Eşimin Abi Elti Takıntısı

Bayağı ugrastim elti kötü ne yapmış olabilir diye sonuna kadar okuyayım dedim ama yok bir yerde pes ettim 😂 Samimi, içten, içi dışı bir insan diye kabahatli olmuş bence eltisi.
Kuzum ben sonuna kadar okudum yok kadıncağızın bir günahı ya bizimkisi elticilik oynamaya çalışıyor kv de saf nereye çeksen oraya gidiyo

Erkekler kendi ailelerinden birinden darbe görmeden maalesef hep eşlerini suçlarlar öyle konularda...aynı eltı modeli bendede var 17 yıl oldu altlı üstlüyüz
Başlarda yakın davrandı beni k.validemlere karşı hep doldurdu bizi birbirimize düşürdü ben onlardan uzaklaşınca hemen onkarın yamacına girdi
Burdan ders çıkardım tabi yakın olduk sonrasındada ama kaynanamlarla dahada yakın oldum onlara hiç laf dedirtmedim ...ben onların bir işini halletmeye kalksam hemen ben olsam yapmam ben olsam etmem seni kullanıyorlar sen safsın....dışımdan dinliyor gibi görünsemde içimden hap alay ettim onunla safı oynayarak ...tabiki k.validemin işini severek yapmıyorum iş derken temizlik falan değil zaten dul kızı var evde benden hizmet beklemiyorlar...ama eltime severek isteyerek yaptığımı söyleyince kadın zıvanadan çıkıyordu kıskançlıktan...bu böyle uzun yıllar devam etti
Bu bendende k.validemdende uzak zaten...mesela gelin 1 bardak çayımı için demez layık görmez kendi ailesine kardeşlerine uygun gördüğü sofrayı bize layık görmez... ramazanda bile çağırmaz...eskiden ben yinede çağırırdım yemek yaptığımda bir tabakta ona verirdim ama artık bende bıraktım..
Birkaç yıl önce çok dara düştüler hırsız girdi evlerine ne var ne yok gitti,eşim le ben yağdırdık resmen faturalarını bile bir yıl boyunca ben ödedim yedirdik içirdik hergün hemde...sonuç biraz durumu toparlayınca bize yine arkalarını döndüler selam sabahı kestiler falan...
Eşimnin bileği kırıldı geçmiş olsuna bile gelmediler
Eşimde hem sosyal medyadan attı hem telefonlarını sildi selam bile vermiyor artık kendiliğinden öyle bir nefret ettiki yüzlerini görmek istemiyor ve bunu kendileri başardılar
Eşim çok düşkündü abisine şimdi adını bile söylemiyor o.çocuğu... diye bahsediyor resmen🤣
O derece....
Neyse uzattım çok sizde bekleyin biraz nasılsa kendiliğinden patlayacaktır eltiniz bu sürede kendinizden taviz vermeyin k.validenizi eşinizi çok seviyormuş harika bir hayatınız varmış,hiç sorununuz yokmuş dünyanın en mutlu insanı sizmişsiniz gibi davranın ve anlatın kendinizi...
Çok sürmez size cephe alır zaten görüşmek istemez falan...üstüne gidin çok görüşmek isteyin sizi nasılsa reddecek bir süre sonra
Eşiniz de o zaman sizden yana olacak sen halkıymışsın diyecek ....biraz taktik yani😉
Günün sonunda siz kazanacaksınız o köylü kurnazı değil

Merhaba Hanımlar,
Gözlerim yaşlı dertleşmeye fikir danışmaya yazıyorum size bu konuyu.
Eşimle 7 sene once severek evlendik. Bu sürede Allah nasip ederse 2 de evladımız oldu. Ben evlendikten sonra eşimin memleketine yerleştim.
Eşimin ailesiyle ufak şeyler dışında Allaha şükür büyük problemler yaşamadık. Kayinvalidem kayınpederim kendi halinde insanlar. Ben de kendi ailem uzakta olduğu için eşimin ailesine tutundum bu memlekette. Elimden geldiğince saygımi göstermeye çalıştığımı düşünüyorum. ufak konuları mesele haline getiren bir yapım yoktur. Anne ve babayla ilgili bir sıkıntımız yok çok şükür.
Ancak ve lâkin bizden 3 sene once evlenmiş olan abisi ve eşiyle evlendiğin günden bu yana bazı sıkıntılar yaşadım. Eşimin abisiyle ilgili bir problemim olmadi hicbir zaman. Olgun, anlayışlı, fevri olmayan biridir. ancak eltim düğünün haftasına sanki içini dökmek için beni beklermiş gibi sürekli kayinvalidem ve kayınpederim halkında şikayetlerde bulunmaya, sormamama rağmen gereksiz bir sürü bilgi paylaşmaya çalıştı.
Eltim eşimin ailesine oranla daha farklı bir aile ortamında ve standardında yetişmiş biri olduğu için, anlattığı bazi durumları aslında yanlış anlamış olabileceği konusunda uyarmaya çalıştım. Yani bana söyle söyle yaptılar zamanında dediği bir olayı, aslında şöyle olabilir mi? Sen yanlış anlamış olabilir misin? gibi farklı bir bakış açısı sunmaya calistim ama olmadı

