EŞİMİN AİLESİ

seni çok iyi anlıyorum aynı şeyler aşağı yukarı. söylenilecek sözler değil. bunlar insana derin yaralar açıyor. ama karşı taraf cahil olunca bunu düşünüp empati yapamıyor. annemin bi sözü vardır''kızım kocasını,çocuklarını, ailesini öven kadından kork'' kesinlikle bunu tecrübe ettim yaşayarak. 5 aylık evliliğim bana iyilikle bir şey olmayacağını öğretti..duymayım görmeyim diyorum ama yok. insan nasıl duymasın görmesin. ee konuşuyor işte..aşağılıyor.. eltimle görümcemle güçlerini birleştirdiler şimdi. dış kapının dış mandalı gibi hissetmek gerçekten çok yorucu..siz ne güzel cevabınızı vermişsiniz. ben hep yuttum..şimdi ruh sağlığım bozuldu

Sizin geri cekmeniz degil mesele. Esinizin yazdigim sekilde net konusmasi lazim. Bir kadin eziliyorsa kocasi yüzünden eziliyordur. Pasif kalan koca suçludur.

yorumun güzelliği :) kesinlikle kullanıcam bu tavsiyenizi

özür diliyor sürekli annesi adına benden. bir kaç kere annesiyle konuşmayı denedi.ama annesi oğlum yemin ederim kötü niyetle söylemedim demiş
Sorun eşinizde işte. Anne iyi niyetle de söyleme. Böyle şeyler söyleme. Karımı üzme. Onu üzen beni de üzmüş olur, onu ezen beni dw ezmiş olur. Neyin ne olduğunu bilmeyecek kadar aklı yetmeyen bir insan değilsin ki bu sözler kırar mı bilemedim diyesin. Haa ben bilemiyorum diyorsan da aynı ortamda bulunmamaniz için elimden geleni yaparım diyememiş.

Siz annesine karşı böyle davransanız ve sizinle konuşsa kötü niyetle söylemedim deseniz haaa tamam o zaman mı diyecek sizce esiniz?

çok tatlısınız gerçekten çok teşekkür ederim.. artık ipleri koparmayı düşünüyorum.sırf eşim aile ortamını seviyor beni ortamda görmeyi isterdi eminim. ama biraz bencil olucam artık sanırım

elbette demez haklısınız. kestirip atmaz ben yapmış olsam. ama kayın validem ne yaptı ne etti herkese ağladı sızlandı kendini bir şekilde haklı çıkarttı.resmen haksızlık var ya.

Öncelikle koca koca insanlar size gayet saygısız davranıyor. Saygısızlık karşısında susmak saygı değil ezikliktir.
Bundan sonra susmayın. Herkese hak ettiği cevabı saygı çerçevesinde verin. Eğer cevap veremiyorsanız o kişilerle gidiş geliş yapmayın.
Sizi mağaradan alıp büyütmüş değil bu insanlar. Siz de bir ananın babanın evladısınız.
Eşinizle açık açık konuşun ve bir daha bu saygısızlığa müsaade etmeyeceğinizi söyleyip mesafe koyun. Görgüsüz ve en önemlisi merhametsiz insanlarla vakit kaybetmeyin.

Esiniz ailesiyle konusup yaptigi ayibi soylemesi lazim.O zaman oturulur mutlu mesut.
Düsünüyorum da esime annem ailesinden yaralanacagi bir cumle kursa annemi yalnız kaldıgımızda kırıcı oldugu konusunda uyarırdım.
Erkekler bizler gibi degil tamam ama hatayi yapilan yanlısı görmeleri lazim.Ortama girmeme nedeninizi herkes bilirse suclu da az utanır umuyorum

Iyi de kac yasinizdasiniz? Dort sene olmus aileniz dagilali. Oncesinde aile nedir bilmissiniz gormussunuz. Neden cevap verip gecmiyorsunuz? Ne oldum degil ne olacagim demeli anne senin esinden ayrilmayacaginin garantisi mi var demelisiniz.

