza onurunuz için harekete geçin.
Okuduklarımla, çaresiz yapacak birşeyi, gidecek hiçbir yeri olmayan biri olarak görmedim sizi, neden duruyorsunuz, çocukta yok.

Okuduklarım gerçekse kendinize saygınız yok.
Gerçek değilse de yok.

icim ezilerek okudum yazdiklarinizi ufff Allah yardimciniz olsun..burdaki insanlar size nasil yardim edebilir bilmiyorum.
sakin ama sakin hamile kalmayin bu adamdan..

Offf sabah sabah moralim bozuldu canım seni anlıyorum ama bian önce kurtulman gerek evde hapis olurum boşanınca diyosun ama hergün ağlamaktan dayak yemekten iidir hem nereye kadar elinde mesleğin varmış çok şükğr bence hemen kurtul allah bi yoluna koyar babanın sahip çıkmamasından hep sahipsizlikten kaynaklanıyo bunu ona belli etme sakın onsuzda yapabiliceğini anlasın biraz kaybetme korkusu olsun düzeliceğini zannetmiyorum artk o hastalık derecesine gelmiş kurtul bırak gitsin gençsin elbet bi yolunu bulur düzenini kurarsın hele çocuk asla sakınnnn düşünme allah yardımcın olsun canım gerçekten çokk fazla üzüldüm

e iyi hadi sizi hayvan gibi döven itip kakalayan eşinize , pasta yedirdiğiniz o elinizi kıramamışlar .

kusura bakma

herkez hakettiğini yaşar bu hayatta

Sen zaten zamanında kaçabildiğine göre elalem neder ailem ne yapar gibi düşünmezsin. Boşanma kararınıda verbilirsin. İlk önce bi boşanda gerisi (iş,aş) hallolur

Hata hata hata hata üstüne hata.Ailen şimdilik arkanda değil , gemileri yak hiç birşy olmaz .Darp raporu al , annenne anlat .

21 yaşındasın Allahtan çocuğunuz olmuyor ama oladabilir o yüzden korun nasılsa pko yum olmaz deme, öyle bişey yok. Bu adama güvenipte korumasız ilişkiye girmek aptallık olur zaten
hikaye en başından şaşırtıcı, hiç bi erkek iç güvey gitmek istemez, baban zaten bu adamı istemezken kalkıp evine almaz
bence dul damgası yerim diye korkacağına, bu adamı evden kov, bi iş bul çalış, baban bu adamı bile evine aldığına göre, seni kovacak hali yok. Orası senin evin babanın evi olduğuna göre gidecek olan kocan, olayın hukuki boyutlarınıda araştırıp, olacak ilk olayda darp raporu al, kocana evden uzaklaştırma çıkart. Geleceğini yeniden örmeye başla, 21 yaşında çaresizim diye oturulmaz, gençsin sağlıklısın, çocuğun yok, seni bağlayan hiç bişey yok. Elalem ne der lafları da geçen yüzyılda kaldı, elalem yemiyo o dayakları, hayatı çöpe giden de elalem değil, zaten bu elalem denen şey ne yaşasan da ne yaşamasanda konuşcak bişey illa bulur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…