Eşimin uykusu

Gece hiç mi kalkıp bakmıyosunuz? İki çocuğunuz var onlar için kalktığınızda bakmadınız mı napıyor diye?

Görevler verin şu saatlerde çocuklarla sen ilgilen, şu işlere yardımcı ol vs diye.
Hadi sizinki ev arkadaşlığına dönüşmüş orayı geçtim de o çocuklara yazık değil mi, uyuyacağı iki saati çocuklarla oyun oynamaya ayırabilir. Yemek ye yat ohh ne âla memleket ya.
Bakıyorum tabi daha önce yazmıştım müzik dinliyo genelde kulaklıkla geçmişini de sık sık kontrol ederim telden bişi yok şimdilik ama dediğniz gibi zaten ikimizde çalışıyorz diyorum uyuma gelince geldiğinde çocuklarla ilgilen yok illa uyuycak kalkınca ilgilenirim diyo bi yarım saat kadar oynuyo bu kadar tekrar konuştum ciddi bir şekilde bakalım işe yarıycak mı bilmiyorum

Uykusuz işe gelip gidiyor günü öyle geçiriyor birşekilde geldiği gibide yemek yiyip yatıyor uyanıncada biz yatıyoruz çocuklarla yıllardır günlerimiz böyle geçiyor
Yemek yedikten sonra mutlaka bir bahane çıkarın dışarı çıkacağız diyin yürüyüş diyin misafir davet edin konuşmuşsunuz anlamamış kavgadan da anlayacagini sanmıyorum.
Bir müddet her güne bir şey uydurun işten gelince uyuyamayacagi için gece uyumak zorunda kalacak .
Çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama onunla uykuya dalmamaya çalışın eşinizle uyuyun yada çocuğun uyku saatinde 2 dk sen uyutmaya çalış çok sıkıştım vs gibi şeyler uydurup WC ye gidin onunla ugrasirken de uyuyakalir

Pardon da çocukları büyütmek çocuklarla ilgilenmek sadece sizin işiniz mi? Peki ya size karşı sorumlulukları ne olacak? O uyanırken siz uyuyorsunuz siz uyurken o uyanık. Sizinle yaşamak mı istemiyor yani bu nedir arkadaş? Yeminle pataklarım ben bu herifi.

Orasını bende bilmiyorum zaten çok erken kalktığım için gece de çok geç olmadan yatıyorum ama gece uykusunu sevmiyor biraz rahatına düşkün adam zaten bu durumdan çok bunaldım artık elimden bişeyde gelmiyor değiştiremedim kaç sene oldu
Üniversiteyi ikinci öğretim olarak mı okumuş acaba? Benim eşim öyle ve işten gelince uyumaya meyilliydi. Ara ara döngüye giriyordu. Bir sebepten ya da benim israrimla işten gelince uyumayinca akşamına uyuyup düzene giriyor. O döngüye girmemesi için ikna etmeye çalışın.

Yemek yedikten sonra mutlaka bir bahane çıkarın dışarı çıkacağız diyin yürüyüş diyin misafir davet edin konuşmuşsunuz anlamamış kavgadan da anlayacagini sanmıyorum.
Bir müddet her güne bir şey uydurun işten gelince uyuyamayacagi için gece uyumak zorunda kalacak .
Çocuğunuz kaç yaşında bilmiyorum ama onunla uykuya dalmamaya çalışın eşinizle uyuyun yada çocuğun uyku saatinde 2 dk sen uyutmaya çalış çok sıkıştım vs gibi şeyler uydurup WC ye gidin onunla ugrasirken de uyuyakalir
Bakalım deneyeceğim teşekkürler🙏

Üniversiteyi ikinci öğretim olarak mı okumuş acaba? Benim eşim öyle ve işten gelince uyumaya meyilliydi. Ara ara döngüye giriyordu. Bir sebepten ya da benim israrimla işten gelince uyumayinca akşamına uyuyup düzene giriyor. O döngüye girmemesi için ikna etmeye çalışın.
Evet ikinci öğretimmiş zaten eskiden kalan bir alışkanlık bakalım deneyeceğini söyledi yine inşallah düzelir 🙏

