Eşimin ailesi midemi bulandırıyor

Tam hayalimdeki eş profili diyebilirim.. peki size bi şey sorabilir miyim? Özel hayatınız nasıl ilerliyor? Yani eşinize lafınızı binevi geçirebiliyorsunuz ya bu neyden kaynaklı sizce ? Bunda dişilik bi rol oynuyor mü acaba
Özel hayatla filan ilgisi yok.Eşinizin kaybetme korkusu olacak,yani ne yaparsam yapayım nasılsa beni terketmez moduna girdiği andan itibaren sizi yok saymaya başlar.Normalde eşimin ailesiyle iyiydim bir kere bir olayımız oldu,ağızlarını açtıkları anda hadi oğlunuzu da akın gidin dedim şok oldular.Çünkü olayı boşanmaya getireceğimi düşünmemişlerdi hiç.Ki gayette ciddiydim.Yaşlıdır,anne- babadır diye kimsenin hadsizliğini çekemem.Bana haksızlık yapılırken eşim buna göz yumup sesini çıkarmıyorsa onuda gözüm görmez.

Hanımlar merhaba,
özet geçmeye çalışacağım uzun olabilir ama okuyanlara çok çok teşekkür ederim 🙏🏼
Eşimle yurtdışında yasıyoruz 2 yıllık evliyiz, kendisi evlilik öncesi (sevgililik dönemi) bi kaç yıl boyunca çalışıp son kuruşuna kadar babasına gönderiyordu. Asla kendini düşünmezdi bu yüzden 0 birikimle başladık evliliğe.
Ama evlenmeden önce oldugu için karışmadım ailesi diye. Babası müdür durumu da fazlasıyla iyi.
Neyse bunlar 7 kardeşler. Dügün zamanı anne, baba ve bekar 3 kız kardeşi geldi. Kardeşleri 1 ay annesi de 2 ay kaldı ve daha yeni evliydim. Dünyanın sorununu yaşadık, görümcem bi ton iftira attı arkamdan, ortalığı karıştırdılar, evli olan ve gelemeyen görümcem de demediğini bırakmadı bana çünkü dolduruşa geldi. Üstüne üstlük takı paramızın yarısından fazlasını eşim babasına verdi (düğün masrafını karşılayan bnm babamdı, babası sadece bilezik almıştı ama masrafın birazını eşim önceden babasına göndermişti)
Benim zoruma giden takıyı bana danışmadan vermesiydi. Kimsenin asla ekmeğinde, asla bi kuruşunda gözüm olmaz. Ama o takı parası sonuçta bize takıldı ve bende 3 te 1 ini vermesine razıydım. Bilezikleri zaten bozup borçta olan eniştesine gönderdi. Sırf huzurum bozulmasın diye verdim. Ama yine herkesin gözünde ben paragöz oldum. Babası geçen sene tek başına gelmişti bana bi ton hakaret etti kendi kızlarını övdü beni küçümsedi kendiyle bile kıyasladı. Kalbim çok kırıldı artık gözyaşlarımı tutamıyordum. Kendisi müdürmüş bir sürü personeli varmış. Ben timsah gözyaşı döküyormuşum ona göre. Eşim calıştığı icin akşama kadar babasıyla ben yalnız kalıyorum. Neden geliyor anlamıyorum ama bu hafta yine gelecekmiş. Gelip 2 ay kalıyor. Dün görüntülü konusuyorlardı, eşim diyordu ki baba dönüş biletini alma biz 2 şoför arabayla döneriz Türkiyeye.. Ablamda olsa 3 şoför olurduk.. Lafları kanımı dondurdu sanki ben hiç yokmuşum gibi konuşuyor. Ben kafayı yedim tlf kapattığı gibi saldırdım.
Hani benle sen hayal kurmuştuk beraber arabayla gidecektik? Şimdi o hayalimizi babanla mı yaşayacaksın? Tuhafıma giden şey zaten 1-2 aya biz gidicez neden babasının yüzsüzlük yapıp tekrar gelmesi.. O kadar paragöz insanlar ki bir görseniz sözde bi o kadar dindarlar. Allah kelimesi düşmez ailesinin ağzından.. Arkadaşlar beni anlayan bilir ki konu aslında arabayla gitmek değil, konu benim yok sayılmam. O kadar yok sayılıyorum ki.. Belki her kadından aynı lafı duyduğunuz için şaşıracaksınız ama aile konusu olmadığı zaman pamuk şeker gibi bir adam. Çok fazla düşkün onlara ve onun gözünde hep onlar haklıdır. Bu benim midemi bulandırıyor . Cinsel anlamda hiçbir çekim hissetmiyorum artık. 2. Plan olmak çok zoruma gidiyor.
Biraz içimi dökmek istedim. Çıkmazdayım kusura bakmayın çok uzun oldu. Boşan diyenler olacak biliyorum ama sırf ailesi yüzünden boşanırsam onlar çok sevinecek biliyorum. Yuvamı onlar yüzünden yıkmak istemiyorum çünkü gerçekten deli gibi seviyordu beni.. Hakkınızı helal edin hanımlar 🙏🏼
Aile için değil kendin, mental ruh sagligin ve kendine saygın için bosanacaksiniz. Gerisi boş bu hayatta kimse senden değerli değil gerçekten metazori olsun diye demiyorum kendine saygı duy ve deli gibi seven adam bunu yapmaz yapamaz net

