Eşimin saçma düşünceleri

saygı duymak farklı minnet duymak farklıdır. anne babanız elbette değerli olacaklar. ama bu her zaman en önde gelecekler demek değildir. öyle yada böyle sizin kendi aileniz var. çocuğu bırakarak kimden kurtulmak istediniz ? annesi olmadan nasıl büyüyecekti hiç düşündünüz mü ? yada annenizin yaşadıklarını siz yaşıyor olabilir misiniz ? yorumlarınızdan okuduğum kadarıyla kendinizi etrafınıza karşı çok borçlu hissediyorsunuz . minnet, savunma, sevmek , sevmemek , istemek, istememek , bir yandan eş ailesiyle sorunlar... hepsinin arasında kalmışsınız. hassas olmanızı anlıyorum ama ailenize duyduğunuz saygıyı kendinize ve eşinize duymuyorsunuz. gerçekten düşünün cevap verin, tatile ailenizi de dahil etmek istediniz. eşinizle başbaşa kalmamak için mi, eşinizle kavga edebilmek için mi, ailenize karşı borçlu hissettiğiniz için mi.
Tamamen onlar da mutlu olsun diyeydi başka bir amaç gütmedim.
Ama çok doğru dediniz evet kendimi arada kalmış hissediyorum. Hani her şeyin arasında kalmış hissiyatı.

Tamamen onlar da mutlu olsun diyeydi başka bir amaç gütmedim.
Ama çok doğru dediniz evet kendimi arada kalmış hissediyorum. Hani her şeyin arasında kalmış hissiyatı.
yani aslında onlar için yaşıyorsunuz. eşiniz kabul etmeyince kendi kendinize " ben onlar için kavga ettim" diye düşününce daha az borçlu da hissediyor olabilirsiniz.
Ölene kadar borç ödeyemezsiniz. Ölene kadar hayatınızla, duygularınızla borç ödeyemezsiniz.
kendi adıma konuşmak gerekirse burda yazacağım hiçbirşey sizi iyileştirmez, hayatınızı toparlamanızı sağlamaz. sadece bir çocuğun şunu yap ,bunu yapma, şöyle davran diye annesine bakması gibi siz de buraya bakar durursunuz. size hiçbir faydası olmaz.
lütfen destek alın.

Bi tarafı davet edip diğer tarafı etmezseniz kırılırlar da alınırlar da. Herkes için geçerli bu, ortada bu konuyla ilgili fesatlık ettikleri bir şey yok
Bu yüzden de boşanilmaz
Allah yuvalarımızı korusun 🤲

Ben sizi anladım. Beni öldürürler demesine takılmışsınız siz. Gerçekten de hoş olmamış o cümlesi. Onlardan izin alacak değilsiniz. Kusura bakmayın, karşılıklı biraz saçmalanmış. Umarım halledersiniz sorununuzu.

Yani aslında eşimle ailem arasında bi sorun yoktu ama uydumakıllı olduğunu bildikleri için eşimin bunu nasıl kullanacaklarını iyi bildiler. Anlatmak istediğim buydu. Deniz tatili değil ki sonuçta. Onlar olumsuz bi şey hissetseler odalarından bile çıkmazlar öyle sessizler. Ama buradaki hanımların çoğunu kocacı buldum. Belki bana ters olan onlara doğrudur. Onları da yargılamıyorum bunu halledecek kocaları vardır bu daha doğru bi cümle oldu sanki size de ayrıca maşallah
Teşekkür ederim…yani büyükler kendini biliyor sonuçta ben ayarlarım onların haberi bile olmaz ne gerek vardı derler..benim ailem özellikle annem çok düşüncelidir rahatsız edecem diye korkar,eşim iyi tanıyor ailemi o yüzden asla sorun yapmaz , benim k.validem de sizinkiler gibi rahatsız bu durumdan aileme karşı ama oğluna asla neden onları götürüyosun diye hesap soramaz çünkü eşim cevabını verir…ben sizin takıldığınız şeyin bu olduğunu anladım eşinizin pasif kalması ve inanın nasıl düzelir bilmiyorum…acele etmeyin , fevri davranmayın umarım herşey yoluna girer sizin için

Daha geçenlerde boşanıyordunuz, hakaretler havada uçuşuyordu. Şimdi "evliliğimiz güzel gidiyor" deyip her nedense 1 sene sonrasına tatil planı yapıyor, o tatile ailenizi de çağırmak istiyor, olmuyor diye de evi terk etmeye kalkıyorsunuz.
Eşiniz de siz de mutsuz olmak, evliliğinizi sabote etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bir çift terapisi mi alsanız acaba?

