Eşimin Yalanları için Ne Yapmalıyım

Duyarsız olan ben miyim acaba konu sahibemiz kv sinin tedavi olmaya o hamileyken başlamasına bile bilenmiş ama duyarsız benim sizce enteresan
Etrafıma karşı nasıl olduğumu nereden biliyorsunuz birlikte mi yaşıyoruz
Az evvel buradaki bir arkadaşın derdine yardımcı olabilmek için kırk takla attım az moral bulsun belki önereceğim birşey hastalığına derman olur diye bir saat araştırdım yazdım oturdum ona özel dua ettim mesela, hakkımda hiçbirşey bilmiyorsunuz ki
Fazla duyarlı olduğum için ilaç kullanıyorum mesela birinin derdi sıkıntısı hastalığı beni normalden fazla üzüyor hasta ediyor bunların hiçbirini bilmeden etiketlemek ne kadar doğru sizce
Genelden farklı geliyor olabilirim ben insanları pışpışlayamıyorum düz ve netim eğilip bükülemiyorum, doğruyu olduğu gibi söylüyorum ama bu sert olduğum anlamına gelmez
Her konuda aynıyım ona buna şu duruma bu koşula göre değişkenlik gösteren bir karakterim yok, hayatımda karakterimden tarzımdan yada tavrımdan şikayetçi kimse de yok, mimiklerimi görmediğiniz sesimi duymadığınız için size böyle geliyor olabilir mi
Tek bu konu degil dedim farkindamisin
Fazla duyarlimisin daha neler ne zaman yorumuna denk gelsem hep konu sahiplerîni kizdiracak alayci yorumlarini okuyoruz
Konu sahibi
Kvdesine olsun gebersin dememis farkindaysan
Oda kendine gore hakli kadin hamile ve Dogumda kocasini yaninda istemesi kadar dogal birsey goremiyorum
Kvdenin yaptigi simariklik
Zaten kvdesine destek ciktigini sadece neden onu dusunmedigini bahsediyor daha napsin surekli kadinin ustune gidiyorsun

İnan ki annesiyle ilgilenmesin istemedim bile. Bizi de düşünmeliydi bir anda ortalıkta kaldık gibi oldu. Eşime ettim edeceğimi ama bildiğin gibi yine kadın duçlu
Bende hamileyim seni anliyorum kvdenin kocasi var cevresinde cok kisi var
Herkes esinin Dogumda yaninda olmasini ister
Kpeder de gelip sana yardim edemez ya
Para konusunda dahi bisey dememissin
Ama kendi para harcayip annesinin adini yukseltmesi kac gelin kabullenip oturabilir bunu merak ediyorum
Sadece annesini pispislamak bu yaptigi

Bende hamileyim seni anliyorum kvdenin kocasi var cevresinde cok kisi var
Herkes esinin Dogumda yaninda olmasini ister
Kpeder de gelip sana yardim edemez ya
Para konusunda dahi bisey dememissin
Ama kendi para harcayip annesinin adini yukseltmesi kac gelin kabullenip oturabilir bunu merak ediyorum
Sadece annesini pispislamak bu yaptigi
Evet tam olarak duygularımı yazıyorsun bana kendi annem yardım eder ama şoför lazım bi erkek lazım evde, ne kadar şoför olsam da zaten yeterince araba kullandım

!

Eklentiler

• Screenshot_20220511-132528_Chrome.jpg
    Screenshot_20220511-132528_Chrome.jpg
    71,7 KB · Görüntüleme: 82
Aşırı düşüncesiz bir eş ve kayınvalide 🙄 çok sinir oldum. Senin ailen mecbur mu haftada 3 kez onları iftarda ağırlamaya? Madem kayınvalide bu kadar hasta, durmadan yollarda ne işi var? Oğlum sen git eşinle kutlayın demeliydi. Hatta hiç onlara zahmet verme demeliydi. Madem doğum gününü kutlamayı çok istiyorlar, kendileri davet etseydi bu seferde gelin burada kutlayalım diye...
Karşıdakini eşşek yerine koymayı çok seviyorlar anlaşılan, insanların 2 defa yaptığı iyiliği hazırlığı da hiç etmişler resmen
Mesajları görünce tansiyonum düştü elim ayağım boşaldı. O bahsettiğim davetler sadece o haftada olanlar öncesinde de ne davetler ne hazırlıklar yapmıştık. Sonradan kavgalar büyğnce ben bastım evime geldim anne de aldım. Ardımdan annemgile gidip kadın iyice içindekini dökmüş çayı kahveyi verip derdi de sokuyolar falan, size pohpohlamayın dedim başımıza çıkardınız falan daha neler neler.. yani kaynana yüzüme gülüp ardımdan hem kocasına hem oğluna pohhpohlamayın diyormuş. Valla kendilerin evine mecburi gidişler dışında bir davet olmadı bile..

