Eşımın maddı konularda tavrı rahatsız edıyor

merusu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2023
38
53
Merhaba herkese

Uzun zamandır boyun ağrım vardı doktora gıttım ve şıddetlı şekılde boyun düzleşmesı,dört-beş tane fıtık olduğunu söyledı. Doktor sadece ağrı kesıcı yazabılırım dedı. Tedavısı spormuş. 2 sene sporu hayatına katarsan düzleşme gerıler dedı. Pılates, yoga önerdı. Fızık tedavı merkezı de araştırdım haftada üç günden fızık tedavının aylık ücretı yaklaşık 11 bın tlye gelıyor. Pılatesın bır buçuk aylık ücretı 4900 tl. Ben şu an çalışmıyorum. Evlenelı beş ay oldu. Kpssye hazırlanıyorum. Ben pılatese başlamayı düşündüm eşım de pılatese gıdersın dıye plan yaptı. Bugün pılates ıçın bırkaç yerle görüştük. Benım asıl amacım spor olmadığından pılateste grup derslerıne katılmamım pek uygun olmayacağı boynumu sakatlayabıleceğımı söyledıler kı ben de öyle düşünüyorum. Daha kayıt olmadan tedavıye bıle başlamazken eşım pılates ıçın,hocayla süreklı bırebır mı çalışacaksın, bu para verılır mı, sen bu para haybeden gelıyor sanıyorsun ben sana gıtme demıyorum, 20 ders hocayla bırebır al sonra grup derse katıl demeye başladı. Neden grup dersıne katılayım dört kışıyle pılates yapsam belkı boynuma bır şey olur hoca herkese yaptırdığı hareketı yaptırır sakatlanır boynum dedım. Sebebı maddıymış grup ders olursa 1000 tl daha düşük ücret. Maddı gücü90 günde 4900 tl verecek durumda. Burda mesele benım sağlığımken para konusunda tedavı başlamadan pazarlık yapması canımı sıktı. Ben de ıstemıyorum senın paranı falan gıtmek ıçın aılemden alırım gerekırse gıtmem, benı düşünüyor olsan tedavıye başla sonrakı süreçte nasıl devam edeceğıne beraber karar verelım dersın neyın pazarlığı dedım. Inanın ne saçımı boyuyorum ne kestırıyorum. Beş ay oldu evlenelı dıp boyam yarıya kadar geldı annemın kartını alıp gıttım kuaföre. Sankı süreklı kıyafet mı alıyorum dedım bır şey mı harcıyorum dedım. Bana bır butıkten ceket almıştı 1000 tlye onu söylüyor, bı de 800 tlye çanta aldı bakın evlendık evlenelı. Kolajen gıbı şeylerı bakımı sevıyorum ama pahalı dıye anneme aldırıyorum. Sanırım bunları da kendı alıyor sanıyor. Bu konu bana mı tuhaf gelıyor bır tek sız olsanız nasıl bır yol ızlersınız

Son düzenleme:
Ben evde yoga yapıyorum youtube'da dersler var ama sizin sorununuz sağlık olduğu için bir uzmanın yardımcı olması gerek. Eşinizin durumu olmasa anlarız ama aldığı 800 liralık ceketin bile lafını ediyorsa yuh. İnsan sevgililerine bile alıyor. Eşine aldığı ceketin lafını yapan adam mı olur ya? 🤢

Durumunuzdan her plates uygun olmaz gibi geldi..görüştüğünüz yerler işin uzmanı mı?maddi durumunuz uygunsa fizik tedavi daha mantıklı geldi ..ya da uzman yoga plates v.s bir başlayın, bu hareketleri evde de yapabilirim dersiniz belki,o zaman videolardan evde yaparsınız..ya da online ders de araştırabilirsiniz..90 gün için 4.900 iyi bence,ama öncesinde birbuçuk ay için yazmışsınız.. sağlık herşeyin başı tabi ki

Kpss garanti değil ki atanacağınızın bir garantisi yok. İşe girmelisiniz. Şu KPSS çalışıyorum diyenler ilk seferde atanacağın garantisi mi oluyor tam anlamıyorum.
Eşinizin yaptığı doğru değil ama artık ekmek aslanın midesinde kimse kimseyi çekmek bakmak istemiyor heybeye mi geliyor bu para demiş kazanırken yoruluyor olabilir.
🤔
Evi geçindiriyor zaten bir evi geçindirmek kolay değil.
Kişisel harcamalara para vermek zorunda değil diye düşünüyorum..
Ya ailenizden düzenli para alın ya da çalışın derim kendiniz için yoksa yediğiniz içtiğiniz bile bir süre sonra size batar

Çalışıyor musunuz?

