Eşimle nasıl konuşmam lazım şaşırdım

mlkhkn

Nirvana
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
297
14
41
Merhaba arkadaşlar bir sorunumu paylaşmak istiyorum ve fikirlerinizi bekliyorum.yaklaşık 2 ay önce doğum yaptım öncesinde 20 gün falanda hastanede kaldık.doğumdan beri annemlerde kalıyorum alt katta yani.eşimde üst katta.eşimle ailem arasında bir mesafe var gibi.o da herşeye takık sanki her davranıştan bir anlam çıkarıyor.hastane sürecinde hiç aşağı inemiş mesela.niye inmiyorsun dediğimde bana kendince haklı olan ama bana yanlış gelen bir sürü sebep gösterdi.hatta bir defasında orda tarıştık bebeğe annem bakar ama burda oturmayız karşıya taşınızır falan dedi.neyse işte annesi kardeşlei vs.doğumdan sonra geldile 2 gün falan kalıp gittiler.uzun kalır kaynanam bebeğe bakar dye düşünmüştüm benim dilişkelim iltihapandı çok sııntı çekmiştim.oda benim çocuklarımıda görümcem büyüttü dedi.herneyse bunlar birer altın taktılar.benim kızkardeşimde bir künye alıp taktı.dün eim bana dediki 30 liralık şey taktı ailen çok ayıp dedi bana.bende şaşırdım saçmalama onun fiyatı şu kadar falan deim bende.oda üşenmemiş bugün kuyumcuya götürüp sormuş adamda alış60 satış 40 demiş.kardeşin kazık yemiş falan dedi.amacını anladım tabi.ben aşağıda kalıyorum oda burda sadece yatmaya çıkıyor yeme içme herşeyimiz burda bebek var diye doğalgaz kömür hepsi kaçırmadan kullanılıyorhiçbir maddi desteimiz yok nlara.ayrıca bebek hasta olduğunda hastaneye götürdük özele eşim yoktu tahlilleri taksi parasını masrafları hep annemler arşıladı.sadece onlarla bile 3 çeyrek alınırbunları söylemek bana çok ayıp geliyor o nelerin peşinde.demekki bunun yerine altın alsalar göze görüncekmiş bu masaflar görünmüyor.birde yabancıyamı yapıyorlar görevleri demiyor mu deli oluyorum ya.Allah aşkına söylermisiniz kızlar haklı mı haksız mı nasıl konuşayım nasıl ifede edeyim kendimi.onlardan bişey gelince bunu çok abartıyo.aslında emin değilim ama mesela kardeşlerinden birine bence kendisi alıp verdi o getirmiş gibi gösteriyor.ben öyle düşündüm nedense ama emin değilim.bütün hesap kitap para onda ben çalışmıyorum.bana bir fikir verin ilsem bende öyle yapardım alırdım kendim ailm taktı derdim.hesapçı mıdır nedir birde benim aileme diyor küçük hesaplar yapıyrlar diye.birbirirmizi .ok seviyoruz ama bu tavırları beni hem kırıyor hem üzüyor ya.bana bir fikir verin kızlar

canım ya bebeğin daha 2 aylık onun tadını çıkar sen hala lohusa sayılırsın sinirlerinin yıpranmaması lazım boşwer kim ne demiş kim ne yapmış eşinle aranı düzeltmeye çalış
zaten bu yazdıklarından ben anlamadım kim kimde nerde niye kalıyo
allahım sana yardım etsin ama dediğim gibi keyfini çıkar

esimle güzel güzel konus, nolur böyle seyleri sorun yapmayalim napim azda takmis olsalar cokta taksalar yinede ailem silememki de. böyle seyler icin birbirimizi kirmiyalim de belki böyle yumusatirsin. ama ben senin neden annenlerde kaldigini anlayamadim, kusura bakma her dogum yapan anasin evine giderse vay halimize. bence esin bunada takmis olabilir. karisini cocugunu evinde ister. bilmiyorum nedenini tam anlayamadim, alt katta oturuyorlarmis annen esin isteyken gelsin sana yardimvi olsun esin gelincede beraber halledersiniz heralde, hepimiz cocuk büyüttük veya büyütüyoruz. bu arada Allah bagislasin yavrunu.

Eşine çok şaşırdım, genelde eşinin ailesi ile ilgili bu tür düşüncelere genelde kadınlar kapılır ilk defa bir erkeğin eşini ailesinin taktığı altını gidip soruşturduğunu duydum mesala... ve çok yanlışşşş

ıki ay geçmiş doğumdan sizde artık evinize dönün o zaman, altlı üstlü oturduğunuza göre siz neden annenizin evinde kalıyorsunuz anlamadım...

