eşimin ailelerimizin çevremin baskısından bıktım artık dayanamıyorum!!!

Anne olmadan önce çalışma hayatın varmış.
Artık çalışma hayatının olmaması ve eve,kısıtlı çevreye bağlı olman seni biraz baskı ve etki altında bırakmış sanırım.
Senin de söylediğin gibi,eşin sadece ailesine ve çevresine karşı kapalı olmanı istiyor herhalde.

Üzgünüm ama ben ablanın da farklı sebeplerle kapanmanı istediğini düşündüm.
Belki kendi eşinin ailesine karşı,hatta belki kendisi birçok şeyden mahrumken senin yapabiliyor olman etken olabilir.

Asıl önemli olan,elbette senin ne istediğindir.
Bence tekrar çalışma hayatına dönmende fayda var.
Ayrıca lütfen eşinin "artık annesin" kısıtlamalarına taviz verme.

Anne olmadan önce çalışma hayatın varmış.
Artık çalışma hayatının olmaması ve eve,kısıtlı çevreye bağlı olman seni biraz baskı ve etki altında bırakmış sanırım.
Senin de söylediğin gibi,eşin sadece ailesine ve çevresine karşı kapalı olmanı istiyor herhalde.

Üzgünüm ama ben ablanın da farklı sebeplerle kapanmanı istediğini düşündüm.
Belki kendi eşinin ailesine karşı,hatta belki kendisi birçok şeyden mahrumken senin yapabiliyor olman etken olabilir.

Asıl önemli olan,elbette senin ne istediğindir.
Bence tekrar çalışma hayatına dönmende fayda var.
Ayrıca lütfen eşinin "artık annesin" kısıtlamalarına taviz verme.

evet çok güzel özetlemişsiniz ablam sadece eniştem çok tepki verir diye kapalı kalmamı istiyor ewde ne zaman kafam açık olsa her seferinde gözlerini patlatıp garip bir tepki veriyor ama suan eniştemin yada başkasının tepkisi pek umrumda değil yemin ediyorum psikolojim bozuldu psikologa gidicem haftaya kimse benim duygularımı önemsemiyor ayrıca eşim çalışmamada engel bebeği kreşe verelim diyorum olmaz diyor geçen iş için aradılar gidemedim çünki kapalıyım ve kapalı almıyorlar bu sen annesin kendine çeki düzen ver lafı ailesi sayesinde oldu ewlenmeden önce herşey farklıydı hatta bebek olana kadr o biraz büyüsün çalışırsın diyordu bebek giyimime karışmıyordu ama sanki bebek olunca ben ölmüşüm hiçbişeye hakkım yokmuş gibi bi ortam oldu bazen yemin ediyorum intiharı bile düşünüyorum bebeğim olmasa bunu kolaylıkla yapardım ama herşey kızım için ne anlamı varkı böyle yaşamanın yok yere aşağılanıp ewde huzur bi mutluluk olmucaksa ne anlamı var

Allah yardımcın olsun.
Psikoloğa gidebilsen hakikaten iyi olur.Ama bence sebep olarak doğrudan bu konuyu gösterme.
Belki kapalı olarak çalışabileceğin bir iş bulabilirsin veya yarım gün gidebileceğin bir iş olabilir.
Bir süre işte açık,evde kapalı olmayı düşünür müsün bilmem.
Veya hiç olmadı bir kursa yazılsan,en azından ev ortamından uzaklaşsan güzel olur.

bukadar mutsuzsan yapamıyosan ayrılmayı düşünüceksin ozaman hem çalışabilirmissin çalışır kendinede çocuğunada bakarsın kendinden başkası önemli değil bu hayatta (çocuğun hariç) o ablan ve eniştenede hiç yorum yapmak istemiyorum herkesden uzaklaş kendi hayatını sür huzurlu bi biçimde :KK34:

eşim sürekli ailesini örnek gösteriyor çünki onların çogu kapalı evlerinde el işi yapıp çocuklarına bakıyorlar ama ben böyle olmak istemiyorum tabulara sıkıştırılmak istemiyorum daha bebeğim 1 yaşındayken ona yazın askılı bi elbise alıştım teyzesi kızmıştı çocugu şimdiden açık giyemeye özendiriyorsunuz diye çocuk o ama ne zararı var işte eşim bunları böyle duydukça tanıdığım insan olmaktan çıktı tanıyamıyorum artık onu

eşim sürekli ailesini örnek gösteriyor çünki onların çogu kapalı evlerinde el işi yapıp çocuklarına bakıyorlar ama ben böyle olmak istemiyorum tabulara sıkıştırılmak istemiyorum daha bebeğim 1 yaşındayken ona yazın askılı bi elbise alıştım teyzesi kızmıştı çocugu şimdiden açık giyemeye özendiriyorsunuz diye çocuk o ama ne zararı var işte eşim bunları böyle duydukça tanıdığım insan olmaktan çıktı tanıyamıyorum artık onu

Eşin sürekli ailesini örnek gösteriyor çünkü bildiği tek doğru bu.
Zannedersem eşinin de aile haricinde sosyal hayatı yoktur.
Birlikte farklı ortamlara girseniz,gezseniz,mesela yemeğe,avm ye filan gitseniz.
Eşinin işarkadaşlarıyla ailece görüşseniz,sen kendi arkadaşlarının eşleriyle tanıştırsan.
Tek doğru yaşayanın kendi ailesi olmadığını görmüş olur belki.

