Eşimle küsüz

Elif leyla

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2019
67
112
Merhaba hanımlar... Eşimle tam 1 aydır küsüz evet tam 30 gündür evin içinde konuşmayan iki çiftiz. 4 senedir evliyiz 1 tane kızımız var 2 yaşında. Severek evlendik flört dönemimiz de oldu. O aşık olduğum adam gitti yerine inatcı duygusuz hissiz bir adam geldi. Kızım doğduğunda ilk kavgamızı yapmıştık. Eşim çalışıyor ben ev hanımıyım. Lohusalığım zaten zor geçti. Uykusuzluk vs. Eşime seslenmeye korkardım uykusunu feda edemez çünkü. Evet çalışıyor sabah işe gidecek. Ama ben de taze anneyim tercübesizim o sıralar. İlk dönemler o da baktı hakkını yiyemem. Ama ben yardımcı olur uzun dedikce bunu yaptı. Olaya puflaya. Ve kızım 2 yaşında 2 senedir sırf çocuk yüzünden kavga ediyoruz. Kolik bir bebekti zaten uyku düzeni sıkıntılı. Gece 3 gibi anca uyuyor emmeye kalkıyor 6-7 defa. Haliyle uykusuz oluyorum çöktüm iyice zaten buarada 35 yaşındayım.kızım uyanıyor sabah ezanına doğru uyumak istemiyor eşimde sinir oluyor. " baba yarın çalışacak kızım arabayla kaza yapmamı mı istiyorsun.? Siz annenle öğlene kadar uyursunuz" diyor hep kızım sana söylüyorum karım sen anla. Neyse sinir oluyorum belli etirmemek için eşime sen salonda yat diyorum gidiyor hemen salona. Bende kızla 1 - 2 saate yakın yatakta oynuyoruz. Buarada bende rahatsızım sağlık konusunda. İşte herkes kendini düşünüyor ben sağlığımdan oluyorum ama evlat işte bakmak ile hükümlüyüm. İşte 1 ay önce yine aynı olayı yaşadık kız uyumadı uyandı ağladı vs. Gerginlik yaşadık. O günden beri sadece mesaj yazar eve birşey lazım mı, kız napıyor... Bukadar.. 9dan aksam 7 ye kadar çalışıyor eve geliyor yemek yiyor saat 8 den gece 1 e kadar bir derneğe üye orda oluyor elbette Cafe ye felan da oturuyorlar erkek erkeğe. Ve bunu sadece 1 aydır yapıyor. sanki eve gelmek istemiyor o saati arkadaşları ile dernekte ve Cafe de geçiriyor. Çocuğumu ben büyüttüm ben baktım hep. Ağlamak istiyorum ama kızıma belli etirmemek için içime atıyorum. Çok güzel eğitiyorum kızımı rakamları vs öğretiyorum. Yemek ev işi, ütü çamaşır... Bunlar da var tabiki.. Kızım sadece günde 2 saat görüyor kızımı. 24 saat de sadece 2 saat. Pazar günleri çalışmıyor ama öğleden sonra çıkar evden yine gece 1 olur gelir. Kızım zaten 2 gibi uyuyor. Ve bunu kimseye belli ettiriyoruz buarada ne kendi ailesi bilir nede benim ailem.herkea bizi mutlu zannediyor. Buarada dediğim gibi ilk kavgamız değil bu. En fazla 2 gün küs kalırdık. Ve ben haklı olduğum halde bir adım atardım hep ve barışırdık konuyu açmadık bile tekrar. Ama busefer asla ilk adımı atan ben olmak istemiyorum asla. Eşim benden bekliyor ilk adım ama asla. İnat ettim allahım affetsin. Ayrı yatıyoruz tam 30 gündür. Asla cinsellik açıdan demiyorum. Salonda yatıyor zaten kendi hazırlıyor yatağını odaya. Yani zaten kendi salonda yatmak için can atıyor gibi. İşine geliyor tabiki çocuk sesi yok. Aramız iyiyken allahım günde belki her 10 dakikada mesajlaşırdık. Aşkım hayatım bitanem.... Şimdi günde 2 mesaj. Kız nasıl, eve birşey lazım mı. Bukadar. Ya o beni çok severdi inanırmısınız saçımın telini saklayan birisinden size bahsediyorum size. Ama adım atmıyor ve benden bekliyor. Kendimi zor tutuyorum ilk adımı atmak için ama yok yapmıyacağım. Hiç mi özlemedi beni anlamadım ki. Valla ağlıyorum her gece kızım ve eşim uyurken. Kendime kızıyorum kır şu inadını diyorum ilk adımı yine sen at diyorum. Ama yok birşey beni engelliyor buna. Buarada çırkin bir kadın da değilim ha boyum uzun kilom yerinde makyajımı eksik etmem. Giyimine dikkat ederim. Düşünün psikolojim bozuk ama yinede geceden ağlamış o gözlerime illa o makyajı yapacağım 🙄🤷‍♀️ aslında psikolojik desteğe de ihtiyacım var bunun da farkındayım. Aklıma boşanmak bile geldi bu 1 aydır. Valla napacağım bilmiyorum. Buarada 2 gün sonra da doğum günüm var benim 😬 nasıl geçecek nolcak bilmiyorum. Uzun oldu affedin içimi döktüm size. Şimdi balkona sigara içmeye çıkayım. İçmem aslında ama içesim geldi gizlice alayım eşimin ceketten😐valla psikolojik en bittiğim aslında