Çok ama çok saçmalamışsınız acıyorum şu adamlara bazen sizinle kötü ise oğulları ile iyidir ayrıca kolay bilet alabiliyorsunuz neden kolay gidemiyorsunuz çünkü siz de farkındasınız fazla Naz aşk usandırır silah taşıyandan korkmayacaksın yani gidecek insan evden önce çıkar bileti yolda otogarda havaalanında alır anlıyorum ders vermek istiyorsunuz ya nereye kadar ama lütfen

Çok ama çok saçmalamışsınız acıyorum şu adamlara bazen sizinle kötü ise oğulları ile iyidir ayrıca kolay bilet alabiliyorsunuz neden kolay gidemiyorsunuz çünkü siz de farkındasınız fazla Naz aşk usandırır silah taşıyandan korkmayacaksın yani gidecek insan evden önce çıkar bileti yolda otogarda havaalanında alır anlıyorum ders vermek istiyorsunuz ya nereye kadar ama lütfen

Daha evvel gitmişliğim var yine gidecektim yine durdurdu

Daha geçenlerde boşanıyordunuz, hakaretler havada uçuşuyordu. Şimdi "evliliğimiz güzel gidiyor" deyip her nedense 1 sene sonrasına tatil planı yapıyor, o tatile ailenizi de çağırmak istiyor, olmuyor diye de evi terk etmeye kalkıyorsunuz.
Eşiniz de siz de mutsuz olmak, evliliğinizi sabote etmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Bir çift terapisi mi alsanız acaba?
Onu bilmem ama ben kendim de bu evlilikte mutlu hissetmiyorum

Onu bilmem ama ben kendim de bu evlilikte mutlu hissetmiyorum
Ayrılacaksanızda öncesinde mutlaka aile terapisti alın zaten o terapist evliliğinizde düzelmeyecek sorun gördüğünde bunu size belirtecek ve en doğru şekilde ayrılmanız için sizi ve eşinizi yönlendirecektir. Bu şekilde olursa en azından çocuğunuzda süreci en az hasarla atlatacaktır. Belki de karşılıklı sorunlarınızı çözüp gerçekten mutlu olacaksınız bunu bilemezsiniz. Bu terapist konusunu iyice düşünün ve mutlaka gündeminize alın. Bir yuva kolay kurulmuyor ve üstelik ortada bir çocuk var. inanın herkes bir takım problemler yaşıyor önemli olan bunları en aza indirip hayatı daha kolay ve mutlu yaşanabilir kılmak. Ama siz geçmişe takılmışsınız ayrılsanızda bu psikolojide asla mutlu olamazsınız. O yüzden önce bu problemi çözün ve daha sonrasında karar verin. Bu yol sizin ve çocuğunuz için en doğrusu olacaktır. İnşaAllah rabbim yolunuzu aydınlatsın ve en güzel şekilde karar vermenizi nasip etsin.

Balayindan sonra ilk tatiliniz ve cidden ailenizle gitmek istiyorsunuz, hadi sizin aileniz de eşinizin de bunu istemesini beklemeniz çok ilginç. Balla börek olsam kayinvalidem ve kayinpederimle beraber tatile gitmek istemem. Bir kere yaşlı insanlar yavaş hareket eder, enerjik dolu dolu bir tatil yapamazsınız.

Senede iki üç tatil yapsam hadi bir tanesini beraber yapalım derim ama kaç sene sonra bir tatil yapacaksınız, onda da anne ve babanız var. Ne olur azıcık empati yapın. Eşiniz niye istediği gibi eşine sarilamayacagi, belki rahatça ayagini uzatmayacaği bir tatili istesin.

Çok götürmek istiyorsanız. Eşiniz olmadan götürün anne babanızı. Eşler kendi anne babalarının aynı zamanda eşlerin anne babası olmadığının farkında olmalı.

Ben eşinizi haklı buldum, ben de kayınvalide ve pederle tatile gitmek istemem, kendi annem babamla da eşimin gitmek zorunda kalmasını istemem açıkçası. Eşiniz size kötü bir şey dememiş ki neden evi terk etmeye kalktınız? Bence eşinizden özür dileyin ve tatilinizi baş başa planlayın.

Balayindan sonra ilk tatiliniz ve cidden ailenizle gitmek istiyorsunuz, hadi sizin aileniz de eşinizin de bunu istemesini beklemeniz çok ilginç. Balla börek olsam kayinvalidem ve kayinpederimle beraber tatile gitmek istemem. Bir kere yaşlı insanlar yavaş hareket eder, enerjik dolu dolu bir tatil yapamazsınız.

Senede iki üç tatil yapsam hadi bir tanesini beraber yapalım derim ama kaç sene sonra bir tatil yapacaksınız, onda da anne ve babanız var. Ne olur azıcık empati yapın. Eşiniz niye istediği gibi eşine sarilamayacagi, belki rahatça ayagini uzatmayacaği bir tatili istesin.

Çok götürmek istiyorsanız. Eşiniz olmadan götürün anne babanızı. Eşler kendi anne babalarının aynı zamanda eşlerin anne babası olmadığının farkında olmalı.
2014 ocak annelerinde miydin canım yanlış mi hatırlıyorum

X