Yapım gereği çok konuşkan bir insan değilimdir. cok sevdiğim insanlar dışında bulunduğum ortamlarda her konu hakkında konuşmam. genellikle dinlerim. Her konu hakkında fikir beyan etmem genelde. Eltimin de benim tam tersim aklına ne gelirse anlatan, bana göre anlatmaya değer olmayan, bana çok basit gelen olayları bile ince ayrıntısına kadar anlatan bir yapısı vardir. Çok konuşur, bana göre boş konulardır, coook uzun anlatır, bir zaman sonra kendimi uyusmus vaziyette boşluğa bakarken yakalarım. Dinlemeyi severim ama konular beni sarmayınca beynim uyuşur o derece.

Çok meraklıdır herşeyi bilmek ister. Eşimin benim aldığımiz maaşa kadar sorar. Eve toplam giren paramızi, aylık ortalama harcamamızi, kalan maaşımızla aylık ne kadar kenara ayirabilecegimizi, yıllık ne kadar birikim yapabileceğimizi falan oturup sesli bir şekilde hesaplar biz dinleriz 😁 sonra kendileriyle kıyaslar. Yani kısacası gereksiz her türlü muhabbeti duyarız genelde. Ve eşimde çok hoşlanmaz kendisinden.

Çocuklarımız deseniz çok kavga ettikleri ve onlar kendi çocuklarına müdahale etmedikleri icin eşim çok sinir olur. Kalkıp ilgilenmiyor çocuklarla der vs vs

Kafa yapım uymadığı, kendisiyle çok sohbet edemedigim icin ve zaman içerisinde kayinvalideme kayınpederime karşı beni dolduruşa getirmeye çalıştığı için kendisiyle mesafeli gorusmeye başladım. Bu arada benden 1 yaş küçük. Isterdim ki ailemden uzak memlekette tutunmaya alışmaya çalıştığım bu ortamda, bana arkadaş olsun, kardes olsun, derttas olsun ama nasip değilmiş dedim. Kendisine bir gafletle boşluğuma gelip anlattığım bir kaç sıkıntımı da gidip sağda solda anlattığı be benim kulağıma da geldiği için güvenimi yitirdim ve mesafemi korudum

Bu süreçlerde eşimle durumları ve düşüncelerimi hep paylaştım. Biz evlenmeden önceki zamanda da eltimler eşimin ailesiyle çok ıçli dişli degillerdi. Kayinvalidem o kadar çekingen ve çocuk ruhlu bir insandır ki evlerimize gelmeye çekinir rahatsız eder miyiz, işe gideceksiniz diye düşünür. Eli boş gelmez yemeğin mutlaka bir menusunu getirir. Evlerimize gelip gitmeyi çok ister aslında, davet ettiğimizde mutlu olur sevinir içten içe memnun olur. Ama biz evlenene kadar abisinin evine 1 elin parmağını geçmeyecek kadar gidebilmişler. Bu kayınvalidenin içine dert olmuş zamanla ama dile getirmemiş. Bana bunları çok zaman sonra anlattı kayinvalidem.

Biz evlendikten sonra da çok değişen bişey olmadı. Görüşme gelme işleri çok sıkı fıkı olmadı yani. Eşim ve abisi arasında da çok muazzam bir abi kardeş ilişkisi yok açıkçası. Önceden de yoktu hala da aynı.

Ama eşim son bir iki senedir bu görüşmemelere sebep beni göstermeye başladı. Gorusmeme dediysem kendi evlerimize gelip gitme senede 4-5 defa anca. O 5 görüşmenin 4 ü de bizdedir, ben davet etmisimdir.

Kendi halimizde güzel güzel yaşayıp giderken ara ara eşim abisi konusunda bana baskı yapmaya başladı. Ben onlara gitmek istemedigim için aile bağlarımız zayifliyormus. Ne zaman dedim davet ettiler dedim ve ben gitmem dedim diye soruyorum, mesele o değilmiş. Ben niye hadi abimlere gidelim demiyormuşum? Çünkü gitmek istemiyorum, bunu açıkça söyledim ve sebebini de sana açıkladım diyorum. Anlatamıyorum. Kendisi de elimi sevmez. Kayinvalidemlerde bir araya geldiğimizde çocuklar sürekli kavga ettiği için kalkıp eve kaçmaya çalışır ama Bana sürekli bana kadın kadına görüşmemiz konusunda baskı kurmaya çalışıyor

