Eşimle anlaşamıyoruz

SinemEsin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2023
10
2
İlgilenmiyor çoxukla ilgilenmiyor bu arada bebeğim çok taze daha yeni 1 aylık oldu şuan anneannemde kalıyoruz eşimde kendi ailesinin yanınsa kalıyor aile danışmanlığı için randevu aldı yarına hep seçeneği bana bırakıyor boşanacaksan boşan yada kalacaksan kal ben senin köpeğin değilim felan diyor ama ben hiç öyle bir insan değilim eşim kürt ben lazım bu yüzden kaçtık ben açığım ve bu eşim tarafından yadırganıyor ama öyle aşırı bi açıklığım yok yani bi pantolon giyinim popomun görünmesini istemez v yaka tişört istemez mesela yada aşırı kısa kollu giyinemem tartışırız yani ama kardeşleri göbek açık felan giyiniyor ailesine çaktırmadan ama anneleri biliyor işte beni bir yere yollamak istemez kendi sadece haber verir mesela hamileyken bile bana düzgün davranmadılar hiçbir şekilde şimdi bebeğim var eşim çok kötü davranıyor cisellikte sorunumuz yok hatta ben istemiyorum o istiyor diyebiliriz çok zor şeyler yaşadık birlikte ama hiç arkaöda durmadı mesela o benim destekçim olmadı bana saygı göstermez ilgilenmez bir yere götürmez pek gidersek genelde ailesi de yanımızda oluyor benle hiç fotoğrafı yok mesela özel olarak ya ailesi var yanımız da yada o tek çekilir çoğu zaman hatalarını söylediğimde özür diler ama yine yapar ve düzelmeye çalıştığını söyler ama uygulamaz sadece lafta her şey elinden telefon düşmez benimle bir şey yapmaz evde bile genelde futbol felan izler yada tiktoktan videolar izler kendim eskiden çok iyiydim insanların ne dediği umrumda olmazdı kendimi severdim şimdi çok farklıyım her şeye sinirleniyorum defalarca kez yüzük attım boşanalım dedim ama istemiyordum kocamda şöyle bir şey var ben kızarsam susuyor küsüp odaya çekildiğimde gelip beni kışkırtıyor bazı şeyler kavga ederken bile söylenmez dülmanına ama eşim bana söylüyor ve kavgalar bu sefer çok büyüyor şiddete kadar gidiyor arafta kaldım arkadaşlar ailemden çekiniyorum boşansam bir sürü laf edecekler zaten ailemle aram pek iyi değil annem yönetmeyi sever eşimi yönetemediğimden ve oda beni yönetemediğinden dolayı annemle anlaşamıyoruz boşanmamı da ister açıkcası ve boşansam bana destek olurşar ama bu iş bittiğinde sen yaptınlar başlar evli kalsam da anlattım işte bir sürü şey var hepsi de çok çok uzun olur yazsam sadece düşünüyorum tüm evliler gençken sorunlar yaşadı ve bi zaman sonra evlilikleri oturdu mesela benim annem babam en yakın örneği bunun babam anneme doğum günlerini bile zehir ederdi ama şimdi babam bir kere üzülse üzene hesap soruyor ona çok değr veriyor ve bunu bariz belli ediyorlar birbirlerine de dışarıya şimdi mutlular çok kararsız kalıyorum arkadaşlar bunu da psikiyatriyle konuşmak isterim aslında aile danışmanı dışında sadece tavsiye felan almak istedim sizden yani napardınız siz olsanız nasıl bi yol izlerdiniz eşim benden aslında ayrılmak istemiyor her şeyi sinirlenince yapıyor işker sinirlendiğimizde çığrından çıkıyor ve sakinleştiğinde düzeltmek için çözüm arıyor düzelince de öküz aynı öküz oluyor işte kısaca

