Esimin eleştirileri

Kestane Sekeri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2017
2.026
2.077
33
Hanımlar merhaba..8 senelik evliyim esimide 12 yıldır tanıyorum....Esimde katlanamadigim bı huy var cirkefe bagladigim saldirganlastigim sinrlerime hakim olamadigim yani...Oda beni yerli yersiz eleştirmesi...Mesela çocuk durmuyo diyelim senin yüzünden durmuyo der...Saat düştü kırıldı sen oraya koydugun için kırıldı der.Daha şuan aklıma gelmio ama eleştirme huyu var yerli yersiz...Bunu defalarca konuştum tmm dikkat edicem haklısın dio yine aynı...Sürekli başa sariyoruz..Bende eleştirmeye maruz kalmaktan iyice hassaslasmisim direk hakarete geçiyorum malesef ve hakliyken haksız konumda oluyorum..Bugün beni çıldırtan konu bekarken ailemle yasadigim mahalleden konu açıldı 1500 kere iyi bı mahalle olmadığını duydum ondan kötüler de kötüler tmm bende sevmiyorum ama bu kadar benimle ilgili olan şeyleri kotulemesi eleştirmesi neden .Normalinde düşünceli sever düşünür beni cocuklara bakayım çik gez kafa dağıt der yardımcı olur arkadaşlar falan der sana ne güzel kıymet verio die ama kötüleme eleştirme huyundan bıktım sanki bundan beslenio gibi..Bunu neden yapar bı erkek nasıl ve ne yapsam vazgeçer bu huyundan.Bana bı çare...Valla bezdim ya

Bunun temeli eş ailesindedir.Bende eşimde bunu gördüm.Sonra kvde sonra onlari izleyince ana kaynağın kp oldugunu anladimm.Kp eşe yapmış.Oglu babadan görmüs.Bunu anladıktan sonra basina ben kadar taş düşsün sen babani mi taklit edion bana ben annen miyim bi bak bana dedim.Aile de ogrenilmislik sürekli birilerinin senin yüzünden sen yaptın demeleri kuşaklara etki yapıo:işsiz:Sizde ne olsa ondan bilin 😁

mahalle kötüyse kötüdür

bunu söyledi diye neden kavga ettiniz

bazen insana batar bu eleştiriler onda haklısınız da

saatin yeri orası değilse ve siz oraya koyduysanız o nedenle kırıldı demesi olağandır

ama 3 yıldır orada duran saat düştü ise bunu size mal etmesi kendi sorumluluğundan kaçmak içindir

mahalle kötüyse kötüdür

bunu söyledi diye neden kavga ettiniz

bazen insana batar bu eleştiriler onda haklısınız da

saatin yeri orası değilse ve siz oraya koyduysanız o nedenle kırıldı demesi olağandır

ama 3 yıldır orada duran saat düştü ise bunu size mal etmesi kendi sorumluluğundan kaçmak içindir
Evet saatin yeri orası degildi benim koyduğum yer pek sağlam bı yer degildi o yuzden kırıldı benimle ilgili yerleri kotulemesi eleştirmesi çok batio bana mahalle kötü evet başka biri dese sınır olmam ama eşim sürekli beni eleştiri pozisyonunda olduğu için sanırım o bişey dese direk saldiriyorum

Bunun temeli eş ailesindedir.Bende eşimde bunu gördüm.Sonra kvde sonra onlari izleyince ana kaynağın kp oldugunu anladimm.Kp eşe yapmış.Oglu babadan görmüs.Bunu anladıktan sonra basina ben kadar taş düşsün sen babani mi taklit edion bana ben annen miyim bi bak bana dedim.Aile de ogrenilmislik sürekli birilerinin senin yüzünden sen yaptın demeleri kuşaklara etki yapıo:işsiz:Sizde ne olsa ondan bilin 😁
Valla babası hiç öyle biri değil ama annesi dediğiniz gibi erkek anneyi rol model alır mı ki bilemedim

Evet saatin yeri orası degildi benim koyduğum yer pek sağlam bı yer degildi o yuzden kırıldı benimle ilgili yerleri kotulemesi eleştirmesi çok batio bana mahalle kötü evet başka biri dese sınır olmam ama eşim sürekli beni eleştiri pozisyonunda olduğu için sanırım o bişey dese direk saldiriyorum

işte yapılacak şey o an bir durup düşünmek

mesela bana dürüstçe ben koyduğum için kırıldı diyorsunuz aslında bunun sizin hatanız olduğunu bildiğiniz için eşinize kızıyorsunuz başınıza kakmış gibi geliyor

o da pat pat söyleme modunda

bir zamanlar Çocuklar Duymasında bir karakter vardı

"ama hayatım, yalan mı söyleyeyim" diyordu her şeyi patavatsızca söyleyip onun gibiyse cidden zor

eşiniz bu modda biraz ama sakinleşip konuşun

zira tepkileriniz ağır ikinizin da hayatı olumsuz yönde gider bu şekilde

Hakaret etmeyin, çünkü bu ilişkinizi çıkmaza sürükler. Çözüm odaklı davranın, bilemiyorum çözümü nedir arkadaşlar yardımcı olur inşallah

Eşiniz başına gelen her şeyi başkasına yüklemeye alışmış bu geçmişte yaşadığı şeylerden olabilir. Diğer sebep ise kompleksli olması. Bazı insanlar böyledir yakınındaki insanları sürekli eleştirip kötüleyerek kendilerini tatmin ederler. Eminim eşinizde büyük bir yetersizlik duygusu var.

