Erkek İnfertilitesi eşimin semen analizini yorumlar mısınız

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

selinka

Guru
Kayıtlı Üye
16 Mart 2010
193
213
SEMEN ANALİZİ
18.02.2016
Adı Soyadı : Yaş : 32
Eş İsmi : Yaş : 32
Telefon No :
Alınış Metodu : Refleksojenik Ereksiyon + Psikojenik (V.S.S) Ereksiyon
Cinsel Perhiz Süresi : 4 gün
Laboratuvara Geliş Saati : 14:10
Ejakülatın Alındığı Saat : 14:20
MAKROSKOPİK İNCELEME
REFERANS ARALIĞI
Volüm : 4.9 /ml ≥ 1.5 ml
Renk : Sarımtrak
pH : 7.9 ≥ 7.2 60 dk sonrası damlada uzama >2 cm
mekanik müdahale ile sıvılaşma sağlandı
Vizkozite : (+++) (+)
Likefaksiyon : > 60 dakika 0-60
Aglütinasyon :
Fruktoz : (+) Normal : Pozitif
MİKROSKOPİK İNCELEME
Spermatozoa Sayısı : ( - ) /ml > 15x10 6
Total Spermatozoa Sayısı : ( - ) > 39x10 6
İleri Hareketli : % ( - ) % 32
Yerinde Hareketli : % ( - ) İleri Hareketli + Yerinde Hareketli >%40
Hareketsiz : % ( - )
Toplam İleri Hareketli Sperm Sayısı : ( - )
Pellet : NEGATİF
Retrograd Ejakülasyon :
Vitalite : % >%58 canlı
Hipoozmotik Şişme (HOS) Test : % >%58 canlı
Yuvarlak Hücre Sayısı : 300.000 /ml < 5x10 6
Lökosit Hücresi Oranı : % 56
Lökosit Hücresi Sayısı : 168.000 /ml Peroksidaz pozitif hücre < 1x10 6 lökosit/ml
İmmatür Germ Oranı : % 44
İmmatür Germ Sayısı : 132.000 /ml
Eritrosit : 300.000 /ml
PELLET & BOYAMA
( % 11 spermatid ( 12-15 µm,10-12 µm,nadir 8-10 µm ve elonge spermatidler {10-12}), % 89 spermatosit )
Yorum : Direkt ve Pellet incelemesinde spermatozoa hücresine rastlanmadı.
Not : Sayımlar; Makler kamara ,Neubauer hemositometresi ve Cell-Vu sayım seti ile kontrollü olarak yapılmıştır

arkadaşlar 2008 de microtese olmuştuk ama sertoly cell only dediler kök hücreyi bekleyin dediler .sonra kaan aydos da tedaviye devam ettik o da ya ameliyat yada şiddetle evlatlık öneririm Kıbrıs ı da düşünebilirsiniz dedi .en son ocakta celalaettin hocayaa gittik o da sabırla olacak bir şey dedi ve bu testi istedi şimdilik iğne oluyo eşim ve macun önerdi sabah akşam onu tüketiyor.umut hep var ama bir de tecrübeli arkadaşlar sonuca baksa bilmiyorum yuvarlak hücreler,immatür germ hücrelerin oması iyi mi kötü mü yardımcı olursanız sevinirim.Rabbim isteyen dileyen kimsenin kucağını boş bırakmasın...

cevap yazsaydınız keşke...çıkmazdayım...çok yoruldum artık çok..insanlar çok üstüme geliyo ..hastalıklıynışız gibi yaklaşıyo ..en beteri dün bi nişana gittik yabancı kadınlar odada akrabamın çoçuklarını seviyorum felan ..hemen senin kaç çocuğun var yok dedim kaç senelik evlisin sinirlendim 7-8 bilemedin 10 yıl dedim daha uzatıyolar müslüman konuşmak istemiyorum işte değil mi neden zorluyosun neden anlamıyorsun sonra bi kadın eğildi tüp bebek düşünmediniz mi diyo (tabi biz aptalız tabi biz salağız bi siz biliyorsunuz değil mi diye geçirdim içimden )konuşmak istemiyorum lütfen dedim çıktım dışarı...zehir gece bana bi ortama girerim diye korkuyorum bi girmem diye..nolacak halimiz bilmiyorum sıkıldım artık Rabbim beni ve bizleri sınıyorsun imtihanından sorgundan verdiklerinden sual olunmaz bana ve bizim gibi olanlara dayanma gücü ver

cevap yazsaydınız keşke...çıkmazdayım...çok yoruldum artık çok..insanlar çok üstüme geliyo ..hastalıklıynışız gibi yaklaşıyo ..en beteri dün bi nişana gittik yabaincı kadınlar odada akrabamın çoçuklarını seviyorum felan ..hemen senin kaç çocuğun var yok dedim kaç senelik evlisin sinirlendim 7-8 bilemedin 10 yıl dedim daha uzatıyolar müslüman konuşmak istemiyorum işte değil mi neden zorluyosun neden anlamıyorsun sonra bi kadın eğildi tüp bebek düşünmediniz mi diyo (tabi biz aptalız tabi biz salağız bi siz biliyorsunuz değil mi diye geçirdim içimden )konuşmak istemiyorum lütfen dedim çıktım dışarı...zehir gece bana bi ortama girerim diye korkuyorum bi girmem diye..nolacak halimiz bilmiyorum sıkıldım artık Rabbim beni ve bizleri sınıyorsun imtihanından sorgundan verdiklerinden sual olunmaz bana ve bizim gibi olanlara dayanma gücü ver
Canim test biraz karisik geldi, ama sperm var ki hareket durumu yazilmis..
tek bir spermle tup yapilip tutuyorsa sizin neden sansiniz olmasin..
Hem rabbim ol desin yeter ki.. Kim engel olabilirr.. Ibrahim peygamberimize yasli halde evlat nasip eden rabbim size bize neden vermesin.. Bizim gorevimiz istemek onunsa vermek..
Kardeslerim umidinizi kaybetmeyin ne olur..

internetten kopyaladim lutfen arastir lutfenn..