Edit; çalışmıyormuşsunuz. Çalışın. Kimsenin eline bakmayın sonra böyle zorunuza gider…
Yalnız bu kararı eşımle bırlıkte verdık. 1 yıl bır yerde çalışma kpssye hazırlan dedı. Şımarıklığımdan çalışmıyor değılım. Ben çalışmayı sevıyorum. Kı bır erkeğın parasına bakacağıma asgarı ücrete de çalışırım.

Devlette gidebilirsiniz aslında. Neden özel. Plates konusunda evet Bire bir olması lazım. Diğer şeyleri annenşzden değil ondan isteyin. Evlenmeden önce bakımlı hatunu isterler, bedava olmuyor o işler versin parasını da görsün 🤣🥴
Valla devlette doktor tanıyı koyarken bıle zorakı bır şeyler söyledı. Kı mesele devlet hastanesı özel pılates değıl. Bır erkek eşıne böyle davranmasın dıyorum ben 60 bın maaş alıyor ben 90 günde 4900 haketmıyorum o bana can sıkıcı gelıyor.

Kpss garanti değil ki atanacağınızın bir garantisi yok. İşe girmelisiniz. Şu KPSS çalışıyorum diyenler ilk seferde atanacağın garantisi mi oluyor tam anlamıyorum.
Eşinizin yaptığı doğru değil ama artık ekmek aslanın midesinde kimse kimseyi çekmek bakmak istemiyor heybeye mi geliyor bu para demiş kazanırken yoruluyor olabilir.
🤔
Evi geçindiriyor zaten bir evi geçindirmek kolay değil.
Kişisel harcamalara para vermek zorunda değil diye düşünüyorum..
Ya ailenizden düzenli para alın ya da çalışın derim kendiniz için yoksa yediğiniz içtiğiniz bile bir süre sonra size batar
Ne sacma bir bakış açısı bu ya eşi eşi yabancı sanki yedi kat üstelik konu sağlık mecbur vercek!

Valla devlette doktor tanıyı koyarken bıle zorakı bır şeyler söyledı. Kı mesele devlet hastanesı özel pılates değıl. Bır erkek eşıne böyle davranmasın dıyorum ben 60 bın maaş alıyor ben 90 günde 4900 haketmıyorum o bana can sıkıcı gelıyor.
Fizik tedavi için söyledim. Orası daha mantıklı. Gittiğiniz yerde kim yaptırıyor fizik tedavi uzmanları da plates yaptırıyor, inşallah öyle bir merkezdir.

Eşinizin cimri... Maaşı iyiymiş. Borç harç yoksa gayet yetişebilir

Ne sacma bir bakış açısı bu ya eşi eşi yabancı sanki yedi kat üstelik konu sağlık mecbur vercek!
Valla kimse kimseye “mecbur” kişisel harcama vermek zorunda değil. Laf ediyor işte , vermiyor ne yapılabilir zorla mı alınacak adamın karakteri bu

Çalışırken araba alacak kadar iyi de kazanıyormuşsunuz ben olsam yarın eski işime dönmenin yoluna bakardım, evlenip ortak kararla sınava çalışma kararı almışsınız dip boyanızın özel ihtiyaçlarınızın parasını neden anneniz versin ki ya aşırı saçma!

Ev hanımları kendilerine hiçbir harcama yapmıyor mu?!

Siz işi bırakınca adamın gözüne batmış besbelli

Ben de ıstemıyorum senın paranı falan gıtmek ıçın aılemden alırım
annemın kartını alıp gıttım kuaföre.
Annenize yazık değil mi? Kocaman kızı olmuş evlenmiş hala saç boyasını annesinden alıyor.
Düğün takılarınızdan tirtiklayin öyle gidin bence. İki gram bozdursaniz öder pilates parasını .
Bir de bazı hastaneler ücretsiz oluyor doktor raporu olunca. İstanbul'daysaniz yenibosna fizik tedavi merkezine ücretsiz gidiyor arkadaşım, memnundu da.
Ya da özel sağlık sigortanız varsa (eşinizin şirketi yapmıştır belki) onlar sa karşılıyor.
Bence böyle alternatifleri arayın, doktor raporuyla uygun bir yer bulursunuz.
Adama gelince bilemiyorum cimrilikten mi yapıyor, ekonomik krizden mi. adama kızacagim ama ani çıkan masraflar, sağlık bile olsa insanı sinirlendiriyor. Öyle salak bir anına da denk gelmiş olabilir. Her zaman böyle saçma sapan konuşur mu yoksa bu konu özelinde mi böyle oldu?

Neden kişisel ihtiyaçlarınızı anneniz alıyor. Demiyor mu, 'kızım biz seni evlendirdik, bu adam ne işe yarıyor' diye. Hayır annedir alır ama evlendikten sonrada ihtiyaçlarınızı aileniz alacaksa niye evlendiniz?
Eşiniz cimri. Sağlıkta bile cimri olan insanla bi ömür nasil yaşayacaksınız.

X