Eşimin Abi Elti Takıntısı

Lanet corona nin tek faydasi artik onu bahane edip gorusmek istemedigim insanlarla gorusmemem. Mesela eltimle :KK70: bunu bir bahane gibi degil ama ciddi bi gerekce olarak esinize sunun. Eltimi sevmiyorum beni sarmiyor muhabbeti gibi degil de cocuklarin ve kendi sagliginiz icin endise ettiginizi, bu syrecte evlere gitme gelme olayini rafa kaldirmaniz gerektigini, havalar isininca acik alanda bi araya gelebileceginizi anlatin. Aa hayatim ben de ckcuklar sosyallessin oynasin isterim ama su donemde degil deyin. Ki olmasi gereken de bu. Bir de esiniz corona gecirmis biri olarak nasil bu kdr duyarsiz bu konuda anlamak guc. Kalici bagisikligi olmadiginin farkinda degil mi?siz kapilari tamamen kapatmayip bahara yaza plan yaptikca Belki israrindan kurtulur zwman gectikce.

Eşiniz işgüzar; ‘beni yorma abimin eşiyle sen samimi ol’ diyor.
Samimiyetsiz; sevmediği, çok değer vermediği insanlara sizin üzerinizden paye vermeye
Saygısız; sizin düşüncelerinize önem vermiyor artı annesine bağırıp susturuyor.
Mantıksız; ‘abim senin emir erin mi?’ Diye soruyor.
Sanki abiye iş buyurmuşsunuz gibi.
Paketi vermek isteyen o verilecek olan abi-elti
siz bu denklemin tamamen dışındasınız.

Sebep; vakti zamanında eşinizi çok alttan alıp, idare etmişsiniz.

Çözüm; tavrınızdan, duruşunuzdan taviz vermeyin.
Etlinizle ilgili olumlu-olumsuz hiç yorum yapmayın bu konuda eşinizle dertleşmeyin zira haketmiyor.

Lanet corona nin tek faydasi artik onu bahane edip gorusmek istemedigim insanlarla gorusmemem. Mesela eltimle :KK70: bunu bir bahane gibi degil ama ciddi bi gerekce olarak esinize sunun. Eltimi sevmiyorum beni sarmiyor muhabbeti gibi degil de cocuklarin ve kendi sagliginiz icin endise ettiginizi, bu syrecte evlere gitme gelme olayini rafa kaldirmaniz gerektigini, havalar isininca acik alanda bi araya gelebileceginizi anlatin. Aa hayatim ben de ckcuklar sosyallessin oynasin isterim ama su donemde degil deyin. Ki olmasi gereken de bu. Bir de esiniz corona gecirmis biri olarak nasil bu kdr duyarsiz bu konuda anlamak guc. Kalici bagisikligi olmadiginin farkinda degil mi?siz kapilari tamamen kapatmayip bahara yaza plan yaptikca Belki israrindan kurtulur zwman gectikce.
Zaten katiyen görüşmem diye bir durumumuz hiç olmadı ki. Kayinvalidemlerin evi koca bahçeli. Çocuklar bütün yazı orda açık alanda geçiriyor. Açık havada zaman bir şekilde geçip gidiyor. Bende bahçe işi deyip kaçıyorum mesela. Yada bi çay demleyeyim deyip kafamin götürmediği yerde tüyüyordum ne güzel.

Kapıları hicbir zaman kapatmadım. Ama aramızda bir sıcaklık oluşmamış bir insanla niye zoraki istemeye istemeye görüşeyim ki 😔

Esin cevap vermeye bile degmez sacmaliyor muhattap olma aglayacak bisey yok anlatmissin anlmak istememis gitsin kendisi gorussun sende ona tavrini belli et kendini bisey sanmasin

Eşiniz işgüzar; ‘beni yorma abimin eşiyle sen samimi ol’ diyor.
Samimiyetsiz; sevmediği, çok değer vermediği insanlara sizin üzerinizden paye vermeye
Saygısız; sizin düşüncelerinize önem vermiyor artı annesine bağırıp susturuyor.
Mantıksız; ‘abim senin emir erin mi?’ Diye soruyor.
Sanki abiye iş buyurmuşsunuz gibi.
Paketi vermek isteyen o verilecek olan abi-elti
siz bu denklemin tamamen dışındasınız.

Sebep; vakti zamanında eşinizi çok alttan alıp, idare etmişsiniz.