Bazı insanlar gece uyumayı sevmez, benim kardeşim de öyle, üstelik avukat ve sabaha kadar uyumuyor :) gündüz birkaç saat uyku yetiyor kendisine. Bebekken de böyleydi.
Bende böyleyim. Gece 3 4 e kadar uyanigim gunduz cocuklar uyanana kadar uyuyorum. Çalışırken de 2 yi bulurdu uyumam. Bazen 6 da kalkar okula giderdim, okul oncesi ogretmeniyim 8 den 17.30 a kadar 20 küçük cocukla yoruluyordum ama aksam yatağa yatınca o uyku gidiyor. Ve malesef cocuklarimda benim gibi gece uykusunu sevmiyor.

Gece iş yapsın iş verin. Yemek yapsın bulaşığı toplasın madem uyumuyor. Çamaşırları falan verin katlasin.

Haftasonu da o saatte uyuyor mu. Yol mu yoruyor acaba ben de o saatlerde genelde uyku ihtiyacı hissediyorum

Bende böyleyim. Gece 3 4 e kadar uyanigim gunduz cocuklar uyanana kadar uyuyorum. Çalışırken de 2 yi bulurdu uyumam. Bazen 6 da kalkar okula giderdim, okul oncesi ogretmeniyim 8 den 17.30 a kadar 20 küçük cocukla yoruluyordum ama aksam yatağa yatınca o uyku gidiyor. Ve malesef cocuklarimda benim gibi gece uykusunu sevmiyor.
Evet alışkanlık ve eskidende böyleymiş zaten. Bakalım deniyor en azından bu ara uyumuyor işten gelince ve daha erken yatıyor inşallah böyle devam eder 🙏

Yok hafta sonu biraz daha geç kalkıyor ama tekrar yatmıyor genelde
İşten gelince bir bardak portakal suyu verin. Böyle enerji yapıcı şeyler verin uyumasin. Bir süre sonra düzene girer inşallah. Benim de uykum sorunlu biraz. Uyuyan adamdan nefret ederim ama çok da bişi diyemedim kendim de bir tık böyleyim.

İşten gelince bir bardak portakal suyu verin. Böyle enerji yapıcı şeyler verin uyumasin. Bir süre sonra düzene girer inşallah. Benim de uykum sorunlu biraz. Uyuyan adamdan nefret ederim ama çok da bişi diyemedim kendim de bir tık böyleyim.
Deniycem mutlaka teşekkürler. İnşallah düzelir çok sağolun 🙏

Herkese merhaba öncelikle kızlar eşimle ilgili bir sorundan bahsetmek istiyorum eşim hafif bir işte çalışıyor işten gelince bir iki saat uyuyor sonra gece sabaha kadar ayakta işe uykusuz gidip geliyor bende çalişiyorum iki çocuğumuz var bakıcı var kaç kere konuştum ama düzelmiyor düzeltmek istemiyor bu konuda çok yoruldum artık yardımcı olur musunuz ne yapabilirim çok bunaldım.
Eşiniz hep öyledir kendi istemediği sürece hatta mecbur kalmadığı sürece değişmez. Ben de gece oturmayı severim. Bekarken işten gelir iki üç saat uyur sonra sabaha kadar oturur iki üç saatlik uykuyla işe giderdim. Hatta üniversitede lisede bile uyku düzenim böyleydi. Bu yapısal bir şey bazıları erken yatar bazıları gece uyanık kalmayı sever. Evlenip çoluk çocuk olunca işten gelip uyumak olmayacağı için bir şekilde gece yatıp sabah kalkmaya alıştım. Eşiniz yemek yapmıyor temizlik yapmıyor çocukla ilgilenmiyor anladığım kadarıyla. Sorumluluğu olmayınca istediği saatte yatar kalkar tabii.

X