Erkek İnfertilitesi Eşimin bugün çıkan sperm test sonuçlarını yorumlar mısınız?

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

benmesela01

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2017
1.612
720
38
merhaba hanımlar.Pazartesi dr arayıp yorumlayacak sonuçları ama merak ediyoruz.
normalden farklı olan sonuçları yazacağım. ayrıca eşim tek testisli inmemiş testis sorunu var maalesef.

total hareket: %30 / total progresif motil sperm sayısı:6milyon
İleri hareket:%20 / normal sperm:%2
sayı:8milyon /
total sayı:32milyon
sonuç: oligo asteno teratospermi

siz ne düşünüyosunuz hanımlar ?

Sayı az canım promen k ve keçiboynuzu suyu ile sayı fazlasıyla artar mutlkaa kullansın CNm bir de yıkmaya gitse sperm örneği bişey kalamaz eşin kullansın bu ikisini 2 ayda sonuç çok iyi olur

Sayı az canım promen k ve keçiboynuzu suyu ile sayı fazlasıyla artar mutlkaa kullansın CNm bir de yıkmaya gitse sperm örneği bişey kalamaz eşin kullansın bu ikisini 2 ayda sonuç çok iyi olur
bir de yıkmaya gitse sperm örneği bişey kalamaz demişsin ne demek istedin canım ? ddoktor tüp bebek önerdi ben çok korkuyorum ya iğne ilaç o zorlu süreç bilemiyorum

bir de yıkmaya gitse sperm örneği bişey kalamaz demişsin ne demek istedin canım ? ddoktor tüp bebek önerdi ben çok korkuyorum ya iğne ilaç o zorlu süreç bilemiyorum
Canım sonuçlar pek parlak değil evet doğru demiş doktorun direk tüp bebek zaten önce ek taviye ilacalrina başlar eşin biraz kulanir değer artması için ondan sonra tüp bebge başlarsın evet tup bebk zorlu süreçtir canım ama sıkıntı yapmadan sakin bir şekilde başlayın

Canım sonuçlar pek parlak değil evet doğru demiş doktorun direk tüp bebek zaten önce ek taviye ilacalrina başlar eşin biraz kulanir değer artması için ondan sonra tüp bebge başlarsın evet tup bebk zorlu süreçtir canım ama sıkıntı yapmadan sakin bir şekilde başlayın

siz yaptınız mı tüp bebek hiç. nasıl başlanıyor neler yapılıyor ben hiç hazır değilim

siz yaptınız mı tüp bebek hiç. nasıl başlanıyor neler yapılıyor ben hiç hazır değilim
Hazır değilsen başlama canım ben iki kere denedim sıfır sıkıntı bizde ama olmadı zaten ilk testler muayne fln yapılıyor ek takcoye ilacalrina başlanıyor bir ay kadar sonra adet döneminde veya adetin 21 gününde iğneye başlanıyor 1.5 2 hafta kadar zaten bu iğneler hafif bişey can yakmaz daha sonra yumurtaların belli büyüklüğü gelince yumurta toplama işlemi yapılıyor daha sonra haplara başlanıyor fitil vs 3 gün veya 5 gün trasnfer oluyor eyer doktorun rahim dinlendirme isterse embriolar dondurulup 1.2 ay kadar dinleniyorsun bu yöntem daha iyi dinlendikten sonra 1 hafta kadar rahim kalınlaştırmak için küçük ufak bir hap içiyorsun yan etkisi hiç birşeyi yok belli kalınlığa gelince de trasferin oluyorsun

Ben ağrı çok oluyomuş iğneleri nasıl vurulcam her gün yumurtalar toplanınca narkozla alımıyomus baya korkuyorum ondan ıgneler ılaclar çok etkılıyomus dıye duydum

İstanbulda celalettin peru. İnstagramdan arastırın. 0 sayıyla uyguladıgı tedavıyle sonuç alanlar var. Proxeed plus işe yarıyor ve keçiboynuzu özü kullansın. Birde spermı 3-4 gün boşalmadan verdimi. Sonucta oda etkili.

