Eşimin doğum günü bana da sürpriz oldu

Eki Görüntüle 2948473 Ne kadar iyi niyetli bir abla değil mi arkadaşlar 🤣 konu sahibi taaaa bu olaylar olunca ablayı saf dışı bırakıp aile hayatınıza müdahil ettirmemeniz gerekliydi. Belli ki kıskanç, sizi çekemiyor. Eşinizle de muhatap etmeyin bence. Annenize de söyleyin bu doğum günü mevzusunu bir daha evinize ablanızın gelememesini istediğinizi telefondaki konuşmaları da hatırlatarak belirtin. Bu kadının size faydası yok ki hep zarar hep drama hep manipülasyon. Uzak durun varsın konuşmasın sizinle bir şey kaybetmezsiniz. Kalkıp kocanızı nasıl karşıladığınız nasıl olduğunuz kimsenin haddine değil, terbiyesiz önce kendi haddini bilsin.
Ablanız çok açık şekilde sizi kıskanıyor. Annenizin de, sizin eşinizin de, herkesin gözünde sizden daha iyi olmak istiyor, öyle bir çabası var. Burda üyeler size gülmüş ama gayet haklısınız. Ablanızla mesafe koyun bence aranıza.

Eki Görüntüle 2948473 Ne kadar iyi niyetli bir abla değil mi arkadaşlar 🤣 konu sahibi taaaa bu olaylar olunca ablayı saf dışı bırakıp aile hayatınıza müdahil ettirmemeniz gerekliydi. Belli ki kıskanç, sizi çekemiyor. Eşinizle de muhatap etmeyin bence. Annenize de söyleyin bu doğum günü mevzusunu bir daha evinize ablanızın gelememesini istediğinizi telefondaki konuşmaları da hatırlatarak belirtin. Bu kadının size faydası yok ki hep zarar hep drama hep manipülasyon. Uzak durun varsın konuşmasın sizinle bir şey kaybetmezsiniz. Kalkıp kocanızı nasıl karşıladığınız nasıl olduğunuz kimsenin haddine değil, terbiyesiz önce kendi haddini bilsin.
Keşke bu kadar net durabilen bir insan olsam. Evime çağırmiyorum mümkün oldugunca. Bakalim zamanla daha net duracagim inşallah

Ben bilemedim ama konu sahibi haklı gibi...ben abla olsam böyle şeye girmem girsemde kardeşle paylaşırım ... Saçmalık ablada var bir iş. Benim goeumceden biliyorum görsen ne şirine durur ama arkadan ne hayal gücü n hayal gücü.
karakter olarak işgüzar bı ablaymıs konu sahıbının dedıgıne gore bazı seyler oldu guvenım yok dedı

bazı ınsanlar en cok ben dusunurum en akıllı en becerıklı benım bak kımsenın aklına gelmez bunu ben bılırım tavrını daha cok sevıyor konu sahıbının anlatmak ıstedıgı aslında suydu bence

ablası yanı sunu ıma etmek ıstedı konu sahıbının anladıgından anladıgıma gore :KK70:

hanı ablası cekıstırıyormus ya annesıne mesela ablanın annesıyle dıyologu
ben olsam ıkı tarafıda cagırmısım zaten bı aradayız esımınde dogum gunu yakın ben olsam suprız yapardım aılecek hep bırlıkte cunku en ıyı gelın en ıyı evlat ve en ıyı es benım ama o bunu dusunemez yetersız bak suprız dogum gununu yıne ben dusundum ben yaptım benden baksın da ogrensin :KK70:

bazıları boyle ders verır nıtelıktedır

bazıları da gercekten ıyı nıyetle yaklasır gelmısken dogum gununude aradan cıkaralım hem karı koca bas basa kutlamak ısterler planlarını bozmayalım hazır bır araya gelmısız der dogum gununu kutlar

bu ıkısının arasındakı farkı konu sahıbı anlar o sırada orada olan o cunku
ablasından aldıgı hıssıyata gore ablası faka basmıs gıbı davranmıs

o abla oyleyse degısmez . en ıyısı hıc bırsey olmamıs gıbı davranmak onu oyle kabul etmek . mesafelı durmak ve o durumun anın da tadını cıkarmak he en ıyısı sensın bravo demek :) baska kurtulus yok maalesef

Kardesim esimi düsünüp organizsyon yapsa eline saglık derim ne dicem?
Yada bu ablam esime mi yürüyo alt metiniyse gercekten hos değil.
Haber verseler(ki adı üstünde süpriz)ne yapılacaktı yani?
Organizasyon mu tutacaktınız?
İlgi degil alttan altta iş karıştıran biri olmasi. Öyle biri degil zaten ablam. Diger mesajlarda da aciklladim

karakter olarak işgüzar bı ablaymıs konu sahıbının dedıgıne gore bazı seyler oldu guvenım yok dedı

bazı ınsanlar en cok ben dusunurum en akıllı en becerıklı benım bak kımsenın aklına gelmez bunu ben bılırım tavrını daha cok sevıyor konu sahıbının anlatmak ıstedıgı aslında suydu bence

