EŞİMİN AİLESİ

Konusmayacak. Anne yapmayacaksin diyecek. Ne hakla bunu yaparsin diyecek. O senin stres topun degil benim eşim, hayat arkadasim diyecek. Sen boyle yapmaya devam edersen onu bir daha bu eve getirmem, benimle ayri görüşürsün diyecek.
Harikasın

öyle hor gördüki beni. kaç kere gözlerim doldu yanında. belli etmedim. aileden en hassas noktadan vurulması canımı çok acıttı. sizce görüşmeyi kesmek mantıklı mı ? eşim bunun için bana karar senin dedi. saygı duyarım dedi. ben de tavrımı belli ediyorum sert bi şekilde dedi.
Görüşme,.

Arkadaşlar öncelikle mmerhaba ben aranıza yeni katıldım. lütfen bir hatam kusurum olursa mazur görün..
konum şöyle;
ben 5 aylık evliyim. yapı gereği biraz çekingen ve utangacım.girişken değilimdir. Bir ortama girdiğimde hemen alışamam ama surat asmam, güler yüzlüyümdür. her neyse kızlar, eşimin annesine hep saygılı ayrı zamanda sevecen davrandım. bir hatam olmasın kötü olmayalım özel günleri atlamadım, dini günleri atlamadım, nişanlıyken hep dikkat ettim tek bir saygısızlığım olmadı.

ama eşimin annesi beni her fırsatta iğneledi, annem babam ayrı benim kızlar, her fırsatta bunu yüzüme vurdu. örnek veriyorum;
''kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum. bir kerede kızlar kayın validemin telefon konuşmasını duydum ben.

telefonda aynen şu cümleleri duydum net bir şekilde hem de...
diyorduki '' elif hiç özlem gibi değil '' yani eltimle beni kıyaslıyor...ben eltim gibi değilmişim yani...sanki aynı olmk zorundayız.. neyse bunu duyunca eşime söyledim.. annesi bana hemen sen ne edepsizsin ne terbiyesizsin gidip hemen oğluma yetiştiriyorsun diye... orda da ben suçlu oldum yani :))

aynı sözleri eşimin abisinden de duymuşluğum var.
bir örnek daha vereyim bunları hep yuttum. bir kere beni kayın validem çaya davet etti evlerine ( o sıra nişanlıyız..dışardayız eşimle geziyorduk o günü kendimize ayırmıştık. eşim gelemeyeceğimizi söyledi. sonra kayın validem bana bu sebepten bildiğiniz surat astı.. ve ben dayanamadım sordum.anne neden surat asıyorsun diye
sonra cevap vermedi, beklemiyordu çünkü benden bunu...
sonra kızım senide anlıyorum annen hiç çaya çağırmamış bilmiyorsun dedi gerçekten şu an komik oluyor yazarken ama inanın benim kalbimi çok kırdı bu sözler,
sanki ben ağaç kabuğundan çıkmışım gibi.
ben de gayet güzel kalabalık bir ailede büyüdüm bu arada.

ailem benim 4 senedir ayrı. sonuçta bu benim kaderim, suçum ya da tercihim değilki...annemin tercihi..ama ben bu sebepten resmen hor görülüyorum.. annemin de yaptığı anneliği o kadın yapmamıştır.. ama hep kendini över, şöyle anneyim böyle anneyim,

her her fırsatta tv de bile böyle bi şey görse benim yanımda alenen konuşur.
''bu yaşta kocayı napcaksın '' aman allah korusun'' ''benim önce çocukarım gelir'' '' yavrularım gelir'' anlıyor musunuz kızlar aslında bunları ben duyayım istiyor. kendi anneliğiyle benim annemin anneliğini kıyaslayıp duruyor sürekli..sonra ben görüşmeyi kestim artık dayanamadım her seferinde çekinmeden bunları söylüyor diye.. ve ne oldu ben kötü gelin oldum..gitmiyor gelmiyor diyor yakın aile ferdlerine ağlıyor.. kurban rolü yapıyor.. herkese olayları subjektif tarafından bakarak anlatıyor...

buna kimsede sormuyor mu acaba neden gelmiyor gelinin diye...direkt bana gard alıyorlar...ne yapacağımı şaşırdım cidden. hem mağdurum hem haklıyım.. ama suçlu saygısız benmişim gibi görüyor beni herkes..