Ben ona gitmeden onun arkadaslara önerdiği tedavıyle hamıle kaldım. Hipo hipo hastasıydım.hipofizde 2 hormon eksikti. Bi iğne kullandım 1.5 ay sonra tedavıye basladım yumurta takıbine ve 3 üz hamile kaldım. Birini kaybettik 8. Haftada. şimdi 8 aylık ıkı kızım var. Önce celalettin hocayla görüş hemen tüpe gitme sende sıkıntı yoksa.

evet 3,5 günlük falandı spermleri biz izmirdeyiz

Hangi doktora muayene oldunuz acaba? Bizim de sperm değerlerimiz sizinle aşağı yukarı aynı. 3 aylık takviye edici gıda ve bitkisel kürler kullanıyoruz şu anda. Sonuca göre tüp bebeğe karar vereceğiz. Çoğu doktor tedavi yerine tüp bebek veya aşılamaya yönlendiriyor ama tedavi sonunca doğal hamilelik yaşayan çok kişi var burada da. Yaşınız uygunsa siz de hemen tüp bebek yerine tedaviyi düşünebilirsiniz.

Hangi doktora muayene oldunuz acaba? Bizim de sperm değerlerimiz sizinle aşağı yukarı aynı. 3 aylık takviye edici gıda ve bitkisel kürler kullanıyoruz şu anda. Sonuca göre tüp bebeğe karar vereceğiz. Çoğu doktor tedavi yerine tüp bebek veya aşılamaya yönlendiriyor ama tedavi sonunca doğal hamilelik yaşayan çok kişi var burada da. Yaşınız uygunsa siz de hemen tüp bebek yerine tedaviyi düşünebilirsiniz.

merhaba özel tüp bebek doktoruna gidiyorum irenbeyle çalışıyo. siz nerede muayene oluyorsunuz? benim eşim tek testisli olduğu için dr ilacın yüzde 1-2 etkisi olur zaman uzar dedi. doğal yöntemle sansınız yüzde1-2 aşılamayla yüzde 5 falan dedi. benim yaşım 30 eşiimin 36 sizin?

merhaba özel tüp bebek doktoruna gidiyorum irenbeyle çalışıyo. siz nerede muayene oluyorsunuz? benim eşim tek testisli olduğu için dr ilacın yüzde 1-2 etkisi olur zaman uzar dedi. doğal yöntemle sansınız yüzde1-2 aşılamayla yüzde 5 falan dedi. benim yaşım 30 eşiimin 36 sizin?

Merhaba. Biz son olarak İrenbe'de Alim Topçu'ya muayene olduk. İçimize en çok sinen de burası oldu. Şimdilik burada tedaviye devam etmeyi düşünüyoruz. Eşim 36, ben 32 yaşındayım.

Merhaba. Biz son olarak İrenbe'de Alim Topçu'ya muayene olduk. İçimize en çok sinen de burası oldu. Şimdilik burada tedaviye devam etmeyi düşünüyoruz. Eşim 36, ben 32 yaşındayım.
inşallah olur adetin ilk günü dr haber ver dedi.tedavim başlıcak. sizin ne zaman baslıcak. bugun rutin tahlilleri yaptrdım

3 aylık tedavimiz Kasım ayı başında bitecek ve eşim sperm testi verecek. Eğer gelişme yoksa ondan sonra aşılama veya tüp bebek sürecine gireceğiz. Sizin rahim filmi çekilecektir muhtemelen. Doktor o yüzden haber ver demiştir.

A899AFAB-3A03-4F64-8AF8-E55DF07428A9.jpeg

Arkadaşlar anlayan varmı?

normalden farklı olan sonuçları yazacağım. ayrıca eşim tek testisli inmemiş testis sorunu var maalesef.

merhaba. Üzülmeyin. Doktorlar herkese öyle diyor ama her şey rabbimizin elinde. Bu konuda bir bayan paylaştı. Lütfen okuyun

X