Bana göre siz, bu ilişkide kendinizi ezdirmeyi yok saydırmayı seviyorsunuz . Gururu olan hiç bir insan bunu kendine hak görmez ve mesajlarda malım diyerek sıyrılmaya çalışmışsınız , gerçekleri kabul edin . Kendinize değer verin önce koca buldum oley moduna girip ezdirdikçe ezdirmişsiniz. Ortada bir yuva göremiyorum lütfen kendinizi ciddi anlamda geliştirin ve tekmeyi basın şu adama , yurtdışında yaşıyorsunuz birde, biraz çevrenize bakın kadınlar kendilerine nasıl değer veriyor bir gözünüzü açın lütfen

Hanımlar merhaba,
özet geçmeye çalışacağım uzun olabilir ama okuyanlara çok çok teşekkür ederim 🙏🏼
Eşimle yurtdışında yasıyoruz 2 yıllık evliyiz, kendisi evlilik öncesi (sevgililik dönemi) bi kaç yıl boyunca çalışıp son kuruşuna kadar babasına gönderiyordu. Asla kendini düşünmezdi bu yüzden 0 birikimle başladık evliliğe.
Ama evlenmeden önce oldugu için karışmadım ailesi diye. Babası müdür durumu da fazlasıyla iyi.
Neyse bunlar 7 kardeşler. Dügün zamanı anne, baba ve bekar 3 kız kardeşi geldi. Kardeşleri 1 ay annesi de 2 ay kaldı ve daha yeni evliydim. Dünyanın sorununu yaşadık, görümcem bi ton iftira attı arkamdan, ortalığı karıştırdılar, evli olan ve gelemeyen görümcem de demediğini bırakmadı bana çünkü dolduruşa geldi. Üstüne üstlük takı paramızın yarısından fazlasını eşim babasına verdi (düğün masrafını karşılayan bnm babamdı, babası sadece bilezik almıştı ama masrafın birazını eşim önceden babasına göndermişti)
Benim zoruma giden takıyı bana danışmadan vermesiydi. Kimsenin asla ekmeğinde, asla bi kuruşunda gözüm olmaz. Ama o takı parası sonuçta bize takıldı ve bende 3 te 1 ini vermesine razıydım. Bilezikleri zaten bozup borçta olan eniştesine gönderdi. Sırf huzurum bozulmasın diye verdim. Ama yine herkesin gözünde ben paragöz oldum. Babası geçen sene tek başına gelmişti bana bi ton hakaret etti kendi kızlarını övdü beni küçümsedi kendiyle bile kıyasladı. Kalbim çok kırıldı artık gözyaşlarımı tutamıyordum. Kendisi müdürmüş bir sürü personeli varmış. Ben timsah gözyaşı döküyormuşum ona göre. Eşim calıştığı icin akşama kadar babasıyla ben yalnız kalıyorum. Neden geliyor anlamıyorum ama bu hafta yine gelecekmiş. Gelip 2 ay kalıyor. Dün görüntülü konusuyorlardı, eşim diyordu ki baba dönüş biletini alma biz 2 şoför arabayla döneriz Türkiyeye.. Ablamda olsa 3 şoför olurduk.. Lafları kanımı dondurdu sanki ben hiç yokmuşum gibi konuşuyor. Ben kafayı yedim tlf kapattığı gibi saldırdım.
Hani benle sen hayal kurmuştuk beraber arabayla gidecektik? Şimdi o hayalimizi babanla mı yaşayacaksın? Tuhafıma giden şey zaten 1-2 aya biz gidicez neden babasının yüzsüzlük yapıp tekrar gelmesi.. O kadar paragöz insanlar ki bir görseniz sözde bi o kadar dindarlar. Allah kelimesi düşmez ailesinin ağzından.. Arkadaşlar beni anlayan bilir ki konu aslında arabayla gitmek değil, konu benim yok sayılmam. O kadar yok sayılıyorum ki.. Belki her kadından aynı lafı duyduğunuz için şaşıracaksınız ama aile konusu olmadığı zaman pamuk şeker gibi bir adam. Çok fazla düşkün onlara ve onun gözünde hep onlar haklıdır. Bu benim midemi bulandırıyor . Cinsel anlamda hiçbir çekim hissetmiyorum artık. 2. Plan olmak çok zoruma gidiyor.
Biraz içimi dökmek istedim. Çıkmazdayım kusura bakmayın çok uzun oldu. Boşan diyenler olacak biliyorum ama sırf ailesi yüzünden boşanırsam onlar çok sevinecek biliyorum. Yuvamı onlar yüzünden yıkmak istemiyorum çünkü gerçekten deli gibi seviyordu beni.. Hakkınızı helal edin hanımlar 🙏🏼
Çok zor durum .Nedir bu kocaların ailesinden çektiğimiz.

