Eşimi yok sayan ailesi

AlerjikRinit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
976
735
38
Nerden başlasam bilmiyorum ama sizden başka kimseyede anlatmak içimden gelmiyor.

Ben 17 yıllık evliyim 2 çocuğum var. Eşimin ailesinden farklı bir şehirde yaşıyoruz. Eşimle karınca gibi kendimiz kurduk yuvamızı. Ailesi bildiğin misafir gibi düğüne gelip gittiler. Hiçbir ayrıntı ile ilgilenmediler. Bildiğin üvey evlat gibi.
Çocuklarım doğduğunda da hatta 2. Çocuğum doğduğunda görmeye gelmediler.

Yapmadıklarına kılıf olarakta onlarda adet gelenek olmadığını söylediler. Ok kabul yapmadılar yapmak zorunda da değiller ama kendilerinden soğutmak içinde ellerinden geleni yaptılar kaynanalık yaptı kayınvalidem bana kıyasladı, laf soktu, kıskandı eşimle aramızı bozdu ilk 5 sene çöp onlar yüzünden.

Bu olaylar yaşanırken eşim sürekli aramızda köprü oldu. Kopmayalım diye. 2 sene sonra anne baba demeyi bıraktım. Bayramdan bayrama gidip görevimi yapıp geliyordum ama onda bile lafları yiyip yiyip gelince eşime çatıyordum. Hiç yaranamadım eşimin ailesine sürekli bizi istemiyor bize anne baba bile demiyor dediler. Onca yaptıklarını görmeden.

Gün geldi devran döndü eşimin erkek kardeşi evlendi. Sanki kaynanam gitti yerine melek geldi.Adetleri öğrendi yapılması gereken ne varsa fazlasıyla yaptı kaynıma ve eltime. Bununla ilgili konuda açmıştım nişanda yaptıklarını görünce sinirlendim ve düğüne gitmedik. Gayette ne yapacaklarını biliyorlarmış ama işlerine gelmemiş.

Yaklaşık 1 yıldır görüşmüyoruz o kadar kafam rahattı ki. Ne halleri varsa görsünler. Ben onların gelinleri değilim bir dediğini iki etmedikleri gelinleri ile devam etsinler sorun yok benim için.

Takii geçen haftaya kadar. Eşimin babası ameliyat olmuş. Ve süreci kesinlikle bilmiyoruz görüşmediğimiz için hadi beni geçtim oğullarını da aramadılar sonuçtw ameliyat çıkamayabilirdi !!!

Buncq haksızlık yaptın oğluna ara bir helallik iste.
Yapmadılar ona rağmen eşim dayanamadı aradı o kadar kırgın olmasına rağmen !!! Sonuç açmadılar.

Şoklardayım bu nasıl bir terbiyesizliktir. Nasıl hem suçlu hem güçlü olabiliyor bu insanlar. Eşimin tek bir saygısızlığı yok. Sadece haklı olarak Kırgın görüşmüyordu ailesiyle. Düğüne gitmedi o yüzden silmişler eşimi.

Hiç üzülmedim açmasalarda ben görevimi yaptım. Onlar bilmesin Allah biliyor vicdanım rahat diyor eşim.

Bunlar kaynanamın başının altından çıkıyor bu arada. Muhtemelen o açtırmadı telefonu. Sinir oldum. Ya bunca adaletsizlik yapmışsın, hadi telafi etmedin, Gönül almak gibi bir gayende yok yahu
evladın adım atmış aramış açmamak nedir? Neyin egosu bu?

Fikirlerinizi almak istiyorum. Bu durumda mutlu mu olmam gerek benim eşimi resmen sildikleri için.
Çünkü zaten öyleydi ama eşim kabullenmek istemiyordu. İnsan nasıl bu kadar evlat ayrımı yapabilir, tek bir saygısızlık yapmamış biri nasıl bu kadar yok sayılabilir gerçekten anlamıyorum.
Nasıl yol izlemeliyim? İzlemeliyiz ?