Çözüm; tavrınızdan, duruşunuzdan taviz vermeyin.
Etlinizle ilgili olumlu-olumsuz hiç yorum yapmayın bu konuda eşinizle dertleşmeyin zira haketmiyor.
Bu cevabı kendime uyarladım👍
Bu mantıksal yaklaşımı edinmek için ne yapmalı

Sen kim oluyorsun ki, kendini ne zannediyorsun? 2 çocuğunun anası, 7 senelik karısına insan eltisi yüzünden bu lafları eder mı

Bu laflari kalkip sana söylüyor ve halen eltini suçlu olarak görüyorsun. Eltinden dolayi demiyor onu, o iiirkkek oldugundan dolayi diyor. Güya irkeekligini gösteremiyor abisine karsi. Esine laf söz geçiremiyor.

Sorun elti ile zerre alakasi yok. O elti ister en elit yada en harika en mütevazi elti olsun. Hiç önemi yok. Esin senin isteklerini önemsemiyor. Egosu tavanlarda erkekligini gösterme pesinde. Birine kizacaksan, rest çekeceksen, esine çekmen lazim.

Yaa siz görüşmek istemezsiniz anlıyorum da çocukları ayırmadan çözüm bulsanız keşke bizde çok kavga ederdik kuzenlerimle küser kendi evimize geçer 1 saat sonra bazen günler sonra bir araya gelirdik annemlerin kafası kaldırmazdı artık kendi halimize bırakmışlardı, annemde yengelerimi pek sevmez ama sevmiyorum diye gitmeyelim demedi hiç öyle öyle büyüdük şimdi annemle bir yengem hiç konuşmuyor ama evde farklı yemek yapsa al bunu kuzenlerine götür beraber yiyin onlar sever böyle şeyleri der hemen. Kuzenlerimle şu an sanki 10 kardeşiz öyle çok her şeyimizde yanyanayız ki Allah herkese yaşatsın gerçekten. Hayat sadece ana baba kardeşten oluşmuyor ki ayırmayın brnce onları

Eltiniz ona olan duygularınızı hissedip kayniniza yani eşine anlatmış olmalı. O da eşinize anlatmıştır. Eşiniz de abi ben konuşurum bizim hanımla sen merak etme demiştir. Başka kim dolduracak? Kayınvalideniz bunu yapacak karakterde biri değil anlattığıniz kadarıyla tahmin ediyorum.
Eltinizle samimi olup olmayacağiniza kimse karışamaz . Bunun kararını siz verirsiniz. Eşiniz çocukça ve egoistce davranıyor. Siz de üzülüp ağlamayın. İnşallah eşiniz özür diler hatasindan döner.

Yaa siz görüşmek istemezsiniz anlıyorum da çocukları ayırmadan çözüm bulsanız keşke bizde çok kavga ederdik kuzenlerimle küser kendi evimize geçer 1 saat sonra bazen günler sonra bir araya gelirdik annemlerin kafası kaldırmazdı artık kendi halimize bırakmışlardı, annemde yengelerimi pek sevmez ama sevmiyorum diye gitmeyelim demedi hiç öyle öyle büyüdük şimdi annemle bir yengem hiç konuşmuyor ama evde farklı yemek yapsa al bunu kuzenlerine götür beraber yiyin onlar sever böyle şeyleri der hemen. Kuzenlerimle şu an sanki 10 kardeşiz öyle çok her şeyimizde yanyanayız ki Allah herkese yaşatsın gerçekten. Hayat sadece ana baba kardeşten oluşmuyor ki ayırmayın brnce onları
Mesele çocukları ayırmak değil ki. Kayinvalidemlerin büyük bahçeli bir evi var. Bütün yaz çocuklar açık alanda kudurabildikleri kadar kudurdular. Cogu zaman ben ve eltim gitmedik bile. Babaları çocukları goturdu. Orda gözüm görmeyince babalari napti müdahale ettiler mı? Çocukları kavga ettikçe patakladılar mı hiç sormadım bile. Götürme de demedim asla hicbir zaman. Kendimde gittim kafa dağıtmak için, açık hava meyve ağaçları sebzeler çapaydı sulamaydi derken zaman öyle aktı gitti. Ama benim birebir kafam götürmüyor hani desemki eşime ya gelirken çocukları da al gel bizimkilerle oynasınlar akşam bırakırsın falan bu sefer alışkanlık yapacak benim başıma kalacak diye korkuyorum.