Önce o sigara işini bırakın bir bence. O sizi barıştırmaz başlamayın. Ve bence madem 2 gün sonra doğum gününüz onu da bekleyin bir şey yapacak mı diye. Yapmazsa da yaparsa da oturup makul bir şekilde konuşun.
Burda yazdığınız gibi sıkıntılarınızı kızmadan eleştirmeden anlatın.
inşallah bir orta yol bulursunuz.

Önce o sigara işini bırakın bir bence. O sizi barıştırmaz başlamayın. Ve bence madem 2 gün sonra doğum gününüz onu da bekleyin bir şey yapacak mı diye. Yapmazsa da yaparsa da oturup makul bir şekilde konuşun.
Burda yazdığınız gibi sıkıntılarınızı kızmadan eleştirmeden anlatın.
inşallah bir orta yol bulursunuz.

Merhaba hanımlar... Eşimle tam 1 aydır küsüz evet tam 30 gündür evin içinde konuşmayan iki çiftiz. 4 senedir evliyiz 1 tane kızımız var 2 yaşında. Severek evlendik flört dönemimiz de oldu. O aşık olduğum adam gitti yerine inatcı duygusuz hissiz bir adam geldi. Kızım doğduğunda ilk kavgamızı yapmıştık. Eşim çalışıyor ben ev hanımıyım. Lohusalığım zaten zor geçti. Uykusuzluk vs. Eşime seslenmeye korkardım uykusunu feda edemez çünkü. Evet çalışıyor sabah işe gidecek. Ama ben de taze anneyim tercübesizim o sıralar. İlk dönemler o da baktı hakkını yiyemem. Ama ben yardımcı olur uzun dedikce bunu yaptı. Olaya puflaya. Ve kızım 2 yaşında 2 senedir sırf çocuk yüzünden kavga ediyoruz. Kolik bir bebekti zaten uyku düzeni sıkıntılı. Gece 3 gibi anca uyuyor emmeye kalkıyor 6-7 defa. Haliyle uykusuz oluyorum çöktüm iyice zaten buarada 35 yaşındayım.kızım uyanıyor sabah ezanına doğru uyumak istemiyor eşimde sinir oluyor. " baba yarın çalışacak kızım arabayla kaza yapmamı mı istiyorsun.? Siz annenle öğlene kadar uyursunuz" diyor hep kızım sana söylüyorum karım sen anla. Neyse sinir oluyorum belli etirmemek için eşime sen salonda yat diyorum gidiyor hemen salona. Bende kızla 1 - 2 saate yakın yatakta oynuyoruz. Buarada bende rahatsızım sağlık konusunda. İşte herkes kendini düşünüyor ben sağlığımdan oluyorum ama evlat işte bakmak ile hükümlüyüm. İşte 1 ay önce yine aynı olayı yaşadık kız uyumadı uyandı ağladı vs. Gerginlik yaşadık. O günden beri sadece mesaj yazar eve birşey lazım mı, kız napıyor... Bukadar.. 