Eşimin tuhaflığı

Tarihyazar

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2016
97
38
33
Arkadaşlar merhaba, dün benim doğumgünümdu. Eşim eve gelirken küçük bir pasta almış onu verdi. Doğum günümü tebrik etti. Hediyede bulamadığını söyledi birlikte avm ye gidelim sen sec dedi. Daha sonra birlikte avm ye gittik ben ayakkabı falan baktım. Bu arada 2 hafta sonra falan kardeşi evlenecek sonraki hafta da benim kardeşim onun için de kıyafet ve ayakkabı almam lazim benim. Ben günlük ayakkabı almak isteyince bu ay çok acildik olmaz falan dedi. Bi anda vazgeçti bana ayakkabı almaktan. Nasıl olsa düğün için kendime bisiler alacağım diye sanırım. Benim de çok zoruma gitti kendi kolumdan tutup sana hediye alacağım diye getirdi kendisi vazgeçiyor. Sonra ben üzülünce hadi alalım falan dedi ama kabul etmedim. Bu arada ben yeni evliyim nişanlılık ve evlilikte öyle kıyafet vs alınmadı bana. Eşime karşı tavrım nasıl olmalı acaip derecede kırıldım ve üzüldüm gururum zedelendi.

Tavirli olun tabiki ozur dileyene kadar
Guzellikle anlatin hem kendin getirdin hem almiyorsun ne yapmak istedigini sorun icinizdekileri aynen sorun
Ben hep boyle yaparim pasa pasa ozur diler dilemezse tavrim gecmez konusurum ama buz gibi
Ben sana boyle yapsam nasil olur diye empati kurmasini saglarim

Tavirli olun tabiki ozur dileyene kadar
Guzellikle anlatin hem kendin getirdin hem almiyorsun ne yapmak istedigini sorun icinizdekileri aynen sorun
Ben hep boyle yaparim pasa pasa ozur diler dilemezse tavrim gecmez konusurum ama buz gibi
Ben sana boyle yapsam nasil olur diye empati kurmasini saglarim
evet haklisiniz konuşmada içimden gelmiyor açıkçası herşey para mi ya. Ben çalışmayan biriyim sanki onun ezikliğini yaşıyorum gibi hissediyorum

Kırılmakta çok haklısın. Hem kendi götürüyor hem orda sen bir şey beğenince, çok açıldık deyip vazgeçiyor. kabalık ve düşüncesizlik etmiş. Bir de 50tl ayakkabı için çok az bir ücret zaten. Kırıldığını belli et bence

Açıkça kırgınlığınızı belirtin, sen getirdin vazgeçtin ne yapmaya çalıştın diyip kenara çekilin
Gönül almasını bilsin

Arkadaşlar merhaba, dün benim doğumgünümdu. Eşim eve gelirken küçük bir pasta almış onu verdi. Doğum günümü tebrik etti. Hediyede bulamadığını söyledi birlikte avm ye gidelim sen sec dedi. Daha sonra birlikte avm ye gittik ben ayakkabı falan baktım. Bu arada 2 hafta sonra falan kardeşi evlenecek sonraki hafta da benim kardeşim onun için de kıyafet ve ayakkabı almam lazim benim. Ben günlük ayakkabı almak isteyince bu ay çok acildik olmaz falan dedi. Bi anda vazgeçti bana ayakkabı almaktan. Nasıl olsa düğün için kendime bisiler alacağım diye sanırım. Benim de çok zoruma gitti kendi kolumdan tutup sana hediye alacağım diye getirdi kendisi vazgeçiyor. Sonra ben üzülünce hadi alalım falan dedi ama kabul etmedim. Bu arada ben yeni evliyim nişanlılık ve evlilikte öyle kıyafet vs alınmadı bana. Eşime karşı tavrım nasıl olmalı acaip derecede kırıldım ve üzüldüm gururum zedelendi.
alıngansın.. gurur kıracak hıc bır şey yok. dugunler için ayrı elbise ayakk. alacak bırde sana hedıye alacak. dugune gıt gel dugun hedıyesı masrafı...
e bunlar hheeeeepp masraf. az da olsa maddi sıkıntınız varsa veya evı tek kişi idare ediyorsa adam mantıklı her insanın yapacagı gıbı matematik hesabı yapıp almayalım demiştir.