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar konuya nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Kaçarak evlendik aşıktık her şey mükemmeldi. Sonra zorluklar başladı. Bir sürü dertdim oldu kocam benim elimden tutacak sandım ama zaten onun yüzünden oluyordu her şey kocam eroin kullanıyormuş zor oldu ama atlattık. Çocuğumuz olmuyordu yaklaşık 2 yıldır şuan oğlum yanımda yatıyor çok şükür fakat kocam annesine çok düşkün ve ailesinden kopamıyor beni ezdirdiği de oldu. Şiddette gördüm eşimden hatta yakın bi zamanda tartışıp ciddi kavga ettik ben de sessiz bi kadın değilim ben de ona şiddet uyguluyorum aslında bunu kendimi kolluyorum da diyebiliriz benim le ilgilenmiyor çoxukla ilgilenmiyor bu arada bebeğim çok taze daha yeni 1 aylık oldu şuan anneannemde kalıyoruz eşimde kendi ailesinin yanınsa kalıyor aile danışmanlığı için randevu aldı yarına hep seçeneği bana bırakıyor boşanacaksan boşan yada kalacaksan kal ben senin köpeğin değilim felan diyor ama ben hiç öyle bir insan değilim eşim kürt ben lazım bu yüzden kaçtık ben açığım ve bu eşim tarafından yadırganıyor ama öyle aşırı bi açıklığım yok yani bi pantolon giyinim popomun görünmesini istemez v yaka tişört istemez mesela yada aşırı kısa kollu giyinemem tartışırız yani ama kardeşleri göbek açık felan giyiniyor ailesine çaktırmadan ama anneleri biliyor işte beni bir yere yollamak istemez kendi sadece haber verir mesela hamileyken bile bana düzgün davranmadılar hiçbir şekilde şimdi bebeğim var eşim çok kötü davranıyor cisellikte sorunumuz yok hatta ben istemiyorum o istiyor diyebiliriz çok zor şeyler yaşadık birlikte ama hiç arkaöda durmadı mesela o benim destekçim olmadı bana saygı göstermez ilgilenmez bir yere götürmez pek gidersek genelde ailesi de yanımızda oluyor benle hiç fotoğrafı yok mesela özel olarak ya ailesi var yanımız da yada o tek çekilir çoğu zaman hatalarını söylediğimde özür diler ama yine yapar ve düzelmeye çalıştığını söyler ama uygulamaz sadece lafta her şey elinden telefon düşmez benimle bir şey yapmaz evde bile genelde futbol felan izler yada tiktoktan videolar izler kendim eskiden çok iyiydim insanların ne dediği umrumda olmazdı kendimi severdim şimdi çok farklıyım her şeye sinirleniyorum defalarca kez yüzük attım boşanalım dedim ama istemiyordum kocamda şöyle bir şey var ben kızarsam susuyor küsüp odaya çekildiğimde gelip beni kışkırtıyor bazı şeyler kavga ederken bile söylenmez dülmanına ama eşim bana söylüyor ve kavgalar bu sefer çok büyüyor şiddete kadar gidiyor arafta kaldım arkadaşlar ailemden çekiniyorum boşansam bir sürü laf edecekler zaten ailemle aram pek iyi değil annem yönetmeyi sever eşimi yönetemediğimden ve oda beni yönetemediğinden dolayı annemle anlaşamıyoruz boşanmamı da ister açıkcası ve boşansam bana destek olurşar ama bu iş bittiğinde sen yaptınlar başlar evli kalsam da anlattım işte bir sürü şey var hepsi de çok çok uzun olur yazsam sadece düşünüyorum tüm evliler gençken sorunlar yaşadı ve bi zaman sonra evlilikleri oturdu mesela benim annem babam en yakın örneği bunun babam anneme doğum günlerini bile zehir ederdi ama şimdi babam bir kere üzülse üzene hesap soruyor ona çok değr veriyor ve bunu bariz belli ediyorlar birbirlerine de dışarıya şimdi mutlular çok kararsız kalıyorum arkadaşlar bunu da psikiyatriyle konuşmak isterim aslında aile danışmanı dışında sadece tavsiye felan almak istedim sizden yani napardınız siz olsanız nasıl bi yol izlerdiniz eşim benden aslında ayrılmak istemiyor her şeyi sinirlenince yapıyor işker sinirlendiğimizde çığrından çıkıyor ve sakinleştiğinde düzeltmek için çözüm arıyor düzelince de öküz aynı öküz oluyor işte kısaca
Keşke çocuk yapmasaydin.Eroin kullanan adamdan.Anneannen sahip çıkıyormuş.Bosanip yanına yerleşen olmaz.mi ?

