Esımle aılem arasında kaldım

mazidenbiri

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2011
92
0
Ya benim bir derdim var arkadaslar bana yardim edin ailem esimden bosanmami istiyor

Ben isvicrede yasiyorum esimle facebookda tanistik kendisi annemin amcasinin oglu olur. Ailem cok karsi cikti evlenmemize türkiyedeki daimlar teyzemler cildirdilar ona kizi vermeyin diye kötü huyludur dediler hic birine inanmadim kiskandiklarini düsündüm cünkü daimlarla teyzemlerde beni ogullarina istiyordular yurtdisi icin. Sonra küfülersmeler oldu esimle dayim arasinda nisanlanmadan önce dayim annemi tehdit etti o kizi ona verirsen anani sana göstermicem diye annem bizim yüzümüzden anasini göremiyor telefonda bile konusamiyor. nisanlandiktan bir kac ay sonra resmi nikah yaptikki isvicredeki ablasina gelsin calisip evlilik icin para biriktirsin diye. o zamanda kabus kibi nisanlilk dönemi yasadim adamin resmen bir yerleri kalkmisti sanki evlenmeye digilde züppeliye gelmisti af edersiniz tam detaya girmek istemiyorum ne oldugunu. sonra bende nisani attim abilerim tehditle onu türkiyeye sürdüler. sonra cok pisman oldum oda cok pisman oldu kopamadik benim birde bir sorunum vardi dügün olmadan onla iliskiye girmistim bakire degildim. ailem duydu herseyi bakire olmadigimi bile bile dedilerki ondan sana koca olmaz sirf bu yüzden onunla evlenme diye biz senin herzaman yanindayiz dediler gene dinlemedim ve onla tekrar birlestim dügünümüz oldu evlendik. su an 7 aylik evligim. ve sorunlarim igce artti ailem esimi bir türlü sevemedi nezaman aileme oturmaya gitsek annem sürekli esimin babasini kötüliyip durdu senin baban yetim hakki yedi diyip duruyor esiminde zoruna gidiyor. esimin kahve aliskanligi var benden cok ailemi rahatsiz ediyor bu durum kac defa dedim onlara ben hallederim siz karismayin bas edemessem siz devreye gecersiniz diye ama ailem cildiriyor sürekli esime laf sayiyor. kahveye gittiginide ben anlatmiyorum aileme abilerim anlatiyor. bir yandan ailem bu kahve konusundada haklilar esim haftanin 3 günü izinli benle vakit gecirecegine hep kahvelerde vakit geciriyor öglen 1 de gidiyor gece en erken 12:30 da eve geliyor yemege bile gelmiyor. bense evde onu bekliyorum. evligim boyunca 7 aydir sürekli ailem bana esimi kötülüyor, kötülemelerinde haklilarda ama onlar esimi kötüliye kötülye esime karsi sogudum nefret geldi. adam bana yaklasmaya calissa öpmek istese ilsikyie girmek istese hep tersliyorum kiziyorum. isvicreye geldi ne anasi var ne babasi bendende sevgi alamiyor evde sürekli ona düsman gibi davraniyorum ailemin taviralri yüzünden oda evden uzaklasmak icin kahveye gidiyor. annemlerle karsi karisya oturuyoruz sürekli balkondan bizi kontrol ediyorlar güneslikler cekilimi diye gündzüleride kontrol güneslikler geri cektikmi diye balkonda camasir assam bakyorlar hangi camasirlari öne hangilerini arkaya asmisim ve kac gündür asili.sürekli bakyiolarki saat kac da yatiyoruz lambalar kapalimi. benim mutvakta bazi düzenim var annem gelliyor bana sormadan malzemelerin yerlerini degsiyor aradigimi bulamyiorum vitrinimdeki süslere 7 aydir karisiyor su tasi aldedim ordan 7 aydir ayni seyi söylüyor biz biraz uzaktan ev tutmak istemsitik nisanlyiken kesinlikle iziin vermediler. her gün telefon aciolar sabahtan napiyorsunuz diye aradiklari saatte bizim uyudugumuzu iyi biliyorlar ama her gün her gün en sonunda telefonun fisini cektim bu seferde cep telefonu aramaya baslyiorlar. esim bu sebebler yüzünden ailemden nefret etmeye basladi ailem evime ayda 1 kere gelirdiler evime geldiklerinde esim suratini tursu gibi asiyor ve konusmuyordu bu tavirlarida beni cok mahcup ediyordu aileme karsi o öyle yaptikca bende esimden soguyordum. birde nankörlük yapiyordu ailem evimizin düzmesine neyine cok yardim etmistiler yapilan iylikleri bilmiyor. 