Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Doktor için erken mi?

kendihalince

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2023
170
-4
25
Evleneli yaklaşık bir hafta oldu. Deneme aşamalarında aşırı kasıyorum kendimi. O da beni kontrol etmekte zorlanıyor. Çok yoruldum artık. Bugün hafif bir kan geldi ama ne kanı anlamadık. Sanki duvar var gibi.. ne yapmamızı önerirsiniz? Arkadaşlarım sürekli kasma diyor ama olmuyor

Vajinismus olabilir. Bu konuda bir uzmana danışın. Sitede vajinismusla ilgili paylaşımlar yapılıyor, orada doktor tavsiyesinde de bulunuyorlar. Ben Ankara'da Dr. Sukran Çakmak ve ekibinden yardım almıştım.

Evleneli yaklaşık bir hafta oldu. Deneme aşamalarında aşırı kasıyorum kendimi. O da beni kontrol etmekte zorlanıyor. Çok yoruldum artık. Bugün hafif bir kan geldi ama ne kanı anlamadık. Sanki duvar var gibi.. ne yapmamızı önerirsiniz? Arkadaşlarım sürekli kasma diyor ama olmuyor
Daha çok yenisiniz hemen vajinismus demeyin, bazı şeyleri yanliş yapıyor olabilirsiniz öncelikle vemcaine sprey ve su bazlı kayganlaştırıcı almanı öneriyorum ilk ilişki için kayganlık çok çok önemli.

Korktuğun içinde yeterince ıslandığını düşünmüyorum mutlaka dediklerimi al, çünkü aynı şeyleri yaşadım bunlar çok yardımcı oldu

Bende sizin gibi ilk 1 buçuk ay bekledim belki vajinismus değildir korkum geçer diye. Ama olmadı ve doktorla tedavi oldum. Bence bir süre daha bekleyin. Olmazsa da lütfen ertelemeyin burda vajinismus topigi var birbirlerine destek oluyorlar ordan yardim alıp evde aparat çalışabilirsiniz ya da doktordan yardım alabilirsiniz. Ben Dr nazife ergen ile online terapi alarak 2 hafta gibi bir sürede yendim. Allah yardımcınız olsun yaşayan bilir zor bir süreç

Bende ilk evliligimde çok zorlandım aynı sizin gibi sonra kendimi rahat bırakmaya çalıştım ve oldu inanın kendinizi kasmaya gerek yok bende sizin gibiydin işte kanamamda olurdu o çok kastiginiz için kasmayın rahat bırakın kendinizi bisey olmaz

2 sene vajinismus ile mücadele ettim. Çok bekledim, düzelir, sakin olursam geçer, gevşersem geçer, mutlu olursam geçer. Bunu yaşamayana sorsanız, aman canım gevşeyiver işte ne olacak sanki der. Ama ben bilseydim böyle geçmeyeceğini, evlendiğim ikinci gün giderdim doktora. Asla ertelemeyin derim.

Ilk cinsel deneyiminzse kan gelmesi normal bazilarinda gelir bazilarinda gelmez.Korkmayin bu kadar kendinizi rahat birakin eger ilk deneyiminizse soyluyorum bunlari vajinismus baṣka bir sorun.Ne kadar kendini sikarsan hep boyle aci çekersin bir kez kendini rahat birakdinmi artik her defa aliṣacaksin zaten ilk kez olunca duvar varmiṣ gibi oluyor korku stres ve zarda olunca boyle olmasi normal sonuçta ilk kez deneyimliyorsun..Mesela yaptin tam olay bitti yani 2 3gun ara verin biraz kendine gel direk sabahi yine yaparsan yine acir yine korkarsin
dedigim gibi yaparsan sonra artik duzene girer zaten iliṣkiniz alişirsin.

Kayganlaştırıcı jel ile deneyebilirsiniz biz bununla aşmıştık durumu

X