diğer aile ferdlerinden de kayın validem böyle olunca herkes ondan güç alıyor (elti, görümce,eşimin kuzenlerine kadar) herkes beni dışlamaya başladı. Ben iyi olayım derken neden hep bunları yaşıyorum bilmiyorum.

yani kimse bağrına basmasın, ama en azından ben kopuk bi aileden geldim evet ama onun oğlunun eşi oldum artık. buna saygı duysun. benim ona karşı resmen sevcenliğim bitti. hep anne kız olmayı hayal etmiştim. ama gerçekler tokat gibi... beni öyle yanıttılar ki..

yeni gelinim ama sanki uzuuunnn yıllar olmuş da sülaleyi birbirine katmışım gibi davranılıyor.
ve böyle de olunca hiçbir aile meclisinde bulunmak istemiyorum. ama eşimin hatırına gidiyorum. sırf o üzülmesin diye. ama benim duygularım ne olacak:KK43: inanır mısınız eşimle mutlu olduğumuz resimleri bile atmaya çekiniyorum..onuda tehdit olarak algılar, haset ederler kötü bakarlar diye. ya da bak bak bize inat yapıyor oğlumuzla aramızı açtı gözümüze sokuyor diye..kötülük yapmış gibi hissediyorum bi resim attığımda. siz düşünün ne kadar irite ettiler beni. paranoyaya bağladım resmen. kendimi resmen soyutladım..

annesinin söylediklerini unutamıyorum çok yaşlıda değildir kayın validem 52 yaşında. hani yaşına veriyim yaşlıdır, yaşlılar çocuklaşır.. ama dinç bir kadın.. aklı yerinde yani.

ONLARLA empati yapmaya çalışıyorum kendi davranışlarımın sağlamasını yapıp varsa bi hatam düzelteyim diye. ama olmuyor. yine aynılar.. baştan beni istemediler ailem ayrı diye..

ama eşimle birbirimizi hiç kırmayız çok severiz, 5 yıldır tanıyorum eşimi..bizim 5 ayda henüz daha cicim ayında olmamız lazımken. eşimin ailesi tarafından tavır görüyor, dışlanıyorum anlayacağınız. hor görülüyorum.. bu bariz belli..

Size bu kadarını yazabiliyorum kızlar. lütfen anlaşılmaz bir yer varsa sorun bana. belki atladığım bir yer olmuştur, kafa karıştıcı olmuştur belki. elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım... Ne olur size yazıp rahatlamak istedim, lütfen kırıcı yorum yapmayın. yazacaklara şimdiden teşekkür ederim
Sessiz kalmanı hak etmiyor bu kadın
Duracağı yeri bilmeli
Sen üzülürsün diye kırk kere düşünüp konuşmalı
Nazikçe sınırını bildir

Canım benim çoğu kişi eşini suçlamış ama sen sakın böyle yapma. O annesi sen de eşisin. Ne senle arasını bozsun ne de annesiyle. Hatta çok sevdiğim ve hep uyguladığım bir yöntem var ki bunu sen de yapmalısın. Eşine ailesini annesini öv kötü şeyleri anlatmaktansa iyi yönlerini söyle eşin annesine gittiğinde seni çekiştirirse eğer diyecek ki yav benim karım annemi hep iyi anlatıyor annem karımı hep kötü anlatıyor demek ki sorun annemde. O kötü bakıyor diyip onu düzeltmeye çalışıcak. Ve gün içinde sürekli bunları düşünüp kafayı yeme bu kadar da çekingen olma Ama özgüvenin de ayarını kaçırma çünkü özgüvenle saygısızlığın arasında çok ince çizgi vardır. Sen saygı çerçevesinde rahatsız olduğun durumu o an belli etmelisin ki eve gittiğinde keşke bunu diyebilseydim demeyesin. Senin gibi çekingen insanlar zamanla çirkefliğin üst seviyesine geliyo merak etme (getirtiyolar malesef) o yüzden çekingenliği şimdiden kenara bırak ki ilerde kendi karakterinin dışına çıkmayasın. Eşinle üçüncü şahıslar için sakın ama sakın aranı bozma. Sen yeni evlisin bunun tadını çıkar. Birbirinizin başını bu gibi durumlar yüzünden yemeyin. Çok ama çok mutlu olun öpüyorum :)

beni kendimi savunacak bir zaman bırakmıyorki kadın öyle bi sıkıştırıyor ki araya bu lafları.sonra hemen başka konuya geçiyor. diyeceğini diyor. hızlıca bana cevap bırakmadan başka konuya geçiyor..ben orda bozulup kaldığımla kalıyorum
Biliyorum bu tipleri, konuşurken de gözleri felfecir döner , yüzüne bakmadan konuşurlar. Konuyu değiştirse bile bı dakka diyip susturacaksin, az önce ne dediniz diyip teyit ettiriceksin, kivirirsa üstüne gideceksin, cevabını vereceksin. Ama sinirlenmeden, yükselmeden, alt tondan...

