Eşimin alçaltıcı sözleri

Dilara55333

Guru
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2014
5.787
5.048
Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Oda bana dava açacağını söyledi
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım

Yahu kardeşi gelir derdiniz yemekleri ben yaptım bulaşığı sen topla. Halimi görüyorsun diye. Eşinize de deseydiniz bu şartla gelebilir diye.
Hemen birbirinize girmişsiniz.
Hayatta bu tür istemediğimiz şeyler oluyor ve olacak. Çözüm bulmaya çalışmak yerine fikrimizi dikte etmek bu tür tartışmalara sebebiyet veriyor işte. Ki gelip kalsaydı birkaç gün, abisi varken otelde mi kalacak yani, kabul etmemek biraz ayıp gibi. Aile bağları denen bir gerçek var sonuçta.

Sizin genel olarak eksikliğiniz komple iletişim bence. Eşiniz de çok acımasız davranmış orası ayrı bir konu gerçekten. Hep mi böyle?

Eşimin abisi bize gelecek bu şehirde sınavı varmış ve 4-5 gün kalacak evden çıkmaz benimle oturur asosyal adam..

Uyku düzenim çocuktan dolayı berbat halde ramazan da eklenince ben yatılı misafir ağırlamak istemiyorum iki gün sınava gidecek muhtemelen mülakat vs kalan günlerde de evde onunla tek olacağım hiç bir işe elini atmaz eşimle tartıştım bana inşallah damadın gelinin kimse sana bakmaz yaşadığını yaşa diyerek çok ama çok kötü laflar kullandı yaklaşık bir hafta oldu onunla konuşmuyoruz bağırış çağırış baya kavga ettik bana bu ev benm defol git gibi laflar etti terbiyesiz.bende kanunen ikimizin kanunlar seni postalar defol git çocuklarımin düzenini bozamam istemiyoruz seni gibi laflar ettim çocuklar da beni istiyor sen istemediğin yerde kalıyorsun gibi laflar ettim.
Demekki benden bu kadar nefret etmiş sırf abin gelmesin dedim diye etmediği beddua kalmadı çok üzgünüm günlerdir moralim bozuk büyük çocuğun okulu olmasa gerçekten defolup gitmeyi bile göze aldım içinde bana karşı öfke biriktirmis baksanıza.
Benım ailem gelince yükümü alıyor her işi onlar yapar abim bile yük olmaz ama bununkiler üç öğün yemek yiyip ellerini birseye atmaz ne yapacam ben abisi gelince birde ona sahur hazırlama derdi var ben sahur pek yapmıyorum yemeği hazırlayıp bununla hiç bu şekilde hiç konuşmadan devam etmeyi abisi ile de yeri gelince konuşurum diye düşünüyorum siz olsanız ne yapardıniz bebeğim küçük birde okula giden çocuğum var sinirlerim çok harap. Çok kırgın vede kızgınım
Feminazi yapmak istemiyorum ama eşiniz yardım etmeli hizmetçi tutmadı sizi sonucta , bir yandan da düşünüyorum 5 gün çok da şaapmamak lazım, kalsın gitsin

4-5 gün sıkıntı çekmemek adına evliliğinizi getirdiğiniz nokta çok daha sıkıntılı. Eminim aynı durum sizin kardeşiniz geleceğinde yaşansa sizde böyle duygusal tepkiler verebilirsiniz. Elbette haklısınızdır ve çok yoruluyorsunuzdur ama bu kadar tepkili bir hayır olması ve kavga etmeniz çok çok yanlış. Kardeşine, eşim istemiyor başka bir yere git demesini mi tercih ederdiniz? Veya siz kardeşinize ne diyebilirdiniz ? Ben empati kurulduğunda bu kadar sert tepkiler vermeyeceğinizi düşündüm. Unutulmayacak ağır sözler söylemeye de devam etmişsiniz karşılıklı. İlk krizde bitirme noktasına gelmeniz inanılır gibi değil . Sakin kalıp ,sakin düşünün lütfen . Birisi size 2 çocukla evliliğimi ,kardeşi evime kalmaya geliyor diye bitirdim dese siz ne tavsiye ederdiniz ?

Siz oruç tutan adama gündüz ne gibi hizmet edeceksiniz ki zaten? En fazla akşam için yaptığınız yemeği yer onu da normalde de yapıyorsunuzdur. Eşek kadar adam yatağını kendi açıp kapatır herhalde, sahuru da eşinizle birlikte hazırlayın. Toplasan 3 gün çok bir süre değil bazı şeyler için huzur bozmaya gerek yok diyorum.