Canım benim kıyamam sana. İleride bir gün canparem kızım, hadsiz kayınvalidesinden bu sözleri duyar mı diye yüreğim kanadı bir an. Sanki boşanmamak, bir arada çocuk büyütmek onların başarısı, bizim başarısızlığımız. Lanet olsun.
Bir daha bu şekilde laf sokarsa sen de “bazı ailelerde evlat ana babasının, ana babası evladının arkasından konuşuyor huzurunu kaçırıyor. Çok huzurluyuz sanıyorlar ama kardeşleri aslında arkalarından demediğini bırakmıyor.” diye bombayı ortalığa sal, bir daha övünebiliyor mu o kuru kalabalıkla. Lanet olsun hadsiz insanlara ya.

yorumun güzelliği :) kesinlikle kullanıcam bu tavsiyenizi
Kullan tabi. Karşınızda ki insanlar arsız ise arsız olacaksınız. Bakın o kadar özel günlerde aramış , etmişsiniz. Bu bile bir kanıttır dost canlısı olduğunuza. Ben onların deyimi ile kopuk (!) olmayan ailede yetiştim. Üst üste 50 defa söylesen aramam mesela. Siz de aramayın gerek yok. İnsanlık hak edene yapılır.

herkesle iyi geçineyim güzel aile ortamı olsun. istemiştim hep. ama allah resmen aile düzeniyle sınıyor beni. güler yüzüme bile laf etmişti.. özlem çok ağırbaşlıdır çok ciddidir diye :))(özlem eltim) ya resmen olduğum gibi olmaya çekinir hale geldim. bu defada ağır olmaya çalışıyordum. sonrada soğuk kibirli dedi..gerçekten çekilir dert değil ya

Iyi de kac yasinizdasiniz? Dort sene olmus aileniz dagilali. Oncesinde aile nedir bilmissiniz gormussunuz. Neden cevap verip gecmiyorsunuz? Ne oldum degil ne olacagim demeli anne senin esinden ayrilmayacaginin garantisi mi var demelisiniz.
26 yaşındayım dediğiniz gibi çocukluktan gelen bi yaprak dökümü değil yani bu..yeni sayılır. ben zaten bi aile ortamı gördüm tattım. ama bunu asla kabul etmiyor. en ufacık bir şey olsun. ailesi böyle ya ondan böyle işte diyor.çıkıyor işin içinden

ne güzel hissetmişsiniz beni gerçekten teşekkür ederim...canımı aşırı acıttı bu sözler. 26 yaşındayım ama 13 yaşında bi çocuk gibi ezilip büzüldüm o an. bir de cevapta veremiyorsunuz. daha çok oturuyor insanın içine. bir de herkesin içinde yapması cabası..inşallah sizin kızınız, hiçkimsenin kızı böyle bi durumla karşılaşmaz. gerçekten çok can yakıcı.

Illaki esinize de dusen bir sorumluluk var sizi savunmak adina ama kendi kendinizi savunmaktan siz sorumlusunuz. Kotu gelin olmayacagim diye ezilip buzulup hastalik sahibi olmayin. Ya sagliginiz gider elden ya psikolojiniz. Cevap verin susturun insanlari artik. Dunyada gelininin annesi babasi ayri olan tek kaynana degilsin deyin. Hazmedememis. Esinize sorsaniz eminim en basta anne babasi ayri gelin istememistir kv ama ogluna dinletememistir.

ben de o konuda pasif kaldım ilk zamanlar işte. sanki ağzım bağlandı dilim tutuldu. cevap veremiyordum hiç ya. ilginç bir şekilde hep sustum. sustum.. hala da patlamadım. sessizce uzaklaşmak sizce mantıklı mı ? bir de hepsi gücünü birleştirdi şimdi herkes tavırlı beni yok sayıyor resmen. ama beni kimse dinlemedi henüz. ben hep sustum hala susuyorum.

Kuzu sen oyun hamuru musun ? Neden elin kadını için şekilden şekile giriyorsun ? Özlem nasıldır diye sormadım anne ( isim + teyze daha iyi aslında ) sen de bir değisiksin diyeceksin. Sen de bir sorun yok. Soğuk olabilirsin , sırıtkan da olabilirsin. Kadın sana kulp takmaya yer arıyor. Baştan kibirli olsaydın zaten hazır olda dururdu yanında. Öyle olmak lazım böyle insanlara.

evet zaten böyle. annesi sürekli eşime doğru evlilik değil onun ailesi bize göre değil diyordu. açık açık söylemedi eşim tabi bana bunu. ama anlarsınız ya. sormaya çalıştım. eşim daha yumuşatarak söyledi. ama onların değil benim isteidğim olacak. ben istiyorum seni diye evlendik işte. dediğiniz gibi hazmedemiyorlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…