Arkadaşlar öncelikle mmerhaba ben aranıza yeni katıldım. lütfen bir hatam kusurum olursa mazur görün..
konum şöyle;
ben 5 aylık evliyim. yapı gereği biraz çekingen ve utangacım.girişken değilimdir. Bir ortama girdiğimde hemen alışamam ama surat asmam, güler yüzlüyümdür. her neyse kızlar, eşimin annesine hep saygılı ayrı zamanda sevecen davrandım. bir hatam olmasın kötü olmayalım özel günleri atlamadım, dini günleri atlamadım, nişanlıyken hep dikkat ettim tek bir saygısızlığım olmadı.

ama eşimin annesi beni her fırsatta iğneledi, annem babam ayrı benim kızlar, her fırsatta bunu yüzüme vurdu. örnek veriyorum;
''kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum. bir kerede kızlar kayın validemin telefon konuşmasını duydum ben.

diyorduki '' elif hiç özlem gibi değil '' yani eltimle beni kıyaslıyor...ben eltim gibi değilmişim yani...sanki aynı olmk zorundayız.. neyse bunu duyunca eşime söyledim.. annesi bana hemen sen ne edepsizsin ne terbiyesizsin gidip hemen oğluma yetiştiriyorsun diye... orda da ben suçlu oldum yani :))

bir örnek daha vereyim bunları hep yuttum. bir kere beni kayın validem çaya davet etti evlerine ( o sıra nişanlıyız..dışardayız eşimle geziyorduk o günü kendimize ayırmıştık. eşim gelemeyeceğimizi söyledi. sonra kayın validem bana bu sebepten bildiğiniz surat astı.. ve ben dayanamadım sordum.anne neden surat asıyorsun diye
sonra kızım senide anlıyorum annen hiç çaya çağırmamış bilmiyorsun dedi gerçekten şu an komik oluyor yazarken ama inanın benim kalbimi çok kırdı bu sözler,

ailem benim 4 senedir ayrı. sonuçta bu benim kaderim, suçum ya da tercihim değilki...annemin tercihi..ama ben bu sebepten resmen hor görülüyorum.. annemin de yaptığı anneliği o kadın yapmamıştır.. ama hep kendini över, şöyle anneyim böyle anneyim,

''bu yaşta kocayı napcaksın '' aman allah korusun'' ''benim önce çocukarım gelir'' '' yavrularım gelir'' anlıyor musunuz kızlar aslında bunları ben duyayım istiyor. kendi anneliğiyle benim annemin anneliğini kıyaslayıp duruyor sürekli..sonra ben görüşmeyi kestim artık dayanamadım her seferinde çekinmeden bunları söylüyor diye.. ve ne oldu ben kötü gelin oldum..gitmiyor gelmiyor diyor yakın aile ferdlerine ağlıyor.. kurban rolü yapıyor.. herkese olayları subjektif tarafından bakarak anlatıyor...

buna kimsede sormuyor mu acaba neden gelmiyor gelinin diye...direkt bana gard alıyorlar...ne yapacağımı şaşırdım cidden. hem mağdurum hem haklıyım.. ama suçlu saygısız benmişim gibi görüyor beni herkes..

diğer aile ferdlerinden de kayın validem böyle olunca herkes ondan güç alıyor (elti, görümce,eşimin kuzenlerine kadar) herkes beni dışlamaya başladı. Ben iyi olayım derken neden hep bunları yaşıyorum bilmiyorum.

yani kimse bağrına basmasın, ama en azından ben kopuk bi aileden geldim evet ama onun oğlunun eşi oldum artık. buna saygı duysun. benim ona karşı resmen sevcenliğim bitti. hep anne kız olmayı hayal etmiştim. ama gerçekler tokat gibi... beni öyle yanıttılar ki..

