Eşimi pişman etmek istiyorum

eşimde kalktı ilk yıllar ona onlar hakkında ne dediysem hepsini söyledi
En takıldığım kısım bu oldu .
Eşiniz karaktersizin teki ,onu pişman etmeye çalışmak yerine kendi hayatınıza odaklanın derim
Çalışmaya başlayın tekrardan, evde es ve kayniniza hizmetçilik edeceğinize ise girin çalışın böylesi daha olur sizin için.

Ay bi de gorumce mi? Yapmayin onun isini. Gorumceniz calismiyorsa ev islerini o yapsin ve siz tekrar calisin.
Ayy bir de görümce mi derken😅
Neden bir de diye bağlaç eklediniz hiç anlamadım.
Görümce çalışıyor belli.
En mantıklısı tüm işi koca yapsın.
Boş konuştuğuna göre çok vakti var.
Konu sahibi ben olsam ne eşin ne eş kardeşinin işini yapardım boşu vakitten sonra

Keşke kayın olsa belirtmemişim özür dilerim görümce ne bileyim ailesiz büyüyünce önüne gelenlere böyleyim biraz maalesef

İkinci sayfaya kadar iki kere özür diledin. Sanırım aile problemlerin var diyecektim ailesiz büyüdüm demişsin. Eşin ve kardeşi çok terbiyesiz yetişmiş. “ Karını kontrol etmek” ne demek? Sen o erkeğe emanetsin. Kesinlikle ev işlerinde ikisi de yardım etmeliler ve sen bir an önce işe başlaman, paranı biriktirmen gerek. Bir öğrenci yanına gidebilir, eve çıkabilirsin. Paranı kesinlikle bunlara verme.

Ne zaman kocan düzgün sorumluluğu öğrenir, genç eşinin yanında yetişkin kardeşinin kalmamasının kabul edilemeyeceğini anlaması lazım.

Ayy bir de görümce mi derken😅
Neden bir de diye bağlaç eklediniz hiç anlamadım.
Görümce çalışıyor belli.
En mantıklısı tüm işi koca yapsın.
Boş konuştuğuna göre çok vakti var.
Konu sahibi ben olsam ne eşin ne eş kardeşinin işini yapardım boşu vakitten sonra
Kayni olsa hadi erkektir camasir utu yapamiyodur diye dusundum. Gorumce olmasina o yuzden sasirdim. Koca kadin yapsin utusunu bi zahmet

Arkadaşlar daha önce bi derdimi yazdım çok kişi yardımcı oldu ve gerçekten iyi geldi bana tekrardan geldim 😌
Arkadaşlar ben 1 yıldır evliyim işimi bırakıp ev kadını olmayı tercih ettim kendi kararımla tabi neyse konuya giriyim şimdi ben bu aylar çok hassas ve kötü günler geçirdim eşim denen adam bu olaydan faydalandı akşamları gece geç saatlerde geldi bende çok büyük bi tartışma çıkardım 3 gündür konuşmuyoruz olay şu bunun benden 3 yaş büyük bi bi kardeşide bizimle kalıyor işten geldi ve kavga ettiğimizi görünce araya girdi şeytan neyse önce beni savundu eşimde kalktı ilk yıllar ona onlar hakkında ne dediysem hepsini söyledi Buda bozuldu ve konuşmaya başladı abisine sen daha eşini yönetmeyi bilmiyorsun bilmem ne bende baktım olay uzuyor çekip gittim odama baktım ki bunlar çay yapıp sohbetler falan yapıyorlar gittiğim gibi hemen susup kalkıyorlar eşim yatak odasına dahi gelmiyor kardeşide burun kıvırtarak konuşuyor benimle dediğim tek şeylerde ben ayrı eve çıkmak istiyorum ikimizin kalacağı bi ev başka kimseyi istemiyorum oda 4 aylık evliyken demişim ama kardeşi o kadar nankör ki yemeğini elbisesine kadar ütülerim akşam geç saatlerde gelir sofrasını kendim hazırlarım ha bide kendim toplarım kirlilerini makinaya atarım bu olayda eşimden aşırı derecede soğudum onu pişman etmek istiyorum Çünkü gerçekten hatalı daha öncede çok kavga ederdik Haklı haksız olasam dahi gidip özür dilerdim şimdi ama öyle değil gerçekten ben psikolojik olarak zaten kendimi iyi hissetmediğimi söylemiştim o bunu kullandı benimle ilgilenmedi bile yardımcı olacak arkadaşlara çok çok teşekkür şimdiden ne yapmam gerekiyor açıkçası pişman olmasını istiyorum.
Ben şunu anlamıyorum neden görümceniz sizinle kalıyor ? Aile geleneği mi ? Okuyor okulu bitene kadar mı kalacak? Evlenene kadar mı ? Kayınvalide kayınpeder nerede yaşıyorlar? Ölmüşler mi ? Bir sürü soru işareti var konuda.

