Eşimi affedemiyorum

Erkek tarafi tanisma esnasinda birsey istemesende atip tutup, yuksekten ucar, anca 1/3ini gerceklestirir. Bunu cogu gelin yasayarak ogrenmistir diye düşünüyorum. Sahsen hic umrumda olmadi, o kadar yapabilmisler deyip gectim. Ayrica insan ne yaparsa evladi icin yapiyor, gelini/damadi icin degil

Sunuda soyleyeyim bebegin bakiminda aktif rol oyanayacak kisi babadir. Zor bir dogum gecirdim 5 doz lokal+genel anestezi alip doguma girdim. Ilk 1 ay o kadar uykusuzdum ki yemek yemeden, aç uyurdum, günde 1 öğün anca yerdim. Bebegi babasina verdigim ilk gun "ne yapacagimi bilmiyorum " dedi, "bende bilmiyorum, benimde ilk cocugum. Bir sekilde susturursun" deyip, uyumaya gitmistim. Sizi yalniz birakan kisi esiniz maalesef

Herkese merhaba biraz uzun olacak zamanı olan okuyup yardımcı olursa sevinirim.

Öncelikle eşimden bahsedeyim. Eşimle çok severek 6 yıl sevgili olup sonrasında evlendik.
Düğün sırasında eşimin ailesi hiç bir şekilde oynamadı düğüne sahip çıkmadılar erkek tarafı genelde daha baskın oluyor ama bizim düğünümüzde benim ailem benim dostlarım vardı. Maddi olarak hiçbir fayda sağlamadılar yapılacak altınları eksik yaptılar abileri düğünümüzde yabancı gibi çeyrek taktı ve eşim yıllarca çalışıp bekar haliyle tüm aileye lüks bir ev alabilecek kadar maddi destek sağlamış ama kendi ihtiyacı olunca kimse borç bile vermedi ona. Bu arada benim güzel bir birikimim vardı sanmayın ki paraya ihtiyacı olan biriyim. Sadece kıymet verilmemesi zoruma gitti.

Tüm bu olanlara rağmen düğün sonrası kimseye karşı tavrı değişmedi. Hepsini çok sevip saydı.. Ben de uzatmadım ailedir diyip unuttum. Hatta kayınvalidemin bi yere borcu vardı evlendiğimiz günün ertesinde eşimi arayıp ağladı o sırada çok üzüldüm vicdan yaptım eşim anlamadı ama ben anladım ki maddi destek istiyor 3 yıl önceki parayla 25 bin tl verelim dedim. (Eşim telefonla konuşurken kaş göz yaptım) annesi beni bi kere arayıp sormadı teşekkür bile etmedi. Neyse dedim Allah için yaptım. Hep iyi anlaşalım istedim sorun çıkmasın mutlu bir aile olalım falan… Tabi sonrasnda farkettim ki çabalayan sadece benim ve buna bir dur dedim eşimle de konuştum olmaz böyle dedim. Eşim de evet haklısın diyip yine ailesini atmazdı her şeye göz yumardı susardı tartışırdık.

Eşimin ailesi nasıl desem tesettürlü bir aile.. benim ailemde öyle aslında ama tesettürlü olmayana karışmazlar kendi tercihi diyebilirler. Benim giyimim üstü Kapalı bir şekilde problem olmuştu ama açık giyinen biri de değilim kot bluz tarzı. Tabi ki kimse için kılık kıyafetimi değiştiremem. Eşimin ailesi çok tuhaf bir yapıda herkes ama herkes birbirinin yüzüne güler ama kimsenin birbirini sevmediğini hissedersin. Mesela bana o kadar tatlı dille konuşurlar ama o kadar samimiyetsiz gelir ki anlatamam..
Bu tür tutumları yüzünden eşimle çok tartıştık. Eşimle tartışma sebebim de şu onların bana hiçbir faydası yokken eşimin herkesin yardımına koşması.. Herkes derken gerçekten herkes.

