Eşimin yeğenini kıskanıyorum

hdkc

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
12 Aralık 2018
76
52
Merhaba kızlar. Birşey danışmak istiyorum.
Şuan eşimle ablasında izmirdeyiz. Ablasını çok severim, sayarım. 5 aylık evliyiz. Ablasının iki çocuğu var büyüğü 10 yaşında kız. Ve eşimin ilk yeğeni. O yüzden çok düşkün. Tüm aile düşkün gerçi. Bu yüzden çok çok şımarık bir kız. Her istediği yapılmış bu zamana kadar. Özellikle eşim tarafından. Bazen onu kıskandırınız hissediyorum. Daha doğrusu eşimi kıskanıyorum. Paylaşamıyor gibi hissediyorum. Mesela bir haftadır burdayız bir kaç kez araba da öne oturdu bana sormadan. Bişey demedim çocuk diye. Annesi kızdı sonra oturmadı. Eşim hiç bişey demedi yengen otursun filan. Mesela oyuncak istiyor 100-200 liralık eşim ikiletmeden alıyor. Onu alacağına düzgün bişey alalım giyecek filan diyorum olsun alsın benim yeğenim diyor. Ki bende buraya gelmeden bir sürü şey getirdim. Dün mesela tatlı almaya gittik ben pasta alalım dedim eşim ne gerek var Ablam yapmış dedi. Yeğeni de yanımızdaydı dayı pasta alalım diyince tamam kızım dedi hem pasta aldı hem tatlı... evlendiğimizden beri de aldığı oyuncaklar cabası. Hiç biri de ucuz değil. Benimde çok düşkün olduğum bir yeğenim var ama evlendiğimden beri bizi zorlayacak şeyler almıyorum yapmıyorum ona...
Bazen kendimi kötü hissediyorum böyle düşündüğüm için ama bazende kafaya takıyorum. Ben mi abartıyorum... Lütfen acımasız yorumlar yapmayın. Şimdiden teşekkürler.

Bence geçer daha yeni evlisiniz, alışır kanıksarsınız. Yeğen çok seviliyor.
Ha sizin kız belki fazlaca şımarıktır belki anormal bir durum vardır onu bilemem tam olarak.
Ama bence takılmamaya başlarsınız zamanla

Abartıyorsunuz tabi. 10 yaşında çocuk. Ailenin ilk torunu olarak gözbebeği olması da doğal. Çocuk öne oturdu demişsiniz, sanki kayınvalideden bahsediyorsunuz. Ben olsam eşim çocuklara düşkün diye mutlu olurdum. Kendi çocuğumuz olana kadar arkadaşlarımızınçocuklarına bile bir dünya hediye almıştık. Siz de yeğeninize ilgi gösterin karşılaştırıyorsanız.

Eşinle aranda başka sorunlar mı var?
Kendini değersiz mi hissettiriyor sana?
Daha mı baskın olmak istiyorsun? vs vs
Bunları bir sorgula bence.
Yoksa böyle 10 yaşındaki çocuğu kıskanman normal değil. Bu giderek artabilir.

Senin pasta istemen usulen,'elimiz boş gitmeyelim,ayıp olmasin' tarzı bir istektir. Ama on yaşındaki çocuğun pasta istemesi canının cekmesidir. Kim yanındaki çocuk pasta isteyince , parası da varsa 'bosver,evde annen revani yapmistir' der ki?
Ben size ,yegene falan değil de ikinci çocuğa takıldım. Yazık, evde prenses bir abla var, ilk torun ilk torun diye el üstünde tutulmuş . İlk de ne yani?
Baba tarafında da anne tarafında da en sonlarda doğan bir torun olarak uyuz oldum ailenin tavrına:duduk:

Araba konusunda ben de yeni gelin adayı olarak kimseyi eşimin yanına oturtmam. Çocuksa çocukluğunu bilsin.

İkincisi de her istediğini çocuk için yapmayın zaten. 100 200 lira az para değil. Bazı şeylere "hayır" denmeli. Eşinize hak veremiyorum. Aile de yanlış bir tutum içinde. Giderken bir tane hediye alın çocuklara ve geçin. Siz pasta alırken filan ne diye karışıyor mesela? Şımarıklık ve can çekmesi farklı mevzular.

Ben 1 hafta çekemezdim hatta bu kadar izin de vermezdim. Eşinizle konuşun yapmasın.

Üff ya. Ne oldu evlendiniz diye adam dayılıktan kardeşlikten evlatlıktan istifa mı etsin. Böyle insanları anlamıyorum. Yeğenini kıskanmak nedir ya. Ona harcadıklarını sayıyosunuz resmen. Çok saçma. Çok saçmalıyorsunuz. Bu haller bana normal gelmiyor. Hastalıklı ruh diye adlandırıyorum. Allah şifa versin.

