Erkek İnfertilitesi Eşimin sperm testine bakarmısınız lütfennn !

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Dykdyk

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2016
2.535
2.411
33
Merhaba arkadaşlar bende eşimde 3 aydır bebek istiyoruz. Eşime 6 günlük cinsel perhiz sonucu sperm testi yaptırdık. Sonuçları yorumlarmısınız ?

-MAKROSKOPİ
Sıvılaşma süresi : 30 dakika - referans: >60 dakika
Görünüm: gri-opak - referans: gri-opak
Hacim: 2 mL - referans: ≥ 1,5 mL
pH: 7,5 - referans: >7,2

-MİKROSKOPİ
Sperm Sayısı: 86,5 mil/mL - referans: ≥15,50 mil/mL
Total sperm sayısı: 173mil/ejakulat - referans: ≥39 mil/ejakulat
Lökosit Sayısı: <277 bin/mL - referans: < 1 mil/mL
Aglütinasyon: NEGATİF - referans: NEGATİF
Total Hareketlilik: %60 - referans: >%40
İleri Hareketli: %57 - referans: %32
Yerinde Hareketli: %3 - referans: belirtilmemiş.
Hareketsiz: %40 - referans: belirtilmemiş.

MORFOLOJİ
Normal: % 1 - referans: ≥ %4
Baş Anomalisi: %71 - referans: belirtilmemiş.
Boyun-orta parça a. :%9 - referans: belirtilmemiş.
Kuyruk anomalisi: %18 - referans: belirtilmemiş
Stoplazmik damlacık: %1 - referans: belirtilmemiş

6günlük perhiz çok uzun bir zaman morfolojiniz düşük görünüyor tabi 6 günlük perhizi böyle yorumlamak da doğru mu bilmiyorum

6günlük perhiz çok uzun bir zaman morfolojiniz düşük görünüyor tabi 6 günlük perhizi böyle yorumlamak da doğru mu bilmiyorum
Örnek verdiğimiz lab hiç sorun etmedi 6 günlük perhizi anlayamadım gitti sorun olurmu

İleri hareketlilik güzel sperm sayisi da iyi

Morfoloji %1diyor ya sanırım orda sıkıntı olabilir
Çok fazla bilgim yok sadece doktora gitmeden ona yardımcı olmak için yazdim

İleri hareketlilik güzel sperm sayisi da iyi

Morfoloji %1diyor ya sanırım orda sıkıntı olabilir
Çok fazla bilgim yok sadece doktora gitmeden ona yardımcı olmak için yazdim
Bugün birkaç tıp merkezi ile görüştüm bana değerlerin tamamına baktıkları zaman sonuçların iyi olduğunu morfokojinin biraz düşük olduğunu fakat doğal yollar ile hanile kalmaya engel bir durumun olmadığını söylediler

Bence başka bir yere de gidin derim benim doktorum 3 günden fazlasını kabul etmemişti

Arkadaşlar yarında benim eşim gidip spermigram yaptıracak acaba üç gün yeterli midir?

KIZLAR acil banada sonuç yorumlar mısınız?
Volüm 2ml
likefaksiyon 30 dk
konsatrasyon 36*10 ml
total sperm sayısı 72*10
motilite %49
progressif motilit %15
yavaş prograssif %20
non pğrograssif motilite %14
immotil %51
tpmss 10*10
lökosit 0,1*10

Volüm 2ml
likefaksiyon 30 dk
konsatrasyon 36*10 ml
total sperm sayısı 72*10
motilite %49
progressif motilit %15
yavaş prograssif %20
immotil %51
tpmss 10*10
lökosit 0,1*10
Canım tahlil sonucu olarak açıklama yapılmamış mı immotil %51 demek ölü Sperm %51 demek motil de canlı Sperm %49 sanırım 72 milyon Sperm var yalnış anlamadiysam dr ne dedi konuşmadiniz mı dr ile

Canım tahlil sonucu olarak açıklama yapılmamış mı immotil %51 demek ölü Sperm %51 demek motil de canlı Sperm %49 sanırım 72 milyon Sperm var yalnış anlamadiysam dr ne dedi konuşmadiniz mı dr ile

Cuma günü gidicem doktora. Nedemek ölü sperm az açıklar mısın kuzum

Cuma günü gidicem doktora. Nedemek ölü sperm az açıklar mısın kuzum
Canim ölü Sperm işe yaramayan Sperm yani canlı Sperm yumurtayı döller ama muhtemelen dr spermlerin ölmemesi için ilaç verir yada kaliteli olması için ama eğer doğru anladıysam 70.milyon Sperm varsa canlı Sperm 35 milyon yine de normal yolla gebe kalabilirsin inşallah

Canim ölü Sperm işe yaramayan Sperm yani canlı Sperm yumurtayı döller ama muhtemelen dr spermlerin ölmemesi için ilaç verir yada kaliteli olması için ama eğer doğru anladıysam 70.milyon Sperm varsa canlı Sperm 35 milyon yine de normal yolla gebe kalabilirsin inşallah

Cuma günü doktora gidicem kendi doktoruma inşallah kuzum ya Allah herkese yardımcı olsun

Volüm 2ml
likefaksiyon 30 dk
konsatrasyon 36*10 ml
total sperm sayısı 72*10
motilite %49
progressif motilit %15
yavaş prograssif %20
immotil %51
tpmss 10*10
lökosit 0,1*10
Canım şimdi internetten baktım pragrosif motilit ne diye hızlı Sperm yazıyor normali yüzde 35 ve üzeri diyor sizde yüzde 15 bunda sıkıntı olabilir inşallah yoktur artık cuma yı bekleyip görecez hayırlısı cnm dualarim seninle inşallah güzel haberlele gel

Canım şimdi internetten baktım pragrosif motilit ne diye hızlı Sperm yazıyor normali yüzde 35 ve üzeri diyor sizde yüzde 15 bunda sıkıntı olabilir inşallah yoktur artık cuma yı bekleyip görecez hayırlısı cnm dualarim seninle inşallah güzel haberlele gel

Şuan eşim maçta elim kolum bağlı . Doktoruma whatsaptan gönderdim normal görünüyor yüzyüze konuşalım yazmış. Ona bişeyde söylemedim o çok üzülür kıyamam ona ben

Şuan eşim maçta elim kolum bağlı . Doktoruma whatsaptan gönderdim normal görünüyor yüzyüze konuşalım yazmış. Ona bişeyde söylemedim o çok üzülür kıyamam ona ben
Canım dr iyi demişse iyidir inşallah yüz yüze görüşme olunca tam rahatlarsın eşine bir şey söyleme zaten şimdi boşuna gerilmesin inşallah herşey iyi der dr

X