Yorum yazmadan önce eski konulara bakmak istedim, ilk kez mi oluyor böyle bir ağırlama mevzusu yoksa sürekli mi acaba diye. Yıllarca eşinizle kavgalı gürültülü bir evlilik sürdürmüşsünüz. Şiddet bile görmüşsünüz. Ama bütün bunların üzerine bir bebek daha yapmışsınız. Şiddet gördükten sonra ayrılmamışsınız bu konuda yazılanlardan hiç bir şey olmaz. Bağırır çağırır o abiyi ağırlar evliliğinize aynı dinamikte devam edersiniz siz.

Ben hic sevmiyorum boyle muhabbetleri ya tek adam gitsin otelde kalsin yada kardesiyle beraber ciksin gitsin aksam gelsin insanlara yuk olmaktan baska bisey degil esiyle gelse cevabim farkli olurdu tabiki.. Ramazan mubarek gun insan firsat buldukca yatmak istiyor zaten cocuklarda yoruyor.Ama sanirim esas mevzu bu degil.Sakin kafayla bir oturup konusun hemen kestirip atmak ta olmaz cocuklar var sonucta

Kusura bakmayında 4-5 gün tek . Hem de yiyenleri ile vakit geçirir. Asosyel bir Adam diyorsun çok ta rahatsız etmez seni sınavı da var . İyiliktir bu . 2 tabak fazla yıkayacaksın diye bu kadar tantana niye sahur hazırlamak zorunda değilsin . Hazırlamazsanda kimse seni dövecek degil . 4-5 gün oldukça makul bir süre bilmiyorum yani ben kabul ederdim eşime olan saygı ve sevgimden dolayı

Yapılan çok yanlış ama aklıma sizin cümbür cemaat geline gitmeniz ve yeni doğum yapmış (2 aylık bebe) kadından hizmet beklemeniz geldi. İnsanın başına gelmeyince konuşması çok kolay oluyor.

Konunuza gelecek olursak eşinizle fazla yüz göz olmuşsunuz arada saygı kalmamış. Böyle devam etmektense ayrılın daha iyi. Böyle bir ortamda çocuk büyümez çünkü

Yorum yazmadan önce eski konulara bakmak istedim, ilk kez mi oluyor böyle bir ağırlama mevzusu yoksa sürekli mi acaba diye. Yıllarca eşinizle kavgalı gürültülü bir evlilik sürdürmüşsünüz. Şiddet bile görmüşsünüz. Ama bütün bunların üzerine bir bebek daha yapmışsınız. Şiddet gördükten sonra ayrılmamışsınız bu konuda yazılanlardan hiç bir şey olmaz. Bağırır çağırır o abiyi ağırlar evliliğinize aynı dinamikte devam edersiniz siz.
Ben böyle bir basit bir konuda ağır kavga edilip işin boşanmaya gitmesini abartılı bulmuştum. O yüzden " eminim geçmişten gelen şeyler de vardır, bu basit olay da tuzu biberi olmuştur" diye düşünüyordum ki yanılmamışım. Yoksa bir kişiyi hele ki oruçlu bir kişiyi 3-4 gün ağırlamak bu kadar zor olmasa gerek.

Abiden iyilik görmüşsem zamanında bir hafta ağırlardım. Mesela ben kaynımı bir gün bile misafir etmem :) size niye geliyor evinde sınava hazırlananıyormuymuş. Ben ni garibim iki saat komşuya çay içmeye gittim bir an önce eve gitmeye can attım. Ev dışında kalamam ya

Ben böyle bir basit bir konuda ağır kavga edilip işin boşanmaya gitmesini abartılı bulmuştum. O yüzden " eminim geçmişten gelen şeyler de vardır, bu basit olay da tuzu biberi olmuştur" diye düşünüyordum ki yanılmamışım. Yoksa bir kişiyi hele ki oruçlu bir kişiyi 3-4 gün ağırlamak bu kadar zor olmasa gerek.
Mesele kayınbirader değil ki. Kadının en başta eşi olmak üzere bir şekilde aynı ortamda bulunduğu herkesle sorunu var. Aynı şekilde eşinin de öyle. Evlilikleri kavga dövüş üzerine kurulmuş.

+ bir çocuk daha yaparlar belki de.... 🤗

Siz daha üremeyin anam üremeyin...

Adam şiddet uygulamış ve siz bu evliliğe devam etmişsiniz. Sizce şu saatten sonra düşüncelerinizin hükmü var mı?

Konuya normalde cevabım 3-4 gün idare edilir, kavga etmeden orta yol bulunur olurdu ama sizin için orta yol eşinize itaat etmek oluyor. Madem boşanmıyorsunuz alttan alın madem, çocuklar annelerinin şiddet görmesine tanık olmasınlar.

Evet haklısıniz neden böyle oldu oysa severek evlendik ayrılmanız en doğrusu mu

X