Eşime nasıl söyleyeceğim 😖

Yahu geçin hastalığı falan adam duyarsa beni öldürür diyorsunuz nasıl aynı yatağa giriyorsunuz ne cesaret!!

Hem madem cinsel yolla bulaşmış eşinizden önce bulaşmış belki ondan size bulaştı? Beyefendi de bakir değilmiş ya!! Kendisi yaptığı şeyi tek başına mı yapmış acaba karşısında kadın cinsi yok muymuş da sizin durumunuzu kabullenmekte zorlanmışmışmış!!!

Gece gece sinirlendim!!

Konuyu kabullenip kapattigini düşünüyorum sizinle evlendigine göre, kabul etmiyoduysa evlenmeyecekti, bu konuda bikbik yapmaya hakki yok, yapacaksa da bakire biriyle evlenecekti, bunu yapmaya hakki yok, korkmayin bu kadar, siz kendinizi sucluyosunuz evlenmeden birliktelik yasadiginiz icin, bunun farkinda,bu sucluluk duygusundan beslenip esip gurluyo adam. Izin vermeyin.

Eşinizin sizden önce bir birlikteliği olup ordan kapıp, size bulaştırmadığına emin misiniz?
Değilim hiç değilim
Bakir değilse neden seninde olmamanı kabullenememiş paşa 🤬 beni öldürmesindn korkuyorm diyosun bu adamdan cocuk yapmasan daha iyi değil mi?
Bilemiyorum gerçekten kafam çok karışık kendimi bu konu söz konusu olunca çok güçsüz hissediyorum üzerimde sanırım psikolojik baskı kurduğu için
Ay bu nasıl bakış açısı! Bunu kafaya takıyorsa evlenmeseydi sizinle, sevginiz ağır bastıysa şimdide bassın, kapasın çenesini. Beni öldürür dediğiniz bir adamla evli kalmanız bile büyük riskken çocuk yapmayı düşünüyorsanız sizde epey göZü karasınız.
Keşke evlenmeseydi diyorum evlenmeseydim diyorum bazen
Buna rağmen esinizin karşısında ezilip büzüldünüz, hak verdiniz kendisine yani, şaka mısınız?

Eşinizden bulaşmıştır belki ama siz beni öldürür diye korkup durun. Böyle bir adamdan da çocuk düşünün.
Tebrikler.
Evet şaka gibi gerçekten haklısınız ben de kendimi anlayamıyorum
1. Adam beni öldürebilir diyorsun seni öldüreceğini düşündüğün adamdan bebek yapma ısrarı neden ?

2. Bu sadece cinsel yolla bulaşmıyor. Belki eşin sana bulaştırdı. Onun dışarıyla ilgisi olmadığı ne malum ?

3. Kendisi evlenirken bakir miydi ?
Eğer öyleyse kendi gibi birini istemiş olması tamam da değilse ne hakla istiyor ?

4. Bakire mevzusunu yüzünüze vuran adamla neden bu kadar sene evli kaldınız ?
Neden evli kalmayı bırak neden evlendim diyorum seviyorum sevmesine ama bu konu beni mahvediyor
Virüsle ilgili kimi ağda ile bulaşıyor diyor bunu bilemiyorum ama şunu söylemek isterim ki, bekaret konusunu kafanıza kakan bir insandan lütfen çocuk yapmayın. Hayır neden sizinle birlikte o zaman? Bunu yumuşak karnınız olarak görüp her fırsatta yumruklamak için mi?
Aynen öyle her fırsatta canımı yakmak için kullanıyor
Yahu geçin hastalığı falan adam duyarsa beni öldürür diyorsunuz nasıl aynı yatağa giriyorsunuz ne cesaret!!

Hem madem cinsel yolla bulaşmış eşinizden önce bulaşmış belki ondan size bulaştı? Beyefendi de bakir değilmiş ya!! Kendisi yaptığı şeyi tek başına mı yapmış acaba karşısında kadın cinsi yok muymuş da sizin durumunuzu kabullenmekte zorlanmışmışmış!!!

Gece gece sinirlendim!!
O kadar haklısınız ki paylaşacak kimsem yok tel başıma mücadele ediyorum düşüncelerle sıkışıp kaldım

Psikolojin iyi değil
Eşin seni öldürebilir
Şu an bi hastalığın var
ÇOCUK diyorsun! Önceliğin bu mu? Sağlıklı anne baba adayları mısınız?
11 yıl sonra olsa olsa seni aldatıp sana bulaştırmış ama üste çıkıp seni suçlayacak eşinden çıkmıştır konu.
Ne demek anlamıyor?
İnsan sevdiği hasta olunca anlar, dinler, araştırır, didikler.

Tabi olabilir bunca zaman taşıyorsam rahim ağzı kanseri ilerlemez mi diyorum bir şey de çıkmadı sonuçta tertemiz ama ne yazıkki direk beni suçlayacak onun bulaştırma ihtimali çok yüksek zaten
Evet hpv %90 cinsel yollarla bulaşır ama siz bu 11 sene içinde eşiniz dışında kimseyle bir birliktelik yaşamamışsanız, bu virüsü eşinizden kapmış olma ihtimaliniz çok yüksek.