Son örnekte Bugün iş yerinden bir torba malzeme getirmiş beni zorla oraya göndermeye çalışıyor. Hadi şunu abimlere göturuver çocuklar da oynar diye kendi aklınca bana yol gösteriyor. Gelirken bıraksaydın keşke evlerinin ordan geçiyorsun, ne isimiz var şimdi diyecek oldum aman Yarabbi. Isitmedigim laf kalmadı yine. Ben saygisizmisim. Abisine saygısızlık ediyormuşum. Niye Eltimle görüşmüyormuşum. Ne varmış çocuklar bir araya gelselermis (saç baş kavga eden çocuklardan bahsediyoriz) niye sadece tüm aile bir aradayken görüşmemiz gerekiyormus. Allah şahidimdir ne abisine ne eşine ne ailesinden kimseye ne sözlü ne davranışımla asla ve asla bir saygisizligim olmamıştır. Kızdıran şeyler olduysa da ortamda büyütmeyip içime atmışımdır, anlattıysam bi eşime anlatmışımdır.

Ama tüm bunlara rağmen abisi gile gidilip gelinmemesinin suçlusu ben oldum. Tamam gidelim haber edelim akşam diyorum. Hayır ben senden bahsediyorum, senin gorusmeni istiyorum bizle hepberaber değil diyor.

Gelirken bıraksaydın keşke torbayı, geçerken abin alsın olmazsa ben gidemem dedim diye,abisi benim emir erimmiymis, benim evime gelip almak zorunda muymuş? Ben saygisizmisim.

E diyorum kendin gördüğün ortamda yolunu degistirdigin kadınla beni niye muhattap olmaya zorluyorsun? Biz aileymişiz, hosumuza gitmeyen şeyler.olsada idare edemezmiymisiz? yahu diyorum kendin idare edebiliyor musun? Çocuklar bir araya gelsin diyorsun da çocuklar anlaşabiliyorlar mı diyorum. Kendin katlanamadigin durumlara beni zorlayamazsın. Tamam senin derdin belli oldu. Sen zaten benim ailemi hiç idare edemedin zaten. "Sen kim oluyorsun ki" en çok bu lafı koydu bana. Sen kim oluyorsun ki, kendini ne zannediyorsun? 2 çocuğunun anası, 7 senelik karısına insan eltisi yüzünden bu lafları eder mı 😔
Diyorum ki biz evlenmeden once de aranız böyleymiş bunun benimle ne ilgisi var? Sanki biz evlenene kadar aranız süpermiş de biz evlendikten sonra ben aranızı bozup mesafenizi açmışım gibi davranıyorsun.

Çok gücüme gitti çok 😔
Ben her suçlamasına cevap verdikçe söyleyecek laf bulamayıp saçma sapan esip gurleyip gitti.

Çok uzun yazdım kusura bakmayın. Hala sen kim oluyorsun kendini ne zannediyorsun lafını sindiremiyorum ağlıyorum, hiç görüşmeyen küsen hakaret eden biri olmamama rağmen. Ortamlarda arayi genellikle amaaan idare ediverelim zaten kaç sefer bir araya geliyoruz deyip mesele çıkartmayan biri olmama rağmen bana bu şekilde baskı yapması, hemde kim icin ? Çok gücüme gitti.

Olmuyor ne yapayım? Muhabbeti sarmıyor, Eltimle vakit geçiremiyorum. Özünde kötü bir insan değil, hatta safca bile diyebilirim. Çok lafını ciddiye bile almam. Alsam da mesele yapsam olay çıkar. ama çok ve boş konuştuğu icin, ortak noktalarımız olmadığı için isinamadigim ve zaman içerisinde bana karşı yanlış hareketleri olduğu için kendisiyle görüşmek istemiyorum. Suç mu bu? Kanka olmak zorunda mıyım? Diyorum ki kendime başka bir ortamda örneğin arkadaş çevresinde tanistigim biri olsaydi asla ve asla cevremde barindirmayacagim bir kişiliği var. Aile olurken eltimin kim olacağını ben seçmedim. O da beni seçmedi. Anlasamiyorsam da zorlamalı miyim kendimi?

Basıma ağrılar girsede, beynim uyussa da, çocuklar birbirini boğazlasa da görüşmeye zorlamalı miyim kendimi?

Istemek zorunda mıyım anlamıyorum 😔 eşimle hicbir problemimiz yok. ailesiyle de öyle. Rahat batıyor mu denir, göze batıyor mu denir, durum böyle idare vaziyette gidiyorken bu ısrar niye? Saygısız ve kendini bilmeyen kişi niye ben ilan edildim 😪

