Eşimle ilgili

Leveme

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
268
501
34
Merhaba
Eşimle 1 ,5 yıllık evliyiz evlendiğimizde herseyi ortak yaptık gerçi şuan baktığım zaman herseyi ben yapmış sağolsun memleketteki düğünü bi tek o ve ailesi yapmış kendi memleketimdeki düğünü bile ben yaptım ev eşyalarının bi çoğunu bile hep ben aldım (salağım ya ) bebek mobilyasını eşyasını hep yine ben yine ailem yaptı niye bu yıl borcumuz bitsin diye
Üstüne hamile de kaldım 8 aya kadar ben çalıştım.
Sonra hamileyken kocamın bu yönünü gördüm .Eve para getirmeyi umursamıyor ben birşey istediğimde bebek için pahalı ve gereksiz buluyor hak vermeye çalıştım hep ta ki banka ekstrelerini görene kadar meğer cüzi miktarda çevresindekilerine borç veriyor yetmiyor yüksek miktar başkası için başkasından borç para alıyor.Ben kendim için 1 kıyafet almazken o dağıtıyor
Üstüne doğum yaptım 20 gün sonra babası vefat etti ben kimse yok diye annemlere geldim sağolsunlar hiç birşey eksik etmiyorlar

benim kocam vefat dolayısıyla memlekete gitti aldıgı bütün maaşı harcadı bana tek kuruş bile bırakmadan ,babasının borçlarını da kapattı (tamam babasına son görevini yaptı sorun değil ) ama bana yine soran yok sadece kapattık dedik sözde babasının bi miktar borcu düğün borcu diye annesiyle Ablası söylemiş yalan ama düğünde bana takılanlarla babasını bi kredisni kapattık
E tabi ben ne ev kirası ödeyebildim bu ay ne onun adına çektiğim krediyi diğer faturaları zaten saymıyorum annemlerdeyiz diye mutfak masrafımız zaten yok

Doğum param yattı krediyi ve ev kirasını ödedim ama artık onun sorumluluğunda olan birşey yapmak istemiyorum çok sıkıldım
babası yeni vefat etmiş diye de cok sesimi çıkartmak istemiyorum ama yinele biraz da atıştık bu yüzden vicdan azabı da yaşıyorum

Çok uzun oldu biliyorum da sizce ne yapmalıyım

Son düzenleme:
muhtemelen içiniz içinizi kemiriyor fakat bence o zaman bu zaman değil, daha acısı cok tazedir nihayetinde.
fakat ilerisi içinde bence karşınıza alıp konuşun, daha baba olduğunun bile farkında değildir muhtemelen. bu konu önemli çünkü, ortada yeni doğmuş bir bebek ve bir ton ihtiyac var.
Allah yardımcınız olsun

elini eteğini çek eşin elini taşın altına koysun bir zahmet
nasılsa karım ve ailesi hallediyor diye rahata alışmış beyefendi

şu an babasının yasını tuttuğundan tartışarak değil de evin ihtiyaçlarını isteyin o halledene kadar siz karışmayın ki kendi ailesi olduğunu idrak etsin ha baktınız olmuyor bu sorumsuzla yolunuzu ayırırsınız

Sen neden ödüyorsun? Parani yatirim hesabina aktar para mara yok bende de. Kira ödenmesin arasin ev sahibi faturalar vs kalsin oyle. Darlanmadan düzelmez bu adam. nasilsa sen ödüyorsun hallediyorsun diye rahat çarçur ediyor parayi.

Kendini düşün, bi de çocuğun var senin, kotu gun parası olarak altin yap koy kenara. Assla ama asla da çıkarıp verme. Senden alamayinca o borc verdiklerinden toplamaya baslasin borclarini. Yok yapamam bunu diyorsan da bi guzel harca. Bundan sonra da hic karışma ödemeleri o yapsin. Sen market vs al maaşından. Buyuk buyuk paralarin nasil gittigini bizzat görmediği için boyle rahat bence

