Eşime duyduğum şüphe

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet çok şükür gelişmiş ve medeni bir insanım. Keşke herkes o seviyeye erişebilse :) Anlatamaz derken? Anlatmasını istemem demek farklı anlatamaz demek farklı. Bir nikah defterine imza atıldı diye kimse kimseye emir vermemeli. Güzel bir noktaya değindiniz ‘eğer karakteri müsaitse’ yoldan çıkar evet. Zaten karakteri bu şekilde bir insanla evlilik yürütmeyi geçtim en baştan evlenmek yanlış. Onu sil cümlesi pek orta yol bulunabilecek bir cümle değil ve özel hayata müdahale gibi demişsiniz gibisi fazla olmuş. Ben kendi adıma kimi takip edip etmeyeceğimi biliyorum, yönlendirilmeye ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. Aynısı eşim için de geçerli. Evlenmeden önce yaşadığım hiçbir ilişkide de karşımdaki insanın kendi başına bir birey olduğunu unutmadım. Sosyal medyaya, şahsi hesaba ve telefona müdahaleyi saygısızlık olarak görüyorum. Hayatta aklıma gelmez kimin hikayelerini izlemiş acaba eşim bir kontrol edeyim demek.
Herkes muhasir medeniyetler seviyesinde olmadığı için ister istemez es kıskanma olaylari yasanabiliyor memlekette. Ayrıca o karakterde olan biri ile baştan olmaz dediniz ama insan bazen kendini bile taniyamazken karakter analizini başka insanlara nasıl yapacağız? Ya da yıllar içinde insanlarda olabilecek aksi değişimleri nasıl yönlendirebilecegiz? Evlenirken muhteşem olan bir insanin karakter yapısı değişime ugrayabiliyor. Neler duyuyoruz, en olmaz denen şeyler gerçekleşiyor hayatta. Evet, evlenirken "köle" olmuyoruz birbirimize. Ama iki tarafın da birbirine karşı sorumluluğu oluşuyor. Ve bir taraf bir şeyden rahatsız olduğunda karşı taraf bu rahatsızlığı gidermek zorundadır.Gidermiyorsa ya da ters geliyorsa zaten o evlilik sonlandırılır. Ve evet, benim hayatımda olmayan, tanımadığım bir insan eşime kendi özel hayatı ile ilgili bir şeyi uzun uzun telefon sohbetleri ile anlatamaz. Öğrendiğim an müdahale ederim. Çok sorunu varsa gitsin bir psikologa uzuuuun uzun anlatsın.
Yazım hatalari için özür . Otomatik düzeltme 🤦

Valla benim kuzen sonradan sosyal medyadan kadınlarla mesajlaşmalarını yakaladı ama boşanmadılar demek ki anlatsam ben kötü olcaktım iyi ki anlatmamışım
Bence iyi ki anlatmamisin, ben de anlatmadim. Suç sende kaliyor vallaha

Herkes muhasir medeniyetler seviyesinde olmadığı için ister istemez es kıskanma olaylari yasanabiliyor memlekette. Ayrıca o karakterde olan biri ile baştan olmaz dediniz ama insan bazen kendini bile taniyamazken karakter analizini başka insanlara nasıl yapacağız? Ya da yıllar içinde insanlarda olabilecek aksi değişimleri nasıl yönlendirebilecegiz? Evlenirken muhteşem olan bir insanin karakter yapısı değişime ugrayabiliyor. Neler duyuyoruz, en olmaz denen şeyler gerçekleşiyor hayatta. Evet, evlenirken "köle" olmuyoruz birbirimize. Ama iki tarafın da birbirine karşı sorumluluğu oluşuyor. Ve bir taraf bir şeyden rahatsız olduğunda karşı taraf bu rahatsızlığı gidermek zorundadır.Gidermiyorsa ya da ters geliyorsa zaten o evlilik sonlandırılır. Ve evet, benim hayatımda olmayan, tanımadığım bir insan eşime kendi özel hayatı ile ilgili bir şeyi uzun uzun telefon sohbetleri ile anlatamaz. Öğrendiğim an müdahale ederim. Çok sorunu varsa gitsin bir psikologa uzuuuun uzun anlatsın.
Yazım hatalari için özür . Otomatik düzeltme 🤦