ablası yanı sunu ıma etmek ıstedı konu sahıbının anladıgından anladıgıma gore :KK70:

ben olsam ıkı tarafıda cagırmısım zaten bı aradayız esımınde dogum gunu yakın ben olsam suprız yapardım aılecek hep bırlıkte cunku en ıyı gelın en ıyı evlat ve en ıyı es benım ama o bunu dusunemez yetersız bak suprız dogum gununu yıne ben dusundum ben yaptım benden baksın da ogrensin :KK70:

bazıları da gercekten ıyı nıyetle yaklasır gelmısken dogum gununude aradan cıkaralım hem karı koca bas basa kutlamak ısterler planlarını bozmayalım hazır bır araya gelmısız der dogum gununu kutlar

o abla oyleyse degısmez . en ıyısı hıc bırsey olmamıs gıbı davranmak onu oyle kabul etmek . mesafelı durmak ve o durumun anın da tadını cıkarmak he en ıyısı sensın bravo demek :) baska kurtulus yok maalesef
Evet kesinlikle çünkü biz onunla değiliz bak mesela benim başımda da ablavari bir görümce olduğu için hemen ablayı suçlu buldum ama burada yorumlarına deher verdiğim iki üç kişi konu sahibini eleştirdi.

Ki kız kocamda gözü yok dediği halde.

Mesela benim görümce de küçük çocuk var bana diğer kardeşini anlatıp o ne bakımlı ne kremler sürüyor saçıni boyatiyor böyle senin gibi değil der....kalkıp orada ona birşey desen öyle bir cirkeflik yapar ki ben iyilikten dedim benim kocam beni o yüzden terkettiyle herkese kendini acindirir ama hep böyle.

İşte net duran biri olmasanız daha çok böyle saçma sapan dramalar ile karşılaşırsınız. Bence artık net olmanızın vakti gelmiş.
katılıyorum
sanırım konu sahıbesının cekıncesı cok despot ve manipüle eden toksıt bır abla var basa cıkabılecegını dusunmuyor

eger ablası arkasından çen çen konusurken annesı kardesın hakkında boyle konusma deseydı konu sahıbı kendısını yalnız hıssetmeseydı mesafelı durması tavır alması daha kolay olurdu :KK43: aile ıcı ılıskılerı basarabılen bırı dunyayı cok kolay yonetır valla :KK70:

Evet kesinlikle çünkü biz onunla değiliz bak mesela benim başımda da ablavari bir görümce olduğu için hemen ablayı suçlu buldum ama burada yorumlarına deher verdiğim iki üç kişi konu sahibini eleştirdi.

Mesela benim görümce de küçük çocuk var bana diğer kardeşini anlatıp o ne bakımlı ne kremler sürüyor saçıni boyatiyor böyle senin gibi değil der....kalkıp orada ona birşey desen öyle bir cirkeflik yapar ki ben iyilikten dedim benim kocam beni o yüzden terkettiyle herkese kendini acindirir ama hep böyle.
gercekten cok zor o tip nsanlarla akrabalıgı surdurebılmek
ıyı olsan bır turlu olmasan baska turlu ıkı ucu dezenfekte edılmesı gereken degnek :)

İşte bu yüzden de net duramıyorum sanırım o anda beni manipule edip yine kendini hakli cikaracak diye. Annem karisacak onu savunacak suçlu ben olacagim diye. Böyle böyle anlayacak zamanla. Ben şimdiye kadar anlamadim. Küçüktüm hep onun hayatina koşturduk mutluydu. Şimdi ben evlendim benim de bir hayatim oldu. Kizkancligini fitnesini yeni anladım.

Şiir gibi anlatmışsınız maşallah.

Ben ablanın bu kadar bile iyi bir insan olduğunu düşünmüyorum eşini nasıl karşıladığına karışmak kardeşini kendisine iftira atmakla suçlamak falan çok patalojik hem aileyle hem eşiyle arasını bozana kadar uğraşma kapasitesi gördüm kendisinde

Yok bana kıskançlığı var anladigim. Hazmedemiyor alttan sinsilik yapıyor. Ama öyle edepsizlik yapmaz
O zaman derdi sensin. Benden baska showman olamaz hicbi yerde kardesim bile olsa parlayan ben olmaliyim ezer gecerim kafasinda demek ki. Yazık :)

Senin hazirladigin seyleri yaptığın yemekleri konuşmak yerine onun ne kadar ince bi insan oldugunu düşündüğü sürprizin guzelligini falan konusmak lazimsa demek..

katılıyorum
sanırım konu sahıbesının cekıncesı cok despot ve manipüle eden toksıt bır abla var basa cıkabılecegını dusunmuyor

eger ablası arkasından çen çen konusurken annesı kardesın hakkında boyle konusma deseydı konu sahıbı kendısını yalnız hıssetmeseydı mesafelı durması tavır alması daha kolay olurdu :KK43: aile ıcı ılıskılerı basarabılen bırı dunyayı cok kolay yonetır valla :KK70:
Ne kadar haklısınız ne hissettiğimi benim bile daha iyi anlamama sebep olan acikamalar🥰 ablam da böyle olsaydi daha kolay olurdu muhtemelen 😄

