Eşimi Çift Terapisine İkna Edemiyorum

Arkadaşlar ben bu konuyu açtıktan sonra çok olaylar oldu, anlatmak için şuan çok yorgun hissediyorum ama çocuğu alıp arkadaşıma geldim.

Hayat sizce çok kolay mı? Yani herkes sürekli nasıl aynı modda olabilir ki? Hele iş hayatı o kadar berbat ve yorucu stresli bir durum ki! Size yetecek parayı kazanmak bile başlı başına sorun, dışarı çıkarsın trafik sorun. Yani sürekli nasıl bir insan canım cicim olabilir ki? Herkesin kendine ayıracağı vakitler de olabilmeli.
Bizler 15 yaşındaki ergen kızlar ya da erkekler değiliz ki bu dedikleriniz hep olsun! Mesela zamanla aşkı başka türlü yaşarız, çiçek beklemeyiz ama mesela siz her sabah uyandığınızda su içersiniz diye size su verir, ya da biraz fazla dinlenin diye kendinden feragat eder. Sürekli aşk yaşayan var mı merak ettim?
10 yıllık evliyim eşime aşığım seviyorum ama kendi alanlarımız da var. Onun da beni sevdiğini çok iyi biliyorum. Çiçek aldığı için mi? Hayır. Zaten çok yoğun çalışarak kendinden feragat ettiği için.
Bazen o kadar abartıyoruz ki, geçici olacak süreçleri bile yokuşa sürüp geçmemesine neden oluyoruz.
Rüyamda başkasına aşık oluyorum ne demek ya hu?
Bu bir kere sizin amacınızın sadece lay lay lom olduğunu gösteriyor.
İnsanlar kaza geçiriyor tek kelime dahi konuşamıyorlar da birbirlerini bırakmıyorlar.
Hayat süper bir şey değil, inişler ve çıkışlar var. Herkesin de nefes almaya ihtiyacı var.
Eşim sürekli bana aşkım bebeğim böceğim diyip etrafımda dört dönsün hiç istemem, ben de öyle yapmıyorum çünkü gerçek bunlar değil.
Bana duyduğu merhamet, yaptığı fedakarlık yetiyor, söylemesine etrafımda fır dönmesine gerek yok.
Kendinize gelin, bizler ergen çocuklar değiliz.
Aşkı da kendi olgunluğumuzda ve yaşadığımız hayatın getirdikleri ile harmanlayıp yaşayacağız.

Benim mesajlarinizdan anladigim esinizle kari koca degil de ev arkadaşı gibi kanka gibi bir iliskiniz var haliyle siz de kendinizi kadin gibi degil de arkadasi ahmet gibi hissediyorsunuz ve haklisiniz
Once siz terapi alın, zamanla evliligin gidisati konusunda daha somut adimlar atmanız icin size yol.gosterici olur diye düşünüyorum.
Bu arada evin tum yükünü almayin ya da aman onun yukunu hafifleteyim demeyin eleştiriyorsa siz de onu elestirin
Hem herseyi kadina yükle hem de dirdir et nedir arkadaş bu! Ben yerinizde olsam isi gucu birakir yeter artik der herseyi ona yuklerdim 😀

