EŞİMİN ÇOCUK DÜŞÜNCESİ

Allah Allah ne demiş kadın size, nazar diyorsunuz madem onu da yapın demiş. Doğmamış çocuklar niye karışıyor hemen?
Bu arada eşinizle beraber miydiniz doktora gittiğinde, bana biraz şüpheli geldi bir şey yok diye göndermeleri. Gitmemiş bile olabilir.

Konu icin zaten üzülüyorum olanı biteni yazıyorum benim fikrim değil ama biraz can yakmadan klavye muziplğinden uzak durup yorumlar yapsanız..
sağlık ocagına gitmiştik tahliller için.

Pskologa nisanlı iken gitmiştik

bende cocuklu bağdastıramıyorum ama bir kac kez konustuk ..
tam ilşki sırasında farkediyorum istemediğini geri cekiliyor o an üzülüyorum ciddi ciddi
Kendinizi üzmeyin. Geri çekilerek korunmaya devam ederse bugün yarın hamile kalırsınız. Geri çekilme bir korunma yöntemi değildir. Ama şu var; bebek sahibi olunca eşin desteğine çok ihtiyaç duyuluyor. Bebek bakmak için evin içinde arı gibi çalışan iki insan lazım, siz çalışırken o yatarsa gözünüze batabilir. O da size çocuk isteyen sendin ben istemedim deyip sorumluluklarından kaçabilir. Evin ve bebeğin tüm yükü omuzlarınıza kalabilir.

Kendinizi üzmeyin. Geri çekilerek korunmaya devam ederse bugün yarın hamile kalırsınız. Geri çekilme bir korunma yöntemi değildir. Ama şu var; bebek sahibi olunca eşin desteğine çok ihtiyaç duyuluyor. Bebek bakmak için evin içinde arı gibi çalışan iki insan lazım, siz çalışırken o yatarsa gözünüze batabilir. O da size çocuk isteyen sendin ben istemedim deyip sorumluluklarından kaçabilir. Evin ve bebeğin tüm yükü omuzlarınıza kalabilir.
Allah razı olsun şöyle yorumlar yazan insanın derdini ciddiye alan insanların olması güzel.

Haklısnız belki de ..
sadece üzülüyorum ve bunu baskasıyla paylasmak istemedim siz tarafsız olur da başka bir acıdan yaklasırsınız diye anlattım.

Konu icin zaten üzülüyorum olanı biteni yazıyorum benim fikrim değil ama biraz can yakmadan klavye muziplğinden uzak durup yorumlar yapsanız..
sağlık ocagına gitmiştik tahliller için.

Pskologa nisanlı iken gitmiştik
Gercekleri görmek için üzülmemiz gerekiyorsa üzüleceğiz elbet siz istiyorsunuz ki evet çocuk yap adam düzelir diyelim. İstediğiniz cevaplar gelmeyince bize sinirleniyorsunuz. Doktor konusunu konu içinde bizler bu yönde ısrar edince yazdınız mesela, müneccim değiliz ki. Tahliller yapılırken bu halsizlikten bahsedildi mi yani demir, d vitamini, b12 vb şeylere bakıldı mı? Mesela ben bugüne kadar d vitamini eksik olmayan çok az kişiye rastladım ki bu da halsizlik ve duygu durumu bozukluğu yapar. Yani d vitamini bile mi verilmedi?
Psikoloğa gittiyseniz bir de psikiyatrist mi deneseniz? Eşiniz de bir şeylerin ters gittiğinin farkında ki iyileşmek kelimesini kullanıyor.
Bu arada önceliğiniz eşinizin durumunun çözümü olsun adama bebek için iyi olmasını istiyormuş gibi empoze etmeyin düşüncenizi ki ben direkt öyle anlıyorum.

Allah razı olsun şöyle yorumlar yazan insanın derdini ciddiye alan insanların olması güzel.

Haklısnız belki de ..
sadece üzülüyorum ve bunu baskasıyla paylasmak istemedim siz tarafsız olur da başka bir acıdan yaklasırsınız diye anlattım.
Ben bebek sahibi olmadan önce bebek bakmanın bu kadar zor olduğunu bilmezdim. Tek başına altından kalkılacak gibi değil. Eğer ki bebek kolik olursa gerçekten bırakıp tuvalete bile gidemiyorsunuz. Yemek yiyemiyorsunuz, uyuyamıyorsunuz, düşünün bunlar en temel ihtiyaçlar. Siz bu haldeyken adam karşıdaki kanepede yatıp uzanıp sizi ve ağlayan bebeğinizi izlerse ortada evlilik falan kalmaz, düşman olursunuz. O yüzden annesi olarak ben yeterim deyip bebek yapmayın, hiçbir hemcinsim zor durumda kalsın istemem.