7 aydir cogu zaman annemlerde yiyoruz esim gayet surat ifadesi normal sohbeti yerinde ama ailem bize gelince farkli. esim yemeyi seviyor yedirmeyi sevmiyor cimride. ve iylik yapmaktan nefret ediyor ve merhametsiz biri kendi aziylada itiraf etti. annemler karsiki binaya tasinacaktilar öyle bir aksilik olduki babam camiden et siparisi vermisti tasindigimiz gün denk geldi 10 kilo kesilmemis et geldi bana esim isten eve gelmisti gece. babam dediki söyle ona etleri alsin bizimde etimiz var yer yok ve bu etler sabah kadar kokar kesilmesi lazim aradim esimi ben yorgunum sabah gider alirsin diyor bana 10 kilo eti. ben aileme ev tasirken yetmezmis gibi faceden arkadasina yazyior yarin bize oturmay agelin diye. bende cok kizdim ben aileme ev tasirken milleti eve cagriyosun diye. tasinmanim 2. günü cuma günü izinliydi cuma namazinda babami görüpte yanina hic ugramamis görmemzlikten gelmis kapidada abimi görmüs yalanciktan yapilacak bisi varmi diye sormus sormasi bikere hata. abimde az kaldi iste demis oda ha ozaman demis. cuma namazindan sonra arkadasiyla aksam 6 ya kadar gezdi bizse ev tasiyoruz evde onunla tartisdim beni aileme mahcup ettin biz evi düzerken onlar bize nasil yardim ettiler issizken hep orda yedik bize hizmet ettiler babam balkon halimizi alip sakat dizleriyle geldi kesti serdi balkona dedim nasil nankör bir insansin o sirada beni tartakladi ve aileme hakaret etti ben senin ailen gib olmam kizim ben senin abilerin gibi olmam ailendne nefret ediyorum ben yardim etmek zorunda degilim onlarda bida bana yardim etmesin birda ailen icin beni rahasiz etme sen kimsinki bana karisiyosun istedigimi yaparim beni yere yatirdi dizini ceneme koydu birde diyorki o ceneni kirarim. bende elinden kurtuldum kacdim yatak osadina polisi aradim. ailemi sevmek zorunda degil ama 7 aydir sürekli ailemi bana kötülüyor yok senin abilerin söyle yok ailen böyle sonucta onalr benim ailem ben onun ablasi icin bisi desem kalkar beni döver. tüm yaptiklarini ailem hakkinda söylediklerini aileme anlattim ailem ondan igce nefret ettiler bosanmami istiyolar abilerim diyorki onu eve alirsan seninde kanin cikar öldürürüz onu ailem o seni sevmiyor avrupa icin evlenmis falan. polis 10 gün esimi evden uzaklastirdi ama anladimki onsuz yapamiyorum ev üstüme üstüme geliyor yastiginda hala kokusu esimi seviyorum kötü huylari var evet ama ailem sürekli kötüledikleri icin bir türlü esimle mutlu hayat kuramiyorum. esimde bensiz yapamiyor diyorki yuvamizi yikmayalim sirf onlar istiyo diye gell biraz uzaga tasinalimmm karismasinlar bizim evimizin düzenine. ailemden cekiniyorum kocamla barisamiyorum abilerimden cok korkuyorum beni tehdit ediolar ne yapacagimi sasirdim arkadaslar ne olur bana bir akil verin. esimin ock kötü huyu var hepsini saymadim ailem haklii dir dir etmekle ama dirdirlari yüzünden esimden beni sogutuyolar onlara yüz defa deidmki bana artik anlatmayin ona söyleyin. ya ne olur bana bir akil verin su an ailemin yüzüne bakamyiorum hayal kirikligina ugradilar bize okadar hakaret eden nankörlük eden adami nasil istersin diyolar abilerim daha duymadi duyunca bana saldiracaklar cok korkuyorum.

