Eşime soramıyorum, ne yapacağımı şaşırdım.

she86

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
2.381
1.408
37
Kızlar selam
Anlatacak kimsem olmadığı için buraya dökeyim içimi bari diye yazıyorum .
Kızlar kayınvalidem ve kayınpederim 20 ağustostan beri bizdeler sıkıntı değil ama ben artık iyice bunaldım. Salonda yatıyorlar küçük oda var odada sadece 1 tane çekyat var ondan dolayı salonda yatıyorlar dolayısıyla bizim tv hayatımız bitti eşimle erken yatıyoruz mecburen eşim vardiyalı çalışıyor 3 vardiyalı . Kp bütün gün spor haber izler . Kv yaptığı bir şey yok bütün gün eşimle beni takip etmek dışında mutfakta soğan doğrarken yemek yaparken evi süpürürken peşimde banyoları silerim peşimde söylememe rağmen değişmedi bu bende artık bıraktım söylemeyi . Başlarda yansıtmamaya çalışıyordum ama şu bi kaç gün bunaldığım iyice suratımdan belli olmaya başladı .. rahat rahat salonda uzanamıyorum istediğim saatte yatamıyorum mesela ben haftasonları tv izlemeye bayılırım ama mecburen erken yatıyorum . Ne zaman gidecekler hala belli değil mal mülk davası yüzünden geldiler kv annesinden kalan mallar kardeşi ile fln neyse ısrarımla eşime vekaletname çıkartabildim şimdi de kv tutmuş İzmir deki yeğenim de gelsin göreyim öyle gideyim diyor istda göremem yeğeninde hakkı var (baba öldüğünden dolayı) adamında ne zaman geleceği belli değil işler yoğunmuş arada eşime diyorum annemin istda doktoru vardı ilaçları bitiyor ne yapacak acaba diye İzmir de ki Ali abiyi Aradın mı annemin göresi geldi fln . Küçük oda ya bi tane daha çekyat almak lazım hayatım fln dedim annem ve babamdan bıktın mı dedi yoo dedim neden bıkayım ne alaka dedim ben onlar için söylüyorum .. böyle garip durumlar eşim için bozmamaya hoş tutmaya çalışıyorum ama bunaldım daha fazla dayanamıyorum kendi evimde uzanacak yer kalmadı yeminle .eşim bu durumdan rahatsız değil annesi babası sürekli kalsa memnun olaydan bi ara söylenirken hayatım onlar misafir gidecek bilmem diyip durdu ama ben sanırım istediğim gibi davranamayınca iyice bunaldım .. yemek saatlerimiz değişti kp ilaç içtiğinden eşim beklemek istiyor tamam işten geliş saatimle arada 1saat var ama yine de rahat değilim ohh döktüm rahatladım yeminle .. ben bi insanın yanında 1 hafta kaldıktan sonra ev düzenimi özlüyorum yeminle ..
Kızlar kuruyor muyum takıntılı mı bilmiyorum 🤷‍♀️ Yanlışta düşünüyor olabilirim . Direk aklımdakini yazacağım size ki bana yardımcı olun yada yol gösterin dediğim gibi yanlış olabilir düşündüklerim. Yukardaki yazımı biliyorsunuz kv den şimdi öğrendim ekim 18 inde Almanya dan akrabaları gelecekmiş İstla kv evinde kalacaklarmış dubleks evi . Eşim de kardeşine madem gelecekler anneme söyle diye ısrar etmiş haberi olsun diye ama bnu benimle paylaşmadı . Kv nerede yatacaklar acaba dedi baya kalabalık geliyorlar dedi olsun anne dedim kv Me sizin yatak odanız yapıldı ( parke değişti) üst katta 2 oda var aşağıda salona da atarsın dedim naslsa yatak odanız yapıldı dedim baban horluyor bakalım nasıl olacak dedi ben salonda yatıyordum olmadı anne dedim babamı horluyor ya salona misafirlerin yanına at dedim gülerek :) .. yani eşimin bnu bilip söylememesi sanki ayın 18sine kadar burada kalacaklar kardeşi annesi ile konuşmuş plan yapmışlar gibi düşündüm bi an kendi kendime . Bi kızdım bi düşündüm sanki plan yapılmış ama benim haberim yokmuş gibi .. eşime de direk soramadım soramam böyle bir şeyi ne yapacağımı şaşırdım

Sizin bu eşinizle konuşamamalarınız ne olacak. Biz ne yapalım ki bu durumda?
Sorun 18ine kadar kalacak olmaları mı? Tam olarak anlamadım.
Sorun 18 sine kadar kalmaları değil . Sorun bnu kardeşi ve annesi ile planlamış ise bana söylememiş olması bnu direk soramam ki

Eee sorun ne olacak bunu size söylemesi gerekir. Siz o evin hanımısınız ve her şeyi cekip çeviren sizsiniz. Bilmek en doğal hakkınız.
İşte söylemedi bir şey geleceklerini fln ya da kardeşi ve annesi ile plan yaptı ise evin hanımına söylemesi gerekir . Muhtemelen 18 sine kadar kalacak ama bir tek ben bilmiyorum 🤷‍♀️

Nasıl soracağım . .
Nasıl ya. Eşinizin anne babası sizde kalıyor 1 ayı geçkin süredir. Siz eşinizin ne zaman gideceklerini bildiğini düşünüyorsunuz ama bu böyle mi diye soramıyor musunz. Çok ilginç. Kavga edilir tatsızlık çıkar diye mi çekiniyorsnuz.

