Esime ikinci bir sans vermelimiyim? (not: büyük kavga...)

barismakmiyoksa

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
52
-107
28
Esimle 6 yildir evliyim , 3 tane cocugumuz var. Birisi 2 aylik , 1 yasinda ve 3 yasinda. Cocuklarimiz hepsi daha bebek diyebiliriz..

Esimle son dönemler kavga yaptik , siddetde oldu bana vurdugu oldu. Bana yeterince anlayis gösteremedi. Sonra babam bizim eve geldi beni almak icin , babamla arasinda cok büyük kavga cikti ve birbirlerine vurdular babamin iki gözü sisti ve gözlerinden ve burnundan kan akiyordu. (not: Babam ve annem narsist , 6 yildir benle hic konusmadilar (silenttreatment).)

Sonrasinda esim tutuklandi 2 gün polis karakolunda kaldi. Ve ben ondan suanda 2 aydir ayri yasiyorum annem babam gildeyim 3 cocugumuz ile. Esim her hafta cocuklari aliyor hafta sonlari o bakiyor cocuklara. 1 ay önce ayrilik davasi acildi esime karsi.

Esimde bana diyor ayriliktan sonra hatalarimi daha iyi anlayabildim , iyice dusunebildim hatam nedir diye diyor. Sana daha fazla anlayis göstermem gerekiyordu ve aramizda tartisma olsa bile fazla ileri gitmesin diye ilac aldim diyor. Kendimi gelistirdim bu tür konularda gel bidaha deneyelim , bir sans ver bana diyor ki gösterebilim gercekten degistigimi ve hatalarimi anladigimi diyor esim.

Bu durumda sizce benim icin en iyi secenek nedir? Bir sans vermelimiyim yoksa ayrilik mi?

Ayrılık. Az buz şeyler olmamış. Bu saatten sonra ne gereği var yani?
evet haklisiniz ancak zamanla bazi acilar azaliyor yaralar kapaniyor. ve kendini düzelttim hatalarimi görebildim diyor. iyilestirmek istiyor yaptigi hatalari. tabi 3 tane de bebegimiz var...

Anneniz ve babanıza narsist tanısı konuldumu?
Yoksa bunu siz mi söylüyorsunuz..
Eşiniz size ve babanıza şiddet uygulamış. Boşanmak için daha ne yapmalı. Annenizide mi dövsün
hayir tani yok ancak gaslighting (olmus olan konulari inkar etmek vesaire) , silenttreatment , baskıcı gibi narsist özelikleri var yani.

Esimle 6 yildir evliyim , 3 tane cocugumuz var. Birisi 2 aylik , 1 yasinda ve 3 yasinda. Cocuklarimiz hepsi daha bebek diyebiliriz..

Esimle son dönemler kavga yaptik , siddetde oldu bana vurdugu oldu. Bana yeterince anlayis gösteremedi. Sonra babam bizim eve geldi beni almak icin , babamla arasinda cok büyük kavga cikti ve birbirlerine vurdular babamin iki gözü sisti ve gözlerinden ve burnundan kan akiyordu. (not: Babam ve annem narsist , 6 yildir benle hic konusmadilar (silenttreatment).)

Sonrasinda esim tutuklandi 2 gün polis karakolunda kaldi. Ve ben ondan suanda 2 aydir ayri yasiyorum annem babam gildeyim 3 cocugumuz ile. Esim her hafta cocuklari aliyor hafta sonlari o bakiyor cocuklara. 1 ay önce ayrilik davasi acildi esime karsi.

Esimde bana diyor ayriliktan sonra hatalarimi daha iyi anlayabildim , iyice dusunebildim hatam nedir diye diyor. Sana daha fazla anlayis göstermem gerekiyordu ve aramizda tartisma olsa bile fazla ileri gitmesin diye ilac aldim diyor. Kendimi gelistirdim bu tür konularda gel bidaha deneyelim , bir sans ver bana diyor ki gösterebilim gercekten degistigimi ve hatalarimi anladigimi diyor esim.