İlk 1 yıl çocuk düşünmedik gezdik tozduk sonrasında rabbime şükür ki hamile kaldım. Her şey çok güzel gidiyordu eşimi çok seviyordum her şeyi kafamdan atıp önüme bakıyordum çok mutluydum hem de deli gibi. İnsanlar beni görünce o kadar pozitiftim ki herkesin enerjisini arttırıyordum. Herkese evlenin falan diyordum 🤦🏼‍♀️

Doğumum sırasında kayınvalidem aynı gün bize geldi annem de aynı şekilde ve eşim annesine söylemişti “anne ilk hafta kayınvalidem gelecek haftaya da sen gel” diye. Niye geldiğini anlamamıştık meğerse çocuğun hediyesini takıp bi daha gelmemek içinmiş. Doğum yaptığım gün annem yanımda kalmıştı ben de o da çok yorgunduk kayınvalide gelince annem bi de ona hizmet etti yemek meyve vs. Kayınvalide de yardım ediyormuş gibi gözüküp etmedi. Akşamı gitti ve oğlunu aradı oğlum ben çok hastayım ilaç alıyorum fln diyip bana yardıma gelmedi ben tam 6 ay boyunca bu çocuğa tek başıma baktım. Kolik bir bebekti o ağlardı ben de ağlardım ama bikaç saat değil uyanık olduğu her saniye ağlardı hep kucağımdaydı yemek yemezdim su içmezdim afedersiniz tuvalete bile gidemezdim annem ara ara gelirdi yemek evi toparlardı ama onun da kendi çocukları olduğu için bana yetemezdi. Bebeğim sabah 6da uyanır 3-4e kadar uyumazdı ben de o süreçte ağzıma bir lokma alamazdım emzirdiğim için içim kıyılırdı ama şu an dönüp bakınca o kadar aptalmışım ki çalışan bir kadınım öğretmenim ve bana yardım edecek biriyle anlaşabilirdim ama lohusa depresyonu sonucu hiç mantıklı düşünememişim. Eşim bu zorlu süreçte hiç ama hiç yardımcı olmadı tam tersi bu süreçten ve sıkıntıdan kaçmak için işi bahane edip evden çıkardı ve günden güne ondan soğudum nefret ettim şu an bebeğim büyüdü o zorlu günler geçti ve nedense aklı başına gelmiş eşimin(!) çok pişmanmış ama ben atlatamıyorum. Ailesini değil onu suçluyorum çünkü yazamadığım çok şey var daha. İlk hafta bebeğimi hastaneye yatırdık ve ailesinden bir kişi bile gelmedi bunu eşime söyleyince ailesini savundu tartıştık bunun gibi binlercesi.. Şu an ailesini savunmuyor ve görüşmüyor hepsine karşı tavırlı ama benim içim soğumuyor. Boşanmayı da düşündüm. Fikirlerinizi merak ediyorum
Eşiniz ailesine karşı tavır almış bence bu kadar çabuk vazgeçmeyin bazı insanlar bir şeyleri zamanında göremez esiniz duzeldiyse çocuğunuzun anne ve babasıyla büyüme hakki var lütfen eşinize bir şans daha tanıyın

Ben sizi çok da haklı bulamadım yaşınızın gereği gibi olgun bi insan değilsiniz siz de onlara kafayı takmışsınız kulağınızla duymadığınız mevzudan bile suçluyorsunuz. Düğünü sahiplenmediler oynamadılar demişsiniz kimse oynamak zorunda değil sizin keyfinizi yapmak için. Benim de anne tarafım böyle islami yaşayışlı insanlar ve düğün vb karma ortamlarda sadece kadınlar değil erkekler de oynamaz onlar düğünü daha resmi davet gibi yemekli yapmayı tercih ederler. Ayrıca madem hayat görüşleriniz farklı size saygılı oldukları sürece resmi ilişki götürmek daha doğru, sizin de işinize gelmesi gerekir kimse kimseyi kendine uydurmaya çalışmamış daha ne? Ayrıca karı koca karar verip yaptığınız kendi çocuğunuz için neden bu kadar dış yardım bekliyorsunuz ki? Çocuk öncesi 1 sene keyif sürerken gezerken de kaynananızı gezdirseydiniz madem sırf cefada mı ortak belliyorsunuz?😂
Burda bir hışımla yazdığım için birçok şeyi atlamışım. Kendi kendime kızmışım gibi gözükmüş.

Gezdirmediğimizi nerden biliyorsunuz 🤦🏼‍♀️ Onlar tesettürlü evet ama İslami değerlerinden değil. Kimsenin inancını eleştirmek için yazmıyorum ama namaz kılmıyorlar kurani Kerim okumuyorlar bu beni asla ilgilendirmez onun için yazmıyorum demek istediğim sadece tesettürlüler ve düğünlerde oynamak yasak değil düğünlerde nasıl oynadıklarını kendi gözlerimle gördüm. Oynamamalarının sebebi eşimin evlenmesine üzülmeleriydi çünkü ailenin tüm işlerini yapan biri. Yas gibiydi.. Kayınvalidem gelen misafirleri sormadı herkese dik dik baktı benim yanıma bile gelmediler tebrik etmediler çok kötü hissetmiştim.