İşte bu yüzden de net duramıyorum sanırım o anda beni manipule edip yine kendini hakli cikaracak diye. Annem karisacak onu savunacak suçlu ben olacagim diye. Böyle böyle anlayacak zamanla. Ben şimdiye kadar anlamadim. Küçüktüm hep onun hayatina koşturduk mutluydu. Şimdi ben evlendim benim de bir hayatim oldu. Kizkancligini fitnesini yeni anladım.
yapı meselesı bu ... sızın dişinizi gosterebılecegınızı yeter artık dıyebılecegınızı yapı olarak dusunmuyorum
uslubunuzdan bellı ve actıgınız konulardan bellı altdan alan aman benden bır sıkıntı yasanmasın aman bu seferlıkte boyle olsun dıyen bırısınız bunca zaman sızı cıgrınızdan cıkartamamıs :KK70: o yuzden elınızı masaya vurup höyt dıyemezsınız kı bı kere denesenız karsınızdakı sızı bastıracak karakterde bırı

o yuzden bu kısılere sızın yapabılecegınız en nokta vurusu sey
evet en guzelı sensın evet en ıyısı sensın harıkasın sagolasın dıyeceksınız gorusmek zorunda kaldıgınızda
cunku o kısı kendısını bu konuda eksık gordugu ıcın kendını ispatlamaya calısıyor bunu da sızı ezerek gostermeye calısıyor eger karsılık vermeye kalksanız ınanılmaz cırkınlesır sertlesır ve sız yıpranırsınız

maksımum mesafe mınumum gorusme saglayın ısım var ıle gecıstırın sık gorusmemeye calısın ablanıza ne kadar az maruz kalırsanız o kadar ıyı :)

O zaman derdi sensin. Benden baska showman olamaz hicbi yerde kardesim bile olsa parlayan ben olmaliyim ezer gecerim kafasinda demek ki. Yazık :)

Senin hazirladigin seyleri yaptığın yemekleri konuşmak yerine onun ne kadar ince bi insan oldugunu düşündüğü sürprizin guzelligini falan konusmak lazimsa demek..
Evet altında bu hisler olabilir. Çok emek verdim, özendim ve istemiştim herkesi toplamayi. Onun sürprizi daha parlamis oldu ama beni bu rahatsiz etmedi. Söylese yeterdi😅Alttan alta böyle düşünmüş de olabilir dediginiz gibi

Eşimin ailesini ve kendi ailemi yemege cagirdim. Ve eşimin doğum gününe iki hafta vardı henüz. Düşündüm ne yapsam daha erken sonra tekrar bir program ayarlar kutlariz diye. Hatta anneme de dedim böyle düşündüm ama erken olur diye. Fakat iki taraf da bir geldi gizli saklı hediyeler, pastalar. Eşim sezdi durumu. Ablam gizlice dedi eşinin doğum gününü de kutlayacagiz diye. Herkes hediyesini almis. Hazirliklar yapilmis benim haberim yok. Dedim bana da deseydiniz abla öyle toplanmışken yapalim dedik dedi. Sonra kayinvalideme dedim beraber alsaydik benim de haberim olsaydi ablan soylemeyelim dedi dedi. Siz de ayri kutlarsiniz dedi. Şok oldum. Çünkü ablam sanki herkes öyle karar vermiş gibi konuşmuştu. Anneme dedim ben sana sordum sen pek gönüllü olmayınca demedim dedi. Önceki gün agzimi aramisti ben de erken eşim oyle istemez demistim. Önceki konustugumuzu hatirlamiyor bile. Neyse sorun degil güzel oldu o kadar ugrasmislar. Tam hayalindeki gibi olmasa da koca adam bir sey olmaz. Benim şaşırdigim yani ben de isterdim eşim sonucta birlikte cikalim karsisina diye böyle bir tuhaf oldum. Sonra ablama dedim keşke deseydiniz diye sen yorulma ugrasma istedik dedi. Halbuki evimi acmisim, yemegimi yapmisim neye ugrasacagim. Siz ne düşünürdunuz?
Hepbirlikte düşünüp sürpriz yapmalari güzel elbette fakat beni şüpheye sevk eden ablamin daha önce anneme eşine öyle davraniyor böyle davranıyor eviyle ilgilenmiyor derken duydum. Artik tam guvenemiyorum o yuzden. Yüzüme gülüyor bana iftira atarak arkadan konuşuyor. Şimdi de beni arka planda bırakarak sürpriz hazirliyor. Daha önce böyle seyler yasayinca ben mi uzerime alınıyorum yoksa hakli miyim danismak istedim. Önceki olaylardan sonra ciddi tavrimi koymustum. Hala da mesafeliyiz. Benim karakterimi bildigi, dogum gununu bilmek istedigimden adi gibi emin oldugu halde boyle gizledi. Ve fikir ondan çıktığı halde sakladi. Beni hala eski halleri devam mi ediyor dusuncesine sevk etti.
sizde gününde kutlarsınız çok takılmayın böyle şeylere

X