Yoksa bende çocuklarımın hepbirlikte kaynaşmalarını çok isterim. Ama yaşları küçük olduğundan mı bilmiyorum (en büyüğü 6 yasinda) çocuklar henuz o kaynaşma aşamasında değiller. Bazı şeyleri henüz anlamıyorlar. Biraz daha büyüsünler, kendileri kendi yollarını bulurlar diye düşünüyorum

Eltiniz ona olan duygularınızı hissedip kayniniza yani eşine anlatmış olmalı. O da eşinize anlatmıştır. Eşiniz de abi ben konuşurum bizim hanımla sen merak etme demiştir. Başka kim dolduracak? Kayınvalideniz bunu yapacak karakterde biri değil anlattığıniz kadarıyla tahmin ediyorum.
Eltinizle samimi olup olmayacağiniza kimse karışamaz . Bunun kararını siz verirsiniz. Eşiniz çocukça ve egoistce davranıyor. Siz de üzülüp ağlamayın. İnşallah eşiniz özür diler hatasindan döner.
Olabilir tabi ama bende aynı şekilde Eltime olan duygularımı eşime anlattım her zaman. Abisi gelip böyle birşey dediyse bile eşimin beni savunması benim arkamda durup ortayı bulmasi gerekmez mi 😔

Olabilir tabi ama bende aynı şekilde Eltime olan duygularımı eşime anlattım her zaman. Bana hicbir zaman. Abisi gelip böyle birşey dediyse bile eşimin beni savunması benim arkamda durup ortayı bulmasi gerekmez mi 😔
Abisi sizi suçlayıcı bir tarzda dememiştir aksi şekilde eşiniz arkanızda olurdu bence. Benimki tamamen kurgu tabi
Kayniniz : Bizim hatun evde çok sıkılıyor yenge hanım gelsin gitsin istiyor biraz seninkiyle konuşsan
Eşin: Allah Allah araları iyi diye biliyorum ama neyse yine de konuşurum abicim..

Sizin fark ettiğiniz özellikleri olan birinin pek çevresi olmaz sanki...diğer akraba taallukat da doymuştur muhabbetine...Elti hanım yalniz kaldi. Kadın muhtemel ki eşini sıkıştırmış bu durumda...

Gelmek istemişler hayır dememişsiniz, eltinizin patavatsızlıklarına katlanmışsınız, ailesine sen ben yapmamışsınız. Yüz bulmuş astarını istemeye başlamış eşiniz.
Kararlı ve net olun. İşyerinden getirdiği her ne ise eve gelirken kendisi verebilirdi, eve kadar getirip size “al bunu götür” demesi çok çok saçma. Suçlamalarına açıklama yapmayın, çünkü hatanız yok. Söylediği söze olan kırgınlığınızı fazla fazla belli edin eşinize. Sözlerini seçmeyi öğrensin. Bildiğiniz yolda ilerleyin, kendinizi sorgulamayın. Sorunun kimde olduğu zamanla ortaya çıkacaktır, tecrübeyle sabit.

Buyur al bu paketleri .sen gotur yengene
Sen katlan sen idare et hadi yallah diyebilirsiniz

Bende sizi anlamıyorum ben önüme gelene rest çekiyorum burada herkes bı sessiz bı sakin bı nasıl deseydim modunda .

Vallahi okuyayım dedim okuyamadım. Roman mübarek.
Sorun ne kısaca onu yazsaydınız keşke.

Vallahi okuyayım dedim okuyamadım. Roman mübarek.
Sorun ne kısaca onu yazsaydınız keşke.
Eşi, eltisi ile görüşmelerini istiyor. Yakın olun diyor. Konu sahibi istemiyor. Çok ve boş konuşuyormuş elti. Aile bağları kopuyormus konu sahibi yüzünden vs. ( Abiyi elti doldurmuş, o da konu sahibinin eşini doldurmuş. Boş şeyler )

Eşi, eltisi ile görüşmelerini istiyor. Yakın olun diyor. Konu sahibi istemiyor. Çok ve boş konuşuyormuş elti. Aile bağları kopuyormus konu sahibi yüzünden vs. ( Abiyi elti doldurmuş, o da konu sahibinin eşini doldurmuş. Boş şeyler )
Aman cahil insan tavrı bunlar.
Konu sahibini kastetmiyorum.
Kadın illa görüşmek zorunda mı, kadın neden bağları koparsın, kocası çok istiyor ise gitsin gelsin.

Konu sahibinin yerinde olsam asla kendimi ezdirmem.

X