Sadece altınlarını değil yakın zamanda ruh sağlığını da tamamen kaybedeceksin.

Elini masaya vurma vaktin geldi. Boşanmak istemiyorsan blöf çekeceksin.

Allah sabır versin, bu mübarek ayda.

Babamı çağırırken sana mı soracam diyor. Dedim ki baban gelebilir ama sen yıllarca bekarken niye gelmiyordu artık habire gelesi tutmuş
Tabii ki size soracak, siz orada bakıcı değil eş'siniz hayatı paylaşması gereken hayat arkadaşısınız ya bunu kabul edip öyle davranacak ya da tekmeyi basacaksınız.

Babası akrabası falan gelince sizde kendi ailenizin yanina gidin, ciddi olduğunuzu anlasın.

Hanımlar merhaba,
Klasik yorumu yapayım" ortada yuva yok"
Siz oğullarının hizmetini görmek için alınmış birisiniz.Esinizde siz sevse bu kadar başına buyruk yaşamaz, üzülmenizi istemezdi.Gerceklerle ne kadar çabuk yuzlesirseniz, geleceğinizi kurtarirsiniz.Hamile kalınca o evden artık hiç cikmayacaklar,bebeğiniz onların, siz ise bakıcısı kuluçka makinası olacaksınız.Bu güne kadar size yapılan her hakareti duyup susan adam onlarla aynı düşünüyor demektir.Gozunuzu açın........

Kusura bakma konu sahibi bulmuşlar senin gibi safı boyna çöküyorlar senin üzerine Yurtdışında yasadip böyle hayatları kendinize nasıl layık görüyorsunuz anlamıyorum.

Eşim zaten dangalak kendisine de söylüyorum sen babanın kölesisin diye. Bugün kiramızı bile ödeyemiyoruz ama babası icin kurban kestirmeyi biliyor. Bugün bi ramazan alışverişi bile yapamıyoruz ama onların bi eli yağda bi eli balda. Nasıl delirmiyim ben. Keşke ayar çekmeyi bilsem mal geldim mal gidecem bu dünyadan..
Haklısın vallahi

Eşiniz sizi ezdiriyor ailesine karşı. Sizi koruyup kollamiyor. Eşiniz rest çekse ne ailesi onu somurebilir, ne de evinizde gelip sorgusuz sualsiz bir iki ay kalabilir. Buna müsamaha göstermeyin. Yoksa bu şekilde ömür boyu saçınızı süpürge edeceksiniz, bir sürü hakaret ve nankörlük eşliğinde. Böyle bir hayatı istiyor musunuz? Siz bilirsiniz. Eşiniz sizi kaybetmekten hiç korkmuyor demek ki,cepteki bir köle gibi görüyor sizi. Ailesine bu kadar ezdirdiğine göre durum bu.

X