Siz kendinizi tanımıyor musunuz? Ben kendimi çok iyi tanıyorum. Hayatımdaki insanların da karakter analizini yapabiliyorum. Yüzde yüz doğru elbette diyemem ama üç aşağı beş yukarı ne olduğu bellidir. Bir insanın mevcut karakterinin çok zıttı bir insana dönüşmesi bence imkansız. Şu evlendikten sonra çok değişti cümlesine hele hiç inanmıyorum. Bunu diyen insanlar bence ya tanımadan evleniyor ya çoğu şeyi görüp göz ardı ediyor. Evlenince değişir veya zamanla düzelir denilen şeyler düzelmiyor haliyle.

Bir arkadaşım 3 yıllık erkek arkadaşıyla evlendi bir yıl dolmadan boşanma davası açtı. Karakteri çok değişti böyle bir insan değildi, tanıtlamamışım dedi sebep olarak. 3 yıllık ilişki ayrı şehirlerden yürütüldü ayda bir cafede oturarak. Akşam dışarı çıkmak yok haliyle konser vb akşam etkinlikleri yok, ev ortamında nasıldır görmek yok, birlikte tatil yok, yolculuk yok. İsterse 13 sene devam etsin bu ilişki cafede sohbet ederek bir insan tanınmaz. Şimdi adam evlenince değişti mi yoksa hep böyleydi birbirlerini tanımadan mı evlendiler?

Peki gerçekten anlamadığım için soruyorum. Konuşsa ne olur? Rahatsız olduğunuz nokta nedir tam olarak? İş arkadaşı eşinizi aradı kendi hayatıyla ilgili bir sorunu paylaştı, danıştı eşinize. Telefonda konuştular varsayalım bunun sakıncası nedir? Eşinizin zamanla aklı bu kadına kayar diye mi endişe ediyorsunuz? Etraftan duyulur evli adam nasıl konuşur diye ayıplanır çevrenizde diye mi endişe ediyorsunuz? Gerçekten kafamda oturtabilmek adına soruyorum sizin rahatsız eden nedir bu durumda?

Son düzenleme:
Sizin yaşadıklarınıza benzer şeyler yaşadım ve hissettim
Haklısınız
Özellikle eşim bana evet samimi olmamalıydım diye hak verince daha da üzülmüştüm. Bunu benden önce fark edip uyarmama gerek kalmadan mesafesini koysaydı diye
Samimiyet oldumu onu bile bilmiyorum wpde gördüğüm ve eşiminde söylediği hanımlı beyli konuştuğum biri dedi olduysada ben farkedemeden bitmiş zaten.

Siz kendinizi tanımıyor musunuz? Ben kendimi çok iyi tanıyorum. Hayatımdaki insanların da karakter analizini yapabiliyorum. Yüzde yüz doğru elbette diyemem ama üç aşağı beş yukarı ne olduğu bellidir. Bir insanın mevcut karakterinin çok zıttı bir insana dönüşmesi bence imkansız. Şu evlendikten sonra çok değişti cümlesine hele hiç inanmıyorum. Bunu diyen insanlar bence ya tanımadan evleniyor ya çoğu şeyi görüp göz ardı ediyor. Evlenince değişir veya zamanla düzelir denilen şeyler düzelmiyor haliyle.

Bir arkadaşım 3 yıllık erkek arkadaşıyla evlendi bir yıl dolmadan boşanma davası açtı. Karakteri çok değişti böyle bir insan değildi, tanıtlamamışım dedi sebep olarak. 3 yıllık ilişki ayrı şehirlerden yürütüldü ayda bir cafede oturarak. Akşam dışarı çıkmak yok haliyle konser vb akşam etkinlikleri yok, ev ortamında nasıldır görmek yok, birlikte tatil yok, yolculuk yok. İsterse 13 sene devam etsin bu ilişki cafede sohbet ederek bir insan tanınmaz. Şimdi adam evlenince değişti mi yoksa hep böyleydi birbirlerini tanımadan mı evlendiler?

