Eşimin Abi Elti Takıntısı

Yanılıyoruz belki bilemiyorum ama durduk yere böyle şeyler demesi manasız olmaz mı? Eserikli olabilir başka bir ihtimal 😀

Benim için gitsen olmaz mi demiş eşiniz hiç gazına gelmeyin derim.
Kendi gitmezken sizi göndermeye çalışması cidden saçmalık. Bu saçmalığa ortak olmak zorunda değilsiniz.
Yani aile birliğimizin yüce kurtarıcısı ben değilimdir gözünde umarım. Kendi kuramadığı aile ilişkisinin sorumluluğunu bana mı yüklemeye çalışıyor, ben halledeyim mı istiyor anlamıyorum. Çok uzuyor çok yoruyor lafları beni 😪

Yorum yapan herkes aynı şeyi düşünüyor sanırım, kimin dolduruşuna gelebilir kimle görüşmüş olabilir diye düşünüyorum en azından bugün icin. Yani kim aklına sokuyorsa öyleyse gerçekten Allah da onu bildiği gibi yapsın 😪
Bir taraftan da kızıyorum eşim de küçük çocuk değil ki, öyle herkesin dolduruşuna gelip karımızı kocamızı kırıp dökersek yandık. Kendi aklini fikrini kullanamayıp da elalemin lafiyla beni böyle kırıyorsa da Allah eşimi de bildiği gibi yapsın. 😔

abisinin dolduruşuna gelmiş olabilir. Mesela onu da eşi doldurmuştur. Sevilay artık hiç beni aramıyor gibi.

Ben olsam eeeh yeter ulan s.git yengenin evinde yat geber diyip evden kovardım.
Hiç işim yok bir de aman bey ne saygısızlığım oldu diyerek ağlayacağım.
Üfff insanlar mı aşırı sakin ben mi agresifim bilemedim ama böyle bir sakinlik istemiceğimden de eminim.

Ayrıca hep sustum, saygımı bileyim dedim, içime attım, toparlayan oldum demeyin ve de lütfen olmayın. Gördüğünüz gibi bunun faydası yok, değeriniz de bilinmiyor zaten. Aksine hakkını arayan, cevabını veren, gerekirse sonuna kadar giden insanlardan çekinilir, onlara saygı duyulur, aman söylemeyeyim de ben de işitmeyeyim denilir.
Ay sahne gözümde canlandı
Bi yağlarım eridi 😂😂😂

Şimdi Allah var çok uzun geldi ana hatlarıyla okudum
Yanlışım varsa düzeltirsiniz
Eltinizle çok uyuşmamışsınız aslında eşiniz de çok görüşmekten yana değilmiş ama sonra ne olduysa ihale size kalmış

Biri bir şey demiş olabilir mi eşinize?
Niye görüşmüyorlar gibi?
Ondan mı bi anda oklar size döndü acaba?

Hayatımda böyle absürt bi istek de duymamıştım ayrıca.
Ben yokken abimin eşiyle görüş istiyorum isteği
Erkekler de bi tuhaf oldu

Yani birisi kesinlikle doldurmuş eşini. Aklıma başka hiçbir ihtimal gelmiyor. Bence taviz verme. O laflarına ne kadar kırıldığını da mutlaka anlat. Ailece tabii ki görüşülür fırsat oldukça ama kimseyle arkadaş olmak zorunda değiliz.

Çok saçma, kendi gitmezken sizi zorlaması.

Bir araya gelmek istemiyor, derdi aile olmak falan değil, dostlar alışverişte görsün herhalde.

Hiç taviz vermeyin böyle bir saçmalık için.

Anlaşamıyorsaniz samimi olmak zorunda değilsiniz. Yüz yüze bir sorununuz da yok sanırım daha ne istiyor eşiniz?