Araba konusunda ben de yeni gelin adayı olarak kimseyi eşimin yanına oturtmam. Çocuksa çocukluğunu bilsin.

İkincisi de her istediğini çocuk için yapmayın zaten. 100 200 lira az para değil. Bazı şeylere "hayır" denmeli. Eşinize hak veremiyorum. Aile de yanlış bir tutum içinde. Giderken bir tane hediye alın çocuklara ve geçin. Siz pasta alırken filan ne diye karışıyor mesela? Şımarıklık ve can çekmesi farklı mevzular.

Ben 1 hafta çekemezdim hatta bu kadar izin de vermezdim. Eşinizle konuşun yapmasın.
Ön koltuk bu kadar önemli mi yahu? İki gün arkada oturunca inciler mi dökülüyor? Çocuk ne bilsin “yeni gelinlerin ön koltuk önceliği”ni?
Oyuncak fiyatları bütçeye uygun mu değil mi bilemem ama bu konuya göre uçuk fiyat değil sanki, nitekim dayı öncesinde de alıyormuş ki çocuk rahatça isteyebiliyor. Ayrıca oyuncaklar hep pahalı.
Bu konuda çocuğun şımarıklık yaptığı bir şey göremedim ben. Süregelen hayatı böyle, dayısı ilgi göstermiş demek. Artık dayım evlendi, aman eşi bir şey der, ses etmeyeyim diyecek değil ya.
Sizin bu “yeni gelin” yorumunuz beni şaşırttı diğer yorumlarınıza bakarak.

Yeni evliyken normal bence de. Çünkü hatırlıyorum da yeni evlendigimizde benim kız kardeşim henüz 5 yaşındaydı ve ilk bayramda babamlar la beraber akraba ziyaretine gitmiştik. Kızkardeşim sürekli eşimle aramıza oturuyor ve dışarda eşimin elinden sadece o tutuyordu benim dokunmama izin vermiyordu eşime. Hatta sarıldığımda kesicem sizi diye aramıza girip ayırıyordu :) Ben de eşimle konuşmak için bir kafeye gittim ve orda hüngür hüngür agladım. Niye benim elimden tutmuyorsun, niye ilgilenmiyorsun diye. Eşim de özür diledi bir dha tutmamıştı kardeşimin elini ama gel zaman git zaman yaptıgım çocukça geldi şimdi öyle d3gilim.

Demek ki insan öz kardeşinden bile kıskanıyormuş dedim. Size de bir zaman sonra böyle gelebilir :) Şuan yenisini ve çok normal. Çünkü daha adapte olunamıyor evliliğe belki de bu yüzden.

Çok dert ediyorsanız uygun dille konuşun.

Ön koltuk bu kadar önemli mi yahu? İki gün arkada oturunca inciler mi dökülüyor? Çocuk ne bilsin “yeni gelinlerin ön koltuk önceliği”ni?
Oyuncak fiyatları bütçeye uygun mu değil mi bilemem ama bu konuya göre uçuk fiyat değil sanki, nitekim dayı öncesinde de alıyormuş ki çocuk rahatça isteyebiliyor. Ayrıca oyuncaklar hep pahalı.
Bu konuda çocuğun şımarıklık yaptığı bir şey göremedim ben. Süregelen hayatı böyle, dayısı ilgi göstermiş demek. Artık dayım evlendi, aman eşi bir şey der, ses etmeyeyim diyecek değil ya.
Sizin bu “yeni gelin” yorumunuz beni şaşırttı diğer yorumlarınıza bakarak.

Ben bir insanın eşinin yanında olması gerektiğini düşünüyorum. Şimdi de ileride de böyle olacak. Size basit bir koltuk gibi gelen bana anlam olarak farklı geliyor. Aynı düşünmek zorunda da değiliz elbette.

Oyuncak da giderken alınmış, orada yine alınıyor vs. bunlar bana göre değil. Yeğenim değil kendi çocuğum da olsa her istediğini bütçeme uysa bile yapmam. Ki o da şımarmasın. Zaten temeldeki sorun da alışmak. Bu çocuklar doyumsuz, aç yetişiyor ve bir süre sonra tatminsiz oluyorlar. Aslında yetişkinler bile öyle.

Yeğen baldır aşktır.
Kendi evladımdan ayırmam.
Maddi açıdan sorun yoksa , alınan oyıncaklara bozulmanızı anlamadım.
Hele önde oturmasına bozulmanıza hiç anlam veremedim.
Adı üstünde çocuk...

X