Merhaba Hanımlar,
Eşimle 7 sene once severek evlendik. Bu sürede Allah nasip ederse 2 de evladımız oldu. Ben evlendikten sonra eşimin memleketine yerleştim.
Eşimin ailesiyle ufak şeyler dışında Allaha şükür büyük problemler yaşamadık. Kayinvalidem kayınpederim kendi halinde insanlar. Ben de kendi ailem uzakta olduğu için eşimin ailesine tutundum bu memlekette. Elimden geldiğince saygımi göstermeye çalıştığımı düşünüyorum. ufak konuları mesele haline getiren bir yapım yoktur. Anne ve babayla ilgili bir sıkıntımız yok çok şükür.
Ancak ve lâkin bizden 3 sene once evlenmiş olan abisi ve eşiyle evlendiğin günden bu yana bazı sıkıntılar yaşadım. Eşimin abisiyle ilgili bir problemim olmadi hicbir zaman. Olgun, anlayışlı, fevri olmayan biridir. ancak eltim düğünün haftasına sanki içini dökmek için beni beklermiş gibi sürekli kayinvalidem ve kayınpederim halkında şikayetlerde bulunmaya, sormamama rağmen gereksiz bir sürü bilgi paylaşmaya çalıştı.
Eltim eşimin ailesine oranla daha farklı bir aile ortamında ve standardında yetişmiş biri olduğu için, anlattığı bazi durumları aslında yanlış anlamış olabileceği konusunda uyarmaya çalıştım. Yani bana söyle söyle yaptılar zamanında dediği bir olayı, aslında şöyle olabilir mi? Sen yanlış anlamış olabilir misin? gibi farklı bir bakış açısı sunmaya calistim ama olmadı

Yapım gereği çok konuşkan bir insan değilimdir. cok sevdiğim insanlar dışında bulunduğum ortamlarda her konu hakkında konuşmam. genellikle dinlerim. Her konu hakkında fikir beyan etmem genelde. Eltimin de benim tam tersim aklına ne gelirse anlatan, bana göre anlatmaya değer olmayan, bana çok basit gelen olayları bile ince ayrıntısına kadar anlatan bir yapısı vardir. Çok konuşur, bana göre boş konulardır, coook uzun anlatır, bir zaman sonra kendimi uyusmus vaziyette boşluğa bakarken yakalarım. Dinlemeyi severim ama konular beni sarmayınca beynim uyuşur o derece.

Çok meraklıdır herşeyi bilmek ister. Eşimin benim aldığımiz maaşa kadar sorar. Eve toplam giren paramızi, aylık ortalama harcamamızi, kalan maaşımızla aylık ne kadar kenara ayirabilecegimizi, yıllık ne kadar birikim yapabileceğimizi falan oturup sesli bir şekilde hesaplar biz dinleriz 😁 sonra kendileriyle kıyaslar. Yani kısacası gereksiz her türlü muhabbeti duyarız genelde. Ve eşimde çok hoşlanmaz kendisinden.

Çocuklarımız deseniz çok kavga ettikleri ve onlar kendi çocuklarına müdahale etmedikleri icin eşim çok sinir olur. Kalkıp ilgilenmiyor çocuklarla der vs vs

Kafa yapım uymadığı, kendisiyle çok sohbet edemedigim icin ve zaman içerisinde kayinvalideme kayınpederime karşı beni dolduruşa getirmeye çalıştığı için kendisiyle mesafeli gorusmeye başladım. Bu arada benden 1 yaş küçük. Isterdim ki ailemden uzak memlekette tutunmaya alışmaya çalıştığım bu ortamda, bana arkadaş olsun, kardes olsun, derttas olsun ama nasip değilmiş dedim. Kendisine bir gafletle boşluğuma gelip anlattığım bir kaç sıkıntımı da gidip sağda solda anlattığı be benim kulağıma da geldiği için güvenimi yitirdim ve mesafemi korudum

Bu süreçlerde eşimle durumları ve düşüncelerimi hep paylaştım. Biz evlenmeden önceki zamanda da eltimler eşimin ailesiyle çok ıçli dişli degillerdi. Kayinvalidem o kadar çekingen ve çocuk ruhlu bir insandır ki evlerimize gelmeye çekinir rahatsız eder miyiz, işe gideceksiniz diye düşünür. Eli boş gelmez yemeğin mutlaka bir menusunu getirir. Evlerimize gelip gitmeyi çok ister aslında, davet ettiğimizde mutlu olur sevinir içten içe memnun olur. Ama biz evlenene kadar abisinin evine 1 elin parmağını geçmeyecek kadar gidebilmişler. Bu kayınvalidenin içine dert olmuş zamanla ama dile getirmemiş. Bana bunları çok zaman sonra anlattı kayinvalidem.

Biz evlendikten sonra da çok değişen bişey olmadı. Görüşme gelme işleri çok sıkı fıkı olmadı yani. Eşim ve abisi arasında da çok muazzam bir abi kardeş ilişkisi yok açıkçası. Önceden de yoktu hala da aynı.

Ama eşim son bir iki senedir bu görüşmemelere sebep beni göstermeye başladı. Gorusmeme dediysem kendi evlerimize gelip gitme senede 4-5 defa anca. O 5 görüşmenin 4 ü de bizdedir, ben davet etmisimdir.

