Esimin ailesi

Sizin icin sacma gelebilir. Ben buraya derdimi yazdim ve tavsiye istedim.
düzgün yaz falan diyorsunuz ama ne tavsiye verilebilir ki bu duruma? Sizin onlarla aynı evde olmamanız lazım. Eşimi seviyorum diye kabul ettim diyorsunuz. Eşiniz de sizi sevseydi tıp okumuş doktor olmuşsunuz sizi eve kapatmazdı. O zaman okumamış cahil birini alsaydı, eve kapatıp ailesine hizmetçi yapsaydı. Yani kadın çalışmaz diyen bir adamla niye evlendiniz? Seviyorum diyorsunuz da şu anda 5 aylık evlisiniz 5 yıl sonra eşinize sevginiz de kalmayacak, o zaman ne yapacaksınız? Yani benim size vereceğim tavsiye ya boşan olacaktır ya da gidin mesleğinizi yapın, para kazanın siz de ayrı eve çıkın ama eşim kabul etmez diyorsunuz, o zaman yine boşanmak kalıyor. Ya da böyle yaşayacaksınız... Tamam hizmet etmiyorum ezdirmiyorum kendimi falan diyorsunuz ama gıcık oluyorum diyorsunuz. Ne tavsiye bekliyorsunuz? Gıcık olma mı demeliyiz?

Kızım git anana babana hizmet et. Anan bir bardak su istese kavga çıkarırsın elin babannesi bile tepene çıkmış. Bu ne biçim evlilik? Evlilik sadece aynı yatakta uyumak mı? Ayrı eve çıkamayan insanlar neden evleniyor? Ben bu tarz insanları sapık olarak görüyorum artık ya yuva kurmak için değil de nerde olursa olsun sevişeyim diye evleniyorsunuz bence.

Esin ne is yapıyor? Tip okuduysan calis derim onca zamani bosa okumus olma. Kendini bi erkege bel baglama yarin bir günün garantisi yok. O evde huzur yok ya köle yaptiriyor sana ailene dön bence

Konunun fake oldugunu dusunuyorum. En azından tıp kısmının. Hatta konu sahibinin hiç doktor arkadası olmadıgına bile eminim. Yani tıp okudum demek kolay da okumak nasıl fikriniz var mı ? Tıp okumak isteyen insanlar idealist insanlardır, sınav zamanları arkadaslarımızın yüzünü göremezdik eve kapanırlardı. Saatlerce ders calısırlardı, intörn dönemlerinde nöbetler vs. hiç birinin de bu kadar ideallerine kavuşmak için çaba verdikten sonra gidip de kvdeyle oturup kocasının getireceği parayla hayatını geçirmeyi kabul edeceğini sanmıyorum. Muhtelemen tıbbı sekteterlik falan okumuşsunuzdur. Önce bir başkasının evinde oturmayı kabul etmeyeceksiniz - orası sizin değil kvnin evi- he eğer kabul edip de gittiyseniz yapacak bir şey yok kendi evi borusunu öttürür. 21 yasında neyin acelesi bu ne kaçıyor calısın biriktirin eşyanızı alın eve çıkın normal bir hayat yasayın. Hemcinslerimin kendine bunu layık görmesine inanamıyorum. Hele de sizin çalışmanızı desteklemeyen bir adamla çok çok zor. hangi yıldayız allah askına

Eşiniz ne iş yapıyor ? Siz tıp okudunuz ! Hem ayrı eve çıkacak parası yok hem kadınımı çalıştırmam diyen kocayı bir dakika tutmam! Önce kadınına ev tutsun,senin kocanın evi yok ki diye bağırasım geldi :) ay bir de çalıştırmazmış mış! Tıp okuyup evde oturmak da garip geldi. Bence boşanın ya balık baştan kokmuş