Merhaba arkadaşlar konuya nasıl başlayacağımı bilmiyorum. Kendimi çok yalnız hissediyorum. Kaçarak evlendik aşıktık her şey mükemmeldi. Sonra zorluklar başladı. Bir sürü dertdim oldu kocam benim elimden tutacak sandım ama zaten onun yüzünden oluyordu her şey kocam eroin kullanıyormuş zor oldu ama atlattık. Çocuğumuz olmuyordu yaklaşık 2 yıldır şuan oğlum yanımda yatıyor çok şükür fakat kocam annesine çok düşkün ve ailesinden kopamıyor beni ezdirdiği de oldu. Şiddette gördüm eşimden hatta yakın bi zamanda tartışıp ciddi kavga ettik ben de sessiz bi kadın değilim ben de ona şiddet uyguluyorum aslında bunu kendimi kolluyorum da diyebiliriz benim le ilgilenmiyor çoxukla ilgilenmiyor bu arada bebeğim çok taze daha yeni 1 aylık oldu şuan anneannemde kalıyoruz eşimde kendi ailesinin yanınsa kalıyor aile danışmanlığı için randevu aldı yarına hep seçeneği bana bırakıyor boşanacaksan boşan yada kalacaksan kal ben senin köpeğin değilim felan diyor ama ben hiç öyle bir insan değilim eşim kürt ben lazım bu yüzden kaçtık ben açığım ve bu eşim tarafından yadırganıyor ama öyle aşırı bi açıklığım yok yani bi pantolon giyinim popomun görünmesini istemez v yaka tişört istemez mesela yada aşırı kısa kollu giyinemem tartışırız yani ama kardeşleri göbek açık felan giyiniyor ailesine çaktırmadan ama anneleri biliyor işte beni bir yere yollamak istemez kendi sadece haber verir mesela hamileyken bile bana düzgün davranmadılar hiçbir şekilde şimdi bebeğim var eşim çok kötü davranıyor cisellikte sorunumuz yok hatta ben istemiyorum o istiyor diyebiliriz çok zor şeyler yaşadık birlikte ama hiç arkaöda durmadı mesela o benim destekçim olmadı bana saygı göstermez ilgilenmez bir yere götürmez pek gidersek genelde ailesi de yanımızda oluyor benle hiç fotoğrafı yok mesela özel olarak ya ailesi var yanımız da yada o tek çekilir çoğu zaman hatalarını söylediğimde özür diler ama yine yapar ve düzelmeye çalıştığını söyler ama uygulamaz sadece lafta her şey elinden telefon düşmez benimle bir şey yapmaz evde bile genelde futbol felan izler yada tiktoktan videolar izler kendim eskiden çok iyiydim insanların ne dediği umrumda olmazdı kendimi severdim şimdi çok farklıyım her şeye sinirleniyorum defalarca kez yüzük attım boşanalım dedim ama istemiyordum kocamda şöyle bir şey var ben kızarsam susuyor küsüp odaya çekildiğimde gelip beni kışkırtıyor bazı şeyler kavga ederken bile söylenmez dülmanına ama eşim bana söylüyor ve kavgalar bu sefer çok büyüyor şiddete kadar gidiyor arafta kaldım arkadaşlar ailemden çekiniyorum boşansam bir sürü laf edecekler zaten ailemle aram pek iyi değil annem yönetmeyi sever eşimi yönetemediğimden ve oda beni yönetemediğinden dolayı annemle anlaşamıyoruz boşanmamı da ister açıkcası ve boşansam bana destek olurşar ama bu iş bittiğinde sen yaptınlar başlar evli kalsam da anlattım işte bir sürü şey var hepsi de çok çok uzun olur yazsam sadece düşünüyorum tüm evliler gençken sorunlar yaşadı ve bi zaman sonra evlilikleri oturdu mesela benim annem babam en yakın örneği bunun babam anneme doğum günlerini bile zehir ederdi ama şimdi babam bir kere üzülse üzene hesap soruyor ona çok değr veriyor ve bunu bariz belli ediyorlar birbirlerine de dışarıya şimdi mutlular çok kararsız kalıyorum arkadaşlar bunu da psikiyatriyle konuşmak isterim aslında aile danışmanı dışında sadece tavsiye felan almak istedim sizden yani napardınız siz olsanız nasıl bi yol izlerdiniz eşim benden aslında ayrılmak istemiyor her şeyi sinirlenince yapıyor işker sinirlendiğimizde çığrından çıkıyor ve sakinleştiğinde düzeltmek için çözüm arıyor düzelince de öküz aynı öküz oluyor işte kısaca
İlk birkaç cümle yetti anlamaya. Allah aşkına kurtarın kendinizi. Üstelik yasaklı madde kullanan birinden çocuk yapma çabası nedir yahu! Bir de kaçarak evlenmek nedir. Tabi ki değer vermez. Adamın hiç çabası yok ki sizin için.

Cok bilindik hikayeniz. Uyusturucu kullananlar oyle hemen birakamaz, tedavi gormedigi surece biraktigindan emin olmayin.
Neden cocuk yaptiniz diye sormuycam artik sanirim bu sizin icin bir sorun degil, babasi boyle biri diye hic uzulmuyorsunuz bence, tamam.
Onun disinda bosanin desek ne olacak hic. Bosanmazsiniz bu kafayla.
Sunu mu diyelim; kahrini cek arkadasim elinden bir sey gelmez, huyuna git de bari dayak yeme. ???