Gercekleri görmek için üzülmemiz gerekiyorsa üzüleceğiz elbet siz istiyorsunuz ki evet çocuk yap adam düzelir diyelim. İstediğiniz cevaplar gelmeyince bize sinirleniyorsunuz. Doktor konusunu konu içinde bizler bu yönde ısrar edince yazdınız mesela, müneccim değiliz ki. Tahliller yapılırken bu halsizlikten bahsedildi mi yani demir, d vitamini, b12 vb şeylere bakıldı mı? Mesela ben bugüne kadar d vitamini eksik olmayan çok az kişiye rastladım ki bu da halsizlik ve duygu durumu bozukluğu yapar. Yani d vitamini bile mi verilmedi?
Psikoloğa gittiyseniz bir de psikiyatrist mi deneseniz? Eşiniz de bir şeylerin ters gittiğinin farkında ki iyileşmek kelimesini kullanıyor.

Yok ikimizde tahlil yaptırdık benim demir depo değerim düsük cıktı onda bir problem yoktu değerlerinde.

Sordugumda ben bir iyileşeyim öyle cocuk olsun erken daha diyor.
İyi de adam hasta değil
Neyden iyileşecekmiş?

Bence işin doğrusu şu
Eşiniz şu an çocuk istemiyor
Sizin hevesinizi kırmamak için ben aslında şu an istemiyorum diyemiyor
Ondan hep hastayım modunda

Hayırlı sabahlar hayırlı Ramazanlar ..

Kücük bir ilçede yaşıyoruz eşimde bende memuruz.
Evleneli 9 ay oluyor..
Eşimin üzerinde nisanlılıktan bu yana ağırlık vardı.Ben dısındaki seylere cabuk sinileniyor halsiz oluyor vs vs..
Bizim tartısmamız nadir oluyor bana cok fazla yüklenmiyor rutin bir hayata döndük evlnence yani..Ama üzerinde sürekli bi ağırlık oldugundan bahsederdi.
Ağır bir nazar vardı kısaca yani..
Evlendik bir süre cok rahatladık oh bee dedik..Sonra 2-3 ay sonra tekrar başladı ..Eve gelince bi halsizleşiyor 10 yıllık evli gibi takılıyor bir çok sey yapmak istiyor ama gücü olmuyor uyuyor gibi..
Sonra ben sürpriz bi sekilde hamile kaldım kese olusmadan düştü bebiş.

Şİmdilerde ise ben cok fazla bebek istyiyorum yaşım kücük değil 29.
Eşim ise ben bi iyileşeyim bu şekilde baba olmak istemiyorum diyor bana da anlamsız geliyor bu söylediği sonucta bizim aramızda bir tartısma anlasmazlık yok sadece eşim halsiz oluyor o kadar .
Yani üstelik bu gececek mi bilen yok Rabbim bilir e hal böyleyken simdi hamile kalsam 9 ay sonra doğacak nasip olursa neden erteleyeceğiz ki ?
Eşim de kücük değil işimiz evimiz arabamz var yani bekleyeceğimiz bir şey yok şükür neden ?
üzülüyorum sizce haklılık payı var mı ben mi göremiyorum ?
Hamile kalmıştım zaten istemiyorum ne demek oluyor ki

Evleneli 9 ay oluyor..
Eşimin üzerinde nisanlılıktan bu yana ağırlık vardı.Ben dısındaki seylere cabuk sinileniyor halsiz oluyor vs vs..
Bizim tartısmamız nadir oluyor bana cok fazla yüklenmiyor rutin bir hayata döndük evlnence yani..Ama üzerinde sürekli bi ağırlık oldugundan bahsederdi.
Evlendik bir süre cok rahatladık oh bee dedik..Sonra 2-3 ay sonra tekrar başladı ..Eve gelince bi halsizleşiyor 10 yıllık evli gibi takılıyor bir çok sey yapmak istiyor ama gücü olmuyor uyuyor gibi..