Kayni olsa hadi erkektir camasir utu yapamiyodur diye dusundum. Gorumce olmasina o yuzden sasirdim. Koca kadin yapsin utusunu bi zahmet
Ee diğer türlü de koca adam yapsın ütüsünü, yıkasın çamaşırını bir zahmet. Bilmiyorsa da 15 günde öğrenir.
Erkeği,kadını yok o evde yaşıyorsan en olmadı kendi işlerini yapacaksın.
Erkek niye çamaşır,ütü yapamasın bir sürü bekar erkek okurken veya çalışırken yapıyor.
Konu burda kirli çamaşırlarını yıkamaması bence.
Şahsen eşimin kardeşinin çamaşırlarını yıkayacaksam kardeşin Kadın olmasını tercih ederim bir de ı var.

Arkadaşlar daha önce bi derdimi yazdım çok kişi yardımcı oldu ve gerçekten iyi geldi bana tekrardan geldim 😌
Arkadaşlar ben 1 yıldır evliyim işimi bırakıp ev kadını olmayı tercih ettim kendi kararımla tabi neyse konuya giriyim şimdi ben bu aylar çok hassas ve kötü günler geçirdim eşim denen adam bu olaydan faydalandı akşamları gece geç saatlerde geldi bende çok büyük bi tartışma çıkardım 3 gündür konuşmuyoruz olay şu bunun benden 3 yaş büyük bi bi kardeşide bizimle kalıyor işten geldi ve kavga ettiğimizi görünce araya girdi şeytan neyse önce beni savundu eşimde kalktı ilk yıllar ona onlar hakkında ne dediysem hepsini söyledi Buda bozuldu ve konuşmaya başladı abisine sen daha eşini yönetmeyi bilmiyorsun bilmem ne bende baktım olay uzuyor çekip gittim odama baktım ki bunlar çay yapıp sohbetler falan yapıyorlar gittiğim gibi hemen susup kalkıyorlar eşim yatak odasına dahi gelmiyor kardeşide burun kıvırtarak konuşuyor benimle dediğim tek şeylerde ben ayrı eve çıkmak istiyorum ikimizin kalacağı bi ev başka kimseyi istemiyorum oda 4 aylık evliyken demişim ama kardeşi o kadar nankör ki yemeğini elbisesine kadar ütülerim akşam geç saatlerde gelir sofrasını kendim hazırlarım ha bide kendim toplarım kirlilerini makinaya atarım bu olayda eşimden aşırı derecede soğudum onu pişman etmek istiyorum Çünkü gerçekten hatalı daha öncede çok kavga ederdik Haklı haksız olasam dahi gidip özür dilerdim şimdi ama öyle değil gerçekten ben psikolojik olarak zaten kendimi iyi hissetmediğimi söylemiştim o bunu kullandı benimle ilgilenmedi bile yardımcı olacak arkadaşlara çok çok teşekkür şimdiden ne yapmam gerekiyor açıkçası pişman olmasını istiyorum.
O kayninizi bir an önce evden yollamaya bakın 🤦‍♀️ belliki aranızı bozan en büyük sebep o

Ee diğer türlü de koca adam yapsın ütüsünü, yıkasın çamaşırını bir zahmet. Bilmiyorsa da 15 günde öğrenir.
Erkeği,kadını yok o evde yaşıyorsan en olmadı kendi işlerini yapacaksın.
Erkek niye çamaşır,ütü yapamasın bir sürü bekar erkek okurken veya çalışırken yapıyor.
Konu burda kirli çamaşırlarını yıkamaması bence.
Şahsen eşimin kardeşinin çamaşırlarını yıkayacaksam kardeşin Kadın olmasını tercih ederim bir de ı var.
Bence de yspmasin. Ilk yorumda onu yazdim zaten. Ama gorumce olmasina daha cok sasirdim.