Nerden başlasam bilmiyorum ama sizden başka kimseyede anlatmak içimden gelmiyor.

Ben 17 yıllık evliyim 2 çocuğum var. Eşimin ailesinden farklı bir şehirde yaşıyoruz. Eşimle karınca gibi kendimiz kurduk yuvamızı. Ailesi bildiğin misafir gibi düğüne gelip gittiler. Hiçbir ayrıntı ile ilgilenmediler. Bildiğin üvey evlat gibi.
Çocuklarım doğduğunda da hatta 2. Çocuğum doğduğunda görmeye gelmediler.

Yapmadıklarına kılıf olarakta onlarda adet gelenek olmadığını söylediler. Ok kabul yapmadılar yapmak zorunda da değiller ama kendilerinden soğutmak içinde ellerinden geleni yaptılar kaynanalık yaptı kayınvalidem bana kıyasladı, laf soktu, kıskandı eşimle aramızı bozdu ilk 5 sene çöp onlar yüzünden.

Bu olaylar yaşanırken eşim sürekli aramızda köprü oldu. Kopmayalım diye. 2 sene sonra anne baba demeyi bıraktım. Bayramdan bayrama gidip görevimi yapıp geliyordum ama onda bile lafları yiyip yiyip gelince eşime çatıyordum. Hiç yaranamadım eşimin ailesine sürekli bizi istemiyor bize anne baba bile demiyor dediler. Onca yaptıklarını görmeden.

Gün geldi devran döndü eşimin erkek kardeşi evlendi. Sanki kaynanam gitti yerine melek geldi.Adetleri öğrendi yapılması gereken ne varsa fazlasıyla yaptı kaynıma ve eltime. Bununla ilgili konuda açmıştım nişanda yaptıklarını görünce sinirlendim ve düğüne gitmedik. Gayette ne yapacaklarını biliyorlarmış ama işlerine gelmemiş.

Yaklaşık 1 yıldır görüşmüyoruz o kadar kafam rahattı ki. Ne halleri varsa görsünler. Ben onların gelinleri değilim bir dediğini iki etmedikleri gelinleri ile devam etsinler sorun yok benim için.

Takii geçen haftaya kadar. Eşimin babası ameliyat olmuş. Ve süreci kesinlikle bilmiyoruz görüşmediğimiz için hadi beni geçtim oğullarını da aramadılar sonuçtw ameliyat çıkamayabilirdi !!!

Buncq haksızlık yaptın oğluna ara bir helallik iste.
Yapmadılar ona rağmen eşim dayanamadı aradı o kadar kırgın olmasına rağmen !!! Sonuç açmadılar.

Şoklardayım bu nasıl bir terbiyesizliktir. Nasıl hem suçlu hem güçlü olabiliyor bu insanlar. Eşimin tek bir saygısızlığı yok. Sadece haklı olarak Kırgın görüşmüyordu ailesiyle. Düğüne gitmedi o yüzden silmişler eşimi.

Hiç üzülmedim açmasalarda ben görevimi yaptım. Onlar bilmesin Allah biliyor vicdanım rahat diyor eşim.

Bunlar kaynanamın başının altından çıkıyor bu arada. Muhtemelen o açtırmadı telefonu. Sinir oldum. Ya bunca adaletsizlik yapmışsın, hadi telafi etmedin, Gönül almak gibi bir gayende yok yahu
evladın adım atmış aramış açmamak nedir? Neyin egosu bu?