Hayat sizce çok kolay mı? Yani herkes sürekli nasıl aynı modda olabilir ki? Hele iş hayatı o kadar berbat ve yorucu stresli bir durum ki! Size yetecek parayı kazanmak bile başlı başına sorun, dışarı çıkarsın trafik sorun. Yani sürekli nasıl bir insan canım cicim olabilir ki? Herkesin kendine ayıracağı vakitler de olabilmeli.
Bizler 15 yaşındaki ergen kızlar ya da erkekler değiliz ki bu dedikleriniz hep olsun! Mesela zamanla aşkı başka türlü yaşarız, çiçek beklemeyiz ama mesela siz her sabah uyandığınızda su içersiniz diye size su verir, ya da biraz fazla dinlenin diye kendinden feragat eder. Sürekli aşk yaşayan var mı merak ettim?
10 yıllık evliyim eşime aşığım seviyorum ama kendi alanlarımız da var. Onun da beni sevdiğini çok iyi biliyorum. Çiçek aldığı için mi? Hayır. Zaten çok yoğun çalışarak kendinden feragat ettiği için.
Bazen o kadar abartıyoruz ki, geçici olacak süreçleri bile yokuşa sürüp geçmemesine neden oluyoruz.
İnsanlar kaza geçiriyor tek kelime dahi konuşamıyorlar da birbirlerini bırakmıyorlar.
Hayat süper bir şey değil, inişler ve çıkışlar var. Herkesin de nefes almaya ihtiyacı var.
Eşim sürekli bana aşkım bebeğim böceğim diyip etrafımda dört dönsün hiç istemem, ben de öyle yapmıyorum çünkü gerçek bunlar değil.
Bana duyduğu merhamet, yaptığı fedakarlık yetiyor, söylemesine etrafımda fır dönmesine gerek yok.
Aşkı da kendi olgunluğumuzda ve yaşadığımız hayatın getirdikleri ile harmanlayıp yaşayacağız.
malesef çok yanlış yorumlamışssınız, benim böyle bir beklentim isteğin yok zaten. Sadece eşim bana artık ilişkiden sonra bile kalkıp gerizekalı oğlum vs diyordu. Birşeyler hissediyordum. Dün de iş arkadaşlarıyla kurdukları bir whatsapp grubunda iş yerindeki kadınlarla ilgili iğrenç seksist ifadelerini gördüm. İnanın hiç aynayı kendime çevireceğim bir tarafı yok bunun.

Haftaiçi yine durduk yere beni çok üzmüştü ayrıntı veremeyeceğim ama inanın haksızdı, ertesi gün çiçek yollamış ve İLK DEFA ÖZÜR DİLEMİŞTİ , bu arada zaten ne yapıyorsa kendine yapıyor beni üzmelerine ben katlanırım alışırım geçer önemli değil ama evliliğimizi sevgisiz şefkatsiz merhametsiz o bıraktı. İnanın bu yaşa kadar yaşadıklarım zaten bana güçlü olmayı öğretti ama hiçbir zaman ayrılığı bir seçenek olarak görmemiştim. Benim çok sorunlu sıkıntı bir boşanmış bir annem var. Onun gibi olmamak için elimden gelen herşeyi yapıyorum. Hiçbir sorunumu aileme asla yansıtamadım zira arkamda duracak kimsem yok. Malesef eşim de bunu tepe tepe kullandı. Hafta içi yaşadığımız olaydan sonra haliyle kötüydüm ama kendini affetirmek için yapacaklarına ters tepki vermeyecektim sadece tekrar güzelce konuşacaktım toparlayalom kendimizi bu böyle olmaz diye. Dün sabah bir telefonuna bakmak istedim acaba ne yaptı birşeyler okuyor mu intetnetten akıllandı mı gibisinden. Sonrasında whatsappta o grubu gördüm. İçinde başka evli çocuklular da var. Sohbeti arşivleyip hazırlandığım gibi çıktım evden. Aklımı kaybetmiş gibiyim çok çok üzgünüm. Şakayla karışık iş yerindeki kadınlardan güzelliklerinden fiziklerinden bahsederdi. Şakayla karışık benden kurtulma cümleleri kurardı. Ve üstüne bana hakaretleri durdur yere söylenmeleri herşey birikti. İnanın ben öyle nazlı bir kadın değilim. Anasını ağlatıyorum ağzıma sıçan bu hayatın. Bana zaten uzun zamandır değersiz bir kadın gibi hissediyordu. Ya geçen hafta ben terapiye başladım terapiste eşim pek çok yandan iyi bir eş demiştim ya ben onu kötü görmüyordum.Buraya konu açtığımı yazdıklarımı ve sizin yazdıklarınızı söyledim okuyacağım okuyacağım dedi okumadı bile ya işteydi ya da gelince yatıp uyudu. Ama o sırada işyerindeki kadınların leş muhabbetini yapıyormuş. En önemlisi bana işyeriyle ilgili hiçbir şey anlatmazdı sorardım anlatmıyordu asosyalmiş gibi davranıyordu.asosyalmiş ama bana .