Karı koca karar verip yaptığımız çocuğu bizden çok isteyen onlardı. Ben gelsin bana yardım etsin her gün evimde kalsın mı diyorum? Öyle bir şey yazmadım sadece bir hafta gelecekti. Doğumdan önce bana bakıcı tutarsın diyen kadın bana bunu söyledikten sonra eşime ben bakarım çocuğa torunuma deyip şirinlik yaptı. Sürekli eşime iyi konuşup bana ters davrandılar eşim de hep sevildiğimizi düşündü çünkü öyle gösterdiler. Ben neysem oyum bu tür iki yüzlülükleri sevmiyorum.

Onların her cefasında hatta kendi oğlu ve kızı yanında değilken biz yanındaydık o sıralar biz aileyiz demeyi biliyorlardı

Eşiniz ailesine karşı tavır almış bence bu kadar çabuk vazgeçmeyin bazı insanlar bir şeyleri zamanında göremez esiniz duzeldiyse çocuğunuzun anne ve babasıyla büyüme hakki var lütfen eşinize bir şans daha tanıyın
Haklısınız bugün tekrar konuştuk inşaallah daha güzel günler yaşarız. Teşekkür ederim yorumunuz için

Hayatımda hiç yer edinmeyecek demedim, hayatımda hiç yeri olmayan dedim. Evlenirken max 1 yıldır tanıdığım kadına oturup 5 bileziklik para neden vereyim ya bunun mantığı ne?

1 bilezik/kolye vs hediye edilmesinden bahsetmiyorum ayrıca, siz de demişsiniz ya söz verilenden az takıldı diye, demekki en az 1 bilezik takılmış neyinize yetmedi?

Kolay mı şu devirde bi bilezik 15-20 bin, siZ takabilirmiSiniz gelininize 5 bilezik?
Eşimin verdiği parayla takıldı onlar yapmadı ki.. Eşimden düğün öncesi para alıp aile yapar böyle şeyleri dediler ben de takılmadım evli değildik beni ilgilendirmezdi. Sonra yapmadılar o paraların bir kısmıyla araba aldılar evlendikten 2 ay sonra. Konu insanı salak yerine koymaları yani eşimi. Herşeyi yaparken tatlı dille yaptılar. Kına günü eşimi yanımda aradılar çeyrek alınması lazım eline koyulacak dediler eşim sadece orda sinirlendi altın için size verdiğim paralarla yapın işte onunla mı uğraşayım dedi. Siz beni anlamıyorsunuz ve anlamayacaksınız da burda tüm yaşanılanlar tüm duygular aktarılamıyor. Evet kafa yapımız gerçekten farklı ben şimdiden aldığım yüzüğü ilerde gelinime aile mirası olarak aktarmak istiyorum bundan mutluluk duyuyorum mesela ben böyle düşünüyorum onlar da düşünsün değil.. Sadece onlar da birazcık kıymet versin istedim

Erkek tarafi tanisma esnasinda birsey istemesende atip tutup, yuksekten ucar, anca 1/3ini gerceklestirir. Bunu cogu gelin yasayarak ogrenmistir diye düşünüyorum. Sahsen hic umrumda olmadi, o kadar yapabilmisler deyip gectim. Ayrica insan ne yaparsa evladi icin yapiyor, gelini/damadi icin degil

Sunuda soyleyeyim bebegin bakiminda aktif rol oyanayacak kisi babadir. Zor bir dogum gecirdim 5 doz lokal+genel anestezi alip doguma girdim. Ilk 1 ay o kadar uykusuzdum ki yemek yemeden, aç uyurdum, günde 1 öğün anca yerdim. Bebegi babasina verdigim ilk gun "ne yapacagimi bilmiyorum " dedi, "bende bilmiyorum, benimde ilk cocugum. Bir sekilde susturursun" deyip, uyumaya gitmistim. Sizi yalniz birakan kisi esiniz maalesef
Kesinlikle insan evladı için yapıyor hatta verilen kıymette evladından ötürü oluyor. Eşime kıymet verilmedi hep kullanıldı anlatsam kimsenin inanmayacağı şeyler yaşadık.