2 aydır ayrı olduğu için mi böyle, yoksa evliliğinizin başından beri mi ailenize karşı böyle bilemiyorum ama bu ayrılıktan rahatsız olduğu çok açık, gündüzleri aşağı inersiniz, akşamları eşinizle evinizde vakit geçirin bence, belki bu davranışlarından vazgeçer o zaman

Merhaba arkadaşlar bir sorunumu paylaşmak istiyorum ve fikirlerinizi bekliyorum.yaklaşık 2 ay önce doğum yaptım öncesinde 20 gün falanda hastanede kaldık.doğumdan beri annemlerde kalıyorum alt katta yani.eşimde üst katta.eşimle ailem arasında bir mesafe var gibi.o da herşeye takık sanki her davranıştan bir anlam çıkarıyor.hastane sürecinde hiç aşağı inemiş mesela.niye inmiyorsun dediğimde bana kendince haklı olan ama bana yanlış gelen bir sürü sebep gösterdi.hatta bir defasında orda tarıştık bebeğe annem bakar ama burda oturmayız karşıya taşınızır falan dedi.neyse işte annesi kardeşlei vs.doğumdan sonra geldile 2 gün falan kalıp gittiler.uzun kalır kaynanam bebeğe bakar dye düşünmüştüm benim dilişkelim iltihapandı çok sııntı çekmiştim.oda benim çocuklarımıda görümcem büyüttü dedi.herneyse bunlar birer altın taktılar.benim kızkardeşimde bir künye alıp taktı.dün eim bana dediki 30 liralık şey taktı ailen çok ayıp dedi bana.bende şaşırdım saçmalama onun fiyatı şu kadar falan deim bende.oda üşenmemiş bugün kuyumcuya götürüp sormuş adamda alış60 satış 40 demiş.kardeşin kazık yemiş falan dedi.amacını anladım tabi.ben aşağıda kalıyorum oda burda sadece yatmaya çıkıyor yeme içme herşeyimiz burda bebek var diye doğalgaz kömür hepsi kaçırmadan kullanılıyorhiçbir maddi desteimiz yok nlara.ayrıca bebek hasta olduğunda hastaneye götürdük özele eşim yoktu tahlilleri taksi parasını masrafları hep annemler arşıladı.sadece onlarla bile 3 çeyrek alınırbunları söylemek bana çok ayıp geliyor o nelerin peşinde.demekki bunun yerine altın alsalar göze görüncekmiş bu masaflar görünmüyor.birde yabancıyamı yapıyorlar görevleri demiyor mu deli oluyorum ya.Allah aşkına söylermisiniz kızlar haklı mı haksız mı nasıl konuşayım nasıl ifede edeyim kendimi.onlardan bişey gelince bunu çok abartıyo.aslında emin değilim ama mesela kardeşlerinden birine bence kendisi alıp verdi o getirmiş gibi gösteriyor.ben öyle düşündüm nedense ama emin değilim.bütün hesap kitap para onda ben çalışmıyorum.bana bir fikir verin ilsem bende öyle yapardım alırdım kendim ailm taktı derdim.hesapçı mıdır nedir birde benim aileme diyor küçük hesaplar yapıyrlar diye.birbirirmizi .ok seviyoruz ama bu tavırları beni hem kırıyor hem üzüyor ya.bana bir fikir verin kızlar

inanmıyorum ya, çok ayıp ne demek, bence eşinin yaptıkları çok ayıp, onun ailesi 90 liralık sizinkiler 30 liarlık taktı diyemi tüm olay, bunun için üşenmeyip kuyumcuyamı gitmiş, allah aşkına ya, aileleler verilen değer aradaki 60 liralık farkla mı ölüçüyo gerçi 60 değil 60 bin olsa da farketmez ya
ayrıca ailenin görevi olduğunuda düşünmüyorum valla başkası olsa eşine bana güvendindemi çocuk yaptın der
valla taa kuyumculardan delil toplama peşindeyse üstelik sen lohusayken, senin ailenden bayağı nefret ediyor bence eşin
bence bi çeşit aşağılık komplexi içinde
insan tazecik bebeğini lohusa karısını düşünceğine 60 liranın hesabınımı yapar ya
tabii ki sen haklısın yani
bence kavga etmeden tatlılıkla konuşmaya çalış, ailenle fazla görüştürmemeye çalış hatta mümkünse ikinizin ailesinden de uzak bi semte taşının
:hulya:

dalga geç,kayınvalidenize yemeğe mi gittiniz,sor eşine ''kaç liralık yemek yedik aman söylede annemede o kadar masraf yaptıralım ayıp olmasın..'' de.

o künyeyi beğenmiştir fiyatına bakmadanda almıştır.onane.onun ailesi ne kadar harcama yapıyorsa sizde o kadar yapmak zorundamısınız.saçmalık

ama tam tersi olsa onun ailesi künye taksa sen aynısını desen ''sen bişey taktıklarına dua et, ne laf ediyorsun benim aileme! '' der..

