Eşimin beni aşırı bunaltması

Ben çocukken bile annemin elinde havluyla peşimden koştuğunu hatırlamam.annem çocukken bile bana daha saygılıydı.ne tatlısı, okurken ben de delirdim.burayı kocası yüzüne bakmayanlar basmış, empati yapabilen yok 😂😂
Insanlar ilgi görmekle alakalı sorun yaşayınca bu kadar fazla ilgi onlara çok güzel bi şey gibi görünebiliyor, herkes yaşadığını biliyor çünkü ne yazık ki 🥲 ama konu sahibine "şanslısın, kıymetini bil" falan demek manasız, yani bu normal tatlı bi ilgi değil çünkü; sınır ihlali, ısrar, dayatma sözkonusu.

İnanamıyorum, size havlu almamış mı?
Tek celsede boşanın.

Ben ilgisizliğin dibini gördüğüm için bana çok sempatik ve tatlı geldi,yadırgaynlara da kocam değil mi beni düşünüyor ne zorunuza gitti diye cevap verirdim k.bakmayın yardımcı olamadım güzel bi şey kıymet bilin
Benim eşimde evliyim ilk başında böyle değilde hic birşeyi başaramam diye peşimdeydi tek olalım ve toplumda olalım bişey yapmaya kalkışsam sen yapamazsın der beni rencide ederdi toplumda 😔😔

Merhaba kızlar.Çok uzun tutmadan konuya girmek istiyorum.Eski konularımdada bahsettiğim gibi eşim aşırı korumacı bir insandır bana karşı.Daha önce kendisi ile defalarca konuşmama rağmen düzelmedi ben buyum elimde değil diyerek kendini sıyırdı hep.Örneklendirmeler ile anlatmak gerekirse dışarı çıkarken on defa söyler hırka alalım üzerine üşüteceksin hasta olacaksın diye hava sıcak hırka almaya ihtiyaç olmadığı halde yinede alır yanına benim için.Bu tarz haraketleri çok bunaltıyor beni.Asıl konuya gelelim kurban bayramı için 3,4 günlüğüne ailemin yanına geldik başka bir şehirde oturuyor ailem.Pikniğe gittik hep beraber.Hem suya girebileceğimiz hemde mangal yapabileceğimiz dağların dibinde Çay’a geldik.İlk etapta biraz suya girelim sonra mangal faslına gireriz dediler.Herkes suya girdi ama Çay’ın suyu buz gibiydi eşim girmeyi tercih etmedi bu sebeple bende ailem ile beraber girdim biraz.Toplasan 5 dakika olmamıştı eşim uzaktan bana seslendi “Hayatım çık sudan hasta olacaksın”dedi.Bende “Çıkacağım zaten 5 dakikaya hayatım”dedim.Ama susmadı eşim paçalarını sıyırdı suyun ortasına kadar geldi “Olmaz öyle buz gibi su hastalanacaksın sonra yazık sana hastalık çekip canın acıyacak”dedi.Ailemden herkes şok oldu eşimin bu hareketine.Tek havlu getirmiştik sudan çıkanlar sıra ile kurulandı havlu ile eşimde havluyu herkesten almaya çalışıyordu benim üzerine atacaktı en son annemler verdi havluyu baktılar olmuyor.Mangal yakılacak zaman geldi aralarında birtek eşim mangal yapmayı biliyordu merdivenlerden yukarıda mangal alanı vardı.Eşim tutturdu bana sende benimle gel mangalın başındaki ateşte ısınırsın hasta olacaksın bu şekilde diye zorla götürdü beni mangalın başına oturttu ateşi çevirdi üstümü kurutmaya çalışıyor.Ben artık sinirden ağlamaklı oldum eşimin bu hareketlerinden dolayı.Kendimi onun çocuğu gibi hissediyorum her seferinde.Abimde ablama “Ne bu böyle bizim yanımızda peşinde koşuyor kızın çocuk gibi hiç hoş değil”demiş.Ailem bile nasıl rahatsız olduysa beni düşünün birde bu durumu yaşarken.Aileme karşıda mahçup oluyorum her seferinde.Lütfen “Ne güzel işte ilgi gösteriyor değer veriyor”demeyin.İlgiyi her kadın sever ama bu farklı bir boyut aşırı rahatsız ediyor insanı.Daha önce defalarca konuştum kendisiyle ama vazgeçmiyor devam ediyor hareketlerine.Bana farklı bir çözüm yolunuz var mı sunabileceğiniz bu durumda nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?
Ben mangalı cevırmesıne daha cok takldım😅Burnıma is kokusu geldi😅
Biz böyle seyler görmediğimiz icin ben de yorum yapamayacagım🤪
Benım evdekı 38 yasındakı birey,hırka almayınca onun ıcın trıpleniyor.Kocanız kocamın tam hayalındeki kadın dkfkkfdk

Sevgisel şiddet 😅 Çok kötü birşey değil ama biraz kendisini kontrol etse iyi olur fazla daraltmış seni .

İlgiyle darlamayı karıştırmayalım.
Bu keçileri kaçıracak cinsten darlama.
Hastadır bi tas çorbasını yaparsın
Yada yorgunsa dinlen sen hayatım dersin. Bunlar hoş şeyler
Adam okb li olabilir

Bence şükret ben o suda 2 gün dursam ve soğuktan buz tutsam bile eşim gel üşürsun demez iyi keyifler der gider 🤣🌊 ne güzel ailenin yanında bile sevdiğini saydığını belli ediyor
Yani azıcık ilgi herkesi mutlu eder ama sağlıklı olanı bencede dememeli. Siz zaten o yaşta soğuğu sıcağı iyiyi kötüyü ayırt edecek durumdasınız. Ne gereği var. Biri bana sürekli uyarılarda bulunsa bende bogulurdum.

Annem de bize karşı böyleydi ve çok bunaltırdı bizi ama ben de eşime karşı biraz böyle oldum. Şu anda onun çok hoşuna gidiyor ama burada yazılanlar biraz kendime getirdi :KK70: Sevgi dili bu olabilir gerçekten. Ben insanlara onları sevdiğimi pek söyleyemem ama hep ilgili ve şefkatliyimdir. Anaç olmamla bilinirim. Eşinize karı koca ilişkinize zarar verdiğinizi , ona arzu duymakta zorlanacağınızı söyleyin belki daha ciddiye alır , kendini tutmaya başlar.

ra
Yani azıcık ilgi herkesi mutlu eder ama sağlıklı olanı bencede dememeli. Siz zaten o yaşta soğuğu sıcağı iyiyi kötüyü ayırt edecek durumdasınız. Ne gereği var. Biri bana sürekli uyarılarda bulunsa bende bogulurdum.
E tabi fazlasi zarar ama kendine hakim olamıyor belli ki mesela bizde geçen suya girdk daha doğrusu tek ben girdim eşim çocuğa baktı kaç saat suda kaldım bilmiyorum kimse gel üşürsn yorulursun demedi 🤣

şimdi eşinden hiç ilgi görmeyene çok tatlı geliyor bu yaşadığınız. Ama gerçekten bu davranışı ilgiyi baya abartmış, bunaltmış sizi.

İlgili, alakalı, beni el üstünde tutacak, koruyup kollayacak, üzerime titreyecek bir koca da yaradanım bana da verdi. 777

X