Eşim yanımda olsa ben hiç bu psikolojilere girmeyecektim. Siz çok mantıklı davranmışız

Bence siz en baştan esinizin ailesine karşı fedakarlığıni istememiş gibisiniz, aile demek herşeyin karşılık beklediği ilişki yumağı demek degil ,lüks ev aldı borcunu ödedi eskiden çok yapmış bence eşiniz ve eşinize verilen değer sizi hiç ilgilendirmiyor ve dahasi siz sürekli ona ailesi tarafından değer verilmediğini ispat etmek için olanları anlattığınizdan bence esinizde size karşı mesafe koymuş ki bende olsam koyarım, bir diğeri niye bu kadar onemsenme ihtiyacı duyuyorsunuz çocuğum hastaydı gelsin koliktim yardım etsin etmeyebilir bu kayınvalideniz işi değil ki ama siz çok soylendiginiz için bence esinizde uzak durmuş daha büyük sorunlar olmasın diye, benden size tavsiye salın bir adamı anlatmayi bırakın eskiyi bu şekilde sürekli en ufak şeyi eşinizden onay alayım diye anlatmaya devam ederseniz ve tatmin edici cevaplar almazsanız üzgunum içinden çıkılmaz bir hal alır ilişkiniz,ailesi için yaptıkları ve yapacakları onun bileceği siz uzak durun biraz fazla müdahaleci geldiniz hem bnm istediğim olsun hemde pesimden kossunlar la olmuyor
Eşim bana mesafe koymadı. Çocuğun bakımına destek olmadı yardım etmedi. Hatta çocuğu kucağına bile almadı ilk bir ay bahanesi de korkuyorum elimden düşerse zarar verirsem oldu

Aile konusunda ne kadar anlatsam da yetmez ama şöyle söyleyeyim insan her şeyde zaten karşılık beklemez ama her koşulda yardımına desteğine koştuğun insanların umrunda olmayınca kusura bakmayın da benim zoruma gider. Ailenin şamar oğlanı oluyor bu şekilde

Kafa olarak o kadar farklıyız ki beni hiç anlamamışsınız. Altın bir sevgi göstergesi değildir, takan çok sever, takmayan sevmez kafası tam bir açgözlü kafasıdır benim gözümde.

Ayrıca eşit bölüştüm evet çünkü eski eşimin baba tarafı olmadığı için misafir ve yakın akraba yönünden ağırlık benim tarafımdı. Bu nedenle benim tarafımın daha çok altın taktığını biliyorum ama kim ne takmış hesabı yapmadık hiç bi zaman. Bu nedenle boşanırken bana 10 altın sana 3 altın takıldı avamlığına girmemek için direkt yarı yarıya hesapladık. Allaha şükür çalışan bi kadınım, kimsenin malına parasına tamah etmedim
Altın sevgi göstergesi midir dedim ben 🤦🏼‍♀️ Bakın siz aç gözlüklülük olarak yorumlayabilirsiniz ama aslında ben çok tamahkar bir insanımdır burda kimse kimseyi yazılanlarla tam olarak çözümleyemiyor bunu anladım. Ailemin benim için ayırdığı güzel bir para var benim de ayrıca birikimim var bu söylediğimi yanlış anlamayın dünya malı sonuçta ama köylü kurnazlığı yapıp bizden ihtiyaçları olmadığı halde destek istemeleri asıl bu aç gözlülük. Benim derdim defalarca söyledim siz söyledikçe ben de tekrar tekrar açıklama yapmak zorunda kalıyorum benim derdim altın para değil öyle olsa onlara düğün sonrası destek olmam değil mi? Mantıklı düşününce diyelim ki bana az taktılar diye kızdım ve derdim para olsun niye ben onlara para vereyim ki?

Siz eşinizin ailesinden istediğiniz yakınlığı göremediğinizde eşinizin onlarla fazlaca yakın olması sizi rahatsız etmiş, istemişsiniz ki eşiniz uğradığınız haksızlığı görsün ama görmemiş. Sonrasında bebek doğunca üzerine düşen sorumlulukları da yerine getirmeyince eşinize haklı olarak çok daha fazla bozulmuşsunuz.

Ben ilk çocuğumda yardımcı kadın tutmuştum eşim ve annesi her zaman yardım etmesine rağmen. Bilmiyorum hele çalışan kadınsam ki ben öyleyim hiç kendimi sizin kadar üzmezdim nitekim üzmüyorum, ben ihtiyacım olan şefkati kendime verdiğim için herkes vermek zorunda kalıyor.