Bidaha görümcenizin isini yapmayin
Hatta tam tersine madem sizle kaliyor isin ucundan tutsun. Canim surayi kaldir vs desen bak bakalim duruyor mu daha.

Kiza ücretsiz hizmetcilik yapmissin niye gitsin ki?

Siz neden kocaman adamın peşinden ütüsünü yemeğini yapıyorsunuz? Eşinizin kardeşi diye çocuğunuz gibi davranmanız çok yanlış. Eşinizin de dedikoducu bir yanı varmış, hemen anlatmış herşeyi. Hiç yüz vermeyin, koca adama da analık yapmayın.
İlk yeni evlendigimiz dönem eşimin küçük kardeşi köyden şehre yanımıza geldi kalmak bulundugumiz şehirde iş bulup yasmaak için bizle.o dönemki aklımla hlesimede kaynimada hiç yüz vermedim.
Sinir koydum kaynima kabul etmediğimi belli ettim.simdi bu dönemde ne kadar doğru yaptığımı anladım.o dönem üzüldüm sonra yanlismi yaptım diye çünkü.
Neyse ki benim kabul etmemem den aonra yurt dışına gitti çalıştı halada orda yaşıyor ev aldı çok lüks arabası var.hatri sayılır parası var. ve yabancı bayanla evlenecek kız.arkadasi var.demem.oki burda bizle kalsaydı h.kotu olurdum bu şekilde hde çalışip Türkiye'de bunalra sahip olamazdı.

Kayin mi gorunce mi anlamadim. Niye sizde kalıyor aile nerede ayrinti yok hic . Evlenmeden önce sizde kalacagi belli mi idi . Okuyor mu çalışıyor mu tam detay yazmamissiniz. Ona göre insanlar akil versin.

İlk yeni evlendigimiz dönem eşimin küçük kardeşi köyden şehre yanımıza geldi kalmak bulundugumiz şehirde iş bulup yasmaak için bizle.o dönemki aklımla hlesimede kaynimada hiç yüz vermedim.
Sinir koydum kaynima kabul etmediğimi belli ettim.simdi bu dönemde ne kadar doğru yaptığımı anladım.o dönem üzüldüm sonra yanlismi yaptım diye çünkü.
Neyse ki benim kabul etmemem den aonra yurt dışına gitti çalıştı halada orda yaşıyor ev aldı çok lüks arabası var.hatri sayılır parası var. ve yabancı bayanla evlenecek kız.arkadasi var.demem.oki burda bizle kalsaydı h.kotu olurdum bu şekilde hde çalışip Türkiye'de bunalra sahip olamazdı.
Yeni evli kişilere ne kiz ne erkek tarafının kardesi gelip yerlesmemeli cok zaruri olmadıkça.

İşe gir çalış. Herkes kendi işini kendi yapsın. Bak nasıl pişman oluyor. Tabi işe girince maaş kartını verme, harcamalarının da hesabını verme.

annemi gördüm sanki..
annem ben doğmadan önce kaynina bakmiş..herşeyini yapmış..
kaynı ( amcam) bi kere de teşekkür etmemiş..
Babami her defasinda yüzüne vurur.. kardeşine baktim vb.
Annem zamaninda çok ezilmiş.. bunu kendini asla yediremiyor daha çok hırslaniyor.
banada hırsı öğretti annemden gördüm çünkü.:)
kaynın gidince adamin başının etini yemelisin bence..
ben kabul eymedim sen kabul ettin.. bakmicam de.. ev ne varsa bok götürsün. kaynin gider sonra..
anasina der..
yengem bakmadi bana vb kv gelip oğlunu doldurur..
sana derse patlat ortalığı ben köle miyim hizmet miyim dersin..

Hic bir is yapmayin evde gorumce neden sizinle kaliyor. Onlar sizi takmiyor sizde onlari takmayin en yakin zamanda tekrar ise baslayin.

Kayın nedir ,kimdir bir de onun ütüsünü yapıp,kirlisini toplayacagim?Aklinizı basiniza alin Kimsenin hizmetcisi degilsiniz siz.Odada kardesiyle sizi cekistiren adamdan eş mi olur? Ne kadar saygısiz

X