Ev sahibi akrabam olduğu için hayatta arayıp istemez sormaz bile kiraya bu yıl zam bile yapmadı sağolsun galiba eşim ailemin bebeğe taktığı altınlara güvendi...
Evet babasından dolayı birde annemlerde kaldığım için sesimi çıkarmamaya çalışıyorum ama ne kadar dayanırım bilmiyorum.
Aslında yazdıkça yazasımmgeliyorda ne çok sıkıntım varmış onu anladım lohusağım da artık çabuk bitsin istiyorum sonra mama verdiğim için konuşan çok oluyor bu kadar strese nasıl süt gelsin

Lohusa olduğunuz için duygusallığınıza veriyorum yoksa bana göre yazdığınız mesaj çok itici.. onu ben yaptım, bunu ben yaptım.. çalışıp kazanmanızdan ve giderleri paylaşmanızdan daha doğal ne olabilir ki? Siz de bir bireysiniz..

Eşinizin sağa sola borç dağıtması çok büyük saçmalık.. hele de jendiubprç alıp başkasına borç vermesi.. bunu kesinlikle konuşun, artık çocuğu olduğunun farkına varsın ona göre yaşasın..

Bir de şu dönemde çok da şey yapmayın, baba kaybetmek çok ağır. Orada maaşını harcamış demeyin. Bunu düşünmeyin bile bana kalırsa..

Umuyorum mutlu olursunuz, bence bir süre bebeğinize odaklanın. Çok para işlerini dert edilmemeye çalışın. Mama meselesini de bu kadar dert etmeyin, milyonlarca anne bebeğine mama vermek zorunda kalıyor.. anneliğinizi eksiltmez mama. Üzülmeyin.

Lohusa olduğunuz için duygusallığınıza veriyorum yoksa bana göre yazdığınız mesaj çok itici.. onu ben yaptım, bunu ben yaptım.. çalışıp kazanmanızdan ve giderleri paylaşmanızdan daha doğal ne olabilir ki? Siz de bir bireysiniz..

Eşinizin sağa sola borç dağıtması çok büyük saçmalık.. hele de jendiubprç alıp başkasına borç vermesi.. bunu kesinlikle konuşun, artık çocuğu olduğunun farkına varsın ona göre yaşasın..

Bir de şu dönemde çok da şey yapmayın, baba kaybetmek çok ağır. Orada maaşını harcamış demeyin. Bunu düşünmeyin bile bana kalırsa..

Umuyorum mutlu olursunuz, bence bir süre bebeğinize odaklanın. Çok para işlerini dert edilmemeye çalışın. Mama meselesini de bu kadar dert etmeyin, milyonlarca anne bebeğine mama vermek zorunda kalıyor.. anneliğinizi eksiltmez mama. Üzülmeyin.
Teşekkür ederim
İki sene öncesine kadar böyle bir yazıyı görsem emin olun bende itici bulurdum derdim aman herseyi tabiki de beraber yapacaksın
Ki ben zaten 1 yıl boyunca bunları görmedim bile taa ki kredi kartı ekstresini görene dek(düşünün bi yıl boyunca kredi kartın irdelememişim bile ) sorgulamaya başladım

Doğumdan sonra çalışacak mısınız??

Bu kadar vermeye alıştırmışsınız kesince kötü olacaksınız.

Merhaba
Eşimle 1 ,5 yıllık evliyiz evlendiğimizde herseyi ortak yaptık gerçi şuan baktığım zaman herseyi ben yapmış sağolsun memleketteki düğünü bi tek o ve ailesi yapmış kendi memleketimdeki düğünü bile ben yaptım ev eşyalarının bi çoğunu bile hep ben aldım (salağım ya ) bebek mobilyasını eşyasını hep yine ben yine ailem yaptı niye bu yıl borcumuz bitsin diye
Sonra hamileyken kocamın bu yönünü gördüm .Eve para getirmeyi umursamıyor ben birşey istediğimde bebek için pahalı ve gereksiz buluyor hak vermeye çalıştım hep ta ki banka ekstrelerini görene kadar meğer cüzi miktarda çevresindekilerine borç veriyor yetmiyor yüksek miktar başkası için başkasından borç para alıyor.Ben kendim için 1 kıyafet almazken o dağıtıyor
Üstüne doğum yaptım 20 gün sonra babası vefat etti ben kimse yok diye annemlere geldim sağolsunlar hiç birşey eksik etmiyorlar