Haklısınız bugün tekrar konuştuk inşaallah daha güzel günler yaşarız. Teşekkür ederim yorumunuz için
Amin inşallah bizler hayatımıza bir şekilde devam edebiliriz ama çocukların dünyaları yıkılıp bir tarafları eksik büyüyor sorunsuz evlilik yok illa ki bir şekilde fedakarlıklar yapıyoruz. Önemli olan ayakta tutmaya çabalamak aranızda çok büyük bir mesele yok aldatmak şiddet gibi o da hatasından ders çıkarmışa benziyor kolayımıza geliyor bir şeyleri yıkmak o yüzden hepimiz böyleyiz zor olan zaten el ele olabilmek rabbim huzurla sağlıkla mutlulukla devam etmenizi sağlasın

Siz eşinizin ailesinden istediğiniz yakınlığı göremediğinizde eşinizin onlarla fazlaca yakın olması sizi rahatsız etmiş, istemişsiniz ki eşiniz uğradığınız haksızlığı görsün ama görmemiş. Sonrasında bebek doğunca üzerine düşen sorumlulukları da yerine getirmeyince eşinize haklı olarak çok daha fazla bozulmuşsunuz.

Ben ilk çocuğumda yardımcı kadın tutmuştum eşim ve annesi her zaman yardım etmesine rağmen. Bilmiyorum hele çalışan kadınsam ki ben öyleyim hiç kendimi sizin kadar üzmezdim nitekim üzmüyorum, ben ihtiyacım olan şefkati kendime verdiğim için herkes vermek zorunda kalıyor.
Keşke ben de öyle yapsaydım ve keşke onlardan bişey beklemeseydim

Amin inşallah bizler hayatımıza bir şekilde devam edebiliriz ama çocukların dünyaları yıkılıp bir tarafları eksik büyüyor sorunsuz evlilik yok illa ki bir şekilde fedakarlıklar yapıyoruz. Önemli olan ayakta tutmaya çabalamak aranızda çok büyük bir mesele yok aldatmak şiddet gibi o da hatasından ders çıkarmışa benziyor kolayımıza geliyor bir şeyleri yıkmak o yüzden hepimiz böyleyiz zor olan zaten el ele olabilmek rabbim huzurla sağlıkla mutlulukla devam etmenizi sağlasın
Zaten boşanmayı düşününce bebeğimin yüzüne bakamıyorum hemen ağlıyorum benim için çok zor olur. Ona kıyamam

Kesinlikle insan evladı için yapıyor hatta verilen kıymette evladından ötürü oluyor. Eşime kıymet verilmedi hep kullanıldı anlatsam kimsenin inanmayacağı şeyler yaşadık.

Eşim yanımda olsa ben hiç bu psikolojilere girmeyecektim. Siz çok mantıklı davranmışız
Bence uzmeyin kendinizi. Esiniz pismanim diyormus, affetmeye calisin. Kayinvalidenizden birsey beklemeyin. Torunu, canini kanini hastanede yatarken gormeye gelmeyen size hic gelmez

Altın sevgi göstergesi midir dedim ben 🤦🏼‍♀️ Bakın siz aç gözlüklülük olarak yorumlayabilirsiniz ama aslında ben çok tamahkar bir insanımdır burda kimse kimseyi yazılanlarla tam olarak çözümleyemiyor bunu anladım. Ailemin benim için ayırdığı güzel bir para var benim de ayrıca birikimim var bu söylediğimi yanlış anlamayın dünya malı sonuçta ama köylü kurnazlığı yapıp bizden ihtiyaçları olmadığı halde destek istemeleri asıl bu aç gözlülük. Benim derdim defalarca söyledim siz söyledikçe ben de tekrar tekrar açıklama yapmak zorunda kalıyorum benim derdim altın para değil öyle olsa onlara düğün sonrası destek olmam değil mi? Mantıklı düşününce diyelim ki bana az taktılar diye kızdım ve derdim para olsun niye ben onlara para vereyim

İşte vermeseydiniz keşke, verdiniz madem unutun artık. Anladığım kadarıyla uzak durmaya çalışan insanlar zaten, niye kocayı hastaneye gelmedi, çocuk görmeye gelmedi diye darlıyorsunuz ki, adam ne yapabilir zorla gelin mi diyecek. Zamanı gelince siz de onlara gitmezsiniz.

Kocam hiç destek olmadı hep bi bahane bulup kaçtı demişsiniz, asıl kurulmanız gereken o ki kurulmuşsunuz da zaten. Kocadan kurtulunca kayınvalide de kalmıyor zaten ortalıkta ki kadın zaten yok.