yeni gelinim ama sanki uzuuunnn yıllar olmuş da sülaleyi birbirine katmışım gibi davranılıyor.
ve böyle de olunca hiçbir aile meclisinde bulunmak istemiyorum. ama eşimin hatırına gidiyorum. sırf o üzülmesin diye. ama benim duygularım ne olacak:KK43: inanır mısınız eşimle mutlu olduğumuz resimleri bile atmaya çekiniyorum..onuda tehdit olarak algılar, haset ederler kötü bakarlar diye. ya da bak bak bize inat yapıyor oğlumuzla aramızı açtı gözümüze sokuyor diye..kötülük yapmış gibi hissediyorum bi resim attığımda. siz düşünün ne kadar irite ettiler beni. paranoyaya bağladım resmen. kendimi resmen soyutladım..

annesinin söylediklerini unutamıyorum çok yaşlıda değildir kayın validem 52 yaşında. hani yaşına veriyim yaşlıdır, yaşlılar çocuklaşır.. ama dinç bir kadın.. aklı yerinde yani.

ONLARLA empati yapmaya çalışıyorum kendi davranışlarımın sağlamasını yapıp varsa bi hatam düzelteyim diye. ama olmuyor. yine aynılar.. baştan beni istemediler ailem ayrı diye..

ama eşimle birbirimizi hiç kırmayız çok severiz, 5 yıldır tanıyorum eşimi..bizim 5 ayda henüz daha cicim ayında olmamız lazımken. eşimin ailesi tarafından tavır görüyor, dışlanıyorum anlayacağınız. hor görülüyorum.. bu bariz belli..

Size bu kadarını yazabiliyorum kızlar. lütfen anlaşılmaz bir yer varsa sorun bana. belki atladığım bir yer olmuştur, kafa karıştıcı olmuştur belki. elimden geldiğince sadeleştirmeye çalıştım... Ne olur size yazıp rahatlamak istedim, lütfen kırıcı yorum yapmayın. yazacaklara şimdiden teşekkür ederim
Konunuzu okurken kendi kayınvalidemi okudum diyebilirim. Ve emin olun daha bir çok kişi böyle hissetmiştir. Zamanla takılmamaya alışacaksınız. Sizi ve annenizi çok kıskanmış belli ki. Klasik oğlumu elimden alacaklar kıskançlığı bu. Sizleri aşağılayarak kendini rahatlatmaya çalışıyor. Maalesef kötülükle beslenen insanlara ne şekilde davranırsanız davranın bir şey değişmiyor. Saygınızı korumaya devam edin. Mesafenizi koruyun. Eşiniz zamanla ya tercih yapmak zorunda kalacak ya da evinizdeki huzurunuzun bozulmasını göze alacak. Şimdi eşinize kıyamıyorsunuz ancak zamanla ona da kızmaya başlayacaksınız. İnsan sürekli haksızlığa uğradığında sevdiği tarafından korunmak ve destek görmek istiyor çünkü. Eşiniz ne kadar politik davranmaya çalışırsa o kadar kızacaksınız. O yüzden ya ipler tamamen kopacak kayınvalideyle ya da eşiniz sizi kaybetmeyi göze alıyor olacak. Pozitif cümleler kurmak isterdim ancak böyle başlayan hiç bir hikayenin mutlulukla devam ettiğine şahit olmadım.

sürekli konuştu annesiyle tavır yaptığı da oldu. ama gelin görün ki yine aynı şeyleri yaşadık kayın validem asla vazgeçmedi bu huyundan. :KK43:
Çünkü önemli olan eşinizin tavrını sürdürmesi. 2 gün tavır yaparak bir şey değiştiremez. Annesi hatasını kabul edip tekrarlamayana kadar eşinizin tavrını sürdürmesi gerek. Kadın 2 gün sonra her şeyin normale döneceğini bile bile neden eşinizin tavrını ciddiye alsın ki? Ciddiye almasını sağlayacak şey kaybetme korkusu olur ancak

konum şöyle;

Kv niz çok ahlaksızmış. Okurken öyle tiksindim ki. Yüzüne tükürülmez. Kimse kimseye böyle cümleler kuramaz.