Fikirlerinizi almak istiyorum. Bu durumda mutlu mu olmam gerek benim eşimi resmen sildikleri için.
Çünkü zaten öyleydi ama eşim kabullenmek istemiyordu. İnsan nasıl bu kadar evlat ayrımı yapabilir, tek bir saygısızlık yapmamış biri nasıl bu kadar yok sayılabilir gerçekten anlamıyorum.
Nasıl yol izlemeliyim? İzlemeliyiz ?
Hepsi ayrı ayrı yetişkin insanlar sizler dahil. O dedi bu dedi ile olacak iş değil. Canı istese herkes fırsatını bulur iletişim kurmak istese kurar. Kopan kopmuş, siz zaten bağı kesmişsiniz yaşanlara istinaden. Eşiniz de kendi kararını kendi alsın müdahele etmeyin yarın "senin yüzünden" demesin. İzleyeceğiniz yol, yorum yapmadan eşinizi kendi haline bırakmak. Görüşmek isterse görüşsün, istemezse görüşmesin. Yapılacağı yapmışsınız. Muhtemelen görüşülse bile iki taraf da kendince kırgın olduğundan arkası gelmez,gene görüşülmez.

17 sene geçmiş, ay evlat ayırdılar, bize yaptı yapmadı, niye böyle olayı ile boşa evin huzurunu kaçırmayın çoluk çocuk kendi işleriniz size yeter boşverin. Kafanızı yorduğunuza değmez. Gönül kırgınlığı da geçmez. Kendi hayatınıza bakın boşverin.

Bence hic arayip sormayin. Bu tip insanlar aile icinde bir kara koyun secip ona yükleniyorlar. Diğer gelinle kendi moklari icinde oynaşsinlar. He, elden ayaktan düşünce o gelinde ilgelenmez ve size sokulurlar.
Hic orali olmayin.
Ben olmuyorum zaten haddimi bilirim ben.
Değerimi gördüm uzaklaştım.
Bu egoyu çözemiyorum gelmişsim 70 yaşına ya. Helallik alamadın gidecektin hiç bir zararı olmamış evladından. Sebep diğer oğlunun düğününe gitmedi diye.
Valla kusura bakmasınlar evini arabasını herşeyini verdikleri oğulları gelinleri bakacak onlara artık.

Ben sizin bu olaylara çok karismamaniz gerektigini düşünüyorum . Eşiniz onların evladı evet sevmiyorlar diğer oğulları gibi belli ki ama iki gün sonra öldüklerinde eşinizin içinde keşkeler kalabilir .
Siz tabi ki görüşmeyebilirsiniz ama eşinizle sürekli bu konuda konuşmayın ofkelenmeyin . Size baskı yapan bir eşiniz yok isterse kendisi gidip gelsin . Bende çok sorun yaşamış biri olarak söylüyorum. Ölüm var sonunda ve ölüm her şeyi unutturuyor . Onun babası annesi sonuctq

Bu egoyu çözemiyorum gelmişsim 70 yaşına ya. Helallik alamadın gidecektin hiç bir zararı olmamış evladından. Sebep diğer oğlunun düğününe gitmedi diye.
Valla kusura bakmasınlar evini arabasını herşeyini verdikleri oğulları gelinleri bakacak onlara artık.
eşinizle severek mi evlendiniz
ailesinin onaylamadığı biri miydiniz acaba?
yine de nedir bu kin anlamadım gitti gerçekten

tabiki yaşlılıkta sokulmalarına izin vermeyin

Ben sizin bu olaylara çok karismamaniz gerektigini düşünüyorum . Eşiniz onların evladı evet sevmiyorlar diğer oğulları gibi belli ki ama iki gün sonra öldüklerinde eşinizin içinde keşkeler kalabilir .
Siz tabi ki görüşmeyebilirsiniz ama eşinizle sürekli bu konuda konuşmayın ofkelenmeyin . Size baskı yapan bir eşiniz yok isterse kendisi gidip gelsin . Bende çok sorun yaşamış biri olarak söylüyorum. Ölüm var sonunda ve ölüm her şeyi unutturuyor . Onun babası annesi sonuctq
Bende tam olarak bunu söyledim yorumumda.
Ölüm var !!! Ve onca haksızlığa rağmen oğlun adım atmış bu neyin egosu.

Eşiniz anne babasına kızıp neden kardeşinin düğününe gitmiyor? Kardeşinin suçu ne?
Bunun telafisi de yok.

Bir evlada maddi destekte bulunup diğerine bulunmama konusunda haklısınız bu arada.
Ben yapmak zorunda değiller kısmına katılmıyorum. İmkan varsa yapılır, illa maddi olması gerekmez. Ne öyle misafir gibi düğüne gel git, ne demek zorunda değiller.

Ama haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz.

Eşiniz anne babasına kızıp neden kardeşinin düğününe gitmiyor? Kardeşinin suçu ne?
Bunun telafisi de yok.

Bir evlada maddi destekte bulunup diğerine bulunmama konusunda haklısınız bu arada.
Ben yapmak zorunda değiller kısmına katılmıyorum. İmkan varsa yapılır, illa maddi olması gerekmez. Ne öyle misafir gibi düğüne gel git, ne demek zorunda değiller.

katılıyorum size
bende anlamadım gerçekten.. kardeşinin ne suçu var?
ben o kardeş olsam çook kırılır ve bir daha kolay kolay sizlerle konuşmazdım

Biliyorlar işte sizin icin bu durumlarin önemli olduğunu. Eşinizin vicdan azabi cekecegini. Bu Tip insanlar icin Helallik almak hic ama hic önemli değil. Asla umurlarinda değil.

Ayni durumlari eşim 20 küsür yildir yaşiyor ve sayesinde bende yaşadim. Şimdi görüşmüyorum kafam rahat ama hala kara bir bulut gibi zihnimde.

Benim KV mesela hala eşime vicdan azabi cektirme, millete kötüleme peşinde.
Benim KVde narsistik kişilik bozuklugu var. Bazi şeyleri neden yaptigi ve asla ailesi icinde huzur istemediğini biliyoruz. Eşim ve kardeşi anlaşsalar KV resmen araya nifak tohumu sokmak icin can veriyor. Normal bir annenin yaptiginin tam tersi yani.

Gelinleri birbirine düşman etme cabasi zaten dillere destan.

Neyse, baya uzattim.
Asla ama asla bu tip insanlarla huzurlu bir aile hayati yaşayamazsiniz. Kendi göcüp gitse bile kayniniz size düşman kesilir. Eşinize cok üzüldüm. Nasil icerledigini tahmin edebiliyorum

Bunun telafisi de yok.

Kardeşi abimin de hakkı var diyebilirdi dimi !!!
Demedi işine geldi ve yangına körükle gitti.
Bizimde mahvolan düğünümüzün cicim aylarımızın telafisi yok ama bişey demiyoruz mesela.

Sebep ne olursa olsun kardeşinin düğününe gitmeliydi 5 dk da olsa hiç bir şey yapmasada
Ayni zamanda anne babası içinde görüşmemek çok çok fazla. Ameliyati duyunca gidebilirdi telefon etmek fazla formalite değil mi?
Yapmamışlar haklısınız siz görüşmeyin ama insanlar 2 dk da tüm ailesini kaybetti ve kemik bulamayan var. Evlat olarak görüşmemek için Sebep nadirdir ya bence, dünya çok kısa çünkü.

katılıyorum size
bende anlamadım gerçekten.. kardeşinin ne suçu var?
ben o kardeş olsam çook kırılır ve bir daha kolay kolay sizlerle konuşmazdım
Yapılan haksızlığa göz yumması bir suç olabilir mi mesela ?
Düğünümde bir sandalyeden farksız olması.
Onlar yapınca kırılabilir bizim hakkımız yok mu?
İki çocuğum var amca olarak bir çorap almışlığı yok.

Kardeşi abimin de hakkı var diyebilirdi dimi !!!
Demedi işine geldi ve yangına körükle gitti.
Bizimde mahvolan düğünümüzün cicim aylarımızın telafisi yok ama bişey demiyoruz mesela.
hangi insan bunu diyor Allah aşkına
ben diyeni çoook az görüyorum

haksızlığı yapıyorsa ailesi yapıyor
eşiniz o düğüne gitmeliydi!!

X