Mesajları görünce tansiyonum düştü elim ayağım boşaldı. O bahsettiğim davetler sadece o haftada olanlar öncesinde de ne davetler ne hazırlıklar yapmıştık. Sonradan kavgalar büyğnce ben bastım evime geldim anne de aldım. Ardımdan annemgile gidip kadın iyice içindekini dökmüş çayı kahveyi verip derdi de sokuyolar falan, size pohpohlamayın dedim başımıza çıkardınız falan daha neler neler.. yani kaynana yüzüme gülüp ardımdan hem kocasına hem oğluna pohhpohlamayın diyormuş. Valla kendilerin evine mecburi gidişler dışında bir davet olmadı bile..
Bence sessiz kalma, attığın yazdığın mesajları gördüm büyüklük bu değil demelisin.
Ay aşırı sinir bozucu bir kadın, hastalığıyla kendini acındırıyor ama fenalığından da geri durmuyor

Siz böyle anlatınca aklıma kp geldi. Ben hamileyken o bekardı (kv 2 yıl öncesinde vefat etmişti) ben hamileyken kıl dönmesi teşhisi kondu, yanındaki tek çocuğu eşimdi, eşim yalvardı ameliyatını bir an önce ol diye reddetti, ben bir haftalık lohusayken "dayanamıyorum" diyerek gidip ameliyat oldu 🤣 eşim iki arada bir derede perişan olmuştu. 12 yıl sonra Siz anlatınca farkettim adam resmen gıcıklık yapmış bize 🤣🤣🤣 gerçekten kıskançlık ve fesatlık yapıyor gibiler
Vallahi insan hastalık diye bişey de diyemiyor deyince sanki düşüncesiz acımasız pozisyona düşüyor ama öyle değil, resmen düşünülmeyen biz oluyoruz aslında. İnsanlar kedi planlarını yaşamaya çalışıyorlar başkaları umurlarında değil.

Bence sessiz kalma, attığın yazdığın mesajları gördüm büyüklük bu değil demelisin.
Ay aşırı sinir bozucu bir kadın, hastalığıyla kendini acındırıyor ama fenalığından da geri durmuyor
Sessiz kalmadım eşimle kavga ettik annesini savundu, bi iki güne baktım hiç yazmadığı çirkin bi yazı yazıp durum yapmış ona da akrabaya yazdım dedi ama anasının fitneleri gibi geldi bana yine. Yine kavga çıktı babama şikayet etti babamı üzerime saldı hep yapıyor bunu. Babama da kızıp annemi aldım Atladım arabaya evime geldim. Sonra hepsi beraber eşim de dahil ardıma geldiler. Babamlar gitti eşim annem ben doğum için evimdeyim toparlandı ortalık ama ben kaynananın anneler gününü bile kutlamadım o gün bugündür konusmuyorum. Zaten yaptıgı tek şey iyi günler mesajlarıydı onlardan da kurtulmuş oldum. Öyle özellikle arayıp sormaz oğluyla konusurken konusuruz. Bir araya gelince de güler över vs. Eşime kalsa anası beni çok sever erkek milleti işte.

Sessiz kalmadım eşimle kavga ettik annesini savundu, bi iki güne baktım hiç yazmadığı çirkin bi yazı yazıp durum yapmış ona da akrabaya yazdım dedi ama anasının fitneleri gibi geldi bana yine. Yine kavga çıktı babama şikayet etti babamı üzerime saldı hep yapıyor bunu. Babama da kızıp annemi aldım Atladım arabaya evime geldim. Sonra hepsi beraber eşim de dahil ardıma geldiler. Babamlar gitti eşim annem ben doğum için evimdeyim toparlandı ortalık ama ben kaynananın anneler gününü bile kutlamadım o gün bugündür konusmuyorum. Zaten yaptıgı tek şey iyi günler mesajlarıydı onlardan da kurtulmuş oldum. Öyle özellikle arayıp sormaz oğluyla konusurken konusuruz. Bir araya gelince de güler över vs. Eşime kalsa anası beni çok sever erkek milleti işte.
İşin çok zor, hamile halinle nelerle uğraştırıyorlar seni. Allah ıslah etsin

İşin çok zor, hamile halinle nelerle uğraştırıyorlar seni. Allah ıslah etsin
Ya sorma mahvolduk derken inan kı mahvettiler ya. İstediğim tek şey adam akıllı beni de doğumu da düşünmeleriydi. Valla güzellikle olmadı ama Allah ın işi kavgalar çıkınca tam da benim istedipim gibi oldu ama bilerek yapmadım eşime kalsa bilerek planlamışım. Halbuki gittiğim yerde yeni doktor bile ayarlayıp muayeneye başlamıştım. Neyse ki zoru severim hemen ağlayıp zırlamam vallaha taş taş üstünde bırakmam ben de ana olacam ana 🤣🤣🤣 ve oğlunu düşünüyormuş gibi yapıp eşini de oğlunu da rezil rüsva eden bir ana olmam inşallah (yukardaki mesajımda yanıma benim ailem ve eşim geldi kaynanangil değil zaten gelemezler gelmezler de. Kadın ben suçluyum gibi kendi de beni engellemiş kendi de benimle küsüyo. Eşim birkaç defa aratmaya çalıştı aramadım aramam suçlu nen miyim ki🤫😁)