Kimsesiz sahipsiz görmüş sizi konuşmuş da konuşmuş. Eşinizde buna müsade etmiş ve ediyor. Sinirlendiğim için atlayarak okudum çocuk var mı bilmiyorum ama böyle ahlaksız insanları hayatınızda barındırmayın. Ayrılıp size saygı gösterecek biriyle birlikte olun.

öyle hor gördüki beni. kaç kere gözlerim doldu yanında. belli etmedim. aileden en hassas noktadan vurulması canımı çok acıttı. sizce görüşmeyi kesmek mantıklı mı ? eşim bunun için bana karar senin dedi. saygı duyarım dedi. ben de tavrımı belli ediyorum sert bi şekilde dedi.
Tamam evet eşler savunmalı arkanızda durmalı falan ama sizde de hata var. Tavrınızı belli etmelisiniz ne demek sizi hor görüyor? Size belli belirsiz soktuğu her lafa cevap vermelisiniz yoksa yaptığı yanına kâr kalınca devam eder gider böyle. Eşinizle de konuşun artık kaldıramıyorum tepkilerimi belli edecem diyin. Eşiniz de savunsun tabi ama siz de kendinizi savunabilirsiniz sonuçta

cevabınıza çok teşekkür ederim.. kesinlikle görgüsüzler bu en başından belliydi aslında. annesinin lüzumsuz konuşmaları ta biz sevgiliyken başlamıştı..şimdi hepsi güçlerini birleştiri tavır aldılar. görür selam vermez. görmezden gelir. eşimle yan yanayken. ama eşimi tek görünce çok sıcak davranır falan..güya eşimle normalleşip beni tamamen görmezden gelecekler. ama eşimde soğuk davranıyorum izin vermiyorum öyle neşeli olmasına diyor. ama ne çare
Baştan sona okudum yazılarınızı. "Güç" kelimesini ne kadar tekrarlamışsınız. Onlar güçlü, siz güçsüzsünüz diye bir şey yok. Voltran mı onlar güçlerini birleştirsinler😅sizin sınır konusunu öğrenmeniz lazım. Çok iyi niyetli ve kırılgansınız. Zamanında sizin gibi olduğum için söylüyorum. Emin olun kimseye faydası yok bunun. Sadece sizi üzer. Birsürü video var youtubeda sınır çizmekle ilgili, onları dinleyin. Bu bir savaş değil, sizin kendinizde düzeltmeniz gerekenleri gördüğünüz bir konu sadece. Bu olmasa iş hayatından gelecekti bu olaylar. Huysuz ve tatlı olmak her zaman iş görür😊

kaynanan tam bir cadı ben olsam asla gitmem aileden kimseyede gitmem benzer seyler yaşadım.Esimin babanesine kadar bana laf diyebiliyorladi sustum sustum en son beynimde kist oldugunu ogrendim psikolojik tedavi aldım ve bütün görüşüm değişti. Aslında susmamak gerek ben benden büyüktürler aman saygılı olayım dedim ama olay büyük küçük değildi ki onlar bana saygısız davranacak laf diyecek ben kırılacaktim.

Bak saglik sorunlarım çıktı ve herkesle iletişimi kestim asla gidip gelmiyorum simdi herkes benden tek tek ozur diledi artık lafimıda esirgemeden sokuyorum.Sizede tavsiyem sizi gayet güzel kırabiliyorlarsa sizde kırın kendinizden onemlimi eşimin annesiyse oda bana oğlunun karısı olarak değer vermeyecekse başlarım onun yaşınada başınada.Zaten bu algı bi türklerde var öğretilmiş bir gercek aman o senden büyük aman saygı duy nah duyarım

İnsanlar ne kadar acımasız. Annenizle babanızın ayrı olmaları bir eksiklik, bir kusur, utanılacak bir şey değil. Utanması gereken kayınvalide müsveddesi. Siz olanca iyi niyetinizle davranırken sizi acımasızca vurmaktan, yaralamaktan zevk almış. Bu fırsatı vermeyin. Cahille sohbeti kesin.