Eşim ise ben bi iyileşeyim bu şekilde baba olmak istemiyorum diyor bana da anlamsız geliyor bu söylediği sonucta bizim aramızda bir tartısma anlasmazlık yok sadece eşim halsiz oluyor o kadar .
Yani üstelik bu gececek mi bilen yok Rabbim bilir e hal böyleyken simdi hamile kalsam 9 ay sonra doğacak nasip olursa neden erteleyeceğiz ki ?
Eşim de kücük değil işimiz evimiz arabamz var yani bekleyeceğimiz bir şey yok şükür neden ?
Eğer her şeyine tek başına bakmaya razıyım diyosanız sorun yok ama adam size asla yardım edemez cidden öyle bezgin Bekir gibi geziyorsa

İş yerinde arkadaş ortamında nasıl? Sadece evde mi bayık bayık. Eğer öyle ise bu hastalık değil işime böyle geliyor sendromu. Bu aralar çok var bunlardan. Dışarda partilerin aranan adamı olup evde ebe modunu açan. Tabi sizinki nasıl bilmiyorum

Kan tahlilleri yapıldı pskologa bile gitti.
Her şey normal pskolog ilac bile vermeye gerek duymadı herhangi bir sorun gözükmüyor bir tatil yapın dedi
Elhamdülillah inançlı insanlarız inanırım nazara büyüye ama aklıma ilk bunlar gelmez eşine soyle inançlı ise nas Felak okuyun evinizde sirkeli su ile silin bitti gitti psikologoda gitmişsiniz birsey yok demiş ne guzel ama siz Dr gidin seker kolesterol b12 bunlar söylediğiniz belirtileri verir esiniz evde oturup ilaçsız duasız iyileşmez

kilolu mu ?
Aniden ağırlık çöküyorsa şeker olabilir
Bir kan testi yaptırsın.
Rahatsızlık beklemekle geçmez.

Hastaneye gitse eşiniz hani belki gizli bir rahatsızlığı vardır. Bunun dışında daha yeni evlisiniz ev araba iş var diye hemen çocuk yapılmaz. Bu cümleniz bile çocuk için olgun olmadığınızı gösteriyor. Her şeyden önce evliliğin oturması gerekiyor. En önemlisi bencillik ediyorsunuz. Adam belki şu an hazır değil baba olmaya zorla baba mı yapcaksınız? Şu an istemiyor olabilir. Çocuk öyle aman seveyim yedireyim olayı değil büyük sorumluluk

Sordugumda ben bir iyileşeyim öyle cocuk olsun erken daha diyor.
iyileşmek için çaban nedir? diye sordunuz mu?
öyle durduğu yerde geçmez ki
gidip doktor muayenesi olsun kan değerlerine baktırsın söyleyin
yalnız bu arada eşinzin dediği gibi de erken daha çok yeni evlisiniz yaşınız da öyle çok büyük değil

ben sizin yerinizde olsam eşim tam istemeden yapmam çocuk falan
sonra sizin başınıza bırakabilir sen istedin diye

Evleneli 9 ay oluyor..

Çocuk kararı iki tarafın onayıyla olmalı. sadece siz istiyorsunuz diye yapılması bencillik. tam tersini eşiniz size yapsaydı ne hissederdiniz?

Hastaneye gitse eşiniz hani belki gizli bir rahatsızlığı vardır. Bunun dışında daha yeni evlisiniz ev araba iş var diye hemen çocuk yapılmaz. Bu cümleniz bile çocuk için olgun olmadığınızı gösteriyor. Her şeyden önce evliliğin oturması gerekiyor. En önemlisi bencillik ediyorsunuz. Adam belki şu an hazır değil baba olmaya zorla baba mı yapcaksınız? Şu an istemiyor olabilir. Çocuk öyle aman seveyim yedireyim olayı değil büyük sorumluluk
Aradan çıksın çocuk mantığında gibi geldi konu sahibi bana

Eşiniz o çocuğa bakmayacak mı? Bu halsizlikle depresyona girer bence bir de çocuk olursa.

28 yaşındayım 1 yıllık eviyim. İş tempom yoğun, evden çalışmama rağmen çoğu şeye yetişemiyorum ve halsizlik problemimi aşmaya çalışıyorum. Örneğin ben de, bu durumda çocuğu düşünemiyorum bile. Hamile olacak kişinin ben olmasıyla da ilgisi yok, hiçbir şekilde çocuğa uygun bir psikolojide değilim şu an. Eşiniz de böyle olabilir, onu anlamaya çalışın, mantıksız bulmayın. Bence doktora gidip değerlerine baktırsa iyi olur. Yaşınız da genç bu arada.

X