Benimde esim birseye birine sinirlendimi beddua etmeye başlar bana yapmıyorda iste isle alakalı falan bisey olduğunda oyle beddua eder bir gün bir baktım ailesi komple böyle sürekli millete direk beddua etme ah etme durumları var göre göre oda öyle olmuş işte gerçekten aileden oluyor bazen bazi şeyler

Can çıkar huy cikmaz
Sadece torpulenebilir
Ben sevmedigim huylari törpülemeye çalışıyorum
Bazı insanlar konuşurken hassas olmuyorlar daha danduncular
Mesela ben insan bozmam sevmesemde bozmam kalp kirmamaya çalışırım
Eksiigni gorup soylemem
Ama esimde bana oranla konuşurken hassas degil ama kötü niyetli degil
Anne evinde alışmış fazla elestirel
Buda ailesinden gelmis
İlkzamanlar yapıyordu ben hoşlanmıyorum dedim bayağı bayagi duzeltti hala var mi var ama törpüleyecek
Çünkü yaptıgi an tepki ile karsilasiyor
Bende onu eleştirmeye basliyorum
Ama o ben.kadar rahatsiz olmaz çünkü ona gore normal

Hanımlar merhaba..8 senelik evliyim esimide 12 yıldır tanıyorum....Esimde katlanamadigim bı huy var cirkefe bagladigim saldirganlastigim sinrlerime hakim olamadigim yani...Oda beni yerli yersiz eleştirmesi...Mesela çocuk durmuyo diyelim senin yüzünden durmuyo der...Saat düştü kırıldı sen oraya koydugun için kırıldı der.Daha şuan aklıma gelmio ama eleştirme huyu var yerli yersiz...Bunu defalarca konuştum tmm dikkat edicem haklısın dio yine aynı...Sürekli başa sariyoruz..Bende eleştirmeye maruz kalmaktan iyice hassaslasmisim direk hakarete geçiyorum malesef ve hakliyken haksız konumda oluyorum..Bugün beni çıldırtan konu bekarken ailemle yasadigim mahalleden konu açıldı 1500 kere iyi bı mahalle olmadığını duydum ondan kötüler de kötüler tmm bende sevmiyorum ama bu kadar benimle ilgili olan şeyleri kotulemesi eleştirmesi neden .Normalinde düşünceli sever düşünür beni cocuklara bakayım çik gez kafa dağıt der yardımcı olur arkadaşlar falan der sana ne güzel kıymet verio die ama kötüleme eleştirme huyundan bıktım sanki bundan beslenio gibi..Bunu neden yapar bı erkek nasıl ve ne yapsam vazgeçer bu huyundan.Bana bı çare...Valla bezdim ya
Asagılık kompleksi var düzelmez maalesef.
Sizin eksiklerinizi yada ona göre eksiklerinizi söyleyip tatmin oluyor.
Psikolojik siddet dediğimiz sey bu.

Can çıkar huy cikmaz
Sadece torpulenebilir
Ben sevmedigim huylari törpülemeye çalışıyorum
Bazı insanlar konuşurken hassas olmuyorlar daha danduncular
Mesela ben insan bozmam sevmesemde bozmam kalp kirmamaya çalışırım
Eksiigni gorup soylemem
Ama esimde bana oranla konuşurken hassas degil ama kötü niyetli degil
Anne evinde alışmış fazla elestirel
Buda ailesinden gelmis
İlkzamanlar yapıyordu ben hoşlanmıyorum dedim bayağı bayagi duzeltti hala var mi var ama törpüleyecek
Çünkü yaptıgi an tepki ile karsilasiyor
Bende onu eleştirmeye basliyorum
Ama o ben.kadar rahatsiz olmaz çünkü ona gore normal
Darısı başıma yaa benim eşimde duzelio ama sonra yine ayni...Ben konuşmadan önce kirilirmi gücenir mi die düşünüp konuşuyorum ama eşim hiç öyle değil tabi böyle empatiler yapınca karşıdan da beklio insan öyle olmayınca koca bı hayalkirikligi

Eşiniz başına gelen her şeyi başkasına yüklemeye alışmış bu geçmişte yaşadığı şeylerden olabilir. Diğer sebep ise kompleksli olması. Bazı insanlar böyledir yakınındaki insanları sürekli eleştirip kötüleyerek kendilerini tatmin ederler. Eminim eşinizde büyük bir yetersizlik duygusu var.
Evet bende temelde öyle birşey olduğunu düşünüyorum narsistsin sen diorum değilsen bile bu özelliğin geçmiş diorum karşıdaki insanı eleştirip rahatlama...

Darısı başıma yaa benim eşimde duzelio ama sonra yine ayni...Ben konuşmadan önce kirilirmi gücenir mi die düşünüp konuşuyorum ama eşim hiç öyle değil tabi böyle empatiler yapınca karşıdan da beklio insan öyle olmayınca koca bı hayalkirikligi
Anlıyorum patavatsizlar
Cok hassasim bende
Kirildiginiz an söyleyin trip atin
Bunu çekemem deyin
Ancak öyle torpuleniyor

Benim eşimde de biraz bu huy var. Ben öyle söylediğinde aaa çocuk musun sen ya çocuk gibi suçu sürekli birine atıyorsun diye biraz şakayla karışık yüzüne çarpıyorum yaptığını, bir de sonra onun bir hatası olduğunda ki mutlaka benzer oluyor insanız sonuçta, ben de şimdi sana aynısını yapayım mı sen olsan böyle derdin diye lafımı söylüyorum. Böylece hem o hatasını farkediyor hem de ben özgüvenimin kırılmasına izin vermemiş oluyorum. Böyle şakayla karışık yüzüne vura vura azaldı artık.

X