Peki gerçekten anlamadığım için soruyorum. Konuşsa ne olur? Rahatsız olduğunuz nokta nedir tam olarak? İş arkadaşı eşinizi aradı kendi hayatıyla ilgili bir sorunu paylaştı, danıştı eşinize. Telefonda konuştular varsayalım bunun sakıncası nedir? Eşinizin zamanla aklı bu kadına kayar diye mi endişe ediyorsunuz? Etraftan duyulur evli adam nasıl konuşur diye ayıplanır çevrenizde diye mi endişe ediyorsunuz? Gerçekten kafamda oturtabilmek adına soruyorum sizin rahatsız eden nedir bu durumda?
Canım beni rahatsız eden gece konuşulmaz mesajlaşılmaz evli bi adamla bi kadın yoksa gün içinde kimle ne yaptı zaten bilemem konuşmaların ve mesajların içeriğini görmediğim için kızdım.

Cafede oturmadan baya iç içe yaşayarak sevgililik dönemi yaşayıp evlendikten sonra değişen insanlar var . Kimisi iyi yönde kimisi köyü yönde değişiyor. Ama evlilik hayatı insanları gerçekten değiştiriyor. Siz şanslısınız demek ki. Evlilik sorumluluğu, aileler, çocuk vs derken insanın yapısı, düşünce tarzı falan değişiyor. Uzak mesafe ilişkilerine zaten açıkçası ılımlı bakan biri değilim. Çok şanslı olup uzak mesafe ilişkisi sorunsuz yaşayan yok mu? Var tabi muhakkak. Her neyse, benim annem bile, beni doğuran kadın. Beş yıl önceki kafa yapısıyla şimdiki aynı değil. Ben hep düşünüyorum, annem o zaman da böyleydi de biz mi fark edemedik diye. Anam değişti anam😅😅 eşim keza, kendisi şansıma iyi yönde degisenlerden. Sevgiliykenki yapısı ile şu an ki yapısı arasında dağ var. insan değişimine şahit olduğum için, "sevgikiyken görüp evlenmeseydin, karakterini çözemedin mi?" Diyemiyorum. Çünkü benim bile birkaç yıl önceki huylarimla şimdi arasında fark var. Örneğin bugun krem peynir ve reçelin birlikte güze olduğunu düşünüp yedim ki normalde mü bulandırıcı gelirdi 😂😂 bugün bile bir değişim yaşadım:)
Neyse çok uzattım. Diğer konuya gelirsek, eşimin biri ile konuşmasi konusunda açıkçası etraf çokta umurumda değil. Tamamen kendi kişisel rahatsızlığım. Tekrar söylüyorum, konuştuğu kişi "arkadaş" sıfatında olsa, ben de tanıyor olsam, ailece görüşüyor olsak hiç rahatsızlık vermez. Ama sadece iş yerinde ve iş yapılan insanla bu kadar uzun uzadıya muhabbet benim canımı sıkar. Calisma hayatı icerisinsy bu türü ilişkilere cok şahit olduğum içindir belki de bilinmez. İş arkadaşıyiz, sadece iş konuşuyoruz ayağına kaç iş arkadaşımın eşlerini akdattigini kendim gördüm. Birebir fırtınalı aşklar yaşanmadi ama gizli flörttü çoğu. Garibim eşleri de nasılsa kocam/karım iş konuşuyor diyerek müdahale de etmiyordu. Kıkır kıkır gülüşmeler, birlikte yemeğe çıkmalar. Uzun uzun başbaşa çay kahve molaları iş yerinde ama eve gidince de iş görüşmesi ayağına telefon görüşmesi. Bilemiyorum çok gördüm o yüzden müsade etmem.

Samimiyet oldumu onu bile bilmiyorum wpde gördüğüm ve eşiminde söylediği hanımlı beyli konuştuğum biri dedi olduysada ben farkedemeden bitmiş zaten.

Olmuştur ama bitmiştir diye düşünmeyin. Şimdiki konuşmaları normalse hanımlı beyli ise hiçbir şey başlamamıştır öncesinde de.
Başlamış bitmiş olsa görüşmeyi de keserlerdi.
Ama sizin yanınızda konuşursa dinleyin muhakkak. Mesajlarını görmeye çalışın. Resmi iş konuşmalarıysa kafanız rahat olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X