9dan aksam 7 ye kadar çalışıyor eve geliyor yemek yiyor saat 8 den gece 1 e kadar bir derneğe üye orda oluyor elbette Cafe ye felan da oturuyorlar erkek erkeğe. Ve bunu sadece 1 aydır yapıyor. sanki eve gelmek istemiyor o saati arkadaşları ile dernekte ve Cafe de geçiriyor. Çocuğumu ben büyüttüm ben baktım hep. Ağlamak istiyorum ama kızıma belli etirmemek için içime atıyorum. Çok güzel eğitiyorum kızımı rakamları vs öğretiyorum. Yemek ev işi, ütü çamaşır... Bunlar da var tabiki.. Kızım sadece günde 2 saat görüyor kızımı. 24 saat de sadece 2 saat. Pazar günleri çalışmıyor ama öğleden sonra çıkar evden yine gece 1 olur gelir. Kızım zaten 2 gibi uyuyor. Ve bunu kimseye belli ettiriyoruz buarada ne kendi ailesi bilir nede benim ailem.herkea bizi mutlu zannediyor. Buarada dediğim gibi ilk kavgamız değil bu. En fazla 2 gün küs kalırdık. Ve ben haklı olduğum halde bir adım atardım hep ve barışırdık konuyu açmadık bile tekrar. Ama busefer asla ilk adımı atan ben olmak istemiyorum asla. Eşim benden bekliyor ilk adım ama asla. İnat ettim allahım affetsin. Ayrı yatıyoruz tam 30 gündür. Asla cinsellik açıdan demiyorum. Salonda yatıyor zaten kendi hazırlıyor yatağını odaya. Yani zaten kendi salonda yatmak için can atıyor gibi. İşine geliyor tabiki çocuk sesi yok. Aramız iyiyken allahım günde belki her 10 dakikada mesajlaşırdık. Aşkım hayatım bitanem.... Şimdi günde 2 mesaj. Kız nasıl, eve birşey lazım mı. Bukadar. Ya o beni çok severdi inanırmısınız saçımın telini saklayan birisinden size bahsediyorum size. Ama adım atmıyor ve benden bekliyor. Kendimi zor tutuyorum ilk adımı atmak için ama yok yapmıyacağım. Hiç mi özlemedi beni anlamadım ki. Valla ağlıyorum her gece kızım ve eşim uyurken. Kendime kızıyorum kır şu inadını diyorum ilk adımı yine sen at diyorum. Ama yok birşey beni engelliyor buna. Buarada çırkin bir kadın da değilim ha boyum uzun kilom yerinde makyajımı eksik etmem. Giyimine dikkat ederim. Düşünün psikolojim bozuk ama yinede geceden ağlamış o gözlerime illa o makyajı yapacağım 🙄🤷‍♀️ aslında psikolojik desteğe de ihtiyacım var bunun da farkındayım. Aklıma boşanmak bile geldi bu 1 aydır. Valla napacağım bilmiyorum. Buarada 2 gün sonra da doğum günüm var benim 😬 nasıl geçecek nolcak bilmiyorum. Uzun oldu affedin içimi döktüm size. Şimdi balkona sigara içmeye çıkayım. İçmem aslında ama içesim geldi gizlice alayım eşimin ceketten😐valla psikolojik en bittiğim aslında
İlk adımı asla sen atma.Sana gelincede ayy canım kocam diyip sakın boynuna atlama.Yoksa hayatın boyunca çocugunu hep sen buyutmek zorunda kalırsın.

