Eşimin ailesi geliyor

İlerde gelin bize bakar mantığı ile yapıyordur. İç Anadolu kürtlerin den demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Kabalık maa aile takılmayı, herşeye müdahil olmayı severler.
Evet iç Anadolu Kürtleri. Hiç bana göre bir yaşam tarzı değil maalesef. İhtiyaç halinde elimden geleni tabii ki yaparım ama ilk önce kendi anne babam bi imzayla hayatıma girmiş insanları maalesef kendi ailemden daha fazla benimseyeme, zorunda da değilim.
Saçma sapan lafları olmasa yine bir nebze.

Sabahtan akşama kadar dip dibe oturmanızın bir anlamı yok. 1-2 gün daha fazla vakit geçirin sonrasında direkt kendi ağzınızla söyleyin. Biliyorsunuz sınava hazırlanıyorum ve düzenli bir programım var dışına çıkmak istemiyorum o yüzden bir kaç saat ders çalışmam gerekiyor sessiz bir ortamda kusura bakmayın diyebilirsiniz. 2 saat öğlen biraz da eşiniz gelince akşam çalışırsınız yemek faslından sonda olur biter.

Kaç yıllık evlisiniz? Dediğiniz gibi insanlar olsa sürekli gelirlerdi ilk kez geliyormuş bu insanlar evinize ve gayet makul bir süre kalıyorlar. 1 hafta da normaldir çok bir zaman değil. Öyle maa aile takılmayı seviyor olsalardı yılın 2 ayını onlar sizde her tatilleri siz onlarda geçireceksiniz lafları dönerdi ortalıkta. Gayet makul insanlar bence. Sizin ders çalışma isteğiniz ve kayınpederinizin çok konuşmasından bağımsız yazıyorum bu yorumu.

Bir buçuk senelik evliyim. Şimdiye kadar yüz kez gelirlerdi ama kayınpederim çalışıyor ve parayı seven biri öyle uzun süreli para kazandıran işini bırakıp da gelmez yani. Kendi olmadan karısını da göndermez. Başka sorunları çıkınca anca gelme fırsatları oldu.
Biraz yakında olsak evden çıkmayacağına eminim.

Online kursayazıldım de , günde 2-3 saat diğer odada çalış

Bence 1 2 gün ilgilenin sonra ders çalışacağım deyip odaya çekilin bakalım nasıl davranıyorlar.
Saygı duyarlarsa evden devam edersiniz
Ders çalışmanıza engel olurlarsa da en mantıklısı kütüphane olur bence de.
Sadece dinleyeceksiniz dersi konuşma vs yok değil mi doğru anladım

Evet dinleme sadece. Ders çalışmaya başladıktan sonra rahatsız etmezler zaten ses vs.

Yani geçer odanıza ders calısırsınız .beraber yemek çay. Odaya gelecek hali yok. Farlar muhtemelen gel diye

Ya yazmiyim dedim ama tutamıyorum kendimi ilkkez yatıya gelecekler diyorsun ne var biraz dayansan adam belliki çok seviyor seni konuşsun dinle ne var yani alttarafi 10 gün!!! Bahane ariyosun yok kutuphane yok AVM yok oğluyla içsin çayını,nekadar ayıp birşey zaten 30a gelmişsin kpssyi kazandan kazanirdin şimdiye 10 günde onlar için ders çalışma ne var yani??

Eski konunuzu bilmiyorum,ilk kez geleceklermiş, kötü insanlar degillermiş sadece tarzlarınız uymuyor.Hepi topu 10 gün kalacaklar.Onlari bırakıp dışarı çıkmak,ya da odaya kapanmak hiç hoş olmaz bence.
Ben olsam onlarla oturmak dışında ertelediğim ev işlerini aradan çikartirdim.Hem göze batmaz,hem oyalanmiş olursunuz,hem de onlar gittikten sonra ders çalışmak için daha çok vaktiniz olur.

Ben de hatırladım sizi. Birçok arkadaşın da dediği gibi kütüphaneye gidebilirsiniz. Kulaklık almanız yeterli. Geldiklerinde kibarca ama taviz vermez bir şekilde rahatsızlığınız yüzünden geri kaldığınızı, o yüzden çok çalışmanız gerektiğini anlatın ve lütfen söylediklerinizin arkasında durun. Aman kızım, bir günden bir şey olmaz dediklerinde kabul etmeyin, bir gün dahi bile olsa artık kayıp veremeyeceğinizi söyleyin, baktınız evde çalışma durumunuz yok, basın gidin. Ya da sağlık durumunuzu bahane edin, odanıza geçin en kötü ihtimal. Unutmayın ki bunları yaparsanız en kötü kalpleri kırılir (ki nezaketiniz sadece sınırlarınızın daha kötü ihlal edilmesine sebep olmuş, ve bu onların ayıbı), ama yapmazsanız hem sağlığınız, hem geleceğiniz tehlikeye girebilir. Umarım her şey yolunda gider.

30a kadar KPSS’ye hazırlandığımı ne biliyorsunuz? Ayrıca sınava hazırlanan birine bu nasıl cümleler ya kazansan kazanırdın falan.
Aramızdaki muhabbettin ne olduğunu biliyor musunuz ? Patavatsızca laflarını tartmadan konuşuyor. Cevap verince de alınıyor, küsüyor. Zor bir insan. Ve bu olaylar çok muhabbet halinde olduğumuzda oluyor. Sizi kayınpederiniz çok seviyorum diye gün aşırı arayıp saatlerce konuşsa üstüne anneni babanı unut artık ailem biziz gibi saçmalasa ne derdiniz acaba ? Beni seviyor dinleyeyim biraz diyecektiniz galiba.

Teşekkür ederim. Ben de sizi hatırladım dediklerini harfiyen yaptığım halde bir uyuldu iki uyuldu üçüncüde dikkat edilmedi çok. Ya anlamıyorlar ya da işlerine gelmiyor. Hasta oldum artık.
Aynen dediğinizi yapacağım.

Yaptırmaz ki gel biraz oturalım der. Evet kötü değiller ama herkesi kendileri gibi biliyorlar kendi bildikleri doğru sadece. Neyse bir yolunu bulurum illaki.

Çünkü bizim tavsiyemiz ve denediklerimiz normal insanlar üzerinde işe yarayacak şeyler de ondan. sinirden gülme emojisi Yani insanı illa ya çirkef ya cinnet ikilemine sokacaklar. Umarim oralara gelmeden atlatırsınız, sağlık durumunuza çok üzüldüm. Lisedeyken aynı şekilde stresten ben de olmuştum, o ağrının, acının azabını bilirim.

Evet, o yüzden şu an çok da samimi olmak istemiyorum açıkçası. İçimden gelmediği için değil duracağı yeri bilmedikleri için. Umarım dediğiniz gibi olur, sağ olun

Çok basit kahvaltı yaptınız diyelim bitti kahvaltı,toparlayın masanızı,anne cayın altı yanıyor siz keyfinize bakın,ben biraz ders çalışmalıyım kusura bakmazsanız deyip cekilin.
Öglende aynı sistem,akşamda eşiniz gelir zaten oturur biraz sohbet edersiniz hep birlikte.
Kendinizi strese sokmayın,durumunuzu biliyorlar zaten.
Ha alınırlar falan diye düşünüyorsanız eşiniz sabah çıkmadan söylesin ,"sende kahvaltıdan sonra gec içeri çalış,annemle,babam yabancı değil "diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…