Eşimle boşanma asamasindayiz

Adam konu sahibinin yengesiyle mi öyle konuşuyormuş
Hayir adam kendi abisinin karisina diyormus hatta ister kusum derim ister bebegim derim ister yavrum derim diye tepki veriyormus surekli mesajlasip mesajlari siliyormus felan. Belli ki yengeyi seviyor onunla evlenemicegi icin evlenmis konu sahibiyle.

Merhabalar herkese yeni üye oldum fakat uzun zamandır uyeliksiz takip ediyorum bu siteyi çok yalnızım ve çok çaresizim lütfen bana destek olun size herşeyi ayrıntısıyla anlatıp içimi dökmek ve sizlerden destek almak istiyorum evliyim 7 ay oldu 14 ayda nişanlı kaldık 2018 yılında tanıştık kısa süre sonra sevgili olduk ben hayatımda ilk defa ona karşı bambaşka duygular hissettim güven duygusu daha önce sevgililerim oldu tabiki ama ben ilk defa birinin yanında kendimi tam anlamıyla güvende hissediyordum o varken bana hicbisey zarar veremez diyordum ben küçük yaşta babamı kaybettim annemle ikimiz yaşıyoruz belkide içimdeki guven duygusu boşluğu ordan geliyor ama dediğim gibi hickimsede yaşamadım bunu 1-2 ay kadar sevgili olduk sonra ayrıldık daha doğrusu o ayrıldı benden hemde sebepsizce yeni taniyordum sonuçta ufak tefek kiskanliklar yapıyordum en sonki muhabbette arkadaşının asker eğlencesine gitmesi oldu kizlarin olduğu ortam olduğu için rahatsız oldum tabiki istemiyorum dedim ama gitmek istedi anlayış gösterdim iyi eğlenceler dedim ve telefonu bikenara atıp uyudum akşam eve geçtiğinde haber verir düşüncesindeydim sabaha karşı uyandım tek bir mesaj tek bir arama yok kalkıp defalarca aradım aradığımı görmüş fakat telefonu sessize alıp uyumuş çok sinirlendim uzunca bir süre konuşmadım 3 hafta bir aya yakın konuşmadık tek kelime ne mesaj attı ne aradı en son ben dayanamadım yanına gittim gittiğimde sartlandirmistim kendimi sarilmazsa dönüp arkamı gidicektim ama satılırsa herşey yolunda demektir düşüncesiyle gittim gönlümü almicak misin dedim şaşırdı öyle bişey bekledigini bilmiyordum dedi sonra sarıldı alnımdan öptü herşey yolunda diyip mutlu oldum tabiki ben sonra yine ayrılmak istedi sebep yok yanına gidiyorum sarılıyor alnimdan öpüyor telefondan bitti diye mesaj atıyor allak bullak oldum günlerce kendime gelemedim her gözümü açtığımda sorguluyorum neden diye hicbiseyi oturtamiyorum kafamda çünkü herşey yolunda nasıl bitirir nasıl vazgeçer benden diyorum kabullenemiyorum çok zorladım konuşalım görüşelim yüzyüze konuşalım herşeyi diye ama o tamamen yok sayıyordu beni hastanede çalışıyordu tomografiye gittim arkadaşımla mesaj attım hastanedeyim diye belki görüşürüz diye sormadı bile neyin var ne tomografisi diye bildiğiniz gormezden geliyordu beni annem memlekete gitti kuzenim vefat etmişti ağlamaktan içim disima çıktı biraz yürüyelim nefes almaya ihtiyacım var dedim kabul etmedi bir hafta evde yalnız kaldım birgün bile sormadı nasılsın bişeye ihtiyacın var mı kimsen yok diye sosyal medyam yok whatsaptan takip ediyorum sadece saplantı gibi oldu whatsapa son görülmesine bakiyorum sonra markete diye çıkıp arabası kapıda mı bakıyorum uzun zamandır girilmesiyse ve arabası duruyorsa rahatlıyorum konuştuğu kimse yok diye kendimce tek takip edebildiğim mecra oydu çünkü o dönemi çok zor atlattım depresyon tedavisi gördüm ilaçlarla uyuyordum yatıp kalkıp dua ediyordum kavusalim diye o kadar çok dua ettim ki ben hicbirseyi bu kadar çok istediğimi biliyorum hicbisey için bu kadar dua etmedim dua ettikçe tevekkül ediyor ve için biraz olsun fetahliyordu çok yalvardım kavusalim diye aradan iki sene kadar bı zaman geçti askere gideceğini öğrendim evet onu aslında atlatmış sayılırdım ama içimde hep bir ukteydi bı ihtimal vermiyordum artık olacağına ama çok canımı yakmıştı belki bi mesaj atar gitmeden helallik ister diye düşünmüştüm yine bana tek kelime etmeden çıktı gitti dedim ki tamamen son nokta