Son düzenleyen: Moderatör:
Restini çekip gelmeni tebrik ederim. Şimdi onlar düşünsün biz ne yaptık diye

Evet tam olarak duygularımı yazıyorsun bana kendi annem yardım eder ama şoför lazım bi erkek lazım evde, ne kadar şoför olsam da zaten yeterince araba kullandım
Tabiki o telasla sen nasil yapacaksinki
Ya herseyi gectim babasi olarak gelsin Dogumda basinda dursun sacma bir duruma sokuyor seni

Tabiki o telasla sen nasil yapacaksinki
Ya herseyi gectim babasi olarak gelsin Dogumda basinda dursun sacma bir duruma sokuyor seni
Elbette, şimdi öyle oldu. Benim istediğim hastane işleri için dolandıktan sonra ameliyat işine kadar da diğer kardeşi gelsin o sırada doğum işimiz hallolurdu. Bunu böyle planlamak zormuş gibi hepsinin tek çözümü beni annemlere göndermek. Halbuki benim annemlerde değil evimde doğum yapmak istediğimi eşim de biliyodu. Daha önce çok konuşmuştuk biz mi gitsek doğuma annemler mi gelse diye vs

Yuvayı dişi kuş yapar. Bence mümkün olan en kısa sürede maddi durumunuz yettiği ölçüde eşinize bir yatırım yaptırın. Krediyle ev almak olur, yatırımlık küçük bir dükkan olur, maddiyatınız neye elverirse. Bunun içinde mesela bankada bir hesap açın, eşinize deyinki, ben bir ev istiyorum bu yüzden para biriktirmeye başladım. Gerekiyorsa 100 lirayla başlayın. Düzenli olarak her ay para yatırırsanız motivasyonunuz da artar. Hiç ekonomik durumumuz şu an elverişsiz demeyin. Ev almak isteyenle evlenmek isteyene Allah yardım eder derler ya, o çok doğru. Yeterki niyet edin ve başlayın. Eşiniz de etrafa para saçmayı bırakır. İnsanın elinde amaçsızca para olunca kolay harcıyor. Ama siz eldeki parayı yönlendirmezseniz kocanıza da kızmaya hakkınız olmaz. çevremdeki erkeklerden gördüğüm kadarıyla hiçbir erkeğin yatırım/tasarruf gibi derdi olmuyor. Kadın kararlı olursa yatırım yapılıyor. yoksa kayınvalideye de harcar, kumar da oynar. Benim çevremde gördüğüm tecrübe ettiğim bu.

Tek bu konu degil dedim farkindamisin
Fazla duyarlimisin daha neler ne zaman yorumuna denk gelsem hep konu sahiplerîni kizdiracak alayci yorumlarini okuyoruz
Konu sahibi
Kvdesine olsun gebersin dememis farkindaysan
Oda kendine gore hakli kadin hamile ve Dogumda kocasini yaninda istemesi kadar dogal birsey goremiyorum
Kvdenin yaptigi simariklik
Zaten kvdesine destek ciktigini sadece neden onu dusunmedigini bahsediyor daha napsin surekli kadinin ustune gidiyorsun
Hayatımda kimseyle alay etmedim de gelip buradaki konu sahipleriyle mi edecem
Konu sahipleri canları istiyorsa kızabilir bu benim sorunum değil kendi doğrularımı karşımdakinin kızma ihtimali belirlemiyor
Aman o kızmasın aman bu kızarmı diye yaşamıyorum
Kadının üstüne gitmiyorum mevzuyu kapatmaya çalışıyorum sizin gibi alakasız biri çıkıp uzatıyor
Biz konu sahibesiyle konuştuk birbirimizi anladık bitirdik, gelip size sence ben nasıl biriyim anlat da demediğime göre hayırdır

Hayatımda kimseyle alay etmedim de gelip buradaki konu sahipleriyle mi edecem
Konu sahipleri canları istiyorsa kızabilir bu benim sorunum değil kendi doğrularımı karşımdakinin kızma ihtimali belirlemiyor
Aman o kızmasın aman bu kızarmı diye yaşamıyorum
Kadının üstüne gitmiyorum mevzuyu kapatmaya çalışıyorum sizin gibi alakasız biri çıkıp uzatıyor
Biz konu sahibesiyle konuştuk birbirimizi anladık bitirdik, gelip size sence ben nasıl biriyim anlat da demediğime göre hayırdır
Neden uslubunuz icin yorum yaptim diye alakasiz mi oldum
O kadar kendinizi begenmissiniz ki kimseye karsi empatiniz yok
Her konuda ayni muhabbetiniz var biraz kendinize bakin sonra bana yorum yapin
Hayirdir felan ? Uslubunuz sifir
Her konuda konu sahiplerini suclayan ezikleyen bir muhabbetiniz var nasil oluyorsa

X