Eşimin ailesi midemi bulandırıyor

Sizin düzgün bir iletişiminiz, sevgililiğiniz, karı koca hayatınız yok. Bunun farkında mısınız? Evlenme kararı aldığınız adamın evlenmeden önce birikim yapıp yapmadığını nasıl bilmezsiniz, tüm parayı babasına gönderdiğini nasıl sorgulamadınız? İnsan yeri geliyor arkadaşının iyiliğini düşünüp "sen napıyorsun" diye sorguluyor, uyarıyor.

Olan biten eşinizin beceriksizliği. Adam kendi kendisini paralarken, bitirirken sizi de bitiriyor. Bu adamla yıllarınızı geçirmenize değmez.

Yerinizde olsam açarım davayı, o altın hakkım hepsini donuna kadar alırım. O ailesinin iftiraları, hakaretleri hepsini yediririm onlara.
Bence eş çok becerikli.
Düğünü kayınpedere yaptırıp altını ailesine hibe etmiş. Kuruşsuz evlenmiş. Mal kaçırıyor. Ailesine de aşkından vermiyor. Eşten kaçırıyor.
Kadınlar da böyle cingözlere senelerini versin karşılığında zırnık göremeyecek. Çektiği çile kar.
Neymiş boşanamazmış kocasının ailesini sevindiremezmiş.
Asıl şu an ailenin keyfi yerinde. Bedava hizmetçi bulmuşlar para onlara her tür yükü de gariban kadına. Boşansa sevinmez üzülür.

Kusura bakmayın ama eşiniz berbat bir eş tam boşamalık.
Benim kayınpederim berbat bir insandır. Küstük. Konuşmuyoruz. Eve almıyorum. En son maddi bir kazık attı. Eşime de söyledim. Bundan sonra ölüyorum dese beş tl göndermeyecek. Boşanırım. Çok da net biliyor. Bu maddi kazıktan sonra da ikimiz de mesafe koyduk. Ben zaten konuşmuyorum selam sabah kestim. Eşim de ararsa dahi açmıyor duymadım diye annesini arayıp selam gönderiyor.
Özetle babası değil eşinizde kabahat. Benim eşim de babam babam dese yemin ederim koyarım kapıya. Böyle saçmalık mı olur?
Ben kapı dışarı etsem burası benim evim kimi kapı dışarı ediyorsun sen git der bana 😂 ne kadar şanslısınız eş konusunda

Siz de annenizi çağırın da kayınbaba rahat rahat gelemesin. Oğlu bekarken gelmeyen aile, oğlu evlenince gelecekse ben bu işte bir art niyet ararım. Çünkü size de bayılmıyorlar belli

Oglu bekarken kim hizmet edecekti? Tabi ki evlenince gelirler bedava hizmetci var ve ustune istekleri hakaretleri edebiliyorlar stress topu da var. 🤷 Parasini da yolmuşlaaar bir güzel. ✨

Konu sahibi bosverin kp, eşini vs... Siz de problem var. Mutsuz olduğunuz ortamda sırf es ailesi sevinmesin diye duruyorsunuz, deli gibi sevmek kavraminizda da problem var. Sevmek karşınızdaki kişinin mutluluğu için adım atmaktır. Deli gibi seviyor dediğiniz adam altınlarını gasp ediyor, 2.plana atıyor, mutsuzlugunuza çanak tutuyor.

Ben kapı dışarı etsem burası benim evim kimi kapı dışarı ediyorsun sen git der bana 😂 ne kadar şanslısınız eş konusunda
Şanslı değilim akıllıyım.
Ben evlendiğimizde altını verdiği anda kalanı aileme verir davayı açardım.
O para geri dönmeden de asla tek kelime konuşmazdım.
Güzel bir deyim vardır, alçak eşeğe semer veren çok olur diye. Bilin bakalım bu hikayede alçak eşek kim?

Güzel bir deyim vardır, alçak eşeğe semer veren çok olur diye. Bilin bakalım bu hikayede alçak eşek kim?
Yorumunuzu ayakta alkisliyorum👏👏👏

Aileye takılmışsınız ama hata eşinizde. Ve siz bunu görmüyorsunuz çok ilginç. Eşinizle boşanırsanız eşiniz yüzünden yani,ailesinin değil. Kimse kimsenin parasını zorla almaz,eşiniz vermiş ailesi de almış bu kadar basit. Vermeseydi.
Olay kocada bitiyor dogru ama o kocayi yetiştiren de ailesi...Armut dibine dusmus, işi yaş bunlarla.

Hala sırf ailesi yüzünden boşanırsam diyorsunuz. Sorun ailesi değil ki. Sorun sizin daha aile kurduğunu idrak edememiş pısırık eşiniz. Gerçekten göremiyor musunuz görmek mi istemiyorsunuz? Adam kendi elleriyle gitmiş size ait takıyı vermiş. Sizi insan yerine bile koymuyor. Bütün faturayı eşiniz dururken eş ailesine kesmek kolayınıza geldi sanırım.

Arkanızda dimdik duran bi aileniz varsa ne alâ..