Çok sağolun sabırla okuduğunuz için 😔evet sigara içmem normalde ama bu 1 aydır tek tük içtim bu saatlerde. Aslında eşimle biz örnek çiftlik herkese. Hatta kayınvalidem sosyal medyaya fotoğraf koymayın aman nazar olur vs derdi hepama bu son zamanlar çok kavga ettik asla küfür yok bizde. Anca bağırdık birbirimize. Sen beni anlamıyorsun ben seni anlamıyorum gibi. Eskiden romantıkdi de. Ama o kişi gitti yerine çok farklı bir adam geldi. Çok affedersiniz kişisel bakımı a giderim kuaföre ayda bir. Aramız iyiyken özel olacak ama gece hangi geceliği giyinsem diye bakardım. Yani gözü asla dışarıda olmaması lazım. Son zamanlar aklıma çok şey takıldı. "acaba beni sevmiyor mu. Çirkinmiyim,.. Vs. Ben sevgili olduğumuz dönemi ve hamilelik dönemini çok özledim. Prensesler gibi hissettirdi kendimi bana. Birde 1 ay öncesine kadar yine sevmediğim bir huyu var Dı elinde hep telefon sosyal medayayı bende kullanıyorum ama abartmadan. Aşkım bırak da iki sohbet edelim dersem anca bırakırdı. Sohbet muhabbet dönemi bittiydi zaten. Teknoloji iyi ama işte engel de oldu çoğu şeye. Aslında mektup yazmak istiyordum eşime cüzdanına koymak sonra okusun görünce diye düşündüm yine vazgeçtim. İlla eşim ilk adımı atsın istiyorum. Asla konuşmuyoruz evde 1 aydır yemekte bile. Evin içinde tek sohbet ettiğim kişi kızım oldu o da anlamıyor zaten ne dediğimi. En iyi arkadaşım kızım oldu bana beni ayakta tutan. Bekliyeceğim Ozaman. Boşanmak bile istedim bbu aralar. Ben üzgünken eşim arkadaşlarımın yanımda mutlu mu acaba diyorum

İlk adımı asla sen atma.Sana gelincede ayy canım kocam diyip sakın boynuna atlama.Yoksa hayatın boyunca çocugunu hep sen buyutmek zorunda kalırsın.
Maalesef işte inatlaşma içindeyiz. O bekliyor bende. Ama hep ilk adımı atan ben oldum. Huzursuzluk olmasın kızım etkilemesin diye. Allahım yardımcım olsun inanın ki çok zor.. Evde iki yabancı gibiyiz. Milletin mutluluğunu kıskanır oldum

Mutlu tabiki mutlu olmasa böyle davranır mı?İşine gelıo.Çaltırmadan tlfnunu kurcalasan.Dediğim gibi ilk adımı sakın sen atma.Keşke çalışsan .Akşama kadar bunun keyfını bekleyıp asık suratınımı cekıceksın.Dinen bile küslük karı koca arsında gunah.

Bilmiyorum belki benimki yanlıştır ama 24 saat bile küs kalamam, o yatağa küs girmek istemem. Tavsiye de edilmez zaten. Bence gene siz adım atın, “Çok özledim dayanamıyorum” şeklinde değil ama mantık çerçevesinde sizi kıranın ne olduğunu, beklentilerinizi bir an önce anlatın.
Çok haklısınız yatağa küs girilmez derler. Ya biz ne ara böyle olduk şok içindeyim zatem. İşte ilk adımı atarsam. Anlayamayacağım beni seviyor mu veya AA bak dayanamadı mı vs gibi düşünceler de önemli şuan benim için. Valla napacağım bilmiyorum ama eridim resmen üzüntüden

Mutlu tabiki mutlu olmasa böyle davranır mı?İşine gelıo.Çaltırmadan tlfnunu kurcalasan.Dediğim gibi ilk adımı sakın sen atma.Keşke çalışsan .Akşama kadar bunun keyfını bekleyıp asık suratınımı cekıceksın.Dinen bile küslük karı koca arsında gunah.
Ben aslında eğitim alanında görevliyim 2 senedir çalışmıyorum kızım 3 yaşına girince nasipse başlayacağım tekrar. Birde benim yaptığımı kimse yapmaz eşim sadece günde 2 saat görüyor kızını akşam 7 de 1 saat ve gece 1 de 1 saat bukadar.sevdiği yemek halen önünde. Gömleği ütülü.. Vs bunu kim yapar. Aileme asla demem. Ben yarın iyi olurum eşimle onlar ömür boyu nefret eder.