Kendi halimizde güzel güzel yaşayıp giderken ara ara eşim abisi konusunda bana baskı yapmaya başladı. Ben onlara gitmek istemedigim için aile bağlarımız zayifliyormus. Ne zaman dedim davet ettiler dedim ve ben gitmem dedim diye soruyorum, mesele o değilmiş. Ben niye hadi abimlere gidelim demiyormuşum? Çünkü gitmek istemiyorum, bunu açıkça söyledim ve sebebini de sana açıkladım diyorum. Anlatamıyorum. Kendisi de elimi sevmez. Kayinvalidemlerde bir araya geldiğimizde çocuklar sürekli kavga ettiği için kalkıp eve kaçmaya çalışır ama Bana sürekli bana kadın kadına görüşmemiz konusunda baskı kurmaya çalışıyor

Son örnekte Bugün iş yerinden bir torba malzeme getirmiş beni zorla oraya göndermeye çalışıyor. Hadi şunu abimlere göturuver çocuklar da oynar diye kendi aklınca bana yol gösteriyor. Gelirken bıraksaydın keşke evlerinin ordan geçiyorsun, ne isimiz var şimdi diyecek oldum aman Yarabbi. Isitmedigim laf kalmadı yine. Ben saygisizmisim. Abisine saygısızlık ediyormuşum. Niye Eltimle görüşmüyormuşum. Ne varmış çocuklar bir araya gelselermis (saç baş kavga eden çocuklardan bahsediyoriz) niye sadece tüm aile bir aradayken görüşmemiz gerekiyormus. Allah şahidimdir ne abisine ne eşine ne ailesinden kimseye ne sözlü ne davranışımla asla ve asla bir saygisizligim olmamıştır. Kızdıran şeyler olduysa da ortamda büyütmeyip içime atmışımdır, anlattıysam bi eşime anlatmışımdır.

Ama tüm bunlara rağmen abisi gile gidilip gelinmemesinin suçlusu ben oldum. Tamam gidelim haber edelim akşam diyorum. Hayır ben senden bahsediyorum, senin gorusmeni istiyorum bizle hepberaber değil diyor.

Gelirken bıraksaydın keşke torbayı, geçerken abin alsın olmazsa ben gidemem dedim diye,abisi benim emir erimmiymis, benim evime gelip almak zorunda muymuş? Ben saygisizmisim.

E diyorum kendin gördüğün ortamda yolunu degistirdigin kadınla beni niye muhattap olmaya zorluyorsun? Biz aileymişiz, hosumuza gitmeyen şeyler.olsada idare edemezmiymisiz? yahu diyorum kendin idare edebiliyor musun? Çocuklar bir araya gelsin diyorsun da çocuklar anlaşabiliyorlar mı diyorum. Kendin katlanamadigin durumlara beni zorlayamazsın. Tamam senin derdin belli oldu. Sen zaten benim ailemi hiç idare edemedin zaten. "Sen kim oluyorsun ki" en çok bu lafı koydu bana. Sen kim oluyorsun ki, kendini ne zannediyorsun? 2 çocuğunun anası, 7 senelik karısına insan eltisi yüzünden bu lafları eder mı 😔
Diyorum ki biz evlenmeden once de aranız böyleymiş bunun benimle ne ilgisi var? Sanki biz evlenene kadar aranız süpermiş de biz evlendikten sonra ben aranızı bozup mesafenizi açmışım gibi davranıyorsun.

Çok gücüme gitti çok 😔
Ben her suçlamasına cevap verdikçe söyleyecek laf bulamayıp saçma sapan esip gurleyip gitti.

Çok uzun yazdım kusura bakmayın. Hala sen kim oluyorsun kendini ne zannediyorsun lafını sindiremiyorum ağlıyorum, hiç görüşmeyen küsen hakaret eden biri olmamama rağmen. Ortamlarda arayi genellikle amaaan idare ediverelim zaten kaç sefer bir araya geliyoruz deyip mesele çıkartmayan biri olmama rağmen bana bu şekilde baskı yapması, hemde kim icin ? Çok gücüme gitti.

Olmuyor ne yapayım? Muhabbeti sarmıyor, Eltimle vakit geçiremiyorum. Özünde kötü bir insan değil, hatta safca bile diyebilirim. Çok lafını ciddiye bile almam. Alsam da mesele yapsam olay çıkar. ama çok ve boş konuştuğu icin, ortak noktalarımız olmadığı için isinamadigim ve zaman içerisinde bana karşı yanlış hareketleri olduğu için kendisiyle görüşmek istemiyorum. Suç mu bu? Kanka olmak zorunda mıyım? Diyorum ki kendime başka bir ortamda örneğin arkadaş çevresinde tanistigim biri olsaydi asla ve asla cevremde barindirmayacagim bir kişiliği var. Aile olurken eltimin kim olacağını ben seçmedim. O da beni seçmedi. Anlasamiyorsam da zorlamalı miyim kendimi?