Ailesiyle yaşamayı kabul ederek bir evlilik yerine bir kuklaligi seçen sizsiniz ne bekliyorsunuz ki dort dörtlük aileye de gitseniz ayni olucakti durum çünkü ev ev üstüne olmaz hic akillanmiyor bizim kizlarimiz hic

merhaba ayrı eve çıkmak gibi bir gücünüz var mı

Ay sen tıp okuyup bir de kayınvalide ile oturup bir de mesleğini yapmıyor musun , aman Allahım sen kızlarımıza gram akıl ver , kızım sen deli misin ne işin var o evde o saçma insanlarla , aşk herseyi tölere edemez , ben öğretmenim eşim bana dese ki çalışma yolarım onu , ailen seni bu günler için mi okuttu , köydeki Hatçe bile senden daha rahat, boşuna okumuşsun güzelim, Allah akıl fikir versin sana , eğer biraz olsun kendine merhametin varsa acilen o evden taşınır ve mesleğini icra eder misler gibi yaşarsın, şu süreçte sakın hamile kalma , ne yap et kurtul biran önce, gerekirse kavga dövüş ayrıl o evden, ailenin yanına git ve ev ayrılmadan dönme, mesleğini de bırakma, gerçekten hergün beni şaşırtıyor bu tc kızları, ne kadar koca meraklısı bir toplumuz ya huuu...

O eve gelin giderken nasıl bir hayat hayal ettin ki, apaçık hizmetçi diye almışlar işte, neden kendine bunu yaptın, nasıl bir vizyonsuzluk böyle, ben senin tıp okuduğunu asla inanamam, tıp okuyacak zekadaki bir genç kızın yapacağı iş değil bu , senin yerinde olsam sırf bu aileden kurtulmak için bile boşanmayı göze alırdım, aşık olunca perde mi iniyor gözlerinize kuzum , eski saçma sapan geri kafalı insanlarla yaşamayı nasıl göze alıyorsunuz, eşin olsa böyle birseyi senin için kabul eder miydi acaba, iki güzel kelimeye tav oluyorsunuz, çok yazık çok...

Konu sahibinin tıp okuduğunda inanmayan bir tek ben mi varım?

Tıp okumuş doktor olmuş biri bu hayatı kabul eder mi?

Bahar dizisi mi bu?

Umarım ban yemem.
Dişçi bir arkadaşım var eşi istemiyor diye çalışmıyor, var böyle akılsızlar...

Dişçi bir arkadaşım var eşi istemiyor diye çalışmıyor, var böyle akılsızlar...

Gerçekten mi? Çok üzüldüm. Umarım oda KV filan aynı evde değildir.

Benim kız kardeşim de doktor biri ona teklifle gelse arkasına bakmadan kaçar.

Evde oturması ayrı saçma. Birde KV, babaanne, eşinin kardeşi aynı evi kabul etmesi ayrı saçma.

Eşi cooook zengin filan değilse

Kesinlikle sırf sevisebilmek için ahırda bile yaşa deseler yaşar böyleleri, evlilik sadece kocamla yatıp kalkmak değil , hem bu ne biçim koca, sünepe bu sünepe...

Gerçekten mi? Çok üzüldüm. Umarım oda KV filan aynı evde değildir.

Benim kız kardeşim de doktor biri ona teklifle gelse arkasına bakmadan kaçar.
Cocugunu o kadar okutan bir aile zaten koca pesine boyle delice dusmesine izin vermez. Bu kiz max saglik lisesi mezunudur.

Kesinlikle sırf sevisebilmek için ahırda bile yaşa deseler yaşar böyleleri, evlilik sadece kocamla yatıp kalkmak değil , hem bu ne biçim koca, sünepe bu sünepe...
O değil de böyle kalabalık evde gönlünce sevişemezsin de. Yorganın altında 5 dk yap bitir sessizce böyle şey mi olur sevişmek için evlenilecekse değsin bari en azından

hanımlar bence arkadaş türk değil, yazım hatası (oje/ruj) ondan.

hani şu gürci bakıcılar falan diyor ya ben orada tıp mezunuyum falan diye öyle düşünüyorum ben. olabilir mi konu sahibi hanım?

ailesi falan da arayınca o yüzden sorup duruyor ben eş ailesi, ne konuştular gidecek mi vs gibi mi ki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…