Bu durumda sizce benim icin en iyi secenek nedir? Bir sans vermelimiyim yoksa ayrilik mi?
Babanıza bile utanmadan vurmuş seni dövmüş affetmeye deger birisi asla değil.Bence geri dönmeyin yine aynısını yaşarsiniz.🫤

Valla kanka sen de az hasta değilsin, ailen için narsist şu bu yazmışsın da o baba senin için bu yaşında dayak yemiş. Annen de bu yaşında 3 bebeğin gürültüsünü çekmeyi kabul etmiş. Burda kaç tane çocuğunu bırak gel diyen aile var aç oku, sen önce ailenin kıymetini bil. Bana kalırsa ailen bu adamla evlenme dedi, senin koca da pek kıymetli ya ailen kötü oldu tabi.

evet haklisiniz ancak zamanla bazi acilar azaliyor yaralar kapaniyor. ve kendini düzelttim hatalarimi görebildim diyor. iyilestirmek istiyor yaptigi hatalari. tabi 3 tane de bebegimiz var...

Yani ne diyim? Daha doymadım, biraz daha dövsün diyorsanız barışın. Bazı şeyler tek kullanımlıktır. Biraz öğrenin. Adam sizi dövmüş yahu. Yetmemiş babanızı dövmüş. Babamı dövdüğü yetmedi, biraz da benim gözlerimi mi morartsın diyorsunuz?

Laf dalaşı olsa neyse diyeceğim, alkol olsa neyse diyeceğim ama içinde fiziksel şiddet olan hiçbi şey benim nazarımda asla affedilecek bir durum değil. Bir kere çok onur kırıcı, beni dövmüş yetmemiş anama babama el kaldırmış insanı ben görmem bile ölmüştür benim nazarımda.

Can çıkmadıkca huy çıkmaz... Boşuna nafile uğraşma. Ya öyle kabul edip devam edilen yada kendi yolunu cizeceksin

öyle kabul edip olmaz ki. kendini gelistirip degistirirse bazi konularda dusunebilirim. ki öyle diyor degistirdim diyor. sakinlestirici ilac da aldim diyor cebimde tutuyorum gerektigi an direk kulanabilirim diyor. sana daha fazla anlayis gösterecem diyor. Sana daha fazla ilgi verecem , ve sorunlarini daha iyi birsekilde cözüm diyor.

Hayır bide bunca şeyin üzerine dönerseniz bundan sonra aileniz de arkanızda durmaz. Adamin "ben bunu dövdüm geldi barıştı. Babasını dövdüm ona rağmen yine geldi barıştı e ailesi de yok bundan sonra arkasında" diye düşünüp sizi sabah akşam dovmemesi icin geçerli tek bir sebep bulamiyorum ben

hayir tani yok ancak gaslighting (olmus olan konulari inkar etmek vesaire) , silenttreatment , baskıcı gibi narsist özelikleri var yani.

Narsist marsist, sizin icin dayak yiyip 3 tane bebege bakmayi kabul etmisler. Muhtemelen calismiyosunuz, calismayacaksiniz da. Oturup kalkip ailenizin varligina şükredin ve tabiiki bosanin

Yani ne diyim? Daha doymadım, biraz daha dövsün diyorsanız barışın. Bazı şeyler tek kullanımlıktır. Biraz öğrenin. Adam sizi dövmüş yahu. Yetmemiş babanızı dövmüş. Babamı dövdüğü yetmedi, biraz da benim gözlerimi mi morartsın diyorsunuz?

Laf dalaşı olsa neyse diyeceğim, alkol olsa neyse diyeceğim ama içinde fiziksel şiddet olan hiçbi şey benim nazarımda asla affedilecek bir durum değil. Bir kere çok onur kırıcı, beni dövmüş yetmemiş anama babama el kaldırmış insanı ben görmem bile ölmüştür benim nazarımda.
Hangi insan hatasiz ki , olmus bi kere haklisiniz. ancak denemekte fayda var diye dusunuyorum suanda. 3 tane bebegimizde var.. Hani diyelim ki denedim ve hala tartismalarimiz tam kavgaya dönüsmeye devam ederse ozaman tekrar ayrilirim yine diye dusunuyorum.

Hic bir sans vermemek bilemiyorum.. 3 tane bebegimiz olmasa ozaman o sansi vermezdim ancak bu durumda dusunuyorum yinede..

X