Basıma ağrılar girsede, beynim uyussa da, çocuklar birbirini boğazlasa da görüşmeye zorlamalı miyim kendimi?

Istemek zorunda mıyım anlamıyorum 😔 eşimle hicbir problemimiz yok. ailesiyle de öyle. Rahat batıyor mu denir, göze batıyor mu denir, durum böyle idare vaziyette gidiyorken bu ısrar niye? Saygısız ve kendini bilmeyen kişi niye ben ilan edildim 😪
Neredeyse sanki ben yazmışım gibi hissetim. Ve ben eşimi dinleyerek konuştun görüştüm. Şuan ise tamamıyla görüşmüyoruz onlarla. Eşimin dediği cümle keşke beni dinlemeseydin bende yanıldım bilmiyordum. İçin biz rahat değilse lütfen yapmayın. Ve ektim bana anlattıklarını gidip sanki ben ona anlatmidim gibi beni akrabaya sikayat etti. O yüzden siz siz olun mesafe iyi. Onlar hakkında da kadar nusmasina bile müsade etmeyin. Açtımi bahane bul ve kapat teli

Ben açıkçası çok konuşmayan insanları sevmem bana hep sinsi ve içten pazarlıklı gelirler , hiç sempatim yok böyle insanlara , konuşmayınca üstünlük onlarda olsun isterler ama nedense en sevimsiz olanda onlar, eşiniz haklı

Simdi elti melek olsa kelek gelir bu kadar görüş baskısıyla

Bu diyeceğim hiç doğru bir yol değil ama ihaleyi karısına kityeleyen bir adama yapıacak en iyi şey bu diye düşünüyorum.... ( eltiniz dediğiniz şekildeyse) O sevmediğim eltimle bir şekilde bir arada olur onu konuşturur , eşim ve ailesi hakkında konuşacağı ileri geri sözleri aynen eşime iletir sen böyle bir kadınla mı konuşmamı istiyorsun, ben senin aileni sever değer veririrken böyle düşünen birisi ile görüşmek konuşmak istemiyordum derdim....
Ama böyle birşey yaparken sonunu da düşünmek lazım, sonuçta aradalaf taşımak olacak ve belki eltinin eşi ile ilişkisi etkilenecek

Ben olsam konuşacağım varsa da konuşmam bu saygisiz tutumdan ötürü.
Asla da geri adım atmam. Niye sana sen kimsin ki diyorda eltin de kimmiş. Çok seviyorsa kendi gitsin. Eşine şöyle söyleyebilirsin ; tatlı dille ricada bulunsaydin sırf senin için giderdim ama sen beni suçu ilan edip hakaret ettikten sonra seninde hatrin kalmadı bu konuyla ilgili bende... Bunu de bence

Merhaba Hanımlar,

Çok gücüme gitti çok 😔

Ben de okurken biri eşinize bu tip talep/görüşte bulunmuştur diye düşündüm. Erkekler kolay kolay bir anda değişmezler, tavır değiştirmezler. Değiştirmişse de mutlaka bir şeyler olmuştur size bahsetmediği. Belki eltiniz eşine söyledi ben kadın kadına da görüşmek istiyorum diye. Kayınbiraderiniz de eşinize anlatmış olabilir. Kayınvalide kayınpederden şüphelenmiyorum çünkü olsaydı ilk günden size bunun baskı ve mobbingini yaparlardı. Size tavsiyem; tavrınızı net bir şekilde, sakince ve üslubunca eşinizle oturup konuşmanız. Baskılarının sizin karakterinizin dışına çıkarmayacağını aksine kendisi ile de sorunlar yaşamanın bu mevzu için değmeyeceğini, önemli olan çekirdek aile bütünlüğünün korunmasının olduğunu net bir şekilde ifade edin. Damarına basmadan, en uygun ortam ve zamanda başbaşa konuşun. Aranızda ciddi bir konuşma olmaz ise baskı zamanla şiddetini ve yönünü değiştirebilir. Değmeyecek bir sebep yüzünden. Kimse kimseyle görüşmek zorunda değil, saygı baki.🌸

