Eşimin dünya umrunda değil ve son derece artık sogumaya basladim ?

ozqkgn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2023
38
1
Esimin ne bebegi ne de ben umrunda degil ise gider gelir para kazanır hastalanır bakarm para su bu herseyini ben alıp evi ben ceviriyordum zaten bebegimiz olunca anladm gercekten dunya umrunda degil 25 gunluk bebegim var esimi seviyorum onlara bisey olucak diye cok korkuyorum dun bebegim 2 den 6 ya kadar uyumadı uyutamadm dayısı geldi kucagna alıp uyuttu oda hemen uyudu bende hic o kadar agladı susturamdm diye 6 dan 10 a kadar emzirmedim uyutmadan once kac defa emzirdim kustu kustu kustu diye bebegimin kan sekeri dusmus 10 gbi uyandramadm cok zorlandm uyandrcm diye bi sekilde uyandi emzrdm annem sabaha kadar her yarm saat 1 saatte 1 emzrmis galiba iyi su an ben uyuya kalmisim lanet olsun bir kere insan oglunu gelir merak eder ya cok kalbim kirilio baba olunca degisir dedim ama yok.

Çok karışık yazmışınız. Anneniz mi emzirmiş anlamadım

Eşiniz başka bir odada mı takılıyor? Kendisine biraz daha ilgi alaka beklediğinizi söyleyin.

Anneniz ve kardeşiniz niye yanınızda? Evlerine gitsinler artık. Kocanız o zaman mecbur ilgilenir.
Küçük bebeği 4 saat emzirmemek çok uzun bir süre. Bi de nasıl uyuyabildiniz, bebeği sizin göğsünüzle emzirirlerken?

Adam hep sorumsuz muş demekki. Baba olunca değişir diye kim kandırdı. Bebek saatlerce ağlarken diğer odadan gelip bakmıyomu

Yeni annesiniz yorgunsunuz sinirleriniz bozuk eşinizi boşverin şimdi. Önceliğiniz bebeğinizin beslenmesi. Aileniz sizin evde kalacaksa sadece ev temizliği ve yemekle ilgilensin. Siz odaya kapanın bebeğinizi emzirin sadece. Aileniz kalmaya devam etsin çünkü belli ki ihtiyacınız var yorgunsunuz bir de insan eşi işteyken iki laf edecek birine ihtiyaç duyuyor. Sakin olun lütfen. Güzel beslenin anneniz size sağlıklı yiyecekler pişirsin. Omega 3 takviyesi ve multivitamin kullanın. Bu dönemde sinirler vitamin eksikliğinden de bozuluyor. Bebeğiniz az büyüsün şöyle 2 aylık falan olsun eşinizin icabına bakarsınız. O da alışacaktır yeni düzene.

Anneniz ve kardeşiniz niye yanınızda? Evlerine gitsinler artık. Kocanız o zaman mecbur ilgilenir.
Küçük bebeği 4 saat emzirmemek çok uzun bir süre. Bi de nasıl uyuyabildiniz, bebeği sizin göğsünüzle emzirirlerken?

Kocası işe gidiyordur muhakkak. bu kadar yorgun bir anne evde bebekle yalnız olmamalı bence. Ev işlerine destek olacak yemek yapacak insan gerekiyor. Minik bir depresyon durumu da yaşıyor olabilir. Yalnız kalmasa daha iyi

Esimin ne bebegi ne de ben umrunda degil ise gider gelir para kazanır hastalanır bakarm para su bu herseyini ben alıp evi ben ceviriyordum zaten bebegimiz olunca anladm gercekten dunya umrunda degil 25 gunluk bebegim var esimi seviyorum onlara bisey olucak diye cok korkuyorum dun bebegim 2 den 6 ya kadar uyumadı uyutamadm dayısı geldi kucagna alıp uyuttu oda hemen uyudu bende hic o kadar agladı susturamdm diye 6 dan 10 a kadar emzirmedim uyutmadan once kac defa emzirdim kustu kustu kustu diye bebegimin kan sekeri dusmus 10 gbi uyandramadm cok zorlandm uyandrcm diye bi sekilde uyandi emzrdm annem sabaha kadar her yarm saat 1 saatte 1 emzrmis galiba iyi su an ben uyuya kalmisim lanet olsun bir kere insan oglunu gelir merak eder ya cok kalbim kirilio baba olunca degisir dedim ama yok.
Aileniz gitsin bence siz eşinizle kalın evde ilgilenen var nasıl olsa diye düşünebilir birde babalar anneler gibi değil o duygu hemen yüklenmiyor onlara aileniz gidince ona sorumluluklar vermeye çalışın işte duşa giricem bebekle ilgilenir misin? Yada sütünüzü sağıp bugün birşey yemedim sen bunu bebeğe içir bende birşeyler yiyeyim vs tarzı bence oda bebekle vakit gecirdikce alisacaktir, hem bebeğe hem sorumluluk almaya.

Ailem biz bakamayacaz etmeyecez diye birakmiyor bizeki esiminde ailesi yok onunlada kavga ediyorum surekli ailem soyle boyle diye babamla annem sanki bizim daha once cocugumuz olmus gibi uzerimize geliolar sizden anne baba olmaz falan filan yakamdan dusmuyorlarda

Kocanızla da buraya yazdığınız gibi iletişim kuruyorsanız sizden soğuması gayet normal.

Eşiniz ne kadar yorgun olursa olsun, siz uyurken, çocuğu uyutmak gazını çıkartmak sağılmış süt varsa beslemek gibi her şeyi yapmak zorunda.

Çocuktan öncede belli ki iletişim sorununuz varmış, sizinle birlikte o da lohusa depresyonu yaşıyor olabilir. Sakince konuşmayı denediniz mi?

Kendi evimde degilim anne babamin evine geldim lanet olsun
Bence siz kendi evinize gidin 25 günlük çocuğunuza evinizden rahat rahat bakabilirsiniz. Anneniz arada uğrayıp bir kaç günlük yemek ve ev işine yardım etse yeterli.
Ailem biz bakamayacaz etmeyecez diye birakmiyor bizeki esiminde ailesi yok onunlada kavga ediyorum surekli ailem soyle boyle diye babamla annem sanki bizim daha once cocugumuz olmus gibi uzerimize geliolar sizden anne baba olmaz falan filan yakamdan dusmuyorlarda
Ailenizin yanında kavga ettiyseniz ondan dolayı böyle sitemkar konuşmuş olabilirler.

Erkekler evlenince veya baba olunca değişmez sadece daha beter olurlar.
Ben umursamamak değil değer vermemek olarak görüyorum. Gerçekten sevdiğin değer verdiği birine dayanamaz merak eder. Eğer ilgilenmiyorsa yeterince sevmiyordur.

X