kuyumcuya gidip sorması çok garip.demekki baya bi önemsiyor bu konuyu.Canım anladığım kadarıyla annenlerle altlı üstlü oturuyorsunuz.hangi taraf olursa olsun ailelerle böyle yakın oturmak iyi birşey değil bence.bu sorun olmasa başka sorun çıkar.

adiyef arkadaşımıza katılıyorum her iki taraftada mesafe olması lazım.nasıl ki kaynanaya yakın oturmak zor geliyorsa kadına erkektede aynıdır.tabi yok az taktılar çok taktılar sözleri kırıcı.eşiniz belkide ilgisiz kaldığından böyle şeyler yapıyordur.

öncelikle bebeğini iyi günlerde büyüt.

böyle davranmasının sebebi aşağılık kompleksine girmiş olabilir.
sizinkilerin desteğinin çok olması kendi ezik hissettiriyor olabilir. hele ki, bazı erkekler bu gibi durumlarda kendini iç güveysi gibi hissedip abartılı tepkiler verebilir. o açıkça kıyaslama yaptığında sizde saysaydınız. özele gittik böyle oldu şu gibi masraflar hep onların cebinden çıktı diye.
evinizde onunla vakit geçirmeye çalışın. belki ilgiye ihtiyacı vardır.

canım ya bebeğin daha 2 aylık onun tadını çıkar sen hala lohusa sayılırsın sinirlerinin yıpranmaması lazım boşwer kim ne demiş kim ne yapmış eşinle aranı düzeltmeye çalış
zaten bu yazdıklarından ben anlamadım kim kimde nerde niye kalıyo
allahım sana yardım etsin ama dediğim gibi keyfini çıkar

aynen cnm katılıyorumm

öncelikle bebeğini iyi günlerde büyüt.

böyle davranmasının sebebi aşağılık kompleksine girmiş olabilir.
sizinkilerin desteğinin çok olması kendi ezik hissettiriyor olabilir. hele ki, bazı erkekler bu gibi durumlarda kendini iç güveysi gibi hissedip abartılı tepkiler verebilir. o açıkça kıyaslama yaptığında sizde saysaydınız. özele gittik böyle oldu şu gibi masraflar hep onların cebinden çıktı diye.
evinizde onunla vakit geçirmeye çalışın. belki ilgiye ihtiyacı vardır.

kesinlikle, katılıyorum
kadının eşinin ailesiyle altlı üstü oturmasıyla erkeğin eşinin ailesiyle altlı üstlü oturması bir değil.
bu gibi durumlarda erkek zaten kendi gerilir bide üstüne toplum ve aile baskısı vardır dillendirilmesede
kültürümüzde bu böyle malesef bunun hakkında erkekleri aşağılama amaçlı deyimler atasözleri bile var, hanımköylü deyimi gibi
bence siz senin ailenede onun ailesinde de uzak bi yerde oturun

yeni doğum yapmış olman ve henüz doğum sonrası sendromu diye anlatılan olayı atlatmış değilsin o yüzden çok fazla duygusal ve içlisin su günlerde...bırak kim ne derse desin...takma sen...görümceymiş bilmemneymiş salla gitsin...görümceler aynı çay kaşığına benzerler...(söz meclisten dışarı)...gelirler ortalığı karıştırır giderler o yüzden takma sen...
en güzel en önemli günlerindesin anneliğin tadını çıkar....bebekler çok çabuk büyüyor ve bu günlerini özlüyosun ilerde...sen bebeğine odaklan onla ol....eşinide çok takma aklına...şöyle düşün kim ne ederse etsin kimse yanında bişey götüremicek...dünya malı için değmez kırılmaya kırmaya..

canım sen niye ailende kalıyorsun,çık evine ihtiyacın oldğuda annen size gelsin.eşinde sorumluluklarını bilsin.ayrı durmayın.

HA erkeğin annesi
ha kadının annesi

mutlaka olumsuzluklar olacaktır sonuçta evlenilmiş aile kurulmuştur oradan çıkıp başka eve yerleşmeden ilişkilerin düzeleceğini sanmıyorum bu arada sizin sinirleniriniz

hep gergin olacaktır
:kahve:

Yazıdaki hesaplamalar kafamı bulandırdı. Neden doktor masrafıyla şu kadar çeyrek alınır falan gibi hesaplar yaptınız ki anlamadım. Sonra kim ne takmış ne kadar yaparmış falan ne kadar çirki tavırlar bunlar böyle.
Öncelikle annende neden kaldığını da anlamadım. Muhtemelen eşin bu duruma bozuluyordur. Bebeğinide al ve evine git. Eşinle birlikte bir aile ol. 2 ay olmuş doğum yapalı senin artık sağlık açısından ailene ihtiyacın yok. Zaten yakın oturuyorsunuz ihtiyacın olduğunda gene gidersin yada onlar gelirler.
Senin ailenin yanında kalman sebebiyle eşinin böyle tavırlar yaptığını tahmin ediyorum. Bence bu sorunu çözmenin tek yolu senin evine dönmendir.