Bu ihale size kaldığına göre eşiniz kimle bu konuyu konuştuysa durumdan sizi sorumlu tutan biri. Ben dolduruşa gelme kısmına kısmen katılıyorum. Evet biri doldurmuş eşinizi ama eşiniz de hak vermiş, aklına yatmış. Yani eşiniz saf ve herkesin aklına uyan biri değilse tabii.
Bu dolduruşa getiren kişi çok masum gördüğünüz kayinvalideniz çıkarsa da hiç şaşırmayın. Eğer çocuklarının böyle mesafeli olmasından gelinleri sorumlu tutuyorsa, en sağı solu belli olmaza oynayacağına size oynayıp durumu değiştirmeye çalışmıştır.
Eltiniz çekilmez ve patavatsız biri olabilir. Ona sorsanız kendini çok hoş sohbet ve cana yakın tanımlar ve sizi tüm adım atmalarına karşın araya mesafe koyup duvar ören biri gibi anlatır. Onun cephesinden bakınca da durum böyle görünüyor. Dışarıdan bakan biri için de bu durumda siz suçlu gorunursunuz.
Dediğiniz gibi akrabalarımızi secemiyoruz. Yabanci biri olsa hayatimizdan komple çıkarırız ama yabancı değil. Bu nedenle ne kadar hoslanmasakta bağları tamamen koparamayiz. Cok içli dışlı olun demiyorum ama bu kadar da mesafeli olmayın. Çocuklarınız kuzenler, onlarin bağlarını güçlendirmek için adım atmaniz gerekir. Kavga ediyorlar demeyin. Hele o kısmı kabullenmenizi hiç anlamadım. Ne demek saç baş yolmak?burda da büyük bir sorun var. Bu sorunu çözüp onları kaynastirmak yerine uzaklaştırmak mi çözüm?Yolustular o yüzden gorusemeyiz demek isinize gelmis gibi.
Sonuc olarak , sizin mesafe koyamayacaginiz kadar yakin baglariniz var. Eşleriniz kardeş ve çocuklarınız kuzenler. Blr şekilde orta yolu bulmalisiniz bence. Bu kadar keskin, köşeli ,eğilmez ve bükülmez olmak size zarar verir. Kirilirsiniz.
Biraz daha sık ama birkac saatle sınırlı görüşebilirsiniz.

Ben şuna takıldım, eltinizi öyle bi anlatmışsınız ki, kendisini hiç sevmediğiniz ortada, eltiler arası kıskançlık bu konu başka şey değil bence. Abi ile kardeş arasındaki bağın da eş üzerinden kurulmaya çalışılmasına karşıyım, karın görüşmüyorsa git kendin görüş

Sizin eltiniz kendi esine birseyler soyleyipde abisi eşinize sizin mesafeli olmanizla ilgili birseyler demis olabilirmi acaba. Tantana olmasin birde basimiza bu cikmasin diye cenelerini kapamak adina size baski yapiyor olabilirmi. Normal degil cunku bu israr. Şayet benim esim bana bu baskiyi yapsa kesinlikle birisinin birsey dediginden emin olurdum ve ilk soracagim kisi kayinvalidem olurdu paylasiddim onunla. Anlattifiniza gore fesat ortalik karistirici bir kadin degil kayinvalideniz bence konusun onunla duydugu birseyler varsa sizinle paylasabilir benim aklima baska birsey gelmedi

Aman cahil insan tavrı bunlar.
Konu sahibini kastetmiyorum.
Kadın illa görüşmek zorunda mı, kadın neden bağları koparsın, kocası çok istiyor ise gitsin gelsin.

Konu sahibinin yerinde olsam asla kendimi ezdirmem.
Hem okumadım deyip hemde başkasının anlattığı şeyden anlamadan dinlemeden sonuca varmışsınız , peki ya sizinki nasıl bir cahillik türü ?

konu sahibi bir kere kendi elleriyle yazdığı yazısında mantık hataları ile karmakarışık bir kafa yapısında olduğunu gösteriyor

eşinin abisi ile ilgili en başta olumlu şeyler söylerken , ilerleyen satırlarda hoş muhabbet olmayan biri olduğunu kardeşiyle arasının zaten çokta iyi olmadığını ikisininde ellerine telefon alarak oturduklarını ( günümüzde bunu yapmayana yan gözle bakıyorlar bu arada benim eşimde öyle ) yazıyor , bir kişi ile ilgili olumlu/ olumsuz fikirleri anlık olarak değişen bir yapısı var belliki sorun burda eltide değil konu sahibinde
neden derseniz daha yaşanmamış bir olayın senaryosu ile hareket ediliyor , iş yerinden gelirken getirilen torbayı sen verirmisin demiş kocası , (iki elti arasında bir sorun olduğunu yada olacağını düşünmüş olabilir ) sadece eltisiyle değil kendi çocuklarıyla ve eltisinin çocuklarıyla görüşeceği olumlu yorumuna ve çocukları içinde bu ziyaretin iyi olacağı düşüncesini hiç düşünmemiş daha sonra da iki tarafta kılıçları çekmiş e ama eğri oturup doğru konuşalım iki tarafta birbirine bilenmiş ve bu patlama gerçekleşmiş. İnsanın doğal yapısı gereği karşı tarafı suçlu görür kendisinde hata aramaz