bu onu tamamen silip hayatıma girmek isteyenlere fırsat verebilirim diye düşündüm onun gidişini beni yok sayıp gidisini aramızdaki çizgi olarak gördüm yine karşıma insanlar çıkıyordu ama kimseyle konuşmayı kabul etmiyordum sonra askerde mesaj atmaya başladı bana çok şaşırdım çünkü hiçbir irtibatimiz yoktu ama aramasının sebebi de kaybetme korkusu evlerimiz yakındı karşı komşuları beni oğullarına istemişti çocukluktan beri tanışıyoruz çocukla tabi ben istemiyorum dedim kardeşim gibi görüyorum dedim defalarca istemediğimi söylememe rağmen kız evi işte naz yapıyor diyip ustelediler ve heryerde konuşmaya başlamışlar oldu bu iş biz aldık onu gelinimiz oldu diye onu duyunca tabi konuşmak istedi benimle sen tamam de ben alır karşıma konuşurum senden önce biz vardık derim diye hayır dedim istemiyorum dedim seni de onu da uzunca bi süre ısrar etti sonra askerden geldi konuşmaya görüşmeye başladık bana bicok şey anlattı abisiyle ilgili sıkıntılı bı surec yaşamışlar içeri alınma muhabbeti falan olmuş onun bunaliminda ve kendi gelecegimin dahi ne olcagi belli değilken seni daha fazla umitlendirip yarı yolda birakmak istemedim dedi uzun uzun anlattı açıkladı herşeyi tabi ben guvenmedim guvenemedim sevgili olduk evet ama hep bı nasılsa biticek nasılsa beni birakicak düşüncesiyle çok hircinliklar yaptim sebepli sebepsiz çok kavgalar ettim arkamı dönüp gittim her defasında peşimden koştu her defasında sarıp sarmaladi beni birakmicam seni dedi katlanilmicak seylerime bile katlandı sonra nisanlandik yine ben inanmıyordum evlencegimize eşya alırken dahi nasılsa bugün yarın ayrilcaz kafasindaydim sonra evlendik balayimiz rüya gibiydi ilk ay gerçekten cok güzeldi kavuştuk ya artık çok mutlu çok huzurluydum hayallerim gerçek olmuştu sonra sorunlar başladı evet ben kıskanç bı kadınım ama dışarıya karşı güvensizliğim tamamen torpulenmisti çünkü dışarıyı umursamadıgini gördükçe herhangi bi şüphem kalmamıştı ama asıl sorun icerdendi ve buna neden olan da eşimin ta kendisi aralarında gereğinden fazla bir samimiyet var birbirlerine kuşum diyorlar ben bunu görünce şok oldum ve tepki gösterdim bana karşılık vermeye başladı kuşum da derim yavrum da derim bebişim de derim dicemde dedi sırf bu yüzden defalarca kavga etti benimle ayrılık noktasına geldik biz hep böyleyiz dedi senden önce de böyleydi senden sonra da böyle olcak dedi benim yakınımda ailem akrabam kimsem yok o yüzden belki alışık değilim öyle diyorsa demekki benimde normalleştirmem gerekiyor dedim alıştırmaya çalıştım kendimi ama rahatsız olmaya hep devam ettim ki benim eşim anne babasının yanında bana canım bile diyemeyen bir insan ya düşünsenize dışardan bı göz olarak aynı ortamdayiz misal bana çayımı doldurur musun diyor kimsin nesin belli değil ona kuşum bı çay verir misin diyor siz durup demez misiniz bunun eşi bu diğeri hicbiseyi insanın zoruna gidiyor bu durum sonra yine boşanma noktasına geldik imam nikahimizi kıyan abi eşiyle birlikte geldi onlar yanlış olduğunu söylediler uygun değil yengenle o şekilde konuşman bunu düzeltmek gerekiyor dedi o zaman tamam dedi kullanmicam bidaha ama benden bunu hep saklıyor sabah mesaj atıyor yengesi görüyorum işe gitmeden yegenlerinin falan fotoğrafını görüyorum galeride mesajlasmislar akşam eve gelmeden mesajları siliyor defalarca uyardım silme diye siliyor aricaksan bejim yanımda ara bende konuşayım diyorum herzaman işteyken arıyor ben olmadan arıyor saklamıyor aradığını ama hep ben yokken arıyor aradım konuştum diyor ve eve girmeden mesajlar siliniyor iki gün önce yine kavga ettik bensiz aradım gizleyip sakliyorsun sen benden bişey dedim yine kavga etti benimle dün yeğenleri hasta ilaç bırakacaktı bende işten erken cikmistim evdeydim gelcek misin dedi bende gittim bak işte bu kadar dedi rahatsız olcak bişey yok dedi bende tamam işte benim yanımda olsun dedim hayır sen olmadan da aricam dedi kavga ettik evi terketti gitti