Bütün maaşım evin giderlerine gitti 5 kuruşum yok.. ağustosta tekrar başlıyorum öncesinde başka bi yerde işte bulamam.. kaldım öyle bir başıma
Verme para, tum masraflari o karsilasin. Niye parani veriyorsun, verme. Kendi parani yiyeceksen boşan, ne diye evlisin. Maddi/manevi faydasi yok bu adamin

Hangi ülkedesiniz ki aile desteğine ihtiyaç duyuyorsunuz? Sorun aile değil eşinizin ailesi değil.. sorun eşiniz.. sizde bosanmak istemiyosunuz ki zaten smdi burda biz bizeyiz yani kandırmayalım birbrimizi

Yorumunuzu ayakta alkisliyorum👏👏👏
Tecrübe diyelim. 8 senedir evliyim. İlk sene eşimin annesi hayat tarzımıza karışmaya çalmıştı. Klasik tansiyon çıktı ay öleceğim diye vicdana oynamaya kalktı. Ben sert tepki verdim ama eşim de bana destek oldu. Buna karışacaksınız görüşmeyelim görmeyin rahatlayın dedik. O gün oldu bir daha annesi ağzını açamadı.
Kayınpederle oğlumun doğduğu sene küstük. Ben haklıydım. Beş seneyi geçti konuşmuyoruz. Ağzını bile açmaz uzatma istersen diye. Ki annesi büyüğündür dediğinde de büyük gibi davransaydı demiştir.
Yenilerde bir enayilik yaptı eşim. Bir miktar parası vardı, evlenirken ortak bütçede kendi biriktirmiş. Ama aile evinde biriktiği için babasının gibi görüyordu. O parayı babasının uyanıklığıyla kaptırdı. O gün büyük bir kavga ettik. Artık söylediklerim içine yer etmiş herhalde en son gittiğimizde bir kaç kelime söyledi içine oturttu annesinin.
Aile ne olursa olsun özetle asıl eş belirler. Eş ailesinin ağzına bakan bir tipse devam edip yıpranmaya gerek yok. Belirleyen eşin tutumu.
Ben bu tip bir kocayı çekmezdim

Tecrübe diyelim. 8 senedir evliyim. İlk sene eşimin annesi hayat tarzımıza karışmaya çalmıştı. Klasik tansiyon çıktı ay öleceğim diye vicdana oynamaya kalktı. Ben sert tepki verdim ama eşim de bana destek oldu. Buna karışacaksınız görüşmeyelim görmeyin rahatlayın dedik. O gün oldu bir daha annesi ağzını açamadı.
Kayınpederle oğlumun doğduğu sene küstük. Ben haklıydım. Beş seneyi geçti konuşmuyoruz. Ağzını bile açmaz uzatma istersen diye. Ki annesi büyüğündür dediğinde de büyük gibi davransaydı demiştir.
Yenilerde bir enayilik yaptı eşim. Bir miktar parası vardı, evlenirken ortak bütçede kendi biriktirmiş. Ama aile evinde biriktiği için babasının gibi görüyordu. O parayı babasının uyanıklığıyla kaptırdı. O gün büyük bir kavga ettik. Artık söylediklerim içine yer etmiş herhalde en son gittiğimizde bir kaç kelime söyledi içine oturttu annesinin.
Aile ne olursa olsun özetle asıl eş belirler. Eş ailesinin ağzına bakan bir tipse devam edip yıpranmaya gerek yok. Belirleyen eşin tutumu.
Bende de benzer bir hikaye var😒Konu sahibinin önce kendine değer vermesi ve esin gerçek yüzünü kabul etmesi lazım.

Tam hayalimdeki eş profili diyebilirim.. peki size bi şey sorabilir miyim? Özel hayatınız nasıl ilerliyor? Yani eşinize lafınızı binevi geçirebiliyorsunuz ya bu neyden kaynaklı sizce ? Bunda dişilik bi rol oynuyor mü acaba

Tam hayalimdeki eş profili diyebilirim.. peki size bi şey sorabilir miyim? Özel hayatınız nasıl ilerliyor? Yani eşinize lafınızı binevi geçirebiliyorsunuz ya bu neyden kaynaklı sizce ? Bunda dişilik bi rol oynuyor mü acaba
Özel hayattan kastınız cinsel yaşamsa evet cinsel anlamda uyumluyuzdur. Dişi miyim bilemem ama iyi bir cinsel hayatın etkisi varsa da tek sebebi olamaz bence.
Çocuk küçükken cinsellik sekteye uğradığında da böyleydi çünkü. Asıl sebep bence benim böyle şeylere katlanmayacağımı bilmesi bence. Yani nasılsa gitmez nasılsa yuvayı yıkmaz diyen erkek daha hoyrat. Kaybetme korkusu yoksa daha rahat davranıyor.
Sizin hatanız çok alttan almanız

Dişilik degil ben soyleyeyim, kaybetme korkusu olacak bir adamda. Yoksa istedigin kadar dişi ol booş.

Eşim bazen birilerini gosteriyor ve ben boyle yapan bir adam olsaydim sen aninda giderdin diyor. Bakin bu farkindalik...

Sizin eşinizin huylari vs zaten bir garip sikintili bir tip bi de ustune ailem bosanma kaldiramaz, gitcek yerim yok kafasinda gezerseniz boyle yapmadiklarini birakmazlar ustune tüy diker.

Kaybetme korkusu vermek için de gercekten gitmeyi ve bitirmeyi göze almaniz lazim tabi yani bitecekse de bitmeli. Bazilari gibi 3 gun evi terkedip sonra eşim beni gelip alsin diye beklemek degil.

Ailenize ihtiyacınız var mı? Çalışıyormuşsunuz, kazandığınız parayı eşinize ve dolaylı olarak ailesine yedireceğinize kendinize harcayın. Ağustosa bir şey kalmadı zaten.

Ayrıca düğün masraflarınızı karşılayan ailenizin destek olmaktan kaçınacağını da sanmıyorum.

Siz boşanmak istemiyorsunuz bence, bahane üretiyorsunuz. İstemeyebilirsiniz de. Ama o zaman şikayet etmeyin, bu adam değişmez çünkü. Öyle dişilikle falan çözemezsiniz.

X