İbrahim burada (Kenan) yaşadı. İbrahim 86 yaşındayken Hacer'den oğlu İsmail doğdu. Daha sonra İbrahim 100, Sara90 yaşına ulaşmışken Sara'dan da İshak doğdu. (Yaratılış 17:17-27)

Kur'ân-ı Kerîm'de çocuk arzusu ile ilgili âyetlerde bu hayırlı ve salih çocuk meselesine her seferinde ayrı ve tevhidî bir önem verilir:

Onlar ki: "-Ey Rabbimiz, bize zevcelerimizden ve nesillerimizden gözlerimizin bebeği olarak (salih insanlar) ihsan et, bizi takva sahiplerine rehber kıl derler" (el-Furkan, 25/74)

Bu âyette çocuk kelimesi yerine "gözbebeği gibi kıymetli" anlamında "kurretu aynin" kelimesi kullanılmıştır. Bu ise arzularımıza uygun, ve gerçekten Allah'tan korkan takva sahibi bir nesil demektir.

İstenmesi gereken neslin ana vasıfları, başka âyetlerde de kaydedilmiştir: "Ya Rabbi, bana kendi katından temiz bir soy bahşet. Doğrusu sen duayı işitirsin. " (Ali İmrân, 3/38)

Bu âyette istenecek neslin "temiz" olduğu belirtilmektedir. Mümin, ancak temiz bir nesil talebinde bulunur. Bu dua, Zekeriyya (a.s.)'ın duasıdır.

"Ey Rabbimiz, ikimizi de sana teslimiyette sabit kıl. Soyumuzdan da müslüman bir ümmet yetiştir. " (el-Bakara, 2/128)

"Müslüman nesil" isteğini dile getiren İbrahim ve İsmail (a.s.) bize bu bakımdan birer örnektirler. Ayrıca Cenâb-ı Allah bize: "İbrahim ve onunla birlikte olanlarda sizin için uyulacak güzel örnekler vardır" (el-Mümtehine, 60/4). buyurmaktadır.

Kur'ân-ı Kerîm'de, elde edilecek çocuk ve arkadan gelen nesille alâkalı olarak yapılması gereken duayı öğretici mahiyetteki bir âyet, neslin "salih" olmasına dikkat çeker. Kırk yaşına basan kimsenin, yapması gereken dualar meyanında şöyle demesi istenir:

"Bana verdiğin gibi, soyuma da salâh ver. " (el-Ahkâf, 46/15).

Bu talepteki salâhtan, iyi amel üzere olan hayırlı nesil anlaşılacağı gibi, yaratılış yönünden bedeni sağlam, tam, kusursuz, sakat olmayan anlamı da çıkarılmaktadır.

Hz. Âişe validemize bir doğum haberi ulaşınca, kız mı erkek mi diye hiç sormayıp, "Yaratılışı tamam mı?" diye sorduğu; "Evet!" cevabı alınca da, "Âlemlerin Rabbine hamdolsun" diye dua ettiği bilinmektedir. Hz. Âdem (a.s.) ve Havva validemiz de zaten bu şekilde dua etmişlerdir:

"Bize salih, bedence kusursuz bir çocuk verirsen, and olsun ki, şükredenlerden oluruz" (el-Âraf, 7/189).

İhtiyarlığına rağmen kendisine Cenâb-ı Hakk'ın iki çocuk vermesi karşısında Hz. İbrahim (a.s.) şu duayı yapmıştır:

"İhtiyarlığıma rağmen bana İsmail'i ve İshak'ı bahşeden Allah'a hamd olsun. Doğrusu Rabbim duaları işitendir" (İbrahim, 14/39)

Bu teslimiyet içindeki bir baba Allah Teâlâ'ya şu niyazda bulunmaktadır:

"Rabbim, beni ve çocuklarımı namaz kılanlardan eyle. Duamı kabul buyur Rabbimiz" (İbrahim, 14/40)

inci-zehram sağolasın canım yüreğime bi nebze su serptin..Herşey Yüceler Yücesi Allah'tan o İstemedikçe 1 çöp bile kımıldamaz yerinden teslimiyetim ona Rabbim Bizim Ve bizim gibi olan kardeşlerimin yardımıcısı olsun...Belki de öbür dünyada ne güzellikler bekliyo bizi..Bu dünyanın geçici olduğunu bile bile dünyalıktan vazgeçmiyoz belki ama Rabbim vercekse hayırlı,sağlık,kuranlı imanlı evlatlar nasip etsin tek bana değil dileyen isteyen herkese ..Allah razı olsun canım senden

inci-zehram sağolasın canım yüreğime bi nebze su serptin..Herşey Yüceler Yücesi Allah'tan o İstemedikçe 1 çöp bile kımıldamaz yerinden teslimiyetim ona Rabbim Bizim Ve bizim gibi olan kardeşlerimin yardımıcısı olsun...Belki de öbür dünyada ne güzellikler bekliyo bizi..Bu dünyanın geçici olduğunu bile bile dünyalıktan vazgeçmiyoz belki ama Rabbim vercekse hayırlı,sağlık,kuranlı imanlı evlatlar nasip etsin tek bana değil dileyen isteyen herkese ..Allah razı olsun canım senden
Aslinda hepimiz ne kadar da bilincliyiz cok sukur.. Bizi bekleyen diger alemin guzelliklerinden..
senden de razi olsun kardesim

X