Eşimin sorunlu ailesi ne yapmam lazım

Kene gibi yapışan pek yok artık.Gercekten bir aile olabilmek için her iki tarafinda ailesine saygı ve sevgi olmalı karşılıklı sekilde. Şahsen benim gelinim olsa henuz cocugum yok bana teyze dese kabul etmem. Hayırdır derler insana ? Bunu yapamayacak olan evlenmeyecek. Sizin yaptığınız eş tarafına çok büyük bir dışlamadır. Ve hiçbir erkeğin bunu kolay kolay kabul edebilceğini düsunmuyorum.
Anne baba hitaplarını samimi bulmuyorum beni mi doğurdu anne deyim ne alaka ! Boşanınca annelik bitiyor mu ? Benim mantığıma uymuyor samimi de bulmuyorum demem de ! Eşimin ailesini sevmemekle ilgili değil,babasını çok severim mesela ben ama amca derim o da beni sever sağolsun kaynanamın da öf dediğini hatırlamam bana ki bende ona demedim hiç aramız iyi çünkü mesafeliyiz ,mesafe sağlıktır. Sevmemekle ilgili değil anne baba demek ,samimi gelmiyor yapay ,söylemek için söylüyor ülkenin yarısı o manada . Yoksa cidden annesi babası gibi gören varsa söylesin ona karşı değilim

Onlarca kabul eden erkek var. Köylerde takıyorlar böyle saçma sapan hitaplara veya hala köy zihniyetinde kalan insanlar
Aynen anne baba hitabına takılan hastadır bence , eşim takılmıyor ,o da benim anneme babama abi abla diyor ben de takılmıyorum. İnsanları istemedikleri içinden gelmeyen hitapları böyle kuralmış gibi mecbur söyleten herkese de şiddetle karşıyım. Kv kp bana nasıl kızım demek zorunda değilse ben de anne baba demek zorunda değilim,saygı duysunlar varlığıma yeterli

Aynen anne baba hitabına takılan hastadır bence , eşim takılmıyor ,o da benim anneme babama abi abla diyor ben de takılmıyorum. İnsanları istemedikleri içinden gelmeyen hitapları böyle kuralmış gibi mecbur söyleten herkese de şiddetle karşıyım. Kv kp bana nasıl kızım demek zorunda değilse ben de anne baba demek zorunda değilim,saygı duysunlar varlığıma yeter

Aynen anne baba hitabına takılan hastadır bence , eşim takılmıyor ,o da benim anneme babama abi abla diyor ben de takılmıyorum. İnsanları istemedikleri içinden gelmeyen hitapları böyle kuralmış gibi mecbur söyleten herkese de şiddetle karşıyım. Kv kp bana nasıl kızım demek zorunda değilse ben de anne baba demek zorunda değilim,saygı duysunlar

Iste haklisiniz sizin sorunlariniz olduğu için anne baba dememeyi bir çözüm olarak görüyorsunuz mesafe adı altında. Tabikide anliyorum herkes anlaşmak zorunda değil benim kayinvalidem surekli bana kizim dedigi icin ona kalkip abla demem saçma olur. Sizin ki başından beri öyle ilerlemişse bana laf duşmez

Iste haklisiniz sizin sorunlariniz olduğu için anne baba dememeyi bir çözüm olarak görüyorsunuz mesafe adı altında. Tabikide anliyorum herkes anlaşmak zorunda değil benim kayinvalidem surekli bana kizim dedigi icin ona kalkip abla demem saçma olur. Sizin ki başından beri öyle ilerlemişse bana laf duşmez
Üçüncü kez yazıyorum :) kaynanamla ve kp ile hiç sorunum yok 7 senelik evliyim bir kez bile sorunum olmadı :) illa sorunları olanlar anne baba demez diye düşünüyorsunuz halen:) tercih meselesidir bu,anne babam demekle saygı sevgi olmaz :) herkesin saygı gösterme şekli farklıdır bunu demek istedim ama siz hiçbir erkek kabul etmez filan diye baya abartıyorsunuz yorumlarda da gördüm ki anne baba demeyen çok insan varmış. Sizin iyi olmanıza sevindim eş ailesi ile lakin ben de iyiyimdir ve ben bunu mesafeli olmaya bağlıyorum samimi olsam belki iyi olamazdık kimbilir. Hatta kendi ailemle çok samimiydik eşimde bende şu an kendi ailemle görüşmüyorum aksine. Evlendikten sonra her iki aile ile de mesafe olmalı ,çok görüşülmemeli bana göre