kendinizi annenizin yerine koyun; sizin gözünün içine baktığınız evladınızı karaktersiz adamın biri dövüyor. sessiz kalabilir miydiniz?

Hem eşim aslında iyidir diyosun hem cok kötü huyları var diyorsun
Hem ailem haklı diyosun, hem eşimden soğuttular beni diyorsun....

Tedavi olman lazım.

Tedavı ol demekte haklısınız arkadasım gercekten pıskolojım cok bozuldu pıskologdan randevu aldım. Ben artık ne ıstedıgımıde bılmıyorum

çok fazla arada kalmışsın kafanın bu kadar karışık olması normal..
aslında hatayı en baştan yapmışsın aileni karı koca arasına çok sokmuşsun..
onlar size karıştıkça karı koca arasında özel diye birşey kalmamış..
eğer gerçekten kocanın kötü huylarına rağmen biz mutlu oluruz
birbirimizi idare ederiz diyorsan ailenden uzak bir yere taşın ve arada ki mesafeyi koru
yani elbette ailen geleceksin gideceksin ama
AİLENE KOCANI,KOCANA AİLENİ şikayet etmeyeceksin..

beni yere yatirdi dizini ceneme koydu birde diyorki o ceneni kirarim. bende elinden kurtuldum kacdim yatak osadina

Boynunu kırıp ölümüne yol açtığında, o büyük sevgin seni hayata döndürmeye yetmeyecek be güzelim..

Burada bir sürü konu okuyoruz ve ben anlayamıyorum artık gerçekten ya..

Nedir bu seviyorumlar, aşığımlar ? Ben olsam bana elini kaldıran adamın bir daha yüzüne bakmam..

İşim mi yok? Olmasın kardeşim giderim anamın babamın evine..Destek olmasalar bile anamın, babamın ennn ağır sözü, elin oğlunun en hafif sözü kadar bile ağır gelmez..

Kendine yazık etme arkadaşım..Allah bu ömrü bize bir defa veriyor..Her geçen saniye ömrümüzden gidiyor..Geri dönüşü yok..

Zulüm etme kendine bile bile..

Son düzenleme:
Yazık etmişssin kendine.Nasıl hemen teslim olursun.

Anneleri herzamn dinlemek lazım.

El oğlu için anneler çiğnenir mi?

Kaç konu okudum mutsuz olanların çogu annelerinin babalarının rızası almadan evlenenler oldu.Aile çok önemli.

mutlaka ama mutlaka psikoloğa gidin hatta psikiyatriste gidin terapi alın kendinize bu eziyeti reva görmeyin. anlattığınız adama güvenerek ailenize sırt çevirmeyin üzülürsünüz

konuşmalarınızda çok fazla tutarsızlık var hem iyiyi hem kötüyü aynı anda kullanıyorsunuz ölzedim yapamam onsuz diyorsunuz polisi aradım şikayet ettim diyorsunuz ben hiç bişey anlamadım:KK59:

Nasıl ailenizin sizi kışkırtıtğınızı düşünebiliyorsunuz.
Böyle bir adamla yaşanır mı hiç?
Aileniz mi sorun çıkarıyor?
Yatın kalkın ailenize dua edin..
Ve o adamdan da kurtulun bir an önce.
Böyle çirkin, size saygısı sevgisi olmayan bir adamla nasıl yaşarsınız.