Bu arada yengesine karşı bu kadar önyargılı olmamın sebebide eşimin kendisi ilişkinin en başından beri bana hep yengesini örnek veriyor yengem şöyle yemek yapar yengem denize söyle girer size yemin ederim yaptığı doğuma kadar bana örnek verdi ya küçücük yeğeni var 3 buçuk yaşında beni çok seviyor ona bile diyor ki o çocuk yengem sayesidnde seni böyle seviyor diyor asla kalkıp demiyor Allah razı olsun senden sen çocuğu bu kadar mutlu ediyorsun da çocuk seni seviyor denmiyor ya onun yaptığı herşeyi yere göğe sigdiramiyor benimkileri hiçbiri gözü görmüyor ben çalışıyorum akşama kadar ayakta çalışıyorum ve günde 1 saat molam var molamda oturursam dinleniyorum oturamazsam 9 saatimi ayakta geçiriyorum ona rağmen yegenlerinin dogum günü var diye kimse beni davette etmeden bişey söylemeden öğrendim koşa koşa gittim ikisinede hesiye aldım o yorgunlukla bana sadece sağol diyilip geçiliyor yengesi ev hanımı akşama kadar evde doğum günümde bı 15 dk yol yürüyüp bana kazak almış onu bile öve öve bitiremedi bak yengem o kadar yol yürümüş gitmiş sana bunu almış diye bir defasında da bana şöyle söyledi yengisini anlattı anlattı anlattı ve onun gibi bı eşim olsun isterdim dedi ve bende o noktadan sonra ipler koptu yengesinin eli kesilmis acile götürmüşler elim ayağım boşaldı fenalastim diyor insanin sevdiği olunca kötü oluyor diyor babasının kolu kırıldı kaburgası kalçası çatladı bakıyorum hiçbir kötü hal durum yok anneler gününde tutturdu yengemede hediye alcaz diyor hani aile düşkünlüğü ya bu yenge muhabbeti ailesine sahip çıktığından oluyor ya babannesi var bide aynı evde yaşıyorlar o zaman inada alcaz diyorum gerek yok ona diyor yengesine karşı olan bu zaafını aklım almıyor benim ya bakin eşimle hayal kuramiyorum doğum için sigorta düşünüyorum araştırıyorum burdan uzak bı hastanede bı doktor varmış ondan bahsediyorum isim vermeden iyi bı doktor varmıs orasi mantıklı geliyor diyorum sormuyor bile hangi hastane hangi doktor hani kalkıp dese ki orası uzak doğuma yetisemeyiz aniden gitmemiz gerekir sıkıntı olur demiyor direk kurduğu cümle olmaz orası uzak bizimkiler nasıl gelir oluyor ya ev hayali kuruyorum TOKİ'den arsaya yazıldık benkm hep hayalim dublex bir ev ondan bahsediyorum onu arsadan bahsedince bana sevindim çok güzel olur zaten müstakil istiyorduk dublex bı ev yaptırırız hayalimizdeki gibi diyorum Cat yine karşımda ailesi olmaz öyle diyor iki katlı yapariz bı katı abimin olur bı katı bizim abisinin evi olmasa anlicam ama zaten iki katlı bir evi var abisinin akşamına abisini babası konuşmuşlar gelip bana anlatıyor abimde arsaya yazılmış çıkarsa ev yaptırıp gidip orda oturcak diyor bende dedim ki bak senin evin olmadığı halde abin kalkıp demiyor kardeşime yaptırırız diye sen kendi evinden ailenden önce hep onları düşünüyorsun çok sinirleniyorum benim isteklerim beklentilerim hep gozardi ediliyor ya çok basit abisiyle yengesiyle dışarı çıkıyoruz diyor ki yenge sen evde bunaldın senin için çıktık disari seni düşündük diyor ama biz evlendiğimizden beri bir defa beni alıp hergun çalışıyorsun ev işi yapiyorsun bunaldın senide bugün yemeğe cikariyim demiyor hani bunu yengesine yapmasa derim ki tamam dusunemiyor benim demem gerekiyor çıkalım diye ama yok baskasina gelince düşünüyor bana gelince yok çok bıktım çok bunaldım artık yengesinin adını duymaya tahammülüm yok en son işte yine tutturdu sensizde ararım dedi ben onlardan vazgeçmem herzamanda aricam diye inatlasti benimle ben yine bı sinir krizi geçirdim küfürler ettim ve bana bitti eşyalarını topla ve git dedi bıraktı gitti
Bende sabır felan yok Anladım okuyamadım Malasef bir kaç satır Okuduğumdan anladığım ve tavsiyem aramayan erkek aranmaz ayağına gidersen kaybedersin