Tam olarak kayınvalidenizin problemini çözemedim. Dengesiz bir insan olduğu belli, aile konularında ben kendime çok güzel bir ders çıkardım az konuş çok dinle 🤫 dilini tut ben haksızlığa gelemeyen biriyim 5 senelik evliyim çooook şükür farklı ülkelerdeyiz. Ben kendimi her savunduğumda kötü gelin olarak adlandırılıyorum Eltimle kıyas yapılıyor bana neden çünkü kendisi susuyor uzaktan izliyor gülüyor ben ise haksızlığa gelemeyip sesimi çıkartıyorum :) yapsam da yapmasamda kötüyüm de yapınca daha da kötü oluyorum 🤣 bir süre ara verdim kayınvalideyle görüşmeye yaklaşık bir sene konuşmadım bana iyi gelmiyorsunuz dedim ve kenara çekildim konuşmaya başlamama annem vesile oldu bana öyle kötülük etti ki aslında ben eşimle aram kötü olmasın diye aslında nasihat etti diyelim ama bana iyi gelmiyorlar düşünce yapısı felan işte saçma sapan çocuk baskısı sürekli bir kıyas halleri maddiyata düşkünlüğü hep para için ağlamaklı halleri beni bıktırdı Buda kısaca kayınvalidemi anlatan şeyler. Ben bir senenin sonunda hiç kimsenin değişmediğini bana bir adım bile gelinmediğini görmüştüm halbuki :) sonrasında git geller başladı sonra ben karar verdim aile içinde tartışmalar olduğunda yorum yapmıyorum eşim ailesiyle konuşup tartışsa bile onu yatıştırmaya çalışmıyorum artık hatta kalkıp mutfağa felan gidiyorum balkona çıkıyorum tuvalete kaçıyorum bazen telefon geliyor lavaboya kılıtlıyorum kendimi 🤣 ben sonra ararım ananı diyorum yalandan 2 dk arayıp nasılsın diyip kapatıyordum felan Eltimle zaten kontağım yok kopardım çokta güzel oldu her b*ku kendine pay çıkaran insanların bana ne gibi faydası olabilir ? Faydalı insanlar hayatımızda olsun gerizekalı insanlara neden yer açayım hayatımda bana iyi gelmeyecekse ? Bu süreçte eşim bana saygı duymaktan başka hiçbir şey yapmadı hatta oda ailesiyle konuşmayı kesmişti haklıysan korkmayacaksın sonuna kadar dayatacaksın gırtlağa ben öyleyim ama sessiz yaparım ama sesli yaparım fark etmez öcümü alırım :). Eşinle konuşmalısın bana iyi gelmiyorlar diyip olan biteni söyleyeceksin o kafasına sokacak senin öz annen değil seni doğuran o kadın değil. Görüşmek zorunda değilsin eşine zaten mani olmuyorsun görüşsünler en doğal hakkı ama seni zorlamasına izin verme saygı karşılıklı olan bir eylemdir. Şimdi konu eş olunca iki ucu b*klu değneğin b*klu tarafından tutuyormuş gibi oluyor bazen yalan değil ama dik duracaksın ezdirmeyeceksin kendini.

Kaynana zeytinyağı gibi üste çıkar yine seni suçlar gereken değeri verme mesafeli ol

X