kızım sen aile ortamı bilmezsin'' '' biz tam tersi hep birlik beraberiz bir araya geliriz'' ''annen sana değer vermiyor, değer verse bu yaşta ikinci kocaya gitmezdi'' bunlar sadece bir kaçı kızlar. ve ben çekingen olduğum için ters ters cevapta veremiyorum. o an mesela durup anne sözlerini revize edip konuşsan keşke demek istiyorum ama kırmamak için saygısızlık yapmamak için hepsini yuttum.
Yorum yapacak cok sey var ama en cok su kisma takildim
Cok terbiyesiz bir kaynaniz var
Araniza sinir cizin
Ve guzellikle ona soyledigi seyin yanlis oldugunu soylerseniz kirmis olmazsiniz, kiriliyosada kirilsin zaten kendisi catir catir kiriyo resmen

cevabınıza çok teşekkür ederim.. kesinlikle görgüsüzler bu en başından belliydi aslında. annesinin lüzumsuz konuşmaları ta biz sevgiliyken başlamıştı..şimdi hepsi güçlerini birleştiri tavır aldılar. görür selam vermez. görmezden gelir. eşimle yan yanayken. ama eşimi tek görünce çok sıcak davranır falan..güya eşimle normalleşip beni tamamen görmezden gelecekler. ama eşimde soğuk davranıyorum izin vermiyorum öyle neşeli olmasına diyor. ama ne çare
Nedense eşiniz ikili oynuyor gibi geldi bana. Emin olun annesine tepki gösterse kayınvalideniz bir daha size bu tarz birşey söyleyemez, size yanlış anlamışsın ben o niyetle söylemedim vs deyip açıklama yapardı.Çünkü haksız ve bu konuda oğluna karşısına almak istemez.Eşiniz sizden habersiz ailesi ile görüşüyor olabilir mi? Çünkü eşiniz öncesinde konuşsa ben iyiniyetle söyledim dedikten sonra aynı konuyu tekrar size laf söyleyemezdi kayınvalideniz. Eşinizle birlikteyken görmezden gelince eşiniz birşey demiyor mu annesine?
özellikle hepsi bir araya gelinle güçlerini birbirinden alıyorlarya canım. o zamanlar hiç gitmiyorum . çünkü resmen iki yüzlülük seziyorum. hatta ne sezmesi direkt biliyorum. eltimin arkasından da atıp tuttuğunu duydum ben. ama benden yüz bulamayınca lafı kıvırdı. yapmadım gerçektne dedikodu.. laf vermeyim koz vermeyim diye. ama yan yana gelince nasıl eltime saygılı bi görsen. miden bulanır ya. eltimde havaalarda saygın olduğu için. ama bilmiyor ki zavallı kadıncağız. onun arkasında da neler dönüyor. işte bazen bunları söylesem mi diyorum.. ama onlar öyle bi politik davrnamayı öğrenmişlerki..onlar barışır küsmez yine ben kötü olurum diye susuyorum. karışmadıkça lafa söze tepeme çıktılar yeminle ya. bir gün gelinim olursa ona çok nazik davranıcağım.bana bunu öğretti bu acımasız patavatsız kv.
Ayyy ben olsam durduk yere, ayy millette ne garip arkasından dünyaları söyleyip söyleyip yüzünü görünce Ah canım Ah cicim diyor. Aile terbiyesi çok önemli ailecek hiç hazzetmeyiz böyle şeylerden derdim manalı manalı. Ya da birden ele yapma kızında görürsün insan işte kınadığını görmeden ölmüyor vs der gözünün içine bakar bir de kahkaha atar gülerdim. Bir daha sıkıysa birşey desin. Ya da ne demek o vs desin, genel ortaya konuşuyorum ben ne oldu ki der gülerim. Laf sokuyorsa siz de alttan alta sokun lafınızı, siz üzüleceğinize onlar üzülsün. Biri birşey derse aaa ben sana demedim neden alındın ki der geçersin.

Ne kadar naif anlatmışsın derdini sana hak vermemek çok zor şu an. Kendini kimseye anlatmak zorunda değilsin sen ve eşin biliyorsanız durumu. Varsın dışlasınlar kendi kokuşmuş beraberliklerinde bir arada yaşasınlar. Annesi babası ayrı diye bir insanı dışlayan kadına insan mı denir allah aşkına.
Keşke her mutsuz çift boşanma cesaretini gösterebilse de evlatlarını kendi huzursuzluğunda yaşatmasa.
Eşin durumun farkındaysa çok da sallamaya gerek yok bence.

Eşiniz annesinin blöfunü yalanini anlar. Öşine gelmemiş. Yoksa resti cekerdi goruşmezdi. Onlar fa yalvar yakar ozür dilerdi, size de bunları yasatamazlardi birdaha. Terbiyesiz cahiller

X