yeni doğum yapmış olman ve henüz doğum sonrası sendromu diye anlatılan olayı atlatmış değilsin o yüzden çok fazla duygusal ve içlisin su günlerde...bırak kim ne derse desin...takma sen...görümceymiş bilmemneymiş salla gitsin...görümceler aynı çay kaşığına benzerler...(söz meclisten dışarı)...gelirler ortalığı karıştırır giderler o yüzden takma sen...
en güzel en önemli günlerindesin anneliğin tadını çıkar....bebekler çok çabuk büyüyor ve bu günlerini özlüyosun ilerde...sen bebeğine odaklan onla ol....eşinide çok takma aklına...şöyle düşün kim ne ederse etsin kimse yanında bişey götüremicek...dünya malı için değmez kırılmaya kırmaya..

Ya siz yazıyı okunuduz mu? Görümceyle ne alakası var olayın.

Nankör insana ne yaparsan yap yaranamazsin güzelim.....ailen agzinla kusda tutsa sizin icin esin yine bir bahane bulur yine bir kulp takar onlara....

Bosver hic umursama...söylensin dursun....cünkü sen ne kadarda ona hayir söyle degilde böyle diye izah etmek istesende o yine herseyi istedigi gibi anlayacaktir.

O yüzden hicte kendini bu halde daha fazla yipratma.:1hug:

Ayrica ben esinin hicte ic güveylik kompleksine girdigni düsünmüyorum.....ic güveyligi bu denli kompleks edecek biri zaten hicte böyle bir durumu kabul etmezdi....yani ne olursa olsun aileme karima coluk cocuguma ben bakarim der kimsenin maddi yardimina ne seni nede kendini muhtac etmezdi.:kahve:

Ailenin yaptiklarini bir görev gibi görmesi yapilanlari kücümsemesi sadece nankörlügündendir bana göre. Bir Allah razi olsun onlardan diyecegine yapilanlari mecburiyet gibi görmesi gercektende cok ayip bir davranis....:eek:lmaz:

Ailen "kizim kazik kadar kocan basinda bizim size bakmak gibi bir zorunlugmuz yok" dese bence yerden göye kadar haklilardir....ki senin kocan gibi insanlarada ancak böyle olmak lazim.

aileniz size herşeyde maddi olarak yardımlarda bulunduysa, artık eşiniz doğumda daha pahalı hediyeler beklemiş olabilir.. yani bir nevi çıta yükselecek zannetmiştir.. yükselmediğini görüncede böyle dillendiriyor işte.. konuşmak fayda edermi bilemem, sonu tartışmaya varabilecek bir konu çünkü..siz evinize dönün.. anneniz gündüzleri size yardım etsin.. aradan biraz zaman geçsin ve ikinizde sakinleşince konuşun bu konuyu.. sıcağı sıcağına halledilmeyecek gibi görünüyor çünkü..

Niye bilmiyorum ama erkekler kız tarafını kullanmayı çok seviyor...
Tepkini koymalısın canım. Alttan alınacak bir durum değil bu...

canım yeni doğum yapan kadında depresyon oluşur tabi ki ama karısı yeni doğum yapan erkekte de sorun oluşuyor şu anda eşini hayatına giren yeni biriyle paylaşmak zorunda aslında ve şu anda senin tüm dikkatin bebeğinin üstünde doğpal olarak bunlar dışında bir de evinde kalmıyorsun

muhtemelen adam kendini dışlanmış hissediyor o yüzden de elinden gelen saçmalığı yapıyor erkekler bizim gibi değil biz doğurduğumuz anda hormonlar nedneiyle anneyiz ama erkekler çocuk doğar doğmaz baba olamıyor hatta erkeklerin bir kısmı da resmen travma geçiriyor senin eşine olan da bu muhtemelen

bunlar yaptığı terbiyesizliğin bahanesi olamaz o ayrı ama arkadaşlar haklı senin artık evinde kalman lazım akşam seni ve çocuğunu evinde bulsun sen emzirdiğinde ver gazını çıkartsın babası seni özledi bak de kucağına ver bebişi seninle bebekle ilgili şeyleri kıyısından da olsa paylaşmak ona bebği daha kolay benimsetecektir psikologlar öyle diyor

senin ve onun bu hassas dönemi geçtiğinde de alır karşına konuşur aklını başına getirirsin çünkü yazmamış olduğuna göre büyük ihtimalle doğumdan önce anne babana böyle yapmıyordu bu adam

X