Dönüp dönüp o mesajları okuyorum arkadaşlar kafayı yiyeceğim iğrenç bir duygu. Evet aldatma değil ama iğrenç. Dünden beri pişman olduğunu bir musibet bin nasihatten iyidir anladım akıllandım ben seni haksız yere çok üzdüm ben seni ilk günkü gibi seviyorum sana niye böyle yaptım bilmiyorum bile bile üzdüm hep seni sen çabaladın ben hiçbir şey yapmadım vs vs diyor. Eskisi gibi bana haksız olduğu halde bağırıp hatayı bana yönlendirmeye çalışmıyor . Susuyor haklısın diyecek hiçbir şeyim yok diyor. Arkadaşlar affedemem affedemem. Buraya açtığım konuda yazdığım hislerin somut delili oldu bunlar işte. Kadın hissettiğinde gerçek oluyor gerçekten

Gerçekten az önce yazdıklarınızın tamamını okumamıştım bile hiçbirini kendime kabul edemem zira bana merhamet etmiyordu zaten. Ayrıca ben eşime hiç yük olmuyorum ya sadece işe gidip geliyor karşılığında ona gurur duyacağı bir evlilik bir eş ve bir çocuk verdim. Onun aile ilişkilerini bile ben yürütüyorum ki benim annemi eve kabul etmiyor. Annemin o yokken gelmesine bile söylenip benim psikolojimi bozuyor. Benim maalesef çaresizce ne kadar iyi olmak zorunda olduğumu bilseniz hiçbir kadın buna katlanmaz dersiniz. Ve her seferinde haksız olmasına rağmen tehdit ederdi görürsün sen de diye, annem geldiğinde kadını üzüp olay çıkarmasın diye herşeyi yutuyordum ya. Ya erken doğum yaptım kvalidem gelecekti ama köydeydi o yüzden annem geldi acil bir şekilde beş parasızken komşusundan para alıp takistle gelmiş doğum sonra eşim suratıma bakmadı ve bir su poğaça bile almadı. Hamilelikte 10 kg vermiştim ben. Annem gidip gecenin bir yarısı bir benzinlik bulup yiyecek birşey getirdi bana. Çocuk küveze girdi gidip bi bilgi al diyordum gitmiyordu bana nefretle bakıyordu. Doğum yaptığım sabah çıktım hastaneden eve gittim hemen ki bu gergin ortamda kalmayayım yanıma da kimse gelmedi. Bana bi hazır çorba yaptı eşim o kadar. Küvezde çocuğum var bunları yaptı. 19 gün sonra çocuk eve geldi kvalidem bizdeydi artık rahatlamıştım. İnsan kvalidesine tutunur mu ben ballahi pna tutundum oglunu zapt etsin diye. Çocuk eve geleli kısa bir süre olmuştu ememiyordu, kvalidem bir haftasonu gitmek zorunda kaldı 2.5 kg çocuk tek kalamazdım annem geldi tabiki o haftasonunu eşim bize zehir etti, kapıları çarpıyordu söyleniyordu anneme klozeti kullanma bile dedi ben mikrop kapmayayım diye , ki annem aşırı temizdir zaten kimsenin tuvaletine oturmaz. O haftasonu sütüm kesildi çocuk zaten ememiyordu mama vermiyorduk çocuk KASIK FITIĞI OLDU 2 tane , 3 aylıkken ameliyat oldu çocuğum. Ben bunların hepsini yuttum ki zaten ilk mesajımdan da anlarsınız yutmuşum ki bunları sorun olarak bile buraya yazmamışım. Malesef ama malesef hiçbir hatasında iyileşme göstermeyip suçu hep bana yansıttı hep hep. Ben sorunları tekrar tekrar konuşmayı zaten sevmem, üzüntülerimi acılarımı hatırlamak istemem ki hiçbir şeye faydası olmuyor acıları konuşmanın.