Maalesef konunuzda boşanmanız için gerekli her türlü sorun var , üzgünüm birini halletseniz diğeri onu çözsen diğeri gibi.

Ayrıca gençlikte mutlu huzurlu olamadıktan sonra yaşlılıkta adamın iyi olmasının hiç bir manası yok.

Babanız da bu yüzden iyi adam rolleri yapıyordur muhtemelen bana kim bakacak korkusudur o.

Direk yazacağım şey boşan olur. Ama sen kendi annenden ve babandan yola çıkarak düzeltmeye çalışıyorsun. Evet onlar düzeldi ama 20 30 yıl çektikten sonra... baban yaşlandı işini yapan tek kadını kaybetmemek için düzeldi .Kim bilir annenin psikolojisi nasıldır ve sana ne kadarını gösteriyor? Eğer iyi geçinmek istiyorsan onu alttan al ailesini şikayet etme katlanmaya bak.

Yeni evliyken insanlar sorun yaşayıp sonra evlilikleri oturuyor evet ama sizinki oturmayacak cinsten. Nerden biliyorsun diye sormayın. Üzgünüm ki nasıl başlarsa öyle gidiyor. Oturan evlilikler içinde bu kadar saygısızlık, şiddet, sevgisizlik barındıran evlilikler değil. Oturan evlilikler sadece iki insanın birbiriyle yaşamaya uyum sağlama aşamasında zorlanması ve herşeyi zamanla, sevgiyle, ilgiyle, fedakarlıkla aşması sonucu rayına oturuyor .

Direk yazacağım şey boşan olur. Ama sen kendi annenden ve babandan yola çıkarak düzeltmeye çalışıyorsun. Evet onlar düzeldi ama 20 30 yıl çektikten sonra... Kim bilir annenin psikolojisi nasıldır ve sana ne kadarını gösteriyor? Eğer iyi geçinmek istiyorsan onu alttan al ailesini şikayet etme katlanmaya bak.
30 dan sonra çocukla baba evi çekilmez.

Bosanmak bile çözüm değil bu hayata, yanlış tercihler yapan birisiniz. Hem de büyük yanlışlar.
Hep derim, herkes mutlu olamaz bu hayatta, acı çekmeyi tercih edenler çekmeli.
Bol şans.

Yeni evliyken insanlar sorun yaşayıp sonra evlilikleri oturuyor evet ama sizinki oturmayacak cinsten. Nerden biliyorsun diye sormayın. Üzgünüm ki nasıl başlarsa öyle gidiyor. Oturan evlilikler içinde bu kadar saygısızlık, şiddet, sevgisizlik barındıran evlilikler değil. Oturan evlilikler sadece iki insanın birbirine uyum sağlama aşamasında zorlanması ve herşeyi zamanla, sevgiyle, ilgiyle, fedakarlıkla aşması sonucu rayına oturuyor .
Eroin başlı başına boşanmak için bir sebep zaten.

Keşke çocuk yapmasaydin.Eroin kullanan adamdan.Anneannen sahip çıkıyormuş.Bosanip yanına yerleşen olmaz.mi ?
Evleneli 3 yıl oluyor ilk 6 ay felan kullandı çok kez bıraktığını sandık ama sonunda kurtulduk. Ailen felan herkes sahip çıkıyor orada problem yok zaten biz çoktan barıştık. Ama insan tekrar aynı yere hiç dönemiyor işte ve bunun kaçmakla hiç ilgisi de yok

Olmayan iki yılda da çocuk istediniz yani değil mi?
Çünkü her türlü olumsuzluğa, bağımlı babaya rağmen o cocuk olmalıydı.
Evliliğinizde elle tutulur hiçbir şey yok.
Başlangıcından sonu belli bir hikaye.
İkinci çocuğu yapmayın bari.
Ayrılacağınızı düşünmüyorum.

Direk yazacağım şey boşan olur. Ama sen kendi annenden ve babandan yola çıkarak düzeltmeye çalışıyorsun. Evet onlar düzeldi ama 20 30 yıl çektikten sonra... baban yaşlandı işini yapan tek kadını kaybetmemek için düzeldi .Kim bilir annenin psikolojisi nasıldır ve sana ne kadarını gösteriyor? Eğer iyi geçinmek istiyorsan onu alttan al ailesini şikayet etme katlanmaya bak.
Ailemin her şeyini çok iyi biliyorum her şeyim tam olarak çok fazla içindeydim malesef böyle biri değildi neden böyle oldu bilmiyorum

X