dikkatimi çeken başka bir noktada bu ailenin tüm yükünü kendisi sırtlanmışçasına uzun uzun yazmış tüm yorumlarıyla birlikte okudum ve vardığım kanaat hayattan zevk almayan bir kadın haline gelmişsiniz umarım başka sorunların çatlaklar arasından sızıp bir iğne ucu kadar etmeyen lafın sizi depresyona sokması durumunu yaşamıyorsunuzdur
Bende 14 yıldır evliyim bahsettiğiniz hatta destanlaştırdığınuz tür de sorunları olan arkadaşlarım oldu benim eltim yok fakat sizin pencereden bakıldığı zaman karşı tarafla diyalog kurmadan en başta bitirmişsiniz önyargı ile herşeyi, eltiniz belki size yaklaşmak için bir iki kelime oyunu ile aile büyükleri hakkında ileri geri konuşmuş olabilir ama sadece bu ve benzeri kötü işleri merceğe alıp eltinizin bir yapbozun küçük bir parçası olduğu gerçeğinden kopmamalıydınız
ilerki yıllarda kuzenler arası iletişimlerinde çocuklarınız çok zorlanacaklardır kendinizi ve eşinizi bir kenara bırakıp buraya odaklanmalısınız
burdan çıkan sonuç ilişkilerde ili tarafında özverili olması gerektiği konusudur
Eşiniz vasıtasıyla üyesi olduğunuz aile üyelerinden birinin üzerini çizip bu durumun yaratacağı sonuçlarından kendiniz sorumlu değilmiş gibi davranarak yazınızdada bahsettiğiniz gibi sert uyarılar alabilirsiniz. Zamanla herşey yoluna girecektir yeterki biz kadınlar akılcılığı ve yuvayı yapan kuş olduğumuz gerçeğini yaşayalım

Kusura bakmayın içimi döktüm uzun oldu evet 😔Bilemiyorum ki biri mı dolduruyor? Ara ara geliyorlar böyle. Başka biseye sinirlendin de hırsını mı benden çıkartıyorsun diyorum ne alakası var diyor.
Artık daha sık duymaya başlayınca acaba diyorum garip olan ben miyim gerçekten
Tek merak ettigim cocuklar oldu. Neden sac baş giriyorlar bogazliyorlar birbirlerini. Yani cocuklar sebebiyle buluşmamak olmaz yani onlari da katmışsınız o yüzden diyorum. Böyle bir durum varsa anne baba olaraktan onlar da dahil tabii çoktan el atılması gerekiyor. Benim esimin aile olarak bir tane kardeşi var sadece. Kaynimin iki çocuğu var mesela erkek ve yaramazlar 😀. Bizimkiler de kavga eder ama yine de çok severler birbirlerini çok düşkünler. Kuzenler sonuçta. Belki uzak oldukları icin bilmiyorum.

Ben konu sahibine hak veriyorum. Bazıları elti ne yapmis ki cok sicak samimi demis ama gayet de yapmis. Kayinvalide dedikodusu ve konu sahibinin kendisine anlattığı bazı şeyleri başkalarına anlatmasi var. Yanlış okuduysam uyarın. Böylesi insanın başına dert açar. Kibirli olmak degilki bu. bunu yapan insan tabiki sevilmez. Ayrica cok konusan insanı ben de cok sevmem. Vardı öyle bir tanıdığım insanın enerjisini sömürüyor başa ağrı sokuyor. Herkes kaldıramaz. Samimi sıcak olmak cok konuşmak değildir ki.

Daha dik durmalısınız bence. Uzun uzun yaptıklarınızı anlatmayın, olanları da. Hepsini biliyor artık zaten. Davet edilmediğim sürece ve başbaşa görüşmeyeceğim diyin, ne derse desin sadece bunları söyleyin bir süre sonra size etki edemeyeceğini görüp vazgeçecektir.
Sınırları net çizmezseniz anlamamakta ısrarcı olabilir insanlar.. Net olun..

Okurken bana buradan sinir geldi.
Çok istiyorsan sen çek git, üstüme gelme aratma o kadını derim ben olsam
Eşiniz bir cinnet geçirmenizi istiyor sanırım

Bence esiniz abisiyle ve ailesiyle daha sık girusmek istiyor ve bunun eltilerin arasi iyi olursa olabilecegine inaniyor bu sebepten sizin bir adim atmanizi istiyor bence bu olaydan sonra bir gun siz eltinizi arayarak onlara gidin ve esinize sizden yana bir problemin olmadigini gosterin onalr gelip gitmek isteseler sizden yana sorun olmadigini asil gorusmek istemeyen cagirmayan tarafin onlar oldugunh görsün evet soyledigi şeyler hos degil ama maalesef erkekler boyle biz kadinalr gibi dusunemiyorlar hazir evliliginizde bir problem yokken baskalari yuzunden huzurunuz kacmasin derim bosverin

Kendi görusmek istemiyor aslında öne sizi sürüyor ki yengesi abisi kusmesin vs. Kendi işte güçte güya sizin gidip gelmeniz ile o açigi kapatacak. Onla birlikte ta ki kendi sıkılıp bikana kadar gidip gelin. Eminim en sonunda kendisi gitmek ustemeyecek.

X