Biz size boşanın desek boşanacak mısınız?
Ya da ailenizden uzaklaşın görüşmeyin desek görüşmeyecek misiniz?
Eşinizi polise şikayet etmişsiniz can güvenliğiniz için
korktuğunuz adam size daha kötülerini ileride yapmaz mı?
Siz ailelerin dengesini bir birine karıştırmışsınız.
Ya ailenizden vazgeçeceksiniz
Ya da eşinizden
bu saatten sonra iki aile bir araya nasıl gelecek?
Yani seçim size ait
umarım hakkınızda hayırlısı olur.

Evet ben hem kendıme hem aılemede kötülük ettım ve cok pısmanım kendımden nefret edıyorum. Bosanmaya gelınce esın nekadarda kötü olsa, evlıkıkte bagımlılk yapıyor bosan denmesı kolay ama gercektendecok zor bır durum. Aslında esımın nankörlügü olmasa mutlu olacagız ama aıleme karsı bu tür tavır alınca dayanamyıorum bende. Düzelmek ıstedıgını söyledı kahveyede gıtmıcekmıs gerekırse tedavıye bıle gıdermıs. Dayak konusuna gelınce benı hıc bırzaman dövmedı o son olayda tartakladı. Pıskologla konustum 7 aydır sevgı vermemıssın sevgısız yanlız kalmıs aılenınde sevmedııgnı hıssedıyor nefret etmıs senın kocanın pıskolojısı baya bozulmus dedı.

garip bu kadar işkence eden kahveden eve gelmeyen bi adamı insan nasıl sevebilir. kaçırılan insanın kaçırana aşık olması gbimi bilemedim ki....
ama bence ssen bu kargaşadan kurtul artık bir tercih yapmak zorundasın ikisi bir arada olmuyor. ya ailen ya kocan. bu konuda sağlıklı karrıda doktora gittikten sonra alabilirsin bence

garip bu kadar işkence eden kahveden eve gelmeyen bi adamı insan nasıl sevebilir. kaçırılan insanın kaçırana aşık olması gbimi bilemedim ki....
ama bence ssen bu kargaşadan kurtul artık bir tercih yapmak zorundasın ikisi bir arada olmuyor. ya ailen ya kocan. bu konuda sağlıklı karrıda doktora gittikten sonra alabilirsin bence

Bakın mış-miş-larla işler yürümez
baktınız siz ayrı yapamıyorsunuz (ki öyle gözküyor)
o zaman barışmadan tedavisini görsün
kahv ile ilikisini kessin veya azami derecede azaltsın
ailenle konuşup işi iki taraflı tatlıya bağlasın
baktınız olumlu oluyor bir şeyler, siz başlrsınız düşünmeye
affetsem mi yoksa affetmesem mi diye

Esım bana sevgı verdıkce ben uzaklasıyordum kötü huyları yüzünden. Calısır banka kartını parasını herseyını bana teslım eder benden alırdı harclık tutarlıydı küs kalmayı sevmez zorla barısırdı yemek pısırır benı zorla sofraya oturturdu. Her yemek pısırdıgımde kahvaltıda bıle ellerıne saglık der öper camasır yıkamaya yardım eder. Bensız fılmseyredemez. Tek sorun bazı kötü huyları var ve aılemden hoslasmıyor. Hatam sukı onla evlenıp aılemlı onu yüz göz ettım aıle rızası olmadan evlenınce ınsan mutlu olamıyor aıle es secımı cok önemlı ve ben bu secımde hatalıyım

Sonra küfülersmeler oldu esimle dayim arasinda

nisanlandiktan bir kac ay sonra resmi nikah yaptikki isvicredeki ablasina gelsin calisip evlilik icin para biriktirsin diye. o zamanda kabus kibi nisanlilk dönemi yasadim adamin resmen bir yerleri kalkmisti sanki evlenmeye digilde züppeliye gelmisti af edersiniz tam detaya girmek istemiyorum ne oldugunu.

esim haftanin 3 günü izinli benle vakit gecirecegine hep kahvelerde vakit geciriyor öglen 1 de gidiyor gece en erken 12:30 da eve geliyor yemege bile gelmiyor. bense evde onu bekliyorum.