Ay sizin bu yorumunuza gerçekten çok kuruldum lay lay lom nedir ya hayat kolay mı bence diyor, ben kimsenin bana desteği olmadan evlendim biliyor musunuz. Çalışmak zorunda kaldığım için okulum uzadı yine başardım bitirdim tekrar okuyorum. Hayat benim gibi şiddet içerisinde babasız büyümüş yine de başarmış bir kadın için kolay değil tabi ki ama benim kendim için hayatı kolaylaştırmak için çabam ve azmim var. Ailemin geçmiş hatalarından ders çıkarıp aynı hataları yapmadığım bir çabam var. Bu arada yine de tüm bunlara rağmen eşim bana temassal sevgisini zaten gösterirdi dokunurdu severdi sarılırdı, tartıştığımızda bir kere bile ben ona gitmezdim o etrafımda fır dönerdi rahatsız edecek kadar hem de fır dönerdi git derdim gitmezdi, ama ben başka bir şey hissediyordum ki doğru çıktı. Ben ona nefes aldırıyordum mesela, bu sıkıntı duyduğu iş yerinden çıkması için iyi bir yerde çalışmak için hedefime doğru ilerliyorum. 5-6 ay kadar sonra zaten ben iyi bir holdingde çalışmaya başlayacaktım o da işinden ayrılıp belli bir süre dinlenecekti ve başka iş bakacaktı. Böyle de eşini düşünebiliyorum. Bok gibi işlerde çalışmasın insan yerine konulsun psikolojisi düzelsin çocuğum babasını mesleğini gururla söyleyebilsin diye ben bugün çabalıyorum, ona da kendine yeni bir kariyer inşa etmesi etmesi ben de ailesi de destek oluyoruz. Ben ilerde iyi bir yönetici olacağım onun işçi olarak kalması kimseyi memnun etmeyecek bu yüzden şimdiden planlarımızı yapıyoruz ben ona destek oluyorum.

Ablacım işte sen hatayı en başta böyle bir hödüğe çocuk vererek yapmışsın. Hayır her şeyinden şikayetçisiniz, annenizi bile istemiyor laf söylüyor ki bu benim için tamamen boşanma sebebidir ama siz çocuk yapıyorsunuz. Ayrıca bu ayrıntıları konuda yazmamışsınız kahin falan değilim ki bileyim. Tek sorun aşk mı yani ki böyle bir konu açmışsınız hayret doğrusu!

Annenize yaptıkları çok canımı acıttı. Annenize bunları yaparken de sustunuz mu gercekten? ☹️
Hayır susmadım karnımda çocuk varken de çocuk doğduktan sonra da şiddetli kavgalarımız oldu. Annesine babasına söyledim olayın büyüdüğü de oldu. Onların korkusuyla düzelir gibi oluyordu. Bu hafta bile bu konuyla ilgili kavga ettim.Nefret ettim. Yaşattıklarının daha beterini yaşayacağını biliyor.Annem de zor biri, biz ona ailecek zor dayanıyoruz gerçekten inanılmaz zor bu yüzden eşimi annemle otur konuş diye asla ısrar etmedim en azından aynı ortama girmesinler gerilim olmasın. Normalde annemle sorunları olan benim.Ama bir başkasına karşı korumacı oluyorsun.

Ablacım işte sen hatayı en başta böyle bir hödüğe çocuk vererek yapmışsın. Hayır her şeyinden şikayetçisiniz, annenizi bile istemiyor laf söylüyor ki bu benim için tamamen boşanma sebebidir ama siz çocuk yapıyorsunuz. Ayrıca bu ayrıntıları konuda yazmamışsınız kahin falan değilim ki bileyim. Tek sorun aşk mı yani ki böyle bir konu açmışsınız hayret doğrusu!
Doğru söylüyorsunuz. Ama yine beni hatalı görerek siz de hatalı yorumlamanıza devam ediyorsunuz.Çocuk zaten evlilikten kısa bir süre sonra oldu ve isteyerek değildi. Ayrıca geçmişle ilgili pişmanlık güden ah vah eden biri değilim hiçbir zaman yaşadıklarımızın yaşanması gerekşyormuş olması gerekiyormuş olmuş.

X