Eşiniz birilerinin doldurusuna gelmis gibi geldi bana. Allah akıl fikir versin. 🙄
Bencede eşiniz birinin doldurursuna gelmıs gıbı. Konuyu okuyunca bende bunu dusundum.

Davet edilmeyen yere gidilmez ben de gitmezdim cat kapı misafirligi hic sevmem, dogru da değil zaten siz haklisiniz uzulmeyin

Ben olsam eeeh yeter ulan s.git yengenin evinde yat geber diyip evden kovardım.
Hiç işim yok bir de aman bey ne saygısızlığım oldu diyerek ağlayacağım.
Üfff insanlar mı aşırı sakin ben mi agresifim bilemedim ama böyle bir sakinlik istemiceğimden de eminim.

Ayrıca hep sustum, saygımı bileyim dedim, içime attım, toparlayan oldum demeyin ve de lütfen olmayın. Gördüğünüz gibi bunun faydası yok, değeriniz de bilinmiyor zaten. Aksine hakkını arayan, cevabını veren, gerekirse sonuna kadar giden insanlardan çekinilir, onlara saygı duyulur, aman söylemeyeyim de ben de işitmeyeyim denilir.
Insanin diline gelmiyor değil s.tr git demek ama laf ağızdan çıkınca dönüşü de olmuyor. Ben böyle düşünüyorum sanırım. Cevremde dediginiz şekilde davranan arkadaşlarım da var. Inanın onları dinlerken Aman Yarabbi diyorum. Ben zannediyorum ki aman idare edeyim ne olacak sanki deyip ortayı buldukça daha iyi olur. Ama nerde. Ben içime atmayıp bu sefer çatır çatır laf saysam arkamda duracak bir koca kişisi olmayacağı için haklıyken suçlu duruma düşerim. Çekemeyen kıskanan kişi durumuna düşerim diye düşünüyorum. Cevremde gördükleri genelde bu şekilde.oluyor

Kayinvalidem çok üzülür kadın. Onu da dert eder kendine. Eşimin annesine de çok saygısı yok malesef. Işine gelmeyen bir konudan bahsederse konuşturmaz kadını. Bağırır susturur. Kayinvalidem benim gibi eşime cevap da vermez.
O zaman da annenin hic hatri yok sen onu da beni de kiriyorsun ama bizden senin hatrin icin bir sey yapmami istiyorsun diyebilirsiniz
Bilemedim evli de değilim o yüzden baska ihtimal gelmiyor aklima

Davet edilmeyen yere gidilmez ben de gitmezdim cat kapı misafirligi hic sevmem, dogru da değil zaten siz haklisiniz uzulmeyin
Eşim böyle dediğim zaman abisini yabancı biri saymakla suçluyor beni. Yabancı mı onlar
Anamın abimin evine habersiz de gidebilirim kafasında yani. O istiyorki samimi olunsun icli dışlı olunsun. Kendileri birer koltukta horlayarak uyuyakalsa da biz görüşelim edelim. Çok güzel bir düşünce ama bizim için karşılığı olmayan bir düşünce olduğunu anlatamıyorum. Ona gore bunun sorumlusu benim

Eşim böyle dediğim zaman abisini yabancı biri saymakla suçluyor beni. Yabancı mı onlar
Anamın abimin evine habersiz de gidebilirim kafasında yani. O istiyorki samimi olunsun icli dışlı olunsun. Kendileri birer koltukta horlayarak uyuyakalsa da biz görüşelim edelim. Çok güzel bir düşünce ama bizim için karşılığı olmayan bir düşünce olduğunu anlatamıyorum. Ona gore bunun sorumlusu benim

Olur tabii. Çocuklar bir köşede birbirine girsin. Eltim diğer köşede saatlerce kafamı ütülesin. Eşimle abisi karşılıklı oturup telefonlarını kurcalasınlar. Yeter ki eşim mutlu olsun yani. Vallahi çıldırırım. Siz sakin yapıda bir insansınız sanırım. Ben ağzımı bozardım artık.