Sen sürekli basindan beri peşinden kosmussun neden nekadar sacma farkindamisim adam seninsurekli terk etmis ve deger vermemis oylesine evlenmia gaza gelip. Bu yenge kac yasinda gencmi bence kesinlikle yengeye duygulari var benim esim bir hareket yapsa su yazdiklarinizdan cok buyuk olay cikar siz neye sabrediyorsunuz? Zaten adam sizin gitmeyeceginizi bildigi icin at kosturuyor ortalikta birakin gidin coluk cocuk yok sapikmidir nedir esiniz yengemde yengem abiside salak heralde ne bu samimiyet?

Canım sakın taviz verme hazır yeni evlisin çocuğunda yok giderse gitsin sakın arama bune yaa yengesiyse yengesi her muhabbetin bir sınırı olmalı bunu açık açık konuş eğer kendine çeki düzen vermezse at gitsin başından sevmekte bir yere kadar sevginin kölesi olup her nazını çekme bu dünyaya bir kere geliyorsun olmadı Ailesiyle baş başa bırak ne hali varsa görsün

Tamamını okudum 😎
Ve bastan en buyuk hata senin evlenmeyecektin seni surekli terk eden biriyle. Ama esinde Behlül olmaya niyetlenmis .
~Oğlum o senin yengen yengen~
Sevgiliyken de git gelli yaşayan bir erkek doğu erkeğini düşünelim evliliğe çok bağlı gözüyle bakan. Evlendiğinde de öyle olur mu sizce? Sevgiliyken ağır konuşup evlenicne de o şekilde yapar mıydı peki merak ediyorum sadece..

Sevgiliyken de git gelli yaşayan bir erkek doğu erkeğini düşünelim evliliğe çok bağlı gözüyle bakan. Evlendiğinde de öyle olur mu sizce? Sevgiliyken ağır konuşup evlenicne de o şekilde yapar mıydı peki merak ediyorum sadece..
Erkeklerin evlenince mutasyona uğradığını mı düşünüyorsunuz?

Anlayamadim ne demek istediginizi .Yanlis bir cevap vermek istemiyorum. Biraz daha açar misiniz 🤔

Yüzde kırkını ellisini yapabildiğim kadar hem yazım hatalarını düzelttim hem de imlasını. Buna bak evde kopyala yapıştır ve gerisini düzelt.

Nokta, virgül, bağlaç, büyük harf, paragraf koyma uygula. Yoksa bir cümle paragraf kadar.