İşte söylemedi bir şey geleceklerini fln ya da kardeşi ve annesi ile plan yaptı ise evin hanımına söylemesi gerekir . Muhtemelen 18 sine kadar kalacak ama bir tek ben bilmiyorum 🤷‍♀️
Sizin anneniz de gelip uzun süre kaldığı için eşiniz bu kadar rahat ve umursamaz sanırım.
Sizi yok sayması hiç hoş değil. İzin alsın demiyoruz ama insan en azından haberdar eder. Siz de pek pasifsiniz kendi evinizde. Nasıl soracağım nasıl söyleyeceğim diyorsunuz sürekli.
Eşinizin sizin annenize tavırları nasıl? Kalmasından hoşnut mu?

Kızlar kuruyor muyum takıntılı mı bilmiyorum 🤷‍♀️ Yanlışta düşünüyor olabilirim . Direk aklımdakini yazacağım size ki bana yardımcı olun yada yol gösterin dediğim gibi yanlış olabilir düşündüklerim. Yukardaki yazımı biliyorsunuz kv den şimdi öğrendim ekim 18 inde Almanya dan akrabaları gelecekmiş İstla kv evinde kalacaklarmış dubleks evi . Eşim de kardeşine madem gelecekler anneme söyle diye ısrar etmiş haberi olsun diye ama bnu benimle paylaşmadı . Kv nerede yatacaklar acaba dedi baya kalabalık geliyorlar dedi olsun anne dedim kv Me sizin yatak odanız yapıldı ( parke değişti) üst katta 2 oda var aşağıda salona da atarsın dedim naslsa yatak odanız yapıldı dedim baban horluyor bakalım nasıl olacak dedi ben salonda yatıyordum olmadı anne dedim babamı horluyor ya salona misafirlerin yanına at dedim gülerek :) .. yani eşimin bnu bilip söylememesi sanki ayın 18sine kadar burada kalacaklar kardeşi annesi ile konuşmuş plan yapmışlar gibi düşündüm bi an kendi kendime . Bi kızdım bi düşündüm sanki plan yapılmış ama benim haberim yokmuş gibi .. eşime de direk soramadım soramam böyle bir şeyi ne yapacağımı şaşırdım
Eşinizle niye iletişim kurmuyorsunuz ki ben onu anlamıyorum utanacak çekinecek biri varsa oda eşiniz aklınca emrivaki yapıp geçiştirecek durumu.

Nasıl ya. Eşinizin anne babası sizde kalıyor 1 ayı geçkin süredir. Siz eşinizin ne zaman gideceklerini bildiğini düşünüyorsunuz ama bu böyle mi diye soramıyor musunz. Çok ilginç. Kavga edilir tatsızlık çıkar diye mi çekiniyorsnuz.
Hayır kırmak istemiyorum . Annemde bşzde kalıyor çünkü . Kalmalarında sakınca yok sadece böyle bir şey war ise bilmek istiyorum. Ya da direk annemler 18 sine kadar kalacak ise ya da sonrasına kadar çekyat alalım bari diye sorayım

Sizin anneniz de gelip uzun süre kaldığı için eşiniz bu kadar rahat ve umursamaz sanırım.
Sizi yok sayması hiç hoş değil. İzin alsın demiyoruz ama insan en azından haberdar eder. Siz de pek pasifsiniz kendi evinizde. Nasıl soracağım nasıl söyleyeceğim diyorsunuz sürekli.
Eşinizin sizin annenize tavırları nasıl? Kalmasından hoşnut mu?
Annemle eşim çok iyi anlaşır çünkü eşim annemle gayet iyi anlaşır benden daha iyi yanında uzanır osurur istediği her şeyi yapar yani özel kısımlar haricinde . Yani direk annen ve kardeşinle ne planladın bilmiyorum 🤷‍♀️ annenler ayın 18 ve sonrasına kalacak ise çekyat alalım mı diye

Ya esinizle niye acik soramiyorsunuz orasini anlamiyorum cidden

Annemle eşim çok iyi anlaşır çünkü eşim annemle gayet iyi anlaşır benden daha iyi yanında uzanır osurur istediği her şeyi yapar yani özel kısımlar haricinde . Yani direk annen ve kardeşinle ne planladın bilmiyorum 🤷‍♀️ annenler ayın 18 ve sonrasına kalacak ise çekyat alalım mı diye
Uzanması falan tamam da osurmak ne ya çok terbiyesizce. Koskoca kadının yanında ne kadar ayıp çocuk mu eşiniz.
Çekyat alınsa da sizin mesele çözülmezmiş ki. Kayınvalideniz eşinin horlamasından rahatsızmış. Yine de gidip salonda yatar.

Ya esinizle niye acik soramiyorsunuz orasini anlamiyorum cidden
Açıkça sormaktan başka nasıl cümle kuracağımı bilmiyorum 🤷‍♀️ yani direk annen ve kardeşinle ne planladın bilmiyorum 🤷‍♀️ eğer annen ve baban ayın 18 ve sonrasına kadar kalacaklar ise çekyat alalım mı diye mi sorayım

Uzanması falan tamam da osurmak ne ya çok terbiyesizce. Koskoca kadının yanında ne kadar ayıp çocuk mu eşiniz.
Çekyat alınsa da sizin mesele çözülmezmiş ki. Kayınvalideniz eşinin horlamasından rahatsızmış. Yine de gidip salonda yatar.
Eşim annesi ve babasının yanında da osurur

X