benim kocam vefat dolayısıyla memlekete gitti aldıgı bütün maaşı harcadı bana tek kuruş bile bırakmadan ,babasının borçlarını da kapattı (tamam babasına son görevini yaptı sorun değil ) ama bana yine soran yok sadece kapattık dedik sözde babasının bi miktar borcu düğün borcu diye annesiyle Ablası söylemiş yalan ama düğünde bana takılanlarla babasını bi kredisni kapattık
E tabi ben ne ev kirası ödeyebildim bu ay ne onun adına çektiğim krediyi diğer faturaları zaten saymıyorum annemlerdeyiz diye mutfak masrafımız zaten yok

Doğum param yattı krediyi ve ev kirasını ödedim ama artık onun sorumluluğunda olan birşey yapmak istemiyorum çok sıkıldım
babası yeni vefat etmiş diye de cok sesimi çıkartmak istemiyorum ama yinele biraz da atıştık bu yüzden vicdan azabı da yaşıyorum

Parayi sakliycaksinjz. Kazandiklarinizi falan. Hatta gerekirse onun kartlarina da el koyucaksiniz. Bu evde ne benim haberim olmadan birine para verikecek, ne de senin haberin olmadan. Oturucaz konuşucaz eğer durumumuz uygun olursa borç vericez. Sonra da ihtiyaçlar listesinu yapişdir eline. Borç verdiyin adam belki çocuguna harciycak ama sen çocuguna hicbir şey kiymiyorsun. Gibisinden konuş. Kimseye hayir diyemeyen, herkese yardim edince saygi duyuldugunu saya saf bir tip

Evin muhasebesini eline alman lazım.
Yoksa eşin sana sormadan daha çok harcar parayı :/
Sağlıkla büyüt bebişini.

Merhaba

Bebek olmasa iyiymiş :KK43: boşan

Çalışmayı düşünmüyorum bebeğim biraz büyüyüne kadar

O zaman çok da ortalığı ayağa kaldırmayın bence, biran önce evinize dönün, evle ilgili ihtiyaçları söylemeye başlayın zaten artık bi geliriniz olmayacağı için evin sorumluluğunu alacaktır. Almazsa da artık ona göre bi plan yaparsınız.

Anlattıklarınız içinde sadece ölen babasının borçlarını ödediği kısımda haksızsınız. O konuda da gerçi bir şey dememişsiniz eşinize. Demediğiniz sürece haksız olduğunuz hiçbir konu yok.

Eşinizle ciddi bir konuşma yapın bence.
Ekonomi işini yürütmenin bir yoluna karar verin.
Bu şekilde çok saçma

Nasılsa siz hallediyorsunuz diye adam rahat davranmış keşke ödemeseydiniz kirayı fln . Ödesin sorumluluk alsın . Çalışmayın oturun çocuğunuza bakın bakalım ne yapacak konusmasanızda olur ama artık bir şey yapmayın eğer ses ederse o zaman açarsınız ağzınızı ben çok doyurdum senin ve milletin karnını ev kirasını faturasını düşünmeyen adamı artık düşünmekten vazgeçtim sıra sende der geçersiniz ama yapmayın bir şey yani alsın yapsın millete borç vereceğine.

Epey sayıp dökmüşsünüz şunu ben yaptım bunu ben yaptım diye de iki düğün yapılıyorsa herkesin kendi memleketindeki düğünü ödemesi zaten olması gereken. Ödemek istemiyorduysanız tek düğüne razı gelmeliydiniz. Kadınlar klübünün olmazsa olmazıdır erken hamilelik. Keşke borcunuz bitsin diye bekleyip öyle bebek düşünseydiniz bu durumda aileniz sizin borcunuz var diye bebek odası almak durumundan kalmazdı. Çoğu kadın 8 aya kadar çalışıyor zaten eğer çalışabilir durumdaysa.

Konuşun bence eşinizle sağa sola sizin bilginiz dışında borç vermesi kabul edilemez bir durum. Daha acısı taze biraz zaman verin sonra alın karşınıza konuşun derim

X