İşte vermeseydiniz keşke, verdiniz madem unutun artık. Anladığım kadarıyla uzak durmaya çalışan insanlar zaten, niye kocayı hastaneye gelmedi, çocuk görmeye gelmedi diye darlıyorsunuz ki, adam ne yapabilir zorla gelin mi diyecek. Zamanı gelince siz de onlara gitmezsiniz.

Kocam hiç destek olmadı hep bi bahane bulup kaçtı demişsiniz, asıl kurulmanız gereken o ki kurulmuşsunuz da zaten. Kocadan kurtulunca kayınvalide de kalmıyor zaten ortalıkta ki kadın zaten yok.
Ay ben de buna takıldım işte onu yapmadılar bunu etmediler e mesafeliler işte belli ki hazzetmiyorlar herkes herkesi sevecek diye bi durum yok oğulları sevmiş almış sorumluluk da onun ama konu sahibi eşine eksiklerinden dolayı kızacağına ona şöyle haksızlık ettiler böyle hakkını yediler diyor hala madem boşayacak kadar kuruldun onun hakkını neden önemsiyosun derler yani. Bana çok tutarsız geldi konu sahibinin ruh hali

Bence uzmeyin kendinizi. Esiniz pismanim diyormus, affetmeye calisin. Kayinvalidenizden birsey beklemeyin. Torunu, canini kanini hastanede yatarken gormeye gelmeyen size hic gelmez
Evet eşim öyle söylüyor ben de unutmaya çalışıyorum her şeyi. Kayınvalidemi ya da diğerlerini de takmayacam zaten benim taktığım şey onların hiç bir faydası yokken bizden her şeyi beklemesi.. Eşim artık gereğinden fazlasını yapmayacağını söylüyor bu şekilde o sorun da biter

İnanın yaptıklarımı her şeyi unutabilirim beni üzen onlar bu şekilde davranırken her konuda etliye sütlüye dokunmazken bizden her şeyi feda etmemizi beklemeleri ve ben de hep eşim için ve onlarla aramızın normal aile gibi olması için tamam dedim. Her seferinde konuları unutuyordum ama insanın evladı söz konusu olunca unutmuyormuş. Eşim artık gereğinden fazla destek sağlamayacağını söylüyor zaten mesafeyi koruyabilirsen beni üzen bişey kalmaz diye düşünüyorum

Ay ben de buna takıldım işte onu yapmadılar bunu etmediler e mesafeliler işte belli ki hazzetmiyorlar herkes herkesi sevecek diye bi durum yok oğulları sevmiş almış sorumluluk da onun ama konu sahibi eşine eksiklerinden dolayı kızacağına ona şöyle haksızlık ettiler böyle hakkını yediler diyor hala madem boşayacak kadar kuruldun onun hakkını neden önemsiyosun derler yani. Bana çok tutarsız geldi konu sahibinin ruh hali
Aslında ben değil onlar tutarsız eşime beni çok sevdiklerini söyleyip sonrasında bana hep dış kapının mandalı gibi davrandılar. Eşimle son konuşmalarımızda artık eşimin söylediği şey şu senin mesleğin elinde diye seni kendilerine yakın görmüyorlar eşimin ev hanımıyla evli olmasını istemişler sanırım ama bana bunu bana hiç yansıtmadılar. Halbuki ne güzel o da eve katkı sağlar diye düşünmeleri lazımdı. Düğüne kadar çok iyilerdi düğün günü yaklaştıkça sürekli düğünü ertelediler ben hiç farketmedim anlayamadım.

Benim için sorun şuydu bize hiçbir şekilde aile gibi davranmayıp kendi konularında biz bir aileyiz herkes elini taşın altına koyacak demeleriydi.. Elini taşın altına koyan hep biz olduk. Eşim de hep görmemeyi tercih etti. Onlardan çok eşime kızdığımı belirtiyorum zaten.

Eşe haksızlık yazılınca ben de eşi olduğum için otomatik olarak ben de haksızlığa uğruyorum.

Eşim şu an pişman olduğunu ve eskisi gibi gereğinden fazla destek olmayacağını söylüyor

Bu arada tek tek aklıma geldikçe yazıp içimi dökmek istiyorum. Çocuğumu görmeye kamyonlarım ve görümcelerim bebeğim tam 4 aylıkken geldiler. Nedenini hâla anlayamıyorum

X