Eşinizin şeyden haberi var mı? Koronadan? 🤔
Aaa olmaz olur mu? Korona geçirdi kendisi evde akla karayı seçtim çocuklarla korunacağız diye. Çok şükür bize bişey olmadı.

Artı koronadan haberi olmayan 2. Kışı de eltim bu arada. Heryere gider gelir, arkadaşlarıyla kahvaltı, piknik, ev gezmesi vs.

Ayrıca eşim de çok kızar bu ortamda girip çıkmadığı yer yok diye ama olay çok başka eşimin kafasında.

Biz 2 eltiyiz 😁 onlar nasıl aşıyorlar bu durumu? Aşabiliyorlar mı daha doğrusu

onlar sizin gibi bir sure idare ettiler, artik hic gorusmuyorlar.
ama bir tanesinin esi aynen sizin esiniz gibi surekli gorusulsun vs istiyor, davet etmeseler de o benim abim, biz gidelim diye sikistiriyor esini. Halen sansini deniyor ama o eltim de artik cok kararli oldugunu asla gorusmeyecegini soyluyor.

bizim iliskilerde bir de kayinvalide faktoru var. Kayinvalide tum ogullarini bu sekilde yonlendirmeye calisir, daha cok buyuk abiye gidilsin gelinsin seklinde, babalari vefat etti esimin, abinizi babaniz yerine koyun falan der hatta, ama yani iliskilerde iki tarafli caba gerekir. bir de onlar kardes, zaten gorussunler, iliskileri iyi olsun da, eltiler kafa da uyusmuyorsa ne yapacaklar gorusup de, ancak iki tarafin da canini sikar bu durum. Az oz gorusulsun daha iyi, ama iste ...

Olur tabii. Çocuklar bir köşede birbirine girsin. Eltim diğer köşede saatlerce kafamı ütülesin. Eşimle abisi karşılıklı oturup telefonlarını kurcalasınlar. Yeter ki eşim mutlu olsun yani. Vallahi çıldırırım. Siz sakin yapıda bir insansınız sanırım. Ben ağzımı bozardım artık.
Inanın her görüşmemizden sonra eve dönüşte üstümden tir geçmiş gibi oluyorum. O çocukların kavga gürültüleri, eşimin çocuklara bağırmaları, eltimin o tarafı görmezden gelip alıveriş sitelerinden bana yeni alacağı spor aletini gözüme sokmaya çalışması. Bazen ortadan ikiye çatlayacak gibi hissediyorum kendimi. Eşimin beni anlamaması daha da üstüne çabası 😔

acaba eşin bu konuları abisiyle konuşmuş olabilir mi? yani dolduruşa getiren kişinin abisi olduğunu düşündürdü bu bana.
hiç üşenmeden hepsini okudum da
örneğin abisiyle görüşemiyoruz edemiyoruz gibi bi konu geçtiyse ve abisi de eşler de görüşmüyor vs.. gibi bir tepki verdiyse
eşiniz de bu durumda sizin görüşmek istemediğinizi bildiği için suçu direk içten içte zaten eşim görüşmek istemiyor gibi size atmış olabilir.
sonucta eltinizin düşüncesini değil sizin düşüncenizi biliyor.

tabi ki görüşmek zorunda değilsiniz bu konuda eşiniz haksız ama sizin için söylüyorum bunu arada bir de katlanmakta fayda var diye düşünüyorum

Abi de olsa anne de olsa onlar artik ikinci sirada, öncelik es ve çocuklar
Ve sahsen annem de olsa en yakin dostum ya da komsum da olsa cat kapı gitmem, bana da gelinsin istemem.
Aile evimde de boyle gördük bence icli dışlı olmak iyi bir sey degil, esiniz önce sınır koymayi öğrenmeli

onlar sizin gibi bir sure idare ettiler, artik hic gorusmuyorlar.
ama bir tanesinin esi aynen sizin esiniz gibi surekli gorusulsun vs istiyor, davet etmeseler de o benim abim, biz gidelim diye sikistiriyor esini. Halen sansini deniyor ama o eltim de artik cok kararli oldugunu asla gorusmeyecegini soyluyor.