Tam anlamadım ama 2 düğün varmış arka arkaya 2 düğün için ayrı ayakkabı-ayrı kıyafet ve doğum günü hediyesi için ayrı ayakkabı mı alacaktınız eğer öyleyse ve maddi olarak sıkışıklığınız varsa bütçenizi zorlayacağını düşünmüş olabilir eşiniz.

Son düzenleme:
Eğer maddi açıdan kötü bir dönemdeyse biraz bekleseniz ne olcak.
Gerçi yoksa da neden götürdü o zaman.
Eşinizin kafası karışmış.
Yada çok pahalı ürünlere baktınız
cocuk heves etmiştir, ama hesap yapınca , hevesinin mantıksız oldugunu gormuştur.
2 dugun - 2 dugun için hedıye ( kardes olunca insan bılezik takmak istiyor) git gel yol parası , 2 dugune aynı kıysfet de gıymeyecek (kı gıyse ne olcak o da ayrı) 2 ayakk. - yas gunu hedıyesı ayakk. - dugunlerde sac bas makyaj..
bu hesaba gore: adam bundan sonraki ayları batık . 7 ay. :KK70: 7 ay sonra toparlar..

alıngansın.. gurur kıracak hıc bır şey yok. dugunler için ayrı elbise ayakk. alacak bırde sana hedıye alacak. dugune gıt gel dugun hedıyesı masrafı...
e bunlar hheeeeepp masraf. az da olsa maddi sıkıntınız varsa veya evı tek kişi idare ediyorsa adam mantıklı her insanın yapacagı gıbı matematik hesabı yapıp almayalım demiştir.

Ama madem öyle düşünüyordu götürmeseydi niye öyle bi duruma sokuyor ki kadını

e sormadın mı madem neden geldik diye?
ya da o farklı daha ucuz bir şey mi düşünmüş?

bilemiyorum para yoksa hediye de olmaz, olmasın zaten, bir sürü masraf yapacakmışsınız bu ay mecburiyetten, sonra alın günlük ayakkabınızı eğer ki çok acil değilse.
Tam anlamadım ama 2 düğün varmış arka arkaya 2 düğün için ayrı ayakkabı-ayrı kıyafet ve doğum günü hediyesi için ayrı ayakkabı mı alacaktınız eğer öyleyse ve maddi olarak sıkışıklığınız varsa bütçenizi zorlayacağını düşünmüş olabilir eşiniz.
aynı kıyafeti giycem dugunlerde belki kıyafette almam artik hic hevesim kalmadi

Ama madem öyle düşünüyordu götürmeseydi niye öyle bi duruma sokuyor ki kadını
ilk hevesle bunları düşünmemiştir. adam aşık , Adam yeni evlenmiş , eşini mutlu etmek için hediye almak istemiş. Daha sonra da gerçekleri görüp, düşünüp, hesap yapmış ve bundan vazgeçmiş.
Hatta bence kadın surat astığı için adamı sıkıntıya -zor duruma sokmuş

cocuk heves etmiştir, ama hesap yapınca , hevesinin mantıksız oldugunu gormuştur.
2 dugun - 2 dugun için hedıye ( kardes olunca insan bılezik takmak istiyor) git gel yol parası , 2 dugune aynı kıysfet de gıymeyecek (kı gıyse ne olcak o da ayrı) 2 ayakk. - yas gunu hedıyesı ayakk. - dugunlerde sac bas makyaj..
bu hesaba gore: adam bundan sonraki ayları batık . 7 ay. :KK70: 7 ay sonra toparlar..
aynı kıyafeti giycem 2 dugunde de hic teklif etmeseydi keske

aynı kıyafeti giycem dugunlerde belki kıyafette almam artik hic hevesim kalmadi
adam ne kadar güzel sana hediye almak istemiş . fakat gerçekleri kafasında hesap yapınca, olaydan vazgeçmiş. sen neden şimdi bu adama kapris ve naz yapıyorsun ??
boyle yapınca daha uzulup kırılacak, gururu kırılacak, lanet olsun daha sana hedıye yok, ıyı nıyetle sanacsoykedım surat asıyorsun dıyecek- sınırlenecek??? bunları goremıor musun?? sende aynı gerileceksin..
"tabi aşkım sende haklısın, böyle böyle masraflarınız olacak.. gelecek yaş gününde 2 hedıye birden beklerim" dıyip öp yanagından.
adam seni el ustunde tutsun

X