Eşimin ailesi

Ecenur02_02

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2020
59
14
23
Öncelikle Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var ben 9 aydır evliyim ve 6.5 aylık hamileyim kaynanma gille aynı binada oturuyoruz bundan 3 hafta önce eşim ile ailesi tartısti mobilya parası için bi kısmı kalmıştı kayın babam dedi siz ödeyeceksiniz eşimle tartıştılar fakat bn konuya dahil olmadım sonrna kaynanam beni aramis tlfn diğer oradaydı görmedim üzerine eşimi aramış e demiş kimin konsol takımı var siz aldınız boş yere biz diğer gelinlere almadık die bnde eşime dedim sende anne deki bizim düğün olmadı sesiz bir düğün oldu pandemiden dolayı konsol takımini düğüune say die o laftan sonra kaynanam aramadım aşağı inmedim geçen gün görümcem geldi çok ısrar etti artık indim aşağı oda markete gitmiş bnde dedim anne hani nereye gitmiş cevap vermedi bana eltim oradaydı o cevap verdi ha bn inmisim aşağı ha bir köpek bu brnm çok zoruma gitti hmene yukarı çıktım diğer gelinler af edersiniz ağzına biel tükurmus onlara bunu yapmıyor bana yapıyor çok zoruma gitti eşimde bana kızdı dedi bn aileme gitmiyorum sen nie iniyorsun e bir yandan da haklı adam bugünde küçük kaynim bana msj atıyor yok annemin babamın yanında değerin kalmadı annesi anladm da babasına ne oluyor gelini evine gitmiyor die degerimi bitiyor yani ben bunu anlamıyorum e birde karnım sisimis utanıyorum bizim âdetlerde hamile olan kadın kayın babasının gözüne görünmemek icjn kaçacak yer arar bunlar adetleri farklı bn çözemedim şimdi ben burada bir suçum var mı eşim inme diyor onlar aşağı inmedim die bana kızıyorlar anlayacağınız iki arada bir derede kaldım lütfen yardım edin bana

Kaçacak yer aramayın bu bir. Hamilelik gayet doğal bir şey. Onların da başına geldi biliyorlar sonuçta nasıl olduğunu. :olamaz:

Aile apartmanında yaşayıp da sorun yaşamayanı duymadım. Siz bir kabahatiniz yokken kabahatli gibi davranmayın. Eşinizin ailesi bırakın o halletsin aralarındaki sorunu. Siz dahil olmayın.

Arada bir sorun olmasa bile çok gidiş geliş yapmayın bence. Sonra önünü alamazsınız. Herkes kendi evinde kendi hayatını yaşasın birbirine karışmasın. Kayınvalideniz sorunlu biri belli, bundan sonra evine gitmem. Evime gelirse normal konuşurum ama samimi olmam. Niye gelmiyorsun derse de geldiğimde suratıma bile bakmayanın evine gitmem derim.

Aradaki dengeyi kurmak önemli.

Kaçacak yer aramayın bu bir. Hamilelik gayet doğal bir şey. Onların da başına geldi biliyorlar sonuçta nasıl olduğunu. :olamaz:

Aile apartmanında yaşayıp da sorun yaşamayanı duymadım. Siz bir kabahatiniz yokken kabahatli gibi davranmayın. Eşinizin ailesi bırakın o halletsin aralarındaki sorunu. Siz dahil olmayın.

Arada bir sorun olmasa bile çok gidiş geliş yapmayın bence. Sonra önünü alamazsınız. Herkes kendi evinde kendi hayatını yaşasın birbirine karışmasın. Kayınvalideniz sorunlu biri belli, bundan sonra evine gitmem. Evime gelirse normal konuşurum ama samimi olmam. Niye gelmiyorsun derse de geldiğimde suratıma bile bakmayanın evine gitmem derim.

Aradaki dengeyi kurmak önemli.
Adıyamanli olduğumuz için birde Kürt olduğumuzu için bizim örf ve adetlerimiz böyle gelinler utanır kayınbabasinin yanında hamile iken gezmeye zaten bn aralarına girmem çünkü yarın öbür gün barışilar ben kötü olurum ama sunada yine ben kötü oldum aşağı inmedim die değer mi kaybedilir ya çok sacma geliyor bana

Konu sahibi eşin ne derse onu yap, yarın neden yaptın dşye soran olursa ben önce eşimin lafına bakarım birşnci önceliğim odur dersin, çok yeni evlisin, böyle davranman hem eşini memnun eder hem de dışarı karşı sizin bütğn olduğunuzu gösterir