Okuyabildim kadar anladığım şu. Siz saplantı yapmışsınız bunu. İstememiş sizi. Hiç istememiş. En son askerde sıkıntıdan yazmış. Ve istemediğini de onlarca kez açık etmiş. Hatta hayatınızdan çıkın diye askerlik öncesi mesajlarınıza cevap bile vermemiş. Sizinki sağlıklı bir aşk ilişkisi değil. Sizin sevginiz de hastalıklı. Ve şimdi aynı evdesiniz. Başka diyecek bir şey bulamadım.
Allah doğru yola getirsin, hayırlısını versin.
+1 ve düzenleme harika 😍

Adam yengesine aşık. Hep onun gibi karısı olsun istermiş. Hazır bırakıp gitmişken her hakkını al bas k.çına tekmeyi. Daha bu adamın düzeleceğinimi düşünüyorsun. Adama takıntı yapmışsın, bi gazla evlenmişsin. Defalarca terk edilmişsin. Çarşambadan belliymiş bu günlerin geleceği.

Üşenmedim hepsini okudum.
Öncelikle eşin yengesine hayran falan sanırım yada içten içe duygular besliyor yoksa bu kadar yengesine düşkün olması hiç normal değil kıskanmakta %10000 haklısın.
İkinci olarakta niye taaaaa okadar öncesinden başladın ki olaya anlamadım direk evlendikten sonrasını anlatabilirdin yani

Çok üzüldüm. Allah yardımcınız olsun. İnşaAllah kısa zamanda boşanır, kurtulursunuz. Neyi çok isterseniz o sizin sınavınız oluyor. Dua edin kardeşim, Allah ım bana yardım et, güç ver, geleceğimi geçmişimden hayırlı eyle, bu insandan beni kurtar, beni hayırlı, iyi insanlarla karşılaştır, dünyamı da ahiretimi de hayreyle, gücüm yok, acizim, Sana sığındım, bana El Fettah ismi şerifin hürmetine yardım et, doğrusu neyse beni ona sevket, onu yapmama güç yetirt diyin. Selam ve dua ile🤲

Valla üşenmedim hepsini okudum ama senin kocanın daha sevgiliyken seni sevmediği belliymiş bacım sen bu adam için depresyona girmişsin, ayıla bayıla nişanlanmışsın üstüne bir de evlenmişsin en büyük hatan şimdi adam her kavganızda evden gidiyor ve bu kez sana da git diyor sen yine ayılıp bayılarak bu evliliği devam mı ettireceksin ? Küfür etmişsin bir de adama saygı da 0 aranızda. Kocanın sevgisi zaten yok ee seni sevmeyen biriyle neden evli kalasın? Bir de çocuk düşünüyorsun bu adam doğru bir insan olmadığını belli etmek için sana daha ne yapmalı? Bu adama çocuk doğursan sen bakamıyorsun benim çocuğuma yengem daha güzel bakar deyip ona verir çocuğu emin ol. Kaç kurtar kendini birazcık aklın varsa.

konuyu sonuna kadar okumaynlar için:

adam yengesiyle arasındaki ilgi alaka ve yaklaşım şeklinin gayet normal olduğunu düşünüyor
tüm aile de böyle düşünüyor

adam kadının buna tepkisine kızmış, kadın adama küfretmiş, adam da çekmiş gitmiş.

şimdi sevgili konu sahibi

1- alnından öpünce ne oluyr? alnımdan öptü alnımdan öptü..ne bu gizli bir mesaj bir totem filan mı bilelim.
siz hala o geyik alnından öpmek alınyazısından öpmek filan şeylerinde misiniz?
kuzum o gerdekte eşini ilk kez görenler zamanındaymış. ne çıkarsa bahtıma kabul ettim oturdum, manasına geliyormuş.
geçti onlar bitti. uyanın aloooo. siz adamın yanına koşa koşa gidince adam sizi öpünce o hikayeler tümden yalan oluyor, hükümsüzdür.

2- bu adam sizi aramıyor sormuyor etmiyor
siz dualar ayılmalar bayılmalar resmen zorla evlenmisşiniz, ne bekliyordunuz?

3- adam karşı komşunun oğlunun sizi istettiğini biliyor, herhalde küçük yerdesiniz. 14 ay da nişanlı kalmışsınız. o sürede yengeyi fark edemediniz mi? ailenin yaklaşımlarını göremediniz mi. ne yaptınız nişanlılık boyunca?

4- neden çocuk neden doğum araştırmaları Allah aşkına şu evliliğin tek eksiği çocuk mu?

sonuç: başınıza ne geliyorsa hak ediyorsunuz yeminle ya. hiç hak etmeyen kadınlar var onlara yazık oluyor gerçekten sizin gibileri okuyunca böyle ayrı bir sinir oluyorum.

X