Çok korkuyorsanız ve durumu açıklamakta kararlıysanız bir doktora gidip, doktor eşliğinde eşinize açıklayabilirsiniz.

Konuyu kabullenip kapattigini düşünüyorum sizinle evlendigine göre, kabul etmiyoduysa evlenmeyecekti, bu konuda bikbik yapmaya hakki yok, yapacaksa da bakire biriyle evlenecekti, bunu yapmaya hakki yok, korkmayin bu kadar, siz kendinizi sucluyosunuz evlenmeden birliktelik yasadiginiz icin, bunun farkinda,bu sucluluk duygusundan beslenip esip gurluyo adam. Izin vermeyin.
Şimdi birde senin yüzünden ben de bu virüsü kaptım diyecek ve kim bilir daha neler diyip neler yapacak hiç bilemiyorum gerçekten bence de bunu yapmaya hakkı yok sağlığımı düşünemiyorum onun yüzünden
Psikolojin iyi değil
Eşin seni öldürebilir
Şu an bi hastalığın var
ÇOCUK diyorsun! Önceliğin bu mu? Sağlıklı anne baba adayları mısınız?
11 yıl sonra olsa olsa seni aldatıp sana bulaştırmış ama üste çıkıp seni suçlayacak eşinden çıkmıştır konu.
Ne demek anlamıyor?
İnsan sevdiği hasta olunca anlar, dinler, araştırır, didikler.
Aynen öyle üste çıkacak beni suçlayacak benim hastalığım göz ardı edilecek ve ona bulaştırdığım için suçlanacağım

Evet hpv %90 cinsel yollarla bulaşır ama siz bu 11 sene içinde eşiniz dışında kimseyle bir birliktelik yaşamamışsanız, bu virüsü eşinizden kapmış olma ihtimaliniz çok yüksek.

Çok korkuyorsanız ve durumu açıklamakta kararlıysanız bir doktora gidip, doktor eşliğinde eşinize açıklayabilirsiniz.
Aynen öyle yaşamadım önce doktora gideceğim zaten onunla bir konuşup ondan sonra duruma bakacağım

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.. Size zarar vereceğini düşündüğunüz adama bir evlat verme çabanız hiç sağlıklı değil..

11 yıldır birliktesiniz, eğer ki birliktelik boyunca farklı insanlarla beraber olmuşsanız ikinizden de bulaşmış olabilir.
Sadece sizin geçmişteki birlikteliğiniz yüzünden olmamıştır. Eşinizden de bulaşmış olabilir ( Yüksek ihtimal)

Eşiniz evlendiğinizde bakir miydi? Kendiniz de yazmışsınız değilmiş. Ondan bulaşmadığı ne malum peki?
Niye her şeyi üstünüze almak gibi bir huyunuz var? Ezilmeye niye bu kadar meraklısınız siz ya?
Bakire değildim, o zaman kesin hpv benden kaynaklı demek nasıl bir mantıktır?
Bir de şu durumda bebek mi düşünüyorsunuz? Pes!
Adam size bakire değilsiniz diye kan kusturmuş yıllarca. Boşamadığınız gibi bir de ödül niyetine bebek mi yapacaksınız sahiden? Hem de sizi öldürebilecek birinden? Bir de hala nasıl söylerim diye bize mi soruyorsunuz? Kabusa bakın ya! Ne hayatlar var. :olamaz:
Kadın korku filminin içinde yaşıyor, farkında değil.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.. Size zarar vereceğini düşündüğunüz adama bir evlat verme çabanız hiç sağlıklı değil..

11 yıldır birliktesiniz, eğer ki birliktelik boyunca farklı insanlarla beraber olmuşsanız ikinizden de bulaşmış olabilir.
Sadece sizin geçmişteki birlikteliğiniz yüzünden olmamıştır. Eşinizden de bulaşmış olabilir ( Yüksek ihtimal)
Ben olmadım tabi ama herhalde o da olmamıştır diye düşünebiliyorum sadece gerçekten ne kadar sağlıklı anne ve baba olacağımız tartışmalı bir konu gerçekten

Esinizle 6 senedir evli, 10 11 senedir birlikteymissiniz. Sanirim 10 11 senedir esinizden baskasiyla cinsellik yasamiyorsunuz.
Yani tamam hpv gec belirti verebiliyormua ama 10 yil sonra da ortaya cikmaz heralde.
Bu konuda genelde erkekler tasiyici oluyor ve belirti vermiyor, kadinlarda sigil ve yara olarak kendini gosteriyor. Yani siz degil de esiniz size bulastirmis olmasin?
Aldatma ihtimali olabilir mi? Ya da bu kadar eski iliskiden bile olabiliyorsa belki onun sizden onceki iliskisinden bulasti, olamaz mi?
Çıkıyor maalesef

Şimdi birde senin yüzünden ben de bu virüsü kaptım diyecek ve kim bilir daha neler diyip neler yapacak hiç bilemiyorum gerçekten bence de bunu yapmaya hakkı yok sağlığımı düşünemiyorum onun yüzünden