Aslında konumunu açmak istiyorum ama eşimin telefonunu anlamıyorum o şekil takip etmek istiyorum hani üye olduğu derneğe gittiğini biliyorum ya ben orda mı Cafe de mi diye. Ama yapma diyorum sonra. Valla şaşırdım kaldım

Çok haklısınız yatağa küs girilmez derler. Ya biz ne ara böyle olduk şok içindeyim zatem. İşte ilk adımı atarsam. Anlayamayacağım beni seviyor mu veya AA bak dayanamadı mı vs gibi düşünceler de önemli şuan benim için. Valla napacağım bilmiyorum ama eridim resmen üzüntüden

Bilmiyorum dediğim gibi ben asla dayanamazdım yani iyi bile durmuşsunuz. Bu meselelerde gurur olmaz bence. Belki o da sizin gibi düşünüyor, sizin istemediğinizi, onu sevmediğinizi düşünüyor. Ki gidip gene kollarına atlayın demiyorum ama neden böyle olduğunuzu sorabilirsiniz, sorunları konuşabilirsiniz.

Ne olursa olsun bir kızınız var bence onun için bile ilk adımı atmalısınız gururu yok sayın senin için öldüm bittim değilde neden böyle olduk sorun ne aramızdaki vs. Gibi şeyler soyleyin

Seni o kadar iyi anlıyorum ki .biz de sürekli küsen tipleriz.ama hic bir ay olmadi tabi ki sadece 2 gün sürüyor.ya o adim atıyor ya ben ama bir ay içinde de 100 kere kavga ederiz.sadece onu suçlayamam bende çok alıngan ve inatciyim öfke kontrolüm hic yok.bizimde çoğu kavga çocuk yüzünden zaten çocuktan sonra pek bi ortak noktamız kalmadi.size tavsiyem 2 gün sonra doğum gununuzse biraz daha bekleyin eğer bir sey yapmazsa mesajla içinizi dökün .ben bazen yüzüne soyleyemediklerimi mesajla söylüyorum.

Kiziniz iki yasina gelmis emzirmeyi birakin gece uyanmalari bitsin ve cocugun uykusunu duzene sokmak icin cabalayin odanizda yatiyorsa odanizi ayirin. Bunlar size bayagi fayda saglar. Benim esimde cok ilgili bir baba ama 24 saatte iki saat cocugumu goruyor normal cunku isten geliyor bir iki saat ilgileniyor e yorgun adam ne yapabilir ama benim cocugum erken yatar ve kendi odasinda uyur gece kalksada esim uyanmaz. Calismadigim icin su anda sorumlulugun cogunu ben aliyorum tabiki. Ama calismaya baslasam o daha fazla ilgilenir biliyorum. Kusluk konusuna bisey demiycem ben cocukla ilgili konularda bu dediklerimi yapmaniz gerektigini dusunuyorum hicbir cocuk aksam ondan sonra uyanik olmamali. Olmaz demeyin ugrasirsaniz olur cocugun uykularini duzenleyin

Ben olsaydım bu durumda eşimden habersiz ailemi ziyarete giderdim. Tüm iletişim kanallarını kapatırdım ki meraktan deliye dönsün.
Ve o adım atana kadar dönmezdim.

Herkes çalışıyor bu bir özellik değil. Nice anneler uykusuz sürünerek hergün işe gidiyor. Hiç dinlenmeden 7/24 çalışıyor hem evde, hem işte.

Paşamız keyfi kaçmasın diye salonda yatıyor, kızına lütfediyor 2 saatciği, siz de bedava hizmetçisi. Yemeği hazır, kıyafeti ütülü, ev temiz. Siz ağlarken o alemlerde eğleniyor.
Oh ne güzel dünya.

X