Tabikide benim arkadaslarimla gorusuyorz hafta sonu hep disardayz avm yada baska bi yere yemege cikarz gecen is yemegi vardi aileler bir araya geldi oraya gittik ailesi biraz baski kuruyor esimin ustunde aslinda tek suc esimin iradesz hep ben idare ediyorm

Evde iş yapıp çocuk bakıp el işi yapmakla tabulara sıkışmış olunmaz.
Kapalı olanda olmayanda bu dediğiniz rollere çoktan girmiş bulunmakta.
İki arada bir derede kalıp bu çıkmazınızı kendinizi başkaları ile kıyaslayarak aşamazsınız.
Ben dahil benim gibi bir çok arkadaşım özel bir işyerinde bir çok kişinin açık çalıştığı bir yerde bir çoklarından daha yüksek maaş alarak çalışıyorum.
Benim giyimimle veya benim açık olup kapalı olmamla da kimsenin ilgilendiği yok.

HEr işyeri almıyorsa da kapalı çalıştıran bir yer mutlaka vardır.
Böyle iyi güzel bir iş bulduğunda eşinin de buna itiraz edeceğini sanmam.
Kapalı olduğun için kimseden hele ki eşinden aşağılanma görmeye de ne senin ne de başkasının hakkı yoktur.

Ablan veya ablanın eşi yahut eşin ve ailesi kimsenin sana baskı yapmaya veya seni yargılamaya hakkı yoktr.
Kişiye doğru olan söylenir ama yapıp yapmamak kendi iradesine bırakılır.

Kapalı olan insanların bir kısmı senin gibi bir çok kez eski açık haline dönmeyi düşünür kimi açılır kimi sabreder.
Sen eşin tarafından kapalılığında takdir görseydin inan bana bu çıkmazlar bu bocalamalar olmayacaktı.
Ve eğer eski haline dönemiyorsan ve bunda halen daha baskı göreceksen bundan sonrasını sen şekillendir.
Eğer istersen kapalı olarak çok iyi yerlerde iş bulabilirsin.
Zamanla yükselebilirsin. Açık olanlar mı sadece iyi yerlerde çalışıyor. Hayır.
Kendini değiştir. Kapalı bile olsan o kadar şık kıyafetler var ki, Kendini bu güzel kıyafetler ve başörtüleriyle süsle. Eşin geldiğinde daha bakımlı daha cesur ol.

YA gemileri yakıp herkese karşı kendi isteğin için cesaretleneceksin, Ya da kurulu bu düzene senin mutlu olacağın bir şekil verip ayak uyduracaksın..
Allah yardımcın olsun.

zaten arkadaşın derdi kapalıyken biyerde çalışamamak değil baskıdan dolayı kapanmış olması ve kendisinin istemiyor oluşu, neden konu başka yerlere çekiliyor anlamıyorum ama normal kk deki bayanların yüzde 70-80nin kapalı olduğunu düşünüyorum oyüzden konular hep farklı yönlere gidiyor.

Ewet ya yanlis anlasiliyor yada bilerek baska yerlere cekiliyor kapali yada acik herkese saygim var isteyen istedigini yapar yani

Kapalı yada açık olman-olmak istemen- bir yana, benim dikkatimi çeken eşinin sana olan aşağılayıcı yaklaşımı.
Lütfen buna izin verme.
Ne pahasına olursa olsun eşine bu fırsatı tanıma.
Ve ne yaparsan yap aşağılamaya devam ediyorsa(saçınla dalga geçmek gibi), ayrıl o adamdan.

YAzılanların içinden bir iki cümle seçip nasılda kolay kişilik analizine varıyorsunuz. yazının tamamını okuyup anlamadan sonucunu belirlemek ne kolaymış. Efendim burası yüzde 70 80 kapalı. siz neyin hesabındasınız?
HErkes söylediğinde kendine göre haklıdır ve özgürdür. Öneri eleştiri iç içe. Ne yazık ki eleştri duvarlarınız çok alçak,

Hayat yaşamak için cesaret ister, risk ister,özgüven ister, bazen gemileri yakmak gerekir,
Bu kararı başkalarına danışıp fikir alıyorsunuz verilen cevaplarıda beğenmiyorsunuz.
Umarım sağlıklı kararınızı verirsiniz.

X