Aynen öyle üste çıkacak beni suçlayacak benim hastalığım göz ardı edilecek ve ona bulaştırdığım için suçlanacağım
Çocuğu unut. Onu bi didikle, velev ki aldatmadı kendini suçlu hissetme.
Onla beraberken biriyle beraber olsan suçlu olabilirdin ama ondan önce olduysan olmuşsundur.
Pardon ama ilk kez onla birlikte olsan ve ayrılsaydın ay ayrılamam senden snele beraber oldum mu derdi?
Öpüşmekten farkı ne? Fiziksel paylaşım.
Daha önce biriyle öpüşmen normalse beraber olman da öyle. Sen suçlu olduğuna inanmışsın önce kendin çık o kafadan.
Aldatmadın sen. Eski sevgilinle birlikte oldun tıpkı onla olduğun gibi. Sorun yok.

Aynen öyle yaşamadım önce doktora gideceğim zaten onunla bir konuşup ondan sonra duruma bakacağım
Kendinizi asla suçlamayın. İnanın sizin 11 yıl önce kaptığınız bir virüs olamaz bu. Eğer siz bile kendinizi suçluyorsanız eşiniz tabi ki suçlar. Azıcık güçlü olun. Kendinizi ezdirmeyin. Ayrıca çocuk fikrini de bir daha düşünün.

Eşiniz evlendiğinizde bakir miydi? Kendiniz de yazmışsınız değilmiş. Ondan bulaşmadığı ne malum peki?
Niye her şeyi üstünüze almak gibi bir huyunuz var? Ezilmeye niye bu kadar meraklısınız siz ya?
Bakire değildim, o zaman kesin hpv kaptım demek nasıl bir mantıktır?
Bir de şu durumda bebek mi düşünüyorsunuz? Pes!
Adam size bakire değilsiniz diye kan kusturmuş yıllarca. Boşamadığınız gibi bir de ödül niyetine bebek mi yapacaksınız sahiden? Hem de sizi öldürebilecek birinden? Bir de hala nasıl söylerim diye bize mi soruyorsunuz? Kabusa bakın ya! Ne hayatlar var. :olamaz:
Kadın korku filminin içinde yaşıyor, farkında değil.
Gerçekten son günlerim korku filmi kabus gibi evet kendimi niye bu kadar ezdiriyorum ben de bilmiyorum gerçekten
Çocuğu unut. Onu bi didikle, velev ki aldatmadı kendini suçlu hissetme.
Onla beraberken biriyle beraber olsan suçlu olabilirdin ama ondan önce olduysan olmuşsundur.
Pardon ama ilk kez onla birlikte olsan ve ayrılsaydın ay ayrılamam senden snele beraber oldum mu derdi?
Öpüşmekten farkı ne? Fiziksel paylaşım.
Daha önce biriyle öpüşmen normalse beraber olman da öyle. Sen suçlu olduğuna inanmışsın önce kendin çık o kafadan.
Aldatmadın sen. Eski sevgilinle birlikte oldun tıpkı onla olduğun gibi. Sorun yok.
Gel de bunu eşime anlat 🤯

Tabi olabilir bunca zaman taşıyorsam rahim ağzı kanseri ilerlemez mi diyorum bir şey de çıkmadı sonuçta tertemiz ama ne yazıkki direk beni suçlayacak onun bulaştırma ihtimali çok yüksek zaten
Ne konuda olabilir? Aldatmis mi olabilir? Yoksa onceki iliskisinden mi olabilir?
Aldatmis diyebiliyorsaniz, o kisiyle neden hala evlisiniz?
Yok onceki iliskisindendir diyosaniz, onun da sizden once iliskisi olmasina ragmen sizinkine takmasina nasil izin verdiniz?

Daha soylediginizde sorun ettigi ilk an, sen de bakir degilsin ben senle nasil olcaksam sende benle ayni sekilde olcaksin, he sana gelince hersey mübah bana gelince günah diyorsan kusura bakma ben boyle adaletsiz, pişkin ve karaktersiz bi adamla olmam deyip siz yol vermeliydiniz.
Bu adamdan ilk celsede bosanmak yerine cocuk yapiyorsunuz ya, sonrada cocugum var bosanamam diyorsunuz. Gercekten sanirim bazi seyler mustehak. Cunku kaderi bazen tam da karakterimiz ve kararlarimiz sekillendiriyor.

Kendinizi asla suçlamayın. İnanın sizin 11 yıl önce kaptığınız bir virüs olamaz bu. Eğer siz bile kendinizi suçluyorsanız eşiniz tabi ki suçlar. Azıcık güçlü olun. Kendinizi ezdirmeyin. Ayrıca çocuk fikrini de bir daha düşünün.
Bir önceki hamileliğimde kızdı cinsiyeti ve ben hiç sevinmemiştim bana bunları çektiren adam neler yapar diye sanki bu yüzden uçtu gitti gibi hissediyorum sağlıklı bir psikolojide değilim hakikaten

X