Öncelikle Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var ben 9 aydır evliyim ve 6.5 aylık hamileyim kaynanma gille aynı binada oturuyoruz bundan 3 hafta önce eşim ile ailesi tartısti mobilya parası için bi kısmı kalmıştı kayın babam dedi siz ödeyeceksiniz eşimle tartıştılar fakat bn konuya dahil olmadım sonrna kaynanam beni aramis tlfn diğer oradaydı görmedim üzerine eşimi aramış e demiş kimin konsol takımı var siz aldınız boş yere biz diğer gelinlere almadık die bnde eşime dedim sende anne deki bizim düğün olmadı sesiz bir düğün oldu pandemiden dolayı konsol takımini düğüune say die o laftan sonra kaynanam aramadım aşağı inmedim geçen gün görümcem geldi çok ısrar etti artık indim aşağı oda markete gitmiş bnde dedim anne hani nereye gitmiş cevap vermedi bana eltim oradaydı o cevap verdi ha bn inmisim aşağı ha bir köpek bu brnm çok zoruma gitti hmene yukarı çıktım diğer gelinler af edersiniz ağzına biel tükurmus onlara bunu yapmıyor bana yapıyor çok zoruma gitti eşimde bana kızdı dedi bn aileme gitmiyorum sen nie iniyorsun e bir yandan da haklı adam bugünde küçük kaynim bana msj atıyor yok annemin babamın yanında değerin kalmadı annesi anladm da babasına ne oluyor gelini evine gitmiyor die degerimi bitiyor yani ben bunu anlamıyorum e birde karnım sisimis utanıyorum bizim âdetlerde hamile olan kadın kayın babasının gözüne görünmemek icjn kaçacak yer arar bunlar adetleri farklı bn çözemedim şimdi ben burada bir suçum var mı eşim inme diyor onlar aşağı inmedim die bana kızıyorlar anlayacağınız iki arada bir derede kaldım lütfen yardım edin bana
Belki ağır gelecek ama ,dipdibe kayınvalide,elti,görümce ,aradaki kadın muhabbetlerine karışan kayın .Ve bu vıç vıç ilişkiler ağı olan aileye .Bu kadar kısa sürede çocuk dünyaya getirmek .Akıl versem ne diyebilirimki .Balık baştan kokar en baştan hata .Üzgünüm ama şimdi uğraş dur .Allah sabır versin,ne diyeyim .

Kaçacak yer aramak, kayınpederin yanında yemek bile yememek.. Nerede yaşıyorsunuz arkadaşlar ya, kocanız da sizin babanızın yanında yemek yememezlik yapıyor mu? İlk gece babanızdan ananızdan kaçıyor mu? Sonuçta ne yapılacağı belli.

bizim âdetlerde hamile olan kadın kayın babasının gözüne görünmemek icjn kaçacak yer arar bunlar adetleri farklı
Yoo bence tuhaf olan sizin adetleriniz.
Çocuğu leylekler getirmiyor anne rahminde taşıyor bunu da herkes bilir yani kaçacak yer aramak falan şok oldum yıl olmuş 2021..

Ya linç yiycem yüksek ihtimal, ama kimse kusura bakmasın ben böyle kültürlere saygı duyamıyorum.
Bu ne ya insanlık dışı.
Din desen dinde yeri yok, medeniyet desen yanına uğramaz.
Bi naneye yaramayan aptalca bi davranış bütünü niye hala devam ettiriliyo.
Afrika kabilesi de değil yani bilgi çağını yakalayamamış desek, Türkiye'nin göbeği.
Lütfen biri dur desin şu saçma şeylere

Yani biz olayın dışından dur diyemeyiz konu sahibi, bunu siz yapacaksınız.Bu kültürlerin yeni nesilleri yapacak.
Burda bu internet sayfasına ulaşacak medeniyetteyseniz, lütfen en azından eşin ve sen bi yola koyun bunu.
Kökten değişmesi zaman alır ama bi kaç yanını törpülemek bile ciddi bi amme hizmeti sayılır

Herkesin örf ve adetleri farklidir biz Adıyamanliyiz ve baba tarafı Kürt bizim âdetlerde böyle kayınbabanin yanidna yemek bile yenilmez

Çocuk doğunca ne yapacaksınız peki? Onu da mı köşe bucak saklayacaksınız?

Madem bu kadar ataerkil bir aile yapınız var, kocanızın sözünü dinleyin o zaman.

Herkesin örf ve adetleri farklidir biz Adıyamanliyiz ve baba tarafı Kürt bizim âdetlerde böyle kayınbabanin yanidna yemek bile yenilmez
Adıyamanlı, kürt vs vs olduğunuz için değil cinsiyetçi bir ortamda yetiştiğiniz için böyle. Erkekler niye yemek yemeye utanmıyor? Vallahi konuya odaklanamadım bu seksist ifadeleri görünce.
İkinci sınıf insan muamelesi görmek sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Üstüne bir de kendinize asıl layık gördüğünüz davranış biçiminin bu olmasıı....

Normalde benim vereceğim tavsiye değil ama anladığım kadarıyla çok farklı bir kültür sizinkisi. Siz en başta eşinizin, sonra kayınpederinizin, sonra kayınvalidenizin en son da kayınlarınızın sözünden çıkmayın. Bu konudaki gibi birbirleriyle çeliştikleri durumlarda eş-kayınpeder-kayınvalide-kayın rütbesine göre üst merciye durumu bildirin, gelen cevaba göre hareket edersiniz.

X