esim yemeyi seviyor yedirmeyi sevmiyor cimride. ve iylik yapmaktan nefret ediyor ve merhametsiz biri kendi aziylada itiraf etti.

cuma namazindan sonra arkadasiyla aksam 6 ya kadar gezdi bizse ev tasiyoruz evde onunla tartisdim beni aileme mahcup ettin biz evi düzerken onlar bize nasil yardim ettiler issizken hep orda yedik bize hizmet ettiler

babam balkon halimizi alip sakat dizleriyle geldi kesti serdi balkona dedim nasil nankör bir insansin o sirada beni tartakladi ve aileme hakaret etti

ailendne nefret ediyorum ben yardim etmek zorunda degilim onlarda bida bana yardim etmesin birda ailen icin beni rahasiz etme sen kimsinki bana karisiyosun istedigimi yaparim beni yere yatirdi dizini ceneme koydu birde diyorki o ceneni kirarim.
ailemi sevmek zorunda degil ama 7 aydir sürekli ailemi bana kötülüyor yok senin abilerin söyle yok ailen böyle sonucta onalr benim ailem ben onun ablasi icin bisi desem kalkar beni döver.

kötü huylari var evet ama ailem sürekli kötüledikleri icin bir türlü esimle mutlu hayat kuramiyorum.

ailem haklii dir dir etmekle ama dirdirlari yüzünden esimden beni sogutuyolar

Yani aileniz olmasa şu yukarıda alıntılarını yaptığımı yapan eşinizle mutlu olacaksınız.
Yazık..
Siz o ailenizi hiç haketmiyorsunuz.

her iki taraftada hata oldgnu düşünuorum..en başta eşine zaten önyargı ile yaklaşılmış öyledir böyledir şöyledir vss..oratda hiç bişey yokken eşin onlara misafirliğe gitiğinde senın baban şöyle senın baban boyle diyip rencıde edılmış kırılmış..her ne olursa olsn ewe gelen mısafıre bu yapılmaz..hele kızını emanet ettgn kişiye asla yapılmamalı..ve eşin bu sözlere ragmen saygısını bozup cewap wermemiş anladgm kadarıyla..oyle birşeyden bahsetmemişsn..onun dışında ailenin evine düzenine bu kadar karışması çok yanlş tatlı bır dille uzaklaştrmanı oneririm.bu kadar tetikte olmalırın sebebı eşini sewmemeleri en baştan önyargılı dawranmaları zaten..eşinin tatilini kahwede geçirmesi bu huzursuzluklarla alakalı diye düşünuorum..mutlu oldgnz zamanlarda da boylemiyd ii o da önemli..ya da hiç mutlu oldnz mu demeliydim bilemedm ..eşin seni öpecekken geri itmen ilişkinizi iyice çıkmaza sokar..buna karşın eşinin sana el kaldırmasını asla asla doğru bulmuorum..bi erkeğe hiç yakışmayan bişey..savunmasız bi kadına ,hayatını paylaşma sözü verdği kişiye bunu nasıl yapar insan..belli ki onunda psikolojisi bozulmuş..bnm tavsiyem madem eşini bu kadar sewıorsun onsuz yapamıorsun birlikte evlilik terapistine gdin.sadece senin gitmen peki bişey değiştrmez..tek bi tarafın çabasıyla ewlilik ne kadar kurtarılabılır kı?onu sewıosan ve istıosan beraber destek alın.ailene de ne hıssedıorsan soylemelisin ..beraber olmaya dewam etmek ıstıorsan bunu açıkça soyle kımseden çekınme bu senın hayatın..abinin anennin vs kımsenın deıl..senin içinde yaşadıklarını sadece sen bilirsin..ancak eşin hakkında iyi düşünmelisin hiç hoş olmayan şeyler yazmışsın..adımlarını düşünerek atmalısın..hakkınızda hayırlısı olsn inşallah,allah yardmcın olsun..

X