Eşimin bana araba kullanmayı öğretmesi

Eşin sana ögrenmen için caba sarfediyor daha ne istiyorsun anlamadım?? Panik mi ögretsin hopsss dur yavas felan böyle daha iyi degil mi sakin olması seni korkutmak istemiyor belli ki. Ayrıca pratik yapmadan önünü park ederken vs daha bunlardan korkarsın ama öğrenirsin de ..
Trafikte ya da normal yolda bile sürerken muhakkak tabakhaneye bez yetiştiren insanlar cikacaktir karsına hiç panik olma yol varsa gitsinler öte taraftan ya da beklicekler mecbur. Hele kadın sürücü gördüklerin de daha bi kornaya abanıyorlar neyse bunlara da alısırsın zamanla sende kornayla karşılık verdigin zamanlar gelir.. kolay gelsin 👏🏻

Acele edeceğinize 5 dk erken çıkmayı alışkanlık edinin. Acele giden ecele gider😏
Ayyy gercekten de ne kadar vizyon yuklu bir aciklama olmus bu da 🤦🏼‍♀️ Saatleri olan bir isim olmadigindan erken cikmak pek aklima gelmiyor maalesef. Ustelik suratli kullandigimi soylemedim.
Retorik soruya cevap vermek de, ne bileyim?

Siz yine de trafikte artistlik yapmayın. Çocuklarımı beş dakika fazla görecem derken annesiz bırakmayın.
Trafikte hizli kullaniyorum ya da artistik yapiyorum demedim ki yapmam da. Yolda trafik akarken onumde durmus bir araba ya da akisa aykiri sekilde seyahat eden asiri yavas arabaya tahammulum yok diyorum.

Ayyy gercekten de ne kadar vizyon yuklu bir aciklama olmus bu da 🤦🏼‍♀️ Saatleri olan bir isim olmadigindan erken cikmak pek aklima gelmiyor maalesef. Ustelik suratli kullandigimi soylemedim.

Trafikte hizli kullaniyorum ya da artistik yapiyorum demedim ki yapmam da. Yolda trafik akarken onumde durmus bir araba ya da akisa aykiri sekilde seyahat eden asiri yavas arabaya tahammulum yok diyorum.
Siz anne karnında öğrendiğiniz için hiç stop ettirmemişsinizdir arabayı tabi. O anın paniğini de bilmezsiniz. Öyle işte, hak verdim size.

Bana babam öğretti araba kullanmayı, klasik babalardan olmadığı için genelleme yapamıyorum, erkek kardeşime de o öğretti çünkü bana davrandığı kadar ona müşfik davranmamış sanırım. Tek başınıza boş trafikte kullana kullana öğreneceksiniz. Sabahları 6-7 gibi yollar daha boşken deneme yapın, sakin olun, yapamıyorum dedikçe yapamazsınız. En olmadı ders alın, iyice pratik yapmadan da trafiğe çıkmayın, biraz gergin gözüküyorsunuz bir terslik olursa şevkiniz kırılabilir.

10 yıldır ehliyetim vardı bir kaç aydır kullanıyorum. Babamla öğrenemedim, annemin arabasını bozdum derken kendim araba alana kadar bıraktım. Eşimle birlikte öğrenmeye başladım, her gün olmasa da kendimi iyi hissettiğim zamanlarda ders yaptık ıssız yerlerde kalkış, yokuş, u dönüşü derken en son bir gün dedim annemlere gideceğim yanımda otur :KK70: gittik trafiğe çıkınca vay be dedim kendisi de ben de. O gün bugündür kullanıyorum çok uzaklaşmasam da işlerimi halledebileceğim ortalarda geziyorum.
Tabi öğrenirken birbirimize kızdık, başarısız olduğumu hissettim, eşin sinirlendi de. Ama öğrendim :-) instagramda bayan hocalar ders verirken video çekiyorlar. Onları izlemek araba mantığını geliştirmek ve cesaret anlamında çok iyi oldu.

Benimde esim ogretti aynen sizin gibi ehliyetten sonra yillarca araç kullanmadim. O denli panik ettirip bagiriyorduki arabayi park edince koltuga yapismisim kalkamiyordum. Bi haftanin sonunda aferin senden iyi sofor oldu o kadar bagirdim ettim panik yapmadin dedi 😁 sana tavsiyem tek basina cikman sakin yerlerde arac hakimiyetini saglaman yavas yavas kalabaliga dogruda cikarsin panik olma. Napalim yani anamizin karnindan arabayla cikmadik

X