bizim iliskilerde bir de kayinvalide faktoru var. Kayinvalide tum ogullarini bu sekilde yonlendirmeye calisir, daha cok buyuk abiye gidilsin gelinsin seklinde, babalari vefat etti esimin, abinizi babaniz yerine koyun falan der hatta, ama yani iliskilerde iki tarafli caba gerekir. bir de onlar kardes, zaten gorussunler, iliskileri iyi olsun da, eltiler kafa da uyusmuyorsa ne yapacaklar gorusup de, ancak iki tarafin da canini sikar bu durum. Az oz gorusulsun daha iyi, ama iste ...
Birde bunu eşime anlatabilsem. Kayinvalidemlerde bir araya geliyoruz zaten. Çok çok olmasa da haftada 1 denk geliyoriz. Gerçi şimdi denk gelmemeye çalışıyoruz koronadan dolayı aynı anda gitmemeye çalışıyoruz. Korona bahane oldu diye düşünürken adam mesele buldu yine kendine. Vay ben niye Eltime gündüz oturmasına gitmiyormusum

Abi de olsa anne de olsa onlar artik ikinci sirada, öncelik es ve çocuklar
Ve sahsen annem de olsa en yakin dostum ya da komsum da olsa cat kapı gitmem, bana da gelinsin istemem.
Aile evimde de boyle gördük bence icli dışlı olmak iyi bir sey degil, esiniz önce sınır koymayi öğrenmeli
O tam tersi sınır kaldırma taraftarı. Bende haberli gelinip gitme düşüncesindeyim. Annende olsa evini bi toparlamak ister. Kendine bi çeki düzen verir vs. Ben bazen gün oluyor saçımı tarayamadigim zaman oluyor. O vaziyette biri kapıma gelsin istemem. Eşime böyle söyleyince ben çok abartıyor oluyorum. Ne olacak sanki üstünde pijamayla karşılaşan nolur saçın dağınık karşılaşsan nolur, yabancı mı onlar aileyiz diye diye aile kelimesinden sogudum.
Diyorum ki senin ailene karşı saygın olmayabilir donla da karşılayabilirsin ama ben ailene saygı duyuyorum derli toplu görünmek istiyorum. Belki bir ikram hazırlamak istiyorum. Amaaannn nolacak ya bi çay olsa da yeter onlara. Misafir mi onlar ikram hazrilayacksin, aileyiz aile diye üstüne başa basa bana başka bişey anlatmaya çalışıyor ama ben anlamıyorum galiba

Ha bide aileni daha iyi karşılamak istiyourm gibi bir cümle kurduğum zaman ne demek aileNi? Benim ailem mı onlar? Sen kendini bu aileden saymıyor musun seninde ailen değiller mı vay beeee, işte dilinde soyleyemedigin şey buydu diyor 🤦‍♀️

Çıldırıyorum Allahım sabir ver
Hem bana diyor ki sen kim oluyorsun kendini ne zannediyorsun,.hem diyor ki sen kendini bi aileden gormuyorsun

Belli ki biri bir şey söylemiş, eşiniz de baya bir dolup size patlamış.
Eşiniz çok istiyorsa kendi gitsin, abisiyle ve o çok değerli yengesiyle görüşsün.
Sakın taviz vermeyin, sonuna kadar haklısınız.
Durduk yere huzursuzluk çıkarmaktır bu, başka hiçbir şey değil.
Eşini anne babası için zorlayanı gördüm de, eltisiyle görüşmeye zorlayanı